Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

PORADNIKI

 

 

Kocha lubi zdradza
Nowe spojrzenie na problem wierności i niewierności w związku (wyd. 2024) - Esther Prel
 
KSIĄŻKA DLA WSZYSTKICH,
KTÓRZY KIEDYKOLWIEK KOCHALI
 • Dlaczego ludzie zdradzają?
 • I dlaczego robią to nawet wtedy, gdy są w szczęśliwych związkach?
 • Jakie są przyczyny zdrady i czy można się przed nią uchronić?
 • I wreszcie, jak sprawić, by stała się szansą na wzmocnienie relacji?

Na te i inne pytania Esther Perel odpowiada w swojej kultowej książce, która została przetłumaczona na prawie 30 języków, i stała się jedną z klasycznych pozycji zarówno w domach, jak i w gabinetach terapeutycznych na całym świecie.

Autorka, znakomita terapeutka przygląda się przyczynom i skutkom zdrady i analizuje ją jako sytuację, która nie tylko dotyczy zdradzonego i zdradzającego, ale również dotyka i rzutuje na życie ludzi z ich otoczenia. Perel przekonuje przy tym, że nie trzeba przejść przez zdradę, żeby ją zrozumieć – i pozwala spojrzeć na nią z perspektywy trzech stron.

Ta książka podpowiada jak przetrwać największy kryzys w związku, nie tracąc przy tym poczucia własnej wartości.
Mądra, wrażliwa i otwierająca lektura, która daje szansę na wzmocnienie relacji i odzyskanie siebie po zdradzie.
 

Polecamy na: https://czest.info/poradniki

 

 


 

TOTALNIE TOFU -Konrad Budzyk

 
Pierwsza w Polsce książka kulinarna całkowicie poświęcona temu niesamowitemu składnikowi.

Aromatyczna tikka masala, otulająca umamicznym pomidorem lazania czy pierogi ruskie jak u mamy? To wszystko można przyrządzić przy pomocy niezawodnego składnika, sekretu wartościowej diety roślinnej – TOFU!

Autorem książki jest Konrad Budzyk z konta @przepisydlazielonych, dietetyk, weganin i autor bestsellera Hummusy i pasty.

83 przepisy na kuszące roślinne dania

Wszechstronne, bajecznie proste w przygotowaniu i przepyszne – takie właśnie jest tofu. Z wyglądu niepozorne, w rzeczywistości daje nieograniczone możliwości.

Zrobisz z nim totalnie wszystko: śniadaniową szakszukę, włoski makaron, polskie pierogi, azjatyckie bowle, wegański mac & cheese, kuszące street foody i aksamitne desery (w tym oczywiście tofurnik) – w każdym z tych dań tofu odnajduje się idealnie.

Oprócz tego z książki dowiesz się:

 • czym różni się tofu twarde od miękkiego i który rodzaj wybrać, by wydobyć wszystkie jego zalety,
 • jak skomponować idealną marynatę
 •  i dlaczego tofu zawsze znajduje się na szczycie listy zdrowych produktów*.

KONRAD BUDZYK – bloger kulinarny, weganin. Jego pierwsza książka, „Hummusy i pasty”, od razu stała się bestsellerem. Do gotowania podchodzi z dużym luzem, miesza style i techniki, a przy tym świetnie się bawi.

 
 
 
 

 

 

GŁUPIE PTAKI POLSKI - Marek Maruszczak

Przewodnik świadomego obserwatora

 
Na kartach tej książki opisano oraz obrażono ponad 100 różnych ptaków, które można spotkać w Polsce.
To idealny tytuł dla wszystkich miłośników tych skrzydlatych cudaków, ludzi, którzy ich nienawidzą, oraz każdego, komu stół się chybocze i trzeba coś podłożyć pod nogę.

• Który ptak nabija swoje ofiary na pal?
• Kto jest w stanie przy pomocy samej kupy zabić jastrzębia?
• Komu sikorki wydziobują mózgi?
• Co robi kaczka opodal krzaczka i dlaczego jest to sprawa dla prokuratury?

Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, to mam dla was dwie wiadomości. Najpierw zła: powinniście się leczyć. Teraz również zła, ale z numerem dwa: trafiliście we właściwe miejsce. Poza tym prawdopodobnie i tak jest już dla was za późno. Ptaki są uzależniające. Nie trzeba ich nawet za często palić. Wystarczy rzucić na nie okiem.

W książce znajdziecie dobre rady, jak przygotować się do obserwacji ptaków, tak żeby nie odmrozić sobie tyłka, nie spaść z mostu i być może zrobić jedno lub dwa zdjęcia, na których faktycznie będzie widać ptaka, a nie tylko pięćdziesiąt odcieni gałęzi. Powiem wam również, jak dobrać karmnik, gdzie go powiesić i dlaczego ucierpi na tym wasze zdrowie psychiczne.

Dowiecie się, gdzie i kiedy można spotkać poszczególnych pierzastych potomków dinozaurów. Jak robi wróbel, a jak dzięcioł i kawka. Każde z nich oczywiście robi brzydko sobie nawzajem i otoczeniu, ale dodatkowo wydają różne podejrzane odgłosy, które warto znać, żeby wiedzieć, który drań was tym razem obudził.

Mówiąc krótko, nie zdajecie sobie nawet sprawy, w jakie kłopoty się pakujecie.

 
 Premiera już 19 czerwca 2024!

Opisy pochodzą od wydawcy.

 
 
 

 

„Rozruszaj swój mózg” na Europejski Dzień Mózgu

 

18 marca obchodzimy Europejski Dzień Mózgu.

Warto przypomnieć, jak ważną funkcję pełni ten organ i jakie znaczenie dla zachowania jego pełnej sprawności ma prowadzony przez nas styl życia i aktywność fizyczna.

Według psychiatry Andersa Hansena oraz prof. Carla Johana Sundberga, autorów książki Rozruszaj swój mózg, już 30 minut spaceru dziennie może wydłużyć nasze życie
oraz zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę czy chorobę Alzheimera.

W Rozruszaj swój mózg autorzy wyjaśniają, dlaczego należy się ruszać i jak to robić, by najdłużej zachować sprawność i młodość. Obalają wszystkie mity i stereotypy związane z relacją ciało–umysł.

Autorzy, opierając się na własnym doświadczeniu klinicznym i badaniach naukowych, pokazują, że ruch to najlepsze lekarstwo na świecie.

Pasjonująca opowieść o niezwykłych zależnościach między ruchem a naszym samopoczuciem sprawia, że nie sposób oprzeć się chęci zrobienia choćby kilku energicznych kroków.

Rozpocznij tę wiosnę najlepiej jak się da. Wstań z kanapy i każdego dnia poświęć jedynie 30 z 1440 minut, by poczuć się lepiej i zachować radość życia.

 

HORMONALNA REWOLUCJA 
Jak w naturalny sposób wykorzystać moc sześciu najważniejszych hormonów 
- David JP Phillips


DOPAMINA, OKSYTOCYNA, SEROTONINA, ENDORFINY, KORTYZOL, TESTOSTERON
to sześć hormonów, które mają wpływ na to, jak się czujemy i jak myślimy.

David JP Phillips wyjaśnia, jak chemia naszego organizmu może na nas wpływać i co my możemy zrobić, aby wpłynąć na nią.
To ty decydujesz, jak się czujesz.
Autor dowodzi między innymi, że:

 • zrównoważenie dopaminy pomaga zwiększyć motywację · wyregulowanie poziomu oksytocyny pozwala poczuć większą więź ze światem i ludźmi
 • dobrze jest zadbać o odpowiedni poziom serotoniny, która służy za podstawę długotrwałego szczęścia i harmonii
 • kortyzol w małych dawkach może pomóc wyjść ze strefy komfortu · da się pobudzić wytwarzanie endorfin przez śmiech i ćwiczenia
 • warto wyregulować poziom testosteronu, aby zwiększyć pewność siebie przed ważnym spotkaniem.

