Kulinaria
Dziś dla fanów dobrej kuchni:
AIR FRYER Przepisy na prawie wszystko
Aby dobrze zacząć dzień, przygotuj puszyste wytrawne omlety lub własnoręcznie skomponowaną chrupiącą granolę z orzechami i owocami.
Na obiad przyrządź zupę z pasternaku z miodem, sycące steki z kalafiora lub cudownie soczyste kotlety jagnięce.
Masz ochotę na deser?
Przygotuj się do Sylwestra i baw się dobrze,
czyli Karnawał z firmą GREEN PACK
Opakowania z Green Pack nadadzą niebanalnego uroku Twojemu przyjęciu wśród najbliższych.
Ciasta na świąteczno-sylwestrowy stół
Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto, za to z kategorii „wow”, którego smak długo się pamięta. Poznajcie nasze pewniaki, które idealnie sprawdzą się na święta i Sylwestra.
Istnieją smaki, które jednoznacznie kojarzą się ze świętami Bożego Narodzenia. Aromat przypraw korzennych, słodycz miodu i chrupkość orzechów łącząca się z czekoladą. Do tego aromatyczna kawa, królowa beza i nic więcej nie potrzeba. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami!
Przepisów na idealny sernik jest wiele, można nawet zaryzykować tezę, że w każdym domu króluje inna receptura. My proponujemy połączenie klasyki ze świątecznymi przyprawami i otulającą czekoladą. Sernik w wersji premium podbije niejedno podniebienie.
Przygotuj:
- Spód
250 g pierniczków
100 g orzechów nerkowca
50 g orzechów laskowych
150 g masła
- Masa czekoladowo-serowa
100 g gorzkiej czekolady
50 g masła
1,25 kg twarogu tłustego (minimum 25% tłuszczu)
2 jajka w rozmiarze XL
4 żółtka
1 szklanka cukru trzcinowego lub kokosowego
40 g czekoladowego proszku budyniowego
2 łyżki kakao
2 łyżki skrobi ziemniaczanej
150 ml śmietanki 30%
- Polewa czekoladowa
50 g masła, 110 g czekolady gorzkiej
Przygotowanie:
Spód: rozpuść masło, a pierniczki i orzechy zmiksuj na drobny proszek. Możesz użyć blendera. Połącz składniki, by uzyskać zwarte ciasto. Wyłóż większą tortownicę papierem do pieczenia, a następnie wylep dno masą pierniczkową. Schłodź w lodówce przez 30 minut.
Masa serowa: w rondelku rozpuść czekoladę z masłem. W osobnym naczyniu zmiksuj twaróg, jajka, żółtka, cukier, proszek budyniowy, kakao, skrobię oraz śmietankę. Dodaj roztopioną czekoladę i krótko zmiksuj, uważając, by nie napowietrzyć masy. Wylej masę na schłodzony spód.
Pieczenie: piecz w temperaturze 165°C (góra-dół) przez 1 godzinę i 45 minut. Po upieczeniu uchyl drzwi piekarnika i pozostaw sernik na 20 minut, aby stopniowo ostygł.
Polewa: rozpuść masło z czekoladą, wymieszaj i polej wystudzony sernik. Udekoruj wedle uznania, np. pierniczkami czy orzechami.
– Przedświąteczne wypieki to nie tylko kulinarna tradycja, ale przede wszystkim magiczny czas spędzany z rodziną i bliskimi. W okresie przygotowań szczególnie doceniamy praktyczne rozwiązania, takie jak papier do pieczenia. Produkt banalny, ale jakże potrzebny w kuchni – nie tylko zapobiega przywieraniu ciast, pierniczków czy makowców do formy, ale także ułatwia ich porcjowanie i późniejsze przechowywanie. To mały detal, który robi dużą różnicę w świątecznym szale pieczenia – podpowiada Marta Krokowicz z marki Paclan.
Beza dacquoise to delikatny deser wywodzący się z Francji. Połączenie lekkich, chrupiących bezowych blatów z kremem kawowym tworzy wyśmienitą kompozycję smaków. Tę wersję przygotowaliśmy w formie gwiazdy, co sprawia, że będzie się pięknie prezentowała na uroczystym stole.
Przygotuj:
- Beza
6 białek
300 g cukru
1 łyżka soku z cytryny
1 łyżka mąki ziemniaczanej
szczypta soli
· opcjonalnie: posiekane orzechy
- Krem
250 g mascarpone
250 ml śmietanki słodkiej 36%
1 łyżka kawy rozpuszczalnej + 2 łyżki wrzątku
1 łyżka cukru
opcjonalnie: 1 łyżka śmietan-fix
· garść posiekanych daktyli i dowolnych orzechów
- Dekoracja
1 łyżka orzechów
1 łyżka daktyli
1 łyżka kakao
Przygotowanie:
Pieczenie: włóż bezę do nagrzanego piekarnika (termoobieg) na 160°C i piecz przez 5 minut. Następnie zmniejsz temperaturę do 120°C i piecz przez kolejne 2 godziny. Po upieczeniu studź bezę w uchylonym piekarniku.
Krem: zaparz mocną kawę i odstaw do ostygnięcia. W tym czasie ubij serek mascarpone, schłodzoną śmietankę oraz cukier na lekką i puszystą masę. Dodaj wystudzoną kawę, a opcjonalnie także śmietan-fix, miksując krótko, by zachować kremową konsystencję. Na koniec wmieszaj posiekane daktyle i orzechy, używając łyżki.
