Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Mokre plamy na ścianach, grzyb i pleśń – jak wykryć wyciek wody w budynku?

 Pojawienie się mokrych plam na ścianach i stropach może świadczyć tylko o jednym. Prawdopodobnie uszkodzeniu uległa instalacja wodno-kanalizacyjna. Niestety nie wszystkie wycieki i uszkodzenia instalacji wodnej można wykryć bez pomocy specjalistów. A zatem po pojawieniu się jakichkolwiek objawów wycieku wodnego, trzeba bezzwłocznie odciąć dopływ wody do rur i skontaktować się z firmą, która przeprowadzi kompleksowe lokalizowanie wycieków wody.

 

 

Wykrywanie i lokalizowanie wycieków wody to czynności, które mogą wykonać wyłącznie profesjonaliści z dostępem do nowoczesnego sprzętu. Próby oceny stanu technicznego rur w celu neutralizacji wycieków wodnych najczęściej kończą się niepowodzeniem i tylko zwiększają ryzyko, że cieknąca woda spowoduje jeszcze większe zniszczenia w budynku.

Kiedy warto zdecydować się na lokalizowanie wycieków wody?

Usługi lokalizowania wycieków wody są dobrym wyborem szczególnie wtedy, kiedy zauważysz niepokojące zmiany na ścianach i stropach budynku. Mowa tu przede wszystkim o mokrych plamach, początkach pojawiającej się pleśni i grzybów, a także nieprzyjemnym zapachu w nieruchomości. O wyciekach wody może też świadczyć niskie ciśnienie w rurach lub jego całkowity brak, co wcale nie oznacza, że woda w takiej sytuacji nie zalewa innych pomieszczeń, np. na niższych kondygnacjach.

Wtedy czym prędzej należy skontaktować się z firmą, która zrealizuje usługę lokalizowania wycieku wodnego i zajmie się neutralizacją problemu. W przeciwnym razie może dojść do poważnych skutków zalania budynku, np. trwałego uszkodzenia konstrukcji nośnej, rozprzestrzeniających się bakterii, a także całkowitego zniszczenia tynków, podłóg, farb i wyposażenia pomieszczeń, które uległy zalaniu.

Lokalizowanie wycieków wody – jak robią to profesjonaliści?

Usługi lokalizowania wycieków wody i usterek instalacji wodno-kanalizacyjnych to usługi, które profesjonaliści przeprowadzają z użyciem specjalistycznego sprzętu. Standardowe metody wykrywania problemów z wyciekającą wodą to:

 • próby ciśnieniowe przeprowadzane bezpośrednio na instalacjach wodnych i grzewczych,
 • badania rur kamerami termowizyjnymi oraz endoskopowymi,
 • przeprowadzanie prób szczelności z użyciem gazu znacznikowego,
 • badania akustyczne przy pomocy geofonu,
 • mapowanie budynków i powierzchni przy pomocy mierników wilgotności.

To tylko kilka metod, które stosują profesjonaliści w zakresie lokalizowania wycieków wody. Kontaktując się ze specjalistami, zyskujesz pewność, że problem z postępującym zawilgoceniem ścian i zalewaniem pomieszczeń zostanie zneutralizowany u samego źródła.

Kiedy i gdzie najczęściej dochodzi do wycieków wodnych?

Wycieki wodne zdarzają się nawet w nowych obiektach budowlanych. Przyczyną takich sytuacji może być błędnie wykonana instalacja wodna przez inwestora lub po prostu niespodziewane uszkodzenie, np. łącznika rur. Do wycieków wodnych często dochodzi też w starym i zabytkowym budownictwie, gdzie rury są już mocno zużyte, a nawet zardzewiałe.

Kilka czynników, które najczęściej są przyczyną wycieków wodnych w budynkach to:

 • uszkodzenia rur instalacji wodnej,
 • zanieczyszczenia zalegające w rurach,
 • stare uszczelki na łącznikach, które przepuszczają wodę.

Kolejną przyczyną (choć to zdarza się dość rzadko) jest nadmierne ciśnienie wody w rurach kanalizacyjnych. Taka sytuacja może mieć miejsce wtedy, kiedy przepompownia wody ma awarię i mogłoby dojść do „przesyłu” wody do nieruchomości pod zbyt wysokim ciśnieniem.

Wycieki wodne – jak wpływają na stan budynku?

Niestety, ale często zdarza się, że nawet natychmiastowo wykryte wycieki wody i uszkodzenia instalacji wodno-kanalizacyjnych mogą być opłakane w skutkach. Jeśli chodzi o stan budynku, który uległ zalaniu lub zawilgoceniu wynikłemu przez wycieki wodne, może dojść między innymi do:

 • naruszenia konstrukcji całego budynku, co będzie skutkowało koniecznością jego wyburzenia (tylko w skrajnych przypadkach i długotrwałemu oddziaływaniu wody na mury),
 • odpadających tynków, farb i kafli ze ścian,
 • rozprzestrzenianiu się pleśni, grzybów, drobnoustrojów i brzydkiego zapachu stęchlizny.

W takich sytuacjach niestety nie wystarczy sprawne wykrycie źródła problemu z wyciekiem wody i jego neutralizacja. Konieczne będzie też podjęcie stosownych działań, które pozwolą na pozbycie się wilgoci ze wszystkich pomieszczeń, podłóg, stropów i ścian. 

W razie jakichkolwiek problemów z wilgocią w budynkach warto zdecydować się na usługi osuszania pomieszczeń. Takie działania mają sens tylko wtedy, kiedy zostaną przeprowadzone przez zespół profesjonalistów. Zależnie od źródła problemu można zastosować w budynkach osuszanie: podposadzkowe, wilgoci technologicznej, a także pozbywanie się wilgoci metodą absorpcji.

Lokalizowanie wycieków i osuszanie pomieszczeń – ile kosztują takie usługi?

Profesjonalne usługi lokalizowania wycieków wodnych to wydatek zaczynający się średnio od kilkuset złotych. Ostateczna cena usługi jest zależna od poziomu skomplikowania problemu, lokalizacji oraz wielkości powierzchni do przeanalizowania w celu odnalezienia źródła wycieku.

Jeśli chodzi o osuszanie pomieszczeń, stropów i murów ceny mogą zaczynać się już od 20 złotych za dobę, ale tylko w przypadku prostych zleceń, które nie wymagają mocnej interwencji ze strony ekipy osuszeniowej.

Interesujesz się marketingiem dla swojej strony Internetowej?

Odwiedź stronę 4rtweb.pl aby dowiedzieć się więcej na ten temat