Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Lokalizator GPS do auta - czy warto kupić?

 

 

Lokalizator GPS do samochodu to popularne urządzenie, z którego korzysta coraz więcej kierowców. Dzięki niemu, można zlokalizować auto niezależnie od tego, gdzie się znajduje. Jest to niezwykle pomocne, w przypadku kradzieży i wielu innych sytuacji. Kontrola nad pojazdem i bezpieczeństwo, to jedne z najważniejszych atutów jego zastosowania. Na jakiej zasadzie działa GPS i kiedy warto pomyśleć o jego zakupie?

 

Jak działa GPS?

Urządzenie tego typu oparte jest na nawigacji satelitarnej, a komunikacja z nim odbywa się za pośrednictwem karty SIM, która musi zostać zarejestrowana i systematycznie zasilana. GPS umożliwia zlokalizowanie samochodu z dokładnością do 5 metrów (niekiedy nawet do 2 metrów), co sprawia, że bez większych problemów można namierzyć auto. Wszelkie raporty o jego położeniu wysyłane są droga smsową, a niekiedy również mailową. To bardzo duże ułatwienie. Ciekawym rozwiązaniem wydają się ponadto moduły GPS, które można przypiąć do dowolnych ruchomych przedmiotów, jak chociażby paczek. Na taki zakup decydują się nie tylko osoby prywatne, ale i właściciele firm.

Zastosowanie lokalizatorów GPS w firmach

Większość właścicieli firm transportowych, logistycznych i innych, w których na co dzień zatrudniani są kierowcy, decyduje się na zakup tego rodzaju lokalizatorów. Głównym powodem nie zawsze jest zabezpieczenie przed kradzieżą, ale możliwość wygenerowania raportu dotyczącego przebytej drogi. W jakim celu generuje się takie raporty? Pozwala to bowiem zoptymalizować długość pokonywanych tras i znacznie usprawnia zarządzanie obowiązkami kierowców. W praktyce wygląda to tak, że dzięki systemowi GPS pozyskiwane są potrzebne informacje na temat potrzebnego czasu do przebycia danego odcinka drogi, występujących korków, itd. Kierowca, który zdaje sobie sprawę, że jest na bieżąco monitorowany jedzie o wiele bezpieczniej, gdyż uwzględnia ograniczenia prędkości oraz zwraca większą uwagę na znaki. Zwiększa się także oszczędność paliwa, dzięki ekonomicznej jeździe. Można więc stwierdzić, że umieszczenie lokalizatora GPS w samochodzie zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadku drogowego.
Współczesne lokalizatory GPS działają jeszcze lepiej i dokładniej. Zdarza się także, że pełnią dodatkowe funkcje. Na rynku znajduje się mnóstwo modeli w różnych przedziałach cenowych. Są to niewielkie urządzenia, które można ulokować w niewidocznym miejscu, dzięki czemu kierowca auta lub potencjalny złodziej ich nie zauważy.