Składanie: przełóż wypieczone blaty bezowe kremem. Na wierzchu udekoruj deser posiekanymi orzechami, daktylami i posyp kakao.
Buena Vista PR
Przygotuj się na Boże Narodzenie. Proste patenty na święta last minute
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, ale wciąż jest czas na to, by w pełni i spokojnie się do nich przygotować. Kluczem do udanych świąt last minute (i nie tylko!) jest przemyślany plan oraz dobry nastrój. Mamy dla Was proste wskazówki, które pomogą w obu tych kwestiach!
Wielu osobom przygotowania do świąt kojarzą się z ogromem pracy, zmęczeniem i dużymi nakładami finansowymi. A Boże Narodzenie powinno być przede wszystkim spokojnym i radosnym czasem spędzonym w gronie najbliższych. Jeśli w tym roku nie chcesz po raz kolejny przeżywać przedświątecznej gorączki, koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami na to, jak przygotować się do świąt last minute.
Zadbaj o dobry nastrój
Zamiast zamartwiać się tym, ile jest do zrobienia, zacznij przygotowania do świąt od czegoś przyjemnego. Idealne będzie rodzinne pieczenie pierniczków, które cię zrelaksuje i wprowadzi do domu świąteczną atmosferę i błogi zapach. A same domowe pierniczki mogą później przydać się jako upominki dla bliskich albo ozdoby na choinkę czy stół.
Składniki na 10-12 sztuk:
- 80 g miękkiego masła
- 50 g cukru trzcinowego
- 230 g mąki tortowej
- 1 jajko o temperaturze pokojowej
- 50 g miodu (może być sztuczny)
- 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1/2 łyżeczki cynamonu
- 1/4 łyżeczki mielonych goździków
- 1/4 łyżeczki mielonej gałki muszkatołowej
- 1 łyżeczka mielonego imbiru
- Szczypta soli
Przygotowanie: Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki w misce - zacznij od mokrych, mąkę dodaj na końcu. Powstałe w ten sposób ciasto rozwałkuj na około pół cm grubości i za pomocą foremek o świątecznych kształtach (gwiazdki, serca, choinki) wytnij pierniczki. Piecz je w nagrzanym do 165 stopni C piekarniku przez około 12 minut. Jeśli chcesz, możesz je wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi ozdobić kolorowym lukrem lub jadalnymi ozdobami.
Przygotuj rozsądny plan
Co musi być zrobione w ramach przygotowania do świąt w kategorii „sprzątanie”, „gotowanie”, „zakupy”, „prezenty”, „dekoracje” i „odświętny strój”? Wypisz wszystko, a później przyjrzyj się krytycznie tej liście i skreśl to, co nie jest konieczne. Dopisz też, jak możesz sobie ułatwić konkretne zadania. Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać, czytaj dalej.
1. Nie przesadzaj ze sprzątaniem.
3. Nie zamartwiaj się prezentami.
4. Nie rób za dużo jedzenia.
Buena Vista PR
PIEROGI – SMAK TRADYCJI,
KTÓRY ŁĄCZY POKOLENIA I KULTURY
Pierogi to symbol nie tylko polskiej kuchni, ale również świątecznej magii i wspólnego spędzania czasu. W Polsce szczególne miejsce zajmują na wigilijnym stole, gdzie królują w swojej najbardziej klasycznej odsłonie – z kapustą i grzybami. To danie łączy pokolenia, przypominając o rodzinnych tradycjach i radości płynącej z dzielenia się posiłkiem z najbliższymi. Pierogi to jednak nie tylko polska specjalność – ich międzynarodowe odpowiedniki, takie jak włoskie ravioli, gruzińskie chinkali czy chińskie jiaozi, pokazują, że idea zamykania smaku w delikatnym cieście fascynuje ludzi na całym świecie. A jak widzi to danie jeden z najbardziej cenionych szef kuchni w Polsce? W warszawskiej Nucie, nagrodzonej dwukrotnie gwiazdką przez inspektorów Michelin, chef Andrea Camastra serwuje interpretację pieroga ruskiego – ciasto dim sum wypełnia suflet ziemniaczany z porem i Pecorino Romano.
- Kocham polskie pierogi, ale nie byłbym sobą, gdybym nie zmienił typowego przepisu na swoją modłę. Do farszu pierogów ruskich dodałbym ser pecorino, konfitowanego pora i wędzoną śmietanę. Te z mięsem będą smakować zupełnie inaczej, jeżeli farsz przyprawimy imbirem, kolendrą, miętą i odrobiną chilli. A jeżeli chcielibyśmy zrobić oryginalne pierogi z rybą, aby zaskoczyć gości w święta, to proponuję przygotować wypełnienie z sandacza, śmietany, masła, świeżego tymianku i nduji. Taki przepis wpisuje się w polską tradycję, a jednocześnie pozwala na odrobinę szaleństwa i przełamanie tradycji – proponuje szef restauracji NUTA, Andrea Camastra.
