Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Społeczna Szkoła Baletowa i Ognisko Baletowe w Częstochowie zapraszają na 65 jubileuszowy popis uczniów pt.: "ŚLADAMI KONTUSZA I PAWICH PIÓR" - 25 Maja 2024 - Klub Politechnik Częstochowa

 

 

 

 

 

W tym roku mija 65 lat od czasu, kiedy w sercach małżonków Nowakiewiczów - aktorów Teatru im. Adama Mickiewicza zakiełkowała potrzeba stworzenia miejsca do nauki tańca klasycznego w Częstochowie.

W rezultacie, w 1958 roku powstało Ognisko Baletowe, które przetrwało przekształcenia ustrojowe i własnościowe, kontynuując skutecznie swoją działalność do dziś. Kolejne siedziby wymagały nakładów i remontów oraz zaangażowania lokalnych władz i rodziców. 
W związku z tym, w 1992 r. zostało utworzone Towarzystwo Upowszechniania Sztuki Baletowej „Terpsychora”, którego pierwszym prezesem została pani Urszula Brylewska, założycielka Społecznej Szkoły Baletowej oraz wieloletni dyrektor Społecznego Ogniska Baletowego i Społecznej Szkoły Baletowej. Mierząc się z wyzwaniami lokalowymi, finansowymi i kadrowymi, instytucja nadal oferuje dzieciom naukę tańca klasycznego, współczesnego, ludowego i charakterystycznego od czwartego roku życia. 
Coroczne popisy naszych uczniów stanowią ciekawe wydarzenie artystyczne, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych Częstochowy. 
Większość z nich organizowana jest przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Częstochowy. 
W bieżącym roku również otrzymaliśmy dofinansowanie na dwa projekty, każdy w wysokości 2 tysięcy złotych. 
 Jeden z projektów dotyczy wydania pamiątkowego albumu, z uwagi na 65 rocznicę istnienia Społecznego Ogniska Baletowego, w którym nawiążemy do historycznych już koncertów popisowych, począwszy od pierwszego w 1959 roku. 
Tegoroczny spektakl noszący tytuł „Śladami kontusza i pawich piór” ma na celu ukazanie piękna polskich tańców ludowych i narodowych, opracowanych w różnych technikach tanecznych, na tle innych kultur.
 
Serdecznie zapraszamy 25 maja na dwa spektakle w Akademickim Centrum Kultury „Politechnik” o godzinie 15.30 i 18.00.
 
 Wejściówki do nabycia w siedzibie Szkoły - Al. Wolności 21, budynek dworca PKP, II piętro, od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 20.00