Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Częstochowski rynek pracy — oto najbardziej deficytowe zawody w regionie!

 W najlepszej pozycji na rynku pracy w Częstochowie są dziś doświadczeni specjaliści. Jest jednak kilka branż, w których praca czeka także na dopiero początkujących kandydatów. Najczęściej jednak, aby podjąć zatrudnienie i to nawet w obszarach deficytowych, trzeba dysponować odpowiednimi kwalifikacjami — na przykład wykształceniem czy formalnymi uprawnieniami.

 

 

Firmy chcą specjalistów — dziś mniej inwestują w początkujące osoby

Obecnie na częstochowskim rynku pracy coraz bardziej uwidacznia się deficyt samodzielnych i doświadczonych specjalistów. Oferty pracy dostępne w największych serwisach z ogłoszeniami, na przykład tutaj: https://www.gowork.pl/praca/czestochowa;l, wyraźnie pokazują, że zwiększają się możliwości zatrudnienia dla osób mających co najmniej kilka lat stażu pracy w konkretnych dziedzinach. 

Firmy stawiają na doświadczonych kandydatów, w których nie muszą już tyle inwestować. Ma to związek z kryzysem ekonomicznym i niepewnościami dotyczącymi wojny za wschodnią granicą Polski. Mimo że największe szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy na rynku w Częstochowie mają specjaliści, nie oznacza to, że miasto zupełnie zamknęło się na zatrudnianie początkujących pracowników i tak zwanych juniorów. 

Wciąż można tu liczyć na udany debiut zawodowy, a badanie “Barometru Zawodów” podpowiada, w jakich branżach mamy na to największe szanse w 2023 roku i prawdopodobnie także w następnych latach. 

Ochrona zdrowia i edukacja — deficyty wykwalifikowanych kadr

W Częstochowie rozpaczliwie brakuje lekarzy, ale także pozostałych specjalistów z dziedziny ochrony zdrowia i branży okołomedycznej. Na szczególnie dużo ofert pracy mogą tu liczyć m.in.:

  • logopedzi i audiofonolodzy, 
  • opiekunowie osoby starszej i niepełnosprawnej, 
  • lekarze każdej specjalizacji,
  • pielęgniarki i położne,
  • psycholodzy i psychoterapeuci, 
  • ratownicy medyczni, 
  • weterynarze.

Okazuje się, że kolejną, bardzo poszukiwaną na częstochowskim rynku pracy, grupą zawodową są nauczyciele. Największe problemy ze skompletowaniem kadr mają dyrektorzy szkół zawodowych i branżowych, szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych oraz przedszkoli. W Częstochowie pracę bez najmniejszych problemów znajdą także różni asystenci w edukacji, na przykład pomoce przedszkolne. 

Deficyty w budżetówce, za kierownicą, na budowie i produkcji

W mieście już od kilku lub nawet kilkunastu lat występuje także głęboki deficyt fachowców technicznych. Brakuje doświadczonych i samodzielnych osób, które mają szeroką wiedzę, są punktualne i rzetelne. Pracodawcom marzą się tak zwane złote rączki z formalnymi uprawnieniami i praktycznymi umiejętnościami, które chętnie podejmą zatrudnienie w budownictwie, produkcji czy motoryzacji. 

Prawdziwa skala niedoborów pracowników w branży transportu i magazynowania dopiero przed nami. Sektor TSL dynamicznie się rozwija, ale za tym rozwojem nie podąża adekwatna liczba osób chętnych do pracy jako kierowca zawodowy z kategorią prawa jazdy C lub C+E oraz magazynier-operator wózka widłowego. Przedsiębiorcy z Częstochowy bardzo chętnie zobaczyliby na lokalnym rynku zatrudnienia również zdecydowanie więcej pracowników ds. rachunkowości i księgowości, a także samodzielnych księgowych. 

Niedobory kandydatów widać ponadto w służbach mundurowych oraz wśród pracowników socjalnych. Jeśli zatem nie wiesz, w jakich obszarach warto szukać pracy w Częstochowie lub w jakim kierunku podjąć przekwalifikowanie, aby móc liczyć na pewne i stabilne zatrudnienie, rozważ jedną z wymienionych branż deficytowych.