Pierogi mają też w sobie coś magicznego – od zawsze były symbolem jedności i wspólnego działania. Tradycja lepienia pierogów w gronie rodziny, sąsiadów czy przyjaciół to rytuał, który łączy ludzi. W Polsce pierogi to obowiązkowy element Wigilii, ale w innych częściach świata pełnią różne role. Na przykład w Chinach przynoszą szczęście na Nowy Rok, a w niektórych krajach wschodniej Europy są symbolem urodzaju i dostatku. Każda kuchnia dodała do nich coś swojego, tworząc niezliczone wariacje, ponieważ jest to danie uniwersalne, które w swojej prostocie pozwala na niemal nieskończoną kreatywność dostosowując się do lokalnych smaków i składników. Są zarówno przysmakiem codziennym, jak i daniem odświętnym, obecnym na stołach podczas najważniejszych uroczystości.
Pierogi: od chińskiej tradycji do polskiego dziedzictwa
Dzisiaj uznawane za symbol polskiej kuchni, mają fascynującą i wielowarstwową historię, sięgającą odległych kultur i czasów. Ich najstarsze korzenie można znaleźć w Chinach, gdzie już w starożytności przygotowywano jiaozi – pierożki z nadzieniem z kapusty pekińskiej i mięsa, serwowane tradycyjnie podczas Chińskiego Nowego Roku. Zgodnie z legendą, to Marco Polo przywiózł pomysł na pierogi z Dalekiego Wschodu do Europy, jednak podobne potrawy, jak rzymskie ravioli, były znane już wcześniej, co sugeruje, że pierogi mogły niezależnie powstawać w różnych kulturach.
W Polsce historia pierogów zaczęła się około XIII wieku za sprawą biskupa Jacka Odrowąża, który miał sprowadzić je z Rusi. Początkowo były one związane z obrzędami religijnymi i różniły się w zależności od okazji: weselne „kurniki” z mięsem, żałobne „knysze” czy noworoczne „kolatki”. Samo słowo „pierogi” wywodzi się z prasłowiańskiego terminu „pir”, oznaczającego biesiadę. W kolejnych wiekach pierogi stały się nieodłączną częścią polskiej kuchni, znaną z regionalnych różnorodności, takich jak hreczuszki z mąki gryczanej czy słodkie socznie.
Czemu pierogi zawdzięczają światową karierę?
Face It
Ciasto zza oceanu na świąteczny stół
– przepis na sernik nowojorski
Podobno nowojorczycy wierzą, że ich sernik (zwany tam cheesecake) był pierwszy na świecie i nikt wcześniej takiego ciasta nie robił. Jakkolwiek było, warto go spróbować, bo jest wyjątkowo kremowy i dosłownie rozpływa się w ustach. Może też być ciekawą alternatywą dla tradycyjnego polskiego sernika na bożonarodzeniowym stole.
Sernik jest tak głęboko zakorzeniony w naszej tradycji, że często traktujemy go jak typowo polskie ciasto. Nie wyobrażamy też sobie, żeby mogło go zabraknąć w naszych domach w czasie świąt. Tymczasem historia tego przysmaku sięga już czasów starożytnych, a jego liczne odmiany znane są na całym świecie. Jednym z cieszących się największą sławą jest sernik nowojorski.
Sekret wyjątkowej konsystencji
Sernik nowojorski charakteryzuje się cienkim spodem z kruszonych ciastek i grubą, jednolitą warstwą masy serowej o wyjątkowo kremowej konsystencji. Jego stworzenie przypisywane jest słynnemu nowojorskiemu restauratorowi Arnoldowi Reubenowi, który ponad 100 lat temu postanowił wykorzystać do przyrządzenia tego deseru serek śmietankowy. Aby nadać sernikowi nowojorskiemu odpowiednią wilgotność piecze się go w tzw. kąpieli wodnej lub łaźni wodnej.
- Istotne znaczenie dla gęstej, aksamitnej konsystencji sernika nowojorskiego ma również zastosowanie dużej liczby jaj – mówi Tomasz Jokiel, ekspert marki Fermy Drobiu Jokiel. – Najlepiej sprawdzi się tu połączenie całych jaj i żółtek.
Składniki
Spód
- 300 g klasycznych kruchych herbatników typu petit beurre
- 60 g masła (plus1 łyżka masła do smarowania blachy)
Masa serowa
- 6 jaj (Fermy Drobiu Jokiel rozmiar M lub L)
- 5 żółtek jaj (Fermy Drobiu Jokiel rozmiar M lub L)
- 1,25 kg kremowego sera twarogowego typu cream cheese
- 250 g cukru pudru
- 40 g mąki pszennej
- nasionka z jednej laski wanilii
- 1 łyżeczka sproszkowanego cynamonu
- 1 łyżeczka drobno startej skórki pomarańczowej
- sok z ½ cytryny
Polewa
- 500 ml kwaśnej śmietany 18%
- 50 g cukru
- 1 łyżka soku z cytryny
- 100 g drobno pokruszonej czekolady do dekoracji
Sposób przygotowania
Spód
Na dno formy tortowej (26 cm z odpinaną obręczą), kładziemy arkusz papieru do pieczenia i zapinamy obręcz wypuszczając papier na zewnątrz. Boki obręczy smarujemy odrobiną masła. Herbatniki dokładnie kruszymy w malakserze na ostrym ostrzu i wysokich obrotach, a potem dokładamy masło. Dokładnie mieszamy. Przygotowaną masą wykładamy dno tortownicy i mocno dociskamy ciasto do spodu blachy. Wstawiamy do lodówki.
