Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak dbać o drewnianą podłogę?

 

Drewno jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów na posadzki. Nie dość, że jest bardzo estetyczne, to dodaje wnętrzom ciepłego i przytulnego charakteru. Drewno sprawia, że przestrzeń staje się elegancka i szykowna.

Podłoga drewniana – dlaczego pielęgnacja jest istotna? 

Nie da się ukryć, że drewno jest wymagającym materiałem. Tylko właściwa pielęgnacja zapewni nienaganny wygląd posadzki przez lata. Dzięki właściwemu czyszczeniu można uniknąć rys i zmatowienia powierzchni. Poza tym, drewno jest naturalnym tworzywem, dlatego należy chronić je przed wnikaniem w nie grzybów i pleśni. Trzeba także pamiętać, że drewno nie jest odporne na wilgoć, dlatego ważne jest odpowiednie zabezpieczenie powierzchni przed wodą. Wnikanie wilgoci w deski powoduje ich deformację i niszczy strukturę drewna. Takie ubytki wyglądają nieestetycznie i powodują konieczność wymiany podłogi. Najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia drewna jest olejowanie desek dedykowanym preparatem. Dotyczy to zarówno drewna rodzimego, jak i egzotycznego. Olej wnika w głąb materiału i chroni go przed działaniem szkodliwych czynników. Poza tym, preparat podkreśla naturalny charakter i piękno drewna. 

Jak pielęgnować podłogę olejowaną? 

  • Podłogę olejowaną trzeba regularnie czyścić. Bardzo ważne jest regularne odkurzanie. Częstotliwość sprzątania zabrudzeń na posadzce, zależy od natężenia ruchu w domu. Zazwyczaj wystarczy odkurzać raz, dwa razy w tygodniu, choć zdarza się, że konieczne jest codzienne sprzątanie, gdy w mieszkaniu są zwierzęta. Usuwanie drobinek piasku, ziemi czy innych zabrudzeń jest ważne, by nie powodowały one zarysowań na olejowanej powierzchni. Dobrym pomysłem jest ustawienie wycieraczek w przedpokoju, które pozwolą pozbyć się zabrudzeń z podeszwy butów. Meble takie jak stół, krzesła i kwietniki, warto podkleić filcem, by nie rysowały podłogi podczas przesuwania. Warto również zwrócić uwagę czy kapcie mają miękkie podeszwy. Te wszystkie zabiegi zapobiegające tworzeniu się ubytków na posadzce, pozwalają cieszyć się pięknym parkietem przez wiele lat.
  • Trzeba również pamiętać o odnawianiu olejowanej powierzchni. Konserwacja podłogi olejowanej jest stosunkowo prosta. Należy nakładać olej na posadzkę raz, dwa razy w roku. Wzmocni to ochronę przed wilgocią i grzybami oraz odświeży jej wygląd.   

Mycie podłogi olejowanej 

Podłoga olejowana wymaga regularnego mycia. Należy jednak unikać płynów uniwersalnych i stosować preparaty dostosowane do nawierzchni. Używanie niewłaściwych detergentów może doprowadzić do zmatowienia lub trwałego uszkodzenia drewna. Częstotliwość mycia podłogi zależy od intensywności użytkowania, ale powinno się to robić minimum raz w tygodniu. Ważne, jest, by myć posadzkę nie mokrym, a wilgotnym mopem. Jak wspomniano, drewno jest wrażliwe na wilgoć i woda mogłaby dostać się w mikro szczeliny desek. Najlepiej jest używać mopa z mikrofibry. W przypadku rozlania płynu, ciecz trzeba wytrzeć natychmiast, nie można zostawiać jej do samoistnego wyschnięcia. Również plamy i zabrudzenia należy usuwać od razu. Tylko regularne czyszczenie oraz właściwa pielęgnacja i konserwacja są gwarancją trwałości podłogi olejowanej.