Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jurajski Festiwal Sztuki i Wina

 

 Ale to już było... pełen atrakcji oraz wrażeń Jurajski Festiwal Sztuki i Wina w Olsztynie 2022

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i Jurajska Gmina Olsztyn byli organizatorami szóstej edycji Jurajskiego Festiwalu Sztuki i Wina. Na rynku w Olsztynie w trzeci weekend lipca spotkali się miłośnicy dobrej muzyki i wina, regionalnych specjałów, rękodzieła i wyrobów rzemieślniczych.


W piątek na festiwalowej scenie zagrały zespoły Fuzz’Ya i Forsal oraz Krzysztof Drynda z zespołem prezentując projekt „Grechuta jak dawniej – piosenki Mistrza”. 
Świetnym pomysłem okazała się potańcówka w stylu retro z Częstochowskim Teatrem Tańca.

Sobota była dniem oficjalnego otwarcia wydarzenia, którego dokonali Małgorzata Majer, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie i Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn. Był także kolorowy korowód spod zamku na rynek prowadzony przez Bachusa z Bachantkami w rytm muzyki Orkiestry dętej „Sempre, która rozpoczęła także sobotni program na scenie. Tego dnia uczestnicy mogli podziwiać także występy zespołu folklorystycznego ”Ziemia Kłobucka”, wokalistki Karoliny Mrugalskiej przy akompaniamencie Mikołaja Borkowskiego oraz bisowanego czterokrotnie zespołu Five o’Clock Orchestra. Odbyła się także prezentacja firmy Ser jest Ser z udziałem sera o wadze 40 kg. Ponadto Michał Bardel wygłosił wykład  „Wina niecodzienne”.

Trzeciego dnia na scenie wystąpili „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej oraz Natalia Topczewska z zespołem. Finałowy koncert przy bardzo szerokiej publiczności zagrali Muniek i przyjaciele.  
Wiele osób uczestniczyło także w pokazie kulinarnym zorganizowanym przez Restaurację Spichlerz z udziałem Mirosława Kały – szefa kuchni hotelu Arche. Mnóstwo wrażeń najmłodszym dostarczył spektakl uliczny „Beczka śmiechu” Teatru na walizkach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się także tworzenie papierowych kapeluszy, torebek, kwiatów i wełnianych laleczek oraz malowanie na tkaninie, czyli zajęcia plastyczne prowadzone przez instruktorów Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie. Wszystkie chętne dzieci otrzymały baloniki napełnione gazem z Center-Gaz Gazy Techniczne Częstochowa.

Imprezie towarzyszył Vespaniały Zlot - spotkanie miłośników skuterów Vespa oraz  wystawa fotograficzna „Sycylia – wyspa słońca i wina” Sławomira Jodłowskiego.
Na stoiskach wystawienniczych można było kupować wina i przysmaki z całego świata, sery, miody, słodycze, bakalie, naturalne oleje, przyprawy, zioła, wędliny, przetwory i inne regionalne specjały. Była także sztuka i rękodzieło, biżuteria, hafty, wyroby z drewna, wikliny, metalu, kamienia.


Całość prowadził mistrz konferansjerki Bartłomiej Osumek.
 

Szczególne podziękowania za dla wszystkich uczestników, artystów, wystawców oraz osób i podmiotów wspierających w organizacji Festiwalu ROK w Częstochowie oraz Miasto i Gminę Olsztyn.  

 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Festiwalu.
 

Źródło, foto: ROK Częstochowa
 
 
 
 
 
 

Jurajski Festiwal Sztuki i Wina tuż tuż

Już w ten weekend między 15-17 lipca 2022 r. u podnóża góry zamkowej, w Olsztynie odbędzie się już VI Festiwal Sztuki i Wina.

To będą wyjątkowe trzy dni znakomitej zabawy!

***

Jurajski Festiwal Sztuki i Wina po raz szósty

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz Miasto i Gmina Olsztyn zapraszają miłośników dobrej muzyki i wina, regionalnych specjałów, sztuki, rękodzieła i wyrobów rzemieślniczych na 6. Jurajski Festiwal Sztuki i Wina w sercu jurajskiego Olsztyna. Impreza zaczyna się w piątek 15 lipca o godz. 16:00, a w sobotę i niedzielę (16,17 lipca) o godz. 11:00.

Trzydniowe wydarzenie rozpoczyna się od prezentacji stoisk z Bachusem, a kończy koncertami gwiazd na festiwalowej scenie. Różnorodny program wypełniają: zespoły folklorystyczne i jazzowe, orkiestry dęte, talenty z regionu, pokazy i degustacje kulinarne, wykłady o winie, wystawy i warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych.

Na stoiskach wystawienniczych będzie można kupić wina i przysmaki z całego świata, sery, miody, słodycze, bakalie, przyprawy, zioła, wędliny, ryby, przetwory i inne regionalne specjały. Będzie także sztuka i rękodzieło: biżuteria, hafty, wyroby z drewna, wikliny, kamienia...

Wstęp wolny! Do zobaczenia w Olsztynie!

 

Serdecznie zapraszamy już dziś!