Masa serowa
Do misy robota planetarnego wkładamy ser, dodajemy 6 jajek, 5 żółtek, cukier puder, ziarenka wanilii, sok z cytryny, cynamon i skórkę pomarańczy. Miksujemy na gładką masę przez około 2-3 minuty. Na wcześniej przygotowaną tortownicę ze spodem wylewamy delikatnie masę serową.
Pieczenie
Na spodzie piekarnika ustawiamy naczynie żaroodporne zawierające 1,5 litra ciepłej wody. Masę serową pieczemy w 180 stopniach bez termoobiegu na grzałkach góra i dół przez 10 minut. Następnie zmniejszamy temperaturę na 120 stopni i pieczemy sernik przez kolejne 70 minut. Po tym czasie piekarnik lekko uchylamy i zostawiamy sernik do ostygnięcia na około 1 godzinę. Następnie ciasto wyciągamy, ostudzamy i wkładamy na noc do lodówki.
Polewa
W mikserze łączymy na gładką masę śmietanę, cukier puder i sok z cytryny. Z lodówki wyciągamy blachę z sernikiem. Zdejmujemy delikatnie obręcz. Smarujemy ciasto przygotowaną polewą i dekorujemy pokruszoną czekoladą. Odstawiamy do lodówki, by polewa stężała.
Orchidea Creative Group
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- …
- następna ›
- ostatnia »
- Aktualności
- Międzynarodowa Wystawa i Giełda Wyrobów Jubilerskich, Skamieniałości i Minerałów - Klub "Politechnik" Częstochowa - 8-9.02.2025
- My baby, czyli rodzinny biznes już 25.01.2025, o godz. 17:00 w Filharmonii Częstochowskiej
- Najlepsze Życzenia Świąteczno-Noworoczne na Nowy Rok 2025
- Oszuści- spektakl komediowy Och-Teatru już 9 Lutego 2025r. w Filharmonii Częstochowskiej
- Ruszyły zapisy na Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run
- Sara James i Rossmann „Chcą ci powiedzieć coś” o ciele
- Spektakl baletowy „Van Gogh” – wyjątkowe wydarzenie w Częstochowie
- Świąteczne misie, które pomagają
- “25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat
- Kultura
- 56 POPIS Społecznej Szkoły Baletowej i Społecznego Ogniska Baletowego w Częstochowie
- Ciało człowieka - ruchem i rytmem rodzi taniec
- Konkurs Poetycki
- LUNCH O PÓŁNOCY
- Statuetka dla organizatorów inscenizacji bitwy pod Mełchowem
- Wręczyckie Jasełka 2016
- „ETNOSTRADA” SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE 2016 r.
- Muzeum Monet..
- "Między łóżkami" Artura Barcisia już 21 maja w Filharmonii Częstochowskiej
- 58 POPIS Uczniów Społecznej Szkoły Baletowej i Społecznego Ogniska Baletowego w Częstochowie
- 62. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI
- Andropauza 2
- BROADWAY KAMERALNIE
- Charakterystyka sztuki współczesnej
- Cztery pory roku opowiedziane tańcem
- Częstochowianie gośćmi głównymi głównym Portu Poetyckiego w Chorzowie
- Dziękujemy, że trzymasz bilet. Akcja, do której włączyły się gwiazdy
- FILHARMONIA CZĘSTOCHOWSKA zaprasza na: 15. Festiwal Wiolinistyczny im. Bronisława Hubermana
- Festiwal filmów dokumentalnych
- Finał III Wojewódzkiego Konkursu Filmowego Video ergo sum - Widzę więc jestem - relacja
- GAUDE MATER 2016 - program
- Gwiazdy dla dzieci z Hospicjum
- Hot Jazz Spring 2016
- II MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOLKLORYSTYCZNY „SILESIA”
- INAUGURACJA 73. SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2017/2018 Filharmonii Częstochowskiej
- IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS TRADYCYJNEGO POWOŻENIA O TROFEUM „ŚLĄSKA”
- Indywidualna Wystawa Malarstwa Gabrieli Polaczek
- JURA ROK FESTIWAL Janów 24 - fotorelacja
- Jubileusz 15 lecia Częstochowskiej Kapeli Biesiadnej "Grupa Romana"
- Jubileusz 40-lecia Towarzystwa Muzycznego w Częstochowie
- Koncert: EDYTA GÓRNIAK akustycznie w Filharmonii Częstochowskiej
- Krakowski Teatr Komedia rusza z cyklem KTK-ON-LINE
- MUZYKA FILMOWA Krzesimira Dębskiego
- NA CZWORAKACH
- NOC MUZEÓW
- Po Portugalskim Tournée
- Potrójny wernisaż w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie
- Premiera MEDIUM
- Przed nami Festiwal HOT JAZZ SPRING
- SERCA NA ODWYKU
- SIOSTRUNIE
- Startuje największa wystawa malarstwa Zdzisława Beksińskiego
- Sztuka dla każdego
- TEATR NARODOWY OPERETKI KIJOWSKIEJ
- WIELKI PIKNIK ARTYSTYCZNY „ŚWIĘTO ŚLĄSKA” – KOSZĘCIN 28 – 30 CZERWCA 2024
- Walczmy razem dla kultury i trzymajmy bilet!
- Wernisaże w Miejskiej Galerii Sztuki - grudzień 2018
- Wyjątkowy gość w I LO im. Słowackiego w Częstochowie - Profesor Anna Badora
- Wystawa Malarstwa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku - maj 2019
- XX PIKNIK ARTYSTYCZNY „ŚWIĘTO ŚLĄSKA”
- XXI PIKNIK ARTYSTYCZNY „ŚWIĘTO ŚLĄSKA”
- Zakończenie 78.Sezonu Artystycznego w Filharmonii Częstochowskiej 16 czerwca, gopdz.19.00
- Zespół 69 z Częstochowy zwycięzcą Festiwalu Bergera w Kaliszu!
- ŚWIĘTO ŚLĄSKA
- Śląski Ogród Sztuk
- Święto Śląska 2017
- Sport
- Bikefitting – dobierz odpowiednią postawę na rowerze!
- Buty do squasha na moją stopę
- Deska fiszka to fantastyczny pomysł na świąteczny prezent
- Formuła Drive 2024– Poprowadź Bolid F1 za nami
- Fotele samochodowe nie tylko dla rajdowców
- Gdzie kupić najwyższej jakości deskorolkę?
- Pobiegnij w Rossmann Run z aplikacją i zdobądź atrakcyjny rabat na zakupy
- Skutery śnieżne: nowy wymiar poruszania się po śniegu
- Spodnie motocyklowe – w co się ubrać na motor?
- Sprzęt sportowy dla klubów
- To, co masz na sobie podczas treningu ma znaczenie. Co warto wrzucić do koszyka odwiedzając sklep 4F?
- Turniej Piłki Nożnej Dzielnicy Trzech Wieszczów
- Uprawianie sportu i urządzenia elektroniczne
- Urządzamy domową siłownię - wszystko, co musisz wiedzieć
- Wybieramy obuwie sportowe do gry w koszykówkę
- Wybieramy sprzęt do domowej siłowni
- Światowy sukces częstochowskiego Zespołu Tanecznego SPLOT
- Praca
- Co musisz wiedzieć zaczynając pracę jako opiekun osoby starszej w Niemczech?
- Compliance a AML
- Czy praca jako opiekunka się opłaca?
- Czy szkolenia dla pracowników są konieczne?
- Czym cechują się profesjonalne kursy językowe dla dorosłych i młodzieży?
- Częstochowski rynek pracy — oto najbardziej deficytowe zawody w regionie!
- Efektywne sposoby zarządzania czasem
- Etyka w środowisku szkolnym i w środowisku ucznia. Jakie studia należy ukończyć aby prowadzić przedmiot etyki w szkole?
- Jak dorabiać na studiach dziennych? 3 proste sposoby
- Jak zmienia się sytuacja na rynku firm z Częstochowy? Sprawdzamy w bazie firm
- Less (techno) stres, czyli 5 dobrych praktyk jak przygotować pracowników do wideokonferencji
- Miej kontrolę nad tym, co się dzieje w Twojej firmie
- Myjnia samochodowa to dobry pomysł na własny biznes.
- Na które szkolenia dla managerów i właścicieli firm warto się zdecydować?
- Nowy sposób na pracę – biura serwisowane DL Space już w Częstochowie!
- Oszczędności w kadrach IT dla Twojej firmy
- Popularne kierunki badań w pedagogice
- Praca na słuchawce w call center Częstochowa – dla kogo?
- Rynek pracy w Bogatyni
- Toczenie elementów za pomocą zaawansowanych obrabiarek CNC
- Tłumacz książek - pasjonujący zawód dla kreatywnych
- Zarządzanie dostawcami w innowacyjnym biznesie
- Kraj
- BAT z nową strategią „lepszego jutra”. Nie tylko dla palaczy!
- Inwestycje mieszkaniowe, które łączą komfort miasta i bliskość natury. Znaleźliśmy prawdziwe "perełki"
- Kiedy warto skorzystać z wynajmu samochodu?
- Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie od dewelopera we Wrocławiu?
- Najważniejsze częstochowskie kontakty dla ukraińskich uchodźców / ЧЕНСТОХОВСЬКІ ПУНКТИ ДОПОМОГИ БІЖЕНЦЯМ
- Pielgrzymka Przedsiębiorców 2019 - relacja
- Pompy ciepła Częstochowa – jak wybrać odpowiedniego wykonawcę?
- Transport elementów wielkogabarytowych – najważniejsze informacje
- Świat
- Książki
- Znak
- Książki dla Dzieci
- 3 powody, dla których warto kupować książki przez internet
- Chcesz postawić na skup książek? Sprawdź ofertę Antykwariatu i Księgarni Tezeusz
- Dobry kryminał
- Jakie książki dla 4 latka kupić?
- Książka dla Dzieci na Święta – Magiczny Prezent Pod Choinkę
- Książki historyczne
- Książki religijne
- LITERATURA KOBIECA
- Must Have
- Poradniki
- Promocje dla moli książkowych - poluj na okazje w księgarniach internetowych!
- Twoja książka zawsze pod ręką. Polecamy AUDIOBOOKI
- Wydawnictwo Filia poleca
- [EBOOK] Wspólna Polityka Rolna
- Kino/Muzyka
- Kulinaria
- 10 powodów, dla których warto wybrać catering dietetyczny
- Catering Dietetyczny DietBox: Smaczne i Zdrowe Rozwiązanie dla Twojej Diety
- Catering dietetyczny - jedz smacznie i zdrowo
- Catering pudełkowy dla osób z ograniczonym czasem: Skuteczne planowanie posiłków
- Catering wegański od marki Proszę Zdrowie, czyli najwyższa jakość życia w zasięgu Twoich rąk
- Czy catering dietetyczny pomoże schudnąć?