Ta książka- jest dla każdego, kto pragnie czuć się dobrze w naturalny sposób.

Polecamy: https://czest.info/poradniki

 

 

 


ĆWICZENIA Z RADOSCI - ks. Grzegorz Strzelczyk

Czy da się nawrócić na… radość?

 • Skąd ją czerpać? 
 • Czy radość jest wyłącznie darem, czy można się jej nauczyć? 
 • Co robić, żeby nie stracić jej w trudach codzienności?

Bóg obiecuje nam w Biblii „pełnię radości”. Święty Paweł pisze: „Zawsze się radujcie!”. Ewangelia jest radosną nowiną o zmartwychwstaniu. A jednak… W codziennym życiu, pełnym napięcia, zachowanie radości nie jest proste. Czasem brakuje na nią siły. A kiedy patrzymy na zło, które się dzieje na świecie, radość może się wydać wręcz nie na miejscu.

Ks. Grzegorz Strzelczyk w kolejnych już „ćwiczeniach duchowych” zaprasza nas do tego, żeby radość trenować. Pozwolić sobie na nią. Odnaleźć jej prawdziwe, głębokie źródło. Zrozumieć, na czym naprawdę polega. Odrzucić błędne wyobrażenia na jej temat. Odkryć radość dla siebie, osobiście. I praktykować ją – tak, by stała się zaraźliwa.

Polecamy: https://czest.info/poradniki

 

 

 

 


KONTROLA UMYSŁU metodą SILVY - Jose Silva, Philip Miele

Odkryj niezwykłe możliwości swojego mózgu
 
Meksykanin Jose Silva poświęcił kilkadziesiąt lat życia, aby zbadać granice możliwości umysłu człowieka. 
W wyniku tych badań powstał kurs trwający niespełna 50 godzin, podczas którego każdy uczestnik mógł nauczyć się panowania nad pamięcią, kontrolowania bólu czy przyspieszania leczenia. 
Metoda Silvy ułatwia też zmianę nawyków, jest świetnym sposobem wyostrzania szóstego zmysłu i rozwijania intuicji.
 
 Silva uczył więc, jak żyć szczęśliwiej, efektywniej i spokojniej - tu i teraz.

W tej książce znajdziesz proste i dobrze wyjaśnione ćwiczenia, dzięki którym nauczysz się sztuki medytacji i wizualizacji. 

Pomogą Ci one zminimalizować stres i walczyć z niepożądanymi nawykami. 
Szybko dostrzeżesz u siebie większą pewność siebie, kreatywność i lepszą koncentrację uwagi. 
Przekonasz się też, że możesz kontrolować sny i osiągać większą satysfakcję w relacjach.
 Co ważniejsze: niepostrzeżenie dotrzesz do ostatniego etapu, na którym będziesz rutynowo robić to, co dla większości ludzi wydaje się niewykonalne! Poza ćwiczeniami i wskazówkami, które raz na zawsze zmienią Twoje życie, poznasz też fascynujące studia przypadku i odkryjesz niezwykłe możliwości swojego własnego umysłu.

Odkryj metodę samopomocy i medytacji, która zmieni Twoje życie: na zawsze, na lepsze!

 
 
 
 

DZIENNIK POCIESZENIA - Wojciech Bonowicz

 
Chodzi o to, by człowiek pozwolił sobie na radość
 

W czasach zamętu wielu z nas pyta, gdzie szukać ukojenia.
Wojciech Bonowicz, autor nominowany do Nagrody Literackiej Nike, inspiruje, zaprasza do refleksji i poszukiwania źródeł pocieszenia i radości. 
Przeprowadza nas przez trudy dzisiejszego świata – wieczny brak czasu, kryzysy i epidemię samotności. 
Z życzliwością i niepodrabialnym humorem pokazuje, jