Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Podróż busem – to się opłaca

Nie da się ukryć, iż w dzisiejszych czasach podróż busem jest o wiele bardziej komfortowa niż podróż własnym samochodem, zwłaszcza gdy jedzie się poza granice kraju. Na pewno koszty podróży również będą mniejsze, dlatego przewozy międzynarodowe cieszą się dużym zainteresowaniem, a firm transportowych nie brakuje.Jak można kupić bilet?

Najpierw należy określić cel podróży, bo to jest najważniejsze. Rezerwacji można dokonać telefonicznie, choć wiele osób decyduje się na rezerwacje online za pomocą strony przewoźnika. Oczywiście trzeba będzie podać ilość osób, bo jest możliwość dokonania również rezerwacji grupowych. Jadąc pierwszy raz do Niemiec czy Holandii z konkretną firmą transportową, trzeba zapoznać się też z obowiązującym regulaminem, bo są sytuacje, w których kierowca może odmówić wpuszczenia do pojazdu.

W jakiej walucie płaci się za bilet?

Rezerwując bilet, można zapłacić za niego od razu przelewem, bądź można uregulować należność u kierowcy. Należy jednak pamiętać, iż trzeba zapłacić przy wsiadaniu do busa, a nie dopiero po dotarciu do celu. Pasażerowie najczęściej płaca w złotówkach, choć akceptowane jest także Euro. Jeśli wraca się z zagranicy, taka waluta na pewno będzie lepszym wyjściem z sytuacji.

Godziny odjazdu – jak je sprawdzić?

Chcąc dowiedzieć się, w jakich godzinach odjeżdża bus, należy sprawdzić to na stronie internetowej, bądź skontaktować się z biurem obsługi klienta. Godziny odjazdu mogą nieznacznie różnić się od tych podanych przez konsultantów, co powodowane jest dużym natężeniem ruchu, remontami bądź innymi zdarzeniami, jakie mogą wystąpić na drodze. Nie należy się jednak martwić, bo bus na pewno przyjedzie. Jeśli zdarzy się awaria, natychmiast podstawiane jest auto zastępcze, by pasażerowie mogli kontynuować podróż.

Czy busem można wysłać paczkę?

Niestety większość firm przewozowych nie świadczy usług kurierskich. Nadawanie paczek może spowodować niepotrzebne zamieszanie, zwłaszcza jeśli podczas trasy będą przesiadki. Dodatkowo mogłoby to wydłużyć podróż. Chcąc wysłać paczkę lepiej skierować się do firmy kurierskiej, a nie takiej, która zajmuje się transportem osobowym.

Czy można dokonać zmian w rezerwacji?

Jak najbardziej tak. Rezerwując bilet na juzwa.pl, można dokonywać zmian. Należy jednak bezzwłocznie poinformować o tym firmę. Jeśli z jakichś powodów konieczne będzie przełożenie terminu wyjazdu bilet i pieniądze nie przepadają. Jeśli wcześniej zgłosi się zaistniały problem, bez trudu można przepisać bilet na inny termin i to bez dodatkowych opłat.

Rezerwacja konkretnego miejsca w busie

Niestety nie ma możliwości, by zarezerwować sobie konkretne miejsce w busie. Numer fotela zaznaczony jest na bilecie i pasażer powinien zając konkretne miejsce. Owszem, jeśli bus jedzie w niepełnym składzie, kierowcy nie robią problemów, jeśli ktoś chce się przesiąść, jeśli jednak lista pasażerów jest pełna, każdy musi siedzieć na wcześniej wyznaczonym miejscu.

Ubezpieczenie podczas podróży

Każdy pasażer na czas podróży posiada ubezpieczenie NNW przewoźnika. Należy jednak pamiętać, iż obejmuje ono tylko przykre sytuacje, jakie wystąpią w busie. Poza pojazdem pasażer musi liczyć sam na siebie.