- Czy catering pudełkowy będzie dobrym rozwiązaniem?
- Dieta pudełkowa – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć.
- Dlaczego Zdrowy Catering to usługa, która cieszy się tak dużą popularnością?
- Dlaczego warto przejść na catering dietetyczny?
- Dynia - królowa jesiennych dekoracji
- Jak nowoczesne maszyny do smażenia w głębokim tłuszczu mogą usprawnić proces produkcji?
- Jak przygotować idealne ciasto francuskie na święta?
- Jak wybrać odpowiedni pokarm dla papug? Podpowiadamy 3 ważne zasady
- Jak wyposażyć domowy barek?
- Jak zostać cukiernikiem? Od słodkiej pasji do zawodowej profesji
- Kiedy udać się do poradni dietetycznej?
- Kiedy warto zdecydować się na catering dietetyczny?
- Płyty do zabudowy - jak wybrać właściwą?
- Smaczne i szybkie przepisy na dania jednogarnkowe
- Turniej MasterChef w Radosnym Domu
- Zdrowie/Uroda
- Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Częstochowie i regionie.
- Kalkulator BMI
- 1 Listopada - czas wspomnień i refleksji. Jak żyć po stracie bliskiej osoby
- 4 cechy pościeli, która zadba o zdrowy sen
- Co można założyć na ślub i wesele?
- Cztery dni darmowych dostaw na zakupy w drogerii internetowej i poprzez aplikację Rossmann PL
- Czy koszulki do karmienia to dobry pomysł na prezent dla młodej mamy?
- Czy warto zdecydować się na wykupienie cateringu dietetycznego?
- Fizjoterapia kobiet w ciąży. Jak podejść do tematu i w czym mogą pomóc ćwiczenia?
- Innowacje na rynku nawozów – jakie zmiany czekają nas w nadchodzącym roku
- Jak dbać o powietrze w warsztacie samochodowym?
- Jak dbać o skórę po 40-tce?
- Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników budowlanych?
- Jak dbać o środowisko oddając makulaturę?
- Jak pielęgnować brodę? [PORADNIK]
- Jak pielęgnować skórę twarzy?
- Jak pielęgnować włosy latem?
- Jak wybrać wygodne męskie majtki?
- Jakie artykuły dla zwierząt warto kupić?
- Jakie zajęcia w klubie fitness wybrać dla początkujących? 6 propozycji
- Kuba Błaszczykowski o misji Rossmanna
- Kupujesz nowy fotel biurowy? Zwróć uwagę na jego wyposażenie!
- Kurs pierwszej pomocy - czy warto?
- Moda i funkcjonalność z marką Dainese: - Twoim partnerem w motocyklowej pasji
- Na oczyszczalni biologicznej zyskasz nie tylko pieniądze
- Nowa misja Rossmanna: Inspirujemy, wspieramy, pomagamy innym kochać siebie na co dzień
- Odkryj najmodniejsze krawaty, które podbijają sezon
- Odzież medyczna i kosmetyczna - cechy, na które należy zwracać uwagę
- Orły Stomatologii: Dlaczego regularne wizyty u stomatologa są tak ważne.
- Pielęgnacja ciała krok po kroku. Sprawdź!
- Pikniki z Czyściochami w Zakopanem
- Pomiar hałasu w pracy — dlaczego warto go przeprowadzić?
- Renta dożywotnia
- Rossmann Run: rekordowy bieg w Łodzi i jeden z największych biegów z aplikacją na świecie!
- Rossmann na OFF Festivalu ze strefą Czujesz Klimat?
- Rozbiegany mural Rossmanna na Light Move Festival
- Sposoby leczenia hemoroidów. Czy warto sięgnąć po czopki na hemoroidy?
- Weekend we dwoje? Wybierz SPA i odpocznij!
- Wielki powrót Pikników z Czyściochami
- Z czym nosić joggery damskie? Podpowiadamy!
- Zastanawiasz się nad alternatywą dla mleka? Spróbuj napoju owsianego!
- Ślub w kościele: najlepsze suknie ślubne
- Podróże
- Polecamy
- Jakie zmiany w emeryturach
- Kasy fiskalne a Internet
- Stare klucze dla "Budzika"
- 1% - nasze propozycje
- 4 zasady wyboru nagłośnienia do domu
- 5 najczęstszych mitów dotyczących olejów silnikowych
- 60-lecie działalności Społecznej Szkoły Baletowej w Częstochowie
- Agregaty chłodnicze – jak działają i kiedy warto z nich korzystać?
- Armatura wodna na miarę potrzeb
- Babcia – wsparcie dla dziecka na każdym kroku. Co podarować jej na prezent?
- Balustrady z uchwytami punktowymi: o czym pamiętać?
- Beata Dysiewicz – stylistka z Częstochowy wyznacza trendy podczas światowych pokazów fryzjersko-artystycznych
- Bezpieczna jazda zimą – jak zadbać o pojazd?
- Bezpłatny program dla młodzieży zainteresowanej projektami społecznymi.
