Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Ubezpieczenie mieszkania w bloku – co powinno zawierać?

 

Mieszkanie w bloku jest udziałem znacznej części Polaków. Jedni wybierają tę opcję ze względu na wygodę, inni są lokatorami zbiorowego budownictwa z konieczności. Jednak w każdym wypadku warto zabezpieczyć własne M3 czy M4 przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń, wykupując odpowiednią polisę. Co powinno zawierać takie ubezpieczenie i przed jakimi zdarzeniami musi chronić?

Zdarzenia losowe, jakie zagrażają mieszkańcom bloków

Zbiorowe budownictwo niesie za sobą zarówno korzyści, jak i ryzyko. Pierwsze są wynikiem przeniesienia obowiązku utrzymania budynku i zarządzania nim na osoby trzecie. Dzięki temu lokator nie martwi się przeciekającym dachem czy obowiązkowymi przeglądami technicznymi. Z drugiej strony zajmowanie wspólnej przestrzeni z innymi mieszkańcami tworzy tzw. zbiorową odpowiedzialność.

W obrębie własnego lokalu każdy mieszkaniec odpowiada za własne czyny i ich konsekwencje. Specyfika budynku oraz jego konstrukcja sprawiają jednak, że niektóre z tych czynów mogą nieść też konsekwencje dla innych lokatorów. Do tych najczęstszych i najgroźniejszych w skutkach zaliczają się:

  • pożar,
  • zalanie, 
  • wybuch gazu. 

Inne zdarzenia, przed którymi warto ochronić mienie, to np. kradzież z włamaniem, wichura, deszcz nawalny czy powódź, jeśli mieszkanie jest ulokowane na niskim parterze lub w podziemiu.

Cieknąca rura kanalizacyjna, nieszczelna kuchenka gazowa czy niezakręcony kurek w wannie mogą wyrządzić szkody nie tylko u właściciela, czy sprawcy zdarzenia, ale też u jego sąsiadów. W artykule na stronie https://rankomat.pl/nieruchomosci/ubezpieczenie-mieszkania-w-bloku znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Ubezpieczenie mieszkania – wariant podstawowy czy rozszerzony?

Wykupienie polisy w towarzystwie ubezpieczeniowym jest jedną z pierwszych czynności, jakie podejmuje się po zakupie nowego lokalu czy generalnym remoncie. Skłania do tego znaczny wkład finansowy, który właściciele nieruchomości chcą zabezpieczyć na wypadek wystąpienia wymienionych wcześniej zdarzeń. Ubezpieczenia mieszkań są równie popularne, jak polisy OC komunikacyjne, a oferuje je każda firma na rynku. Jednak pomimo to poszczególne oferty różnią się między sobą zakresem ochrony oraz wysokością składki.

Podstawową różnicą jest dostępność polisy w wersji podstawowej i rozszerzonej. Pierwsze obejmuje od 10 do 20 zdarzeń losowych, w których wyniku ulegną zniszczeniu ściany mieszkania, armatura, materiały wykończeniowe takie jak panele czy kafelki oraz sprzęt AGD. Wariant rozszerzony obejmuje też: 

  • meble,
  • dywany i wykładziny, 
  • przedmioty codziennego użytku takie jak zabawki, książki czy odzież, 
  • biżuterię, 
  • elementy wystroju wnętrz. 

Korzystne ubezpieczenie dzięki porównywarce

Pomimo podziału na dwie grupy warianty ubezpieczeń różnią się zależnie od towarzystwa. Chcąc wybrać najkorzystniejszą opcję, możesz skorzystać z porównywarki, którą znajdziesz na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator. Po wypełnieniu formularza otrzymasz szereg ofert towarzystw, z wyszczególnionymi sumami ubezpieczenia, wysokością składek oraz zakresem ochrony. Warto wiedzieć, że wiele towarzystw uzupełnia ofertę ubezpieczenia mieszkania o tzw. OC w życiu prywatnym. Wybierając ją, nie poniesiesz konsekwencji finansowych, jeśli to Ty zalejesz sąsiada lub jeżeli szkoda zostanie wyrządzona przez Twoje dziecko czy zwierzę domowe.