Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Do czego można wykorzystać butle LPG?

 

 

 

 

Wiele osób szuka nowych źródeł energii, które będą bardziej dopasowane do ich potrzeb. W ten sposób zasilanie sprzętów w domach, czy też w zakładach przemysłowych staje się efektywniejsze i przy okazji także bardziej komfortowe pod względem termicznym. Firma tezet.pl posiada w swojej ofercie gaz LPG, który może doskonale sprawdzi się właśnie jako źródło energii. Dlatego koniecznie trzeba sprawdzić, jak warto go wykorzystać i jakie właściwości posiada.

Czym właściwie jest gaz LPG?

Nazwa gaz LPG to nic innego jak płynny gaz propan, a w niektórych przypadkach mieszanka propanu z butanem. Jedną z cech charakterystycznych tego gazu jest skraplanie w wyniku zbyt niskiego ciśnienia lub też pod wpływem pokojowej temperatury. Co ciekawe, właśnie dzięki temu zjawisku można go bez problemu przetransportować lub też przechowywać nawet w bardzo dużych zbiornikach. Jeśli chodzi o skład chemiczny, to gaz LPG nie wiele różni się od gazu ziemnego.

Cechy gazu LPG

  • płynny,
  • to gaz węglowodorowany,
  • spala się czysto, a kiedy to nastąpi, pozostaje po nim tylko dwutlenek węgla oraz gaz ziemny,
  • powstaje pod ziemią, a sam proces jego wydobywania odbywa się za pomocą platformy wiertniczej lub ewentualnie dzięki rafinerii ropy naftowe,
  • bezwonny — ciekawostką może być fakt związany z zapachem gazu płynnego, który co prawda naturalnie jest bezwonny, jednak ze względów bezpieczeństwa dodaje się do niego specjalny aromat. W ten sposób w razie wycieku gazu ze zbiornika możemy szybko zareagować chroniąc tym samym siebie i swoich bliskich.

Jak wykorzystywać w praktyce gaz LPG?

Obecnie najczęściej gaz LPG gromadzony jest w specjalnych butlach lub też zbiornikach. Dzięki temu korzystanie z niego staje się znacznie bezpieczniejsze i przy okazji wygodniejsze, gdyż można łatwo go przemieszczać. Jedną z najpopularniejszych form wykorzystania butli lub zbiorników z płynnym gazem jest gotowanie, pieczenie, czy też grillowanie. Powszechnie przyjęło się, że butle są doskonałym sposobem na zasilanie kuchenek turystycznych, czy też gotowanie na palnikach w trakcie wakacji. Najczęściej wykorzystuje się gaz płynny pod namiotem, w domkach letniskowych, w camperach, czy też na campingach. Poza tym często wykorzystuje się go w biznesie. Jednym z doskonałych sposobów użycia gazu LPG są miejsca z jedzeniem typu fast food, czy też specjalne pojazdy prowadzące sprzedaż takiego jedzenia. Kolejnym zastosowaniem może być również zasilania wózków widłowych lub urządzeń przemysłowych.

Czy można wykorzystywać butle LPG w domu?

Jednak to nie oznacza, że nie można wykorzystywać tego źródła energii w gospodarstwach domowych. Wszystko zależne jest jednak od naszych preferencji i potrzeb. Najczęściej decydujemy się na takie rozwiązanie, kiedy nie posiadamy w domu dojścia do gazu ziemnego lub dopiero jesteśmy w trakcie budowy i w krótkim czasie takie połączenie z siecią ma nastąpić. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że butle LPG można z powodzeniem zastosować również do ogrzewania domu, czy też tarasu.