- Bing w M1 Częstochowa
- Black Friday - co to jest za zwyczaj?
- Chcesz odmienić swoje wnętrze? Wybierz odpowiednią lampę sufitową!
- Chwilówki bez BIK – co trzeba o nich wiedzieć?
- Ciepłe parapety do każdego okna
- Co kupić dziewczynie na urodziny?
- Co robić gdy Twój pies nie akceptuje petsittera?
- Co warto wiedzieć o relokacji maszyn? Sprawdź!
- Czas Zegarków
- Czy warto kupować ubezpieczenie upraw?
- Czy wybór okna do pomieszczenia ma znaczenie?
- Czym charakteryzuje się udana aranżacja wnętrz?
- Czym się kierować wybierając biuro rachunkowe?
- Czym są farmy renderujące?
- Czym są materiały ścierne nasypowe?
- Czym są piekarniki parowe?
- Czym zajmuje się branża car-audio?
- Darmowe chwilówki przez internet - pierwsza chwilówka za darmo
- Deflektor do pieca – wszystko, co musisz o nim wiedzieć
- Dlaczego powinieneś wybrać styropian? Oto najważniejsze powody
- Dlaczego warto korzystać z programu do edycji PDF? Sprawdź!
- Dlaczego warto postawić na domy z modułów?
- Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę w Częstochowie?
- Do czego można wykorzystać butle LPG?
- Do czego wykorzystywana jest śrutownica wsadowo-nieckowa?
- Drzwi wejściowe do mieszkania - jak wybrać najlepsze?
- Ekogroszek – jak wybrać godny zaufania opał?
- Ekstremalna szybkość w trudnych warunkach - odkryj hulajnogę elektryczną Techlife X7
- Energooszczędne okna Stryków. Jak dobrać najlepsze?
- Filtry, oleje i smary do maszyn – czy naprawdę są prymitywne?
- Gdzie i dlaczego stosuje się zasuwy klinowe?
- Hydroponika - przyszłościowa dziedzina kultywacji roślin
- Instalacja C.O. Co musisz wiedzieć, aby działała prawidłowo?
- Internet skarbnicą wiedzy
- Internetowy antykwariat a współczesność
- Iphone i jego najczęstsze usterki - jak tanio naprawić?
- Jak Cię widzą, tak Cię piszą
- Jak dbać o drewnianą podłogę?
- Jak dbać o ubrania, aby się nie elektryzowały?
- Jak dobrać odpowiedni zegarek?
- Jak fotowoltaika i pompy ciepła zmieniają sposób, w jaki korzystamy z energii
- Jak kupować okna - praktyczne porady
- Jak ochronić taras przed słońcem i deszczem?
- Jak ożywić wnętrze?
- Jak promować usługi geodezyjne i skąd brać klientów?
- Jak przygotować ogród na przyjście wiosny?
- Jak rozsądnie podzielić majątek po rozwodzie?
- Jak szybko i bezpiecznie pozbyć się zalegającego złomu?
- Jak tworzyć niezapomniane stylizacje?
- Jak usprawnić procesy produkcyjne?
- Jak utrzymać porządek w dokumentach - zdradzamy niezawodny sposób!
- Jak wybrać czujnik ruchu do oświetlenia? Orły Oświetlenia!
- Jak wybrać skuteczny tester sieci LAN?
- Jak zadbać o urządzenia elektroniczne typu iPhone, albo Mac?
- Jak założyć akwarium? – porady dla początkującego akwarysty
- Jakie etui na telefon wybrać?
- Jakie materiały ogniotrwałe wybrać, aby zabezpieczyć budynek przed pożarem?
- Jakie prawa przysługują poszkodowanym konsumentom
- Jakie szafy dla dzieci wybrać?
- KIERMASZ OBUWIA Wiosna/Lato 2019 marki BADURA
- Kiedy potrzebna jest pomoc tłumacza
- Kiedy wszystko zawiedzie, UPS musi dać radę
- Kiedyś były dacze, teraz są domki całoroczne
- Kiedyś były dacze, teraz są domki całoroczne
- Komu warto podarować powerbank z grawerem?
- Koszty związane z kampanią billboardową
- Kto ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej?
- Kto pyta, nie błądzi - czyli najczęstsze pytania w kwestii stron internetowych
- Kupić dom, czy wybudować samodzielnie?
- Kwiaty to zdecydowanie idealny pomysł na prezent lub dekorację domu
- Lady Pank świętuje 40 lat na scenie!
- Lokalizator GPS do auta - czy warto kupić?
- M1sja Wygrywanie w Centrum Handlowym M1 Częstochowa
- Marketing wirusowy, czyli sposób na wzrost efektywności działania firmy
- Markowa odzież robocza i reklamowa
- Matura 2019 i co dalej? – porady dla przyszłych studentów
- Meble wypoczynkowe do salonu – to musisz wiedzieć!
- Mokre plamy na ścianach, grzyb i pleśń – jak wykryć wyciek wody w budynku?
- Naboje do saturatora – jak poprawnie je używać i na co zwrócić uwagę?
- Naczepa wywrotka dla branży budowlanej - 4 najważniejsze parametry
- Najbardziej uniwersalne i wytrzymałe rozwiązanie nie tylko w domowych instalacjach
- Najlepsze miejsce do zakupu narzędzi do ogrodu
- Narożnik do salonu – jaki wybrać?
