Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Śląski Ogród Sztuk

ZAPRASZAMY DO KOSZĘCINA NA WYDARZENIA „ŚLĄSKIEGO OGRODU SZTUK”

 Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” rozpoczyna cykl wydarzeń kulturalnych Śląskiego Ogrodu Sztuk. 

Od maja do października zapraszamy do Koszęcina - siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” - na cykl spotkań z muzyką, teatrem, tańcem i śpiewem. Idea „Śląskiego Ogrodu Sztuk” została zapoczątkowana wiosną 2009 roku. W 2010 roku Zespół otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację projektu pod tą samą nazwą. O ile dofinansowany projekt był zamkniętą całością siedmiu wydarzeń artystycznych, o tyle sama idea wciąż trwa w działalności Zespołu. „Śląski Ogród Sztuk” zyskał już nie tylko swoją publiczność, ale i markę. 

Dyrekcja Zespołu „Śląsk” zaprasza do Koszęcina śląskie instytucje kultury, zespoły artystyczne i inne podmioty, aby ułatwić publiczności oddalonej od ośrodków kulturalnych, dostęp do osiągnięć artystycznych instytucji kultury. Tłumy pojawiające się podczas koncertów i spektakli pozwoliły nam wierzyć, że idea „Śląskiego Ogrodu Sztuk” trafiła na podatny grunt i spełnia oczekiwania widzów w północnej części Województwa Śląskiego. 

Co roku, w wydarzeniach Śląskiego Ogrodu Sztuk uczestniczy kilka tysięcy osób. Tegoroczny Śląski Ogród Sztuk, zainauguruje 23 maja występ Bandurzystów „Karpaty” z Ukrainy. Orkiestra Bandurzystów „Karpaty” ze Lwowa to grupa ponad trzydziestu muzyków, grających na tradycyjnych ukraińskich instrumentach. Jako zespół amatorski powstał w 1953 roku, a od 1990 roku jest zespołem profesjonalnym. W ich twórczości główną rolę odgrywa bandura, ale słychać także brzmienie cymbałów i kontrabasu. Większość członków zespołu to osoby niewidome. Muzycy mają na swoim koncie liczne osiągnięcia, są między innymi laureatem nagrody Prezesa Rady Ministrów Ukrainy. Kierownictwo muzyczne nad artystami sprawuje Jarosław Meleh. W siedzibie Zespołu „Śląsk” Bandurzyści ze Lwowa będą gościć już po raz trzeci. Po raz pierwszy koncertowali w listopadzie 2009 roku, w 2010 roku ich występ zachwycił gości „Święta Śląska”. 

 Na ich koncert zapraszamy 23 maja o godz. 19:00, do Sali Widowiskowej Pawilonu im. Elwiry Kamińskiej w Koszęcinie, ul. Zamkowa 3. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Recepcji Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, tel. 034 3106401, email: info@zespolslask.pl 

 

Harmonogram pozostałych wydarzeń Śląskiego Ogrodu Sztuk: 

 

- 25 maja 2013 roku, godz.18:00 - Chorzowski Amatorski Teatr "Reduta Śląska” - spektakl pt. "Tragiczna historia prześlicznej Ulijanki i dojrzałego Edmunda" w reż. Mirosława Orzechowskiego - bilety w cenie 15 zł - Sala Widowiskowa Pawilonu im. Elwiry Kamińskiej (Koszęcin, ul. Zamkowa 3) 

- 28 czerwca 2013 roku - artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” - "Flirt każdego może spotkać" - spektakl muzyczny z piosenką francuską m.in. Brella, Brasensa, Aznavoura, Edith Piaf, reż. Kuba Abrahamowicz i Tomasz Lorek. Spektakl podczas „Święta Śląska” - biletowany - Sala Widowiskowa Pawilonu im. Elwiry Kamińskiej (Koszęcin, ul. Zamkowa 3) 

- 29 czerwca 2013 roku - Grupa Teatralna „Proscenium” - spektakl dla dzieci pt. "Opowieści z Krasnolasu", w reż. Zbigniewa Woldańskiego - Wstęp wolny. Spektakl podczas „Święta Śląska” (Koszęcin, ul. Zamkowa 3)

- 10 sierpnia 2013 roku - III Festiwal Muzyki Myśliwskiej - wstęp wolny - na terenie siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” (Koszęcin, ul. Zamkowa 3)

 - październik 2013 roku - Grupa Teatralna - "Coincidentia" - spektakl dla dzieci pt. "Słoń i Kwiat" - biletowany (Koszęcin, ul. Zamkowa 3) 

Bilety na spektakle i koncerty do nabycia w Recepcji Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, tel. 034 3106401, email: info@zespolslask.pl Kalendarz imprez Śląskiego Ogrodu Sztuk będzie na bieżąco aktualizowany na stronie internetowej Zespołu „Śląsk” www.zespolslask.pl w zakładce Imprezy i Wydarzenia/Śląski Ogród Sztuk Zapraszamy do Koszęcina!