- Nieoczywiste zastosowanie hal stalowych
- Niewierność w związku – co może na nią wskazywać?
- Niwelatory laserowe – niezawodne na placu budowy
- Nowoczesna sypialnia na poddaszu
- Nowoczesne instalacje ogrzewania - jakie wyróżniamy typy?
- Nowoczesne okucia okienne PCV – odkryj sekret efektywnej produkcji okien!
- O czym trzeba wiedzieć, decydując się na pozycjonowanie organiczne?
- OC dla młodego kierowcy – na co zwrócić uwagę?
- OC komisowe – co warto wiedzieć o tym ubezpieczeniu?
- Osiągnij cel z szybką pożyczką
- Oświetlenie ogrodowe – styl i funkcjonalność
- Paczkomat blisko Ciebie w Częstochowie
- Paczkomaty blisko Ciebie w Częstochowie – odbieraj przesyłki szybko i wygodnie
- Panele fotowoltaiczne - budowa, zasada działania, moc. Wszystko o fotowoltaice!
- Perły - biżuteria kobiet eleganckich
- Pełna linia świetlna tylko z taśmami LED COB
- Planujemy biznes - otwieranie skupu złomu
- Planujesz budowę garażu z blach? Co musisz wiedzieć na ten temat?
- Podnośnik nożycowy – dlaczego warto się na niego zdecydować?
- Podróż busem – to się opłaca
- Polacy pozytywnie o płatnościach bezgotówkowych!
- Powierzchnie biurowe: fakty o których nie możesz zapomnieć
- Poznaj pierwotne sposoby nabywania własności
- Poznaj rodzaje pozycjonowania stron internetowych
- Pralka do małego mieszkania - na co zwrócić uwagę?
- Precyzyjne cięcie blach maszynami CNC
- Prezent na święta dla dziewczynki – sprawdzone pomysły
- Profesjonalna obsługa BHP i przeciwpożarowa
- Profesjonalne nadruki
- Przeniesienie firmy- co trzeba rozważyć przed przeprowadzką biura?
- Przeprowadzka za granicę krok po kroku
- Przydomowa szklarnia
- Przygotuj swoją szafę na tegoroczny sezon wiosenny
- Płyta indukcyjna: jak ją wybrać?
- Rodzaje profesjonalnych rusztowań i ich zastosowanie
- Rodzaje rynien
- Rodzaje taśm klejących, które najczęściej wykorzystujemy
- Rolety czy firanki – co warto wybrać?
- Rozwiązania usprawniające funkcjonowanie przedsiębiorstwa
- Samodzielne malowanie elewacji domu krok po kroku
- Segmentacja baz danych – efektywne działania marketingowe
- Smart Fortwo I – Czy warto kupić używanego Smarta?
- Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 5 w Częstochowie ogłasza nabór na rok szkolny 2018/2019
- Sprzedaż platyny – sposób na dodatkowy zarobek
- Sprzęt w salonie fryzjerskim – funkcjonalny czy designerski?
- Sprzęt, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania
- Stand-up Show 2019 – The best of w Częstochowie
- Straciłeś oszczędności na polisolokatach? Jeszcze możesz coś zrobić!
- Studia menedżerskie – poznaj 4 kierunki i wybierz najlepszy dla siebie
- Szafy na materiały niebezpieczne - dlaczego warto kupić?
- Szamba betonowe i ich zalety
- Szkoda całkowita. Co wtedy zrobić?
- Szkolenia dofinansowane — kto i jak może je zyskać?
- Szukasz dobrego kanału samochodowego? Wybieraj tylko sprawdzone i przetestowane produkty.
- Szukasz narożnika do salonu? Sprawdź na co zwracać uwagę
- Tania metamorfoza mieszkania!
- Tapicerowane czy drewniane - które łóżko lepiej sprawdzi się w kobiecej sypialni?
- Technologia QLED TV – czym się charakteryzuje?
- Top trendy modowe na zimę 2018
- Ubezpieczenie OC z datą wsteczną – czy jest to możliwe?
- Ubezpieczenie bezskładkowe – na czym polega?
- Ubezpieczenie mieszkania w bloku – co powinno zawierać?
- Udogodnienia dla branży przemysłowej - co warto wiedzieć?
- Urządzanie pokoju dla dziecka
- Urządzenia ułatwiające sprzątanie
- Vostok – zegarki z klasą i tradycją
- Wady i zalety gotowych projektów domów
- Waloryzacja emerytur i rent od 1 marca 2016 r.
- Wielkie majowe grillowanie w Parku Pałacu Nieznanice
- Wprowadzasz się do mieszkania? Zobacz na czym nie oszczędzać!
- Wycinanie laserowe: dlaczego jest lepsze od innych metod?
- Wymarzony prezent dla chłopaka - zaskocz go pozytywnie!
- Wypożyczalnia sprzętu ogrodowego - dlaczego warto z niej skorzystać?
- Wysyłanie paczek zagranicznych — czyli jak wysłać coś za granicę?
- Zakupy powinny być przemyślane
- Zestawy świąteczne dla wymagających
- Złom stali szybkotnącej – to warto wiedzieć
- [PORADNIK] Twoja emerytura
- Łożyska do wrzeciona tokarki – detal, od którego może zależeć wszystko
- Biznes
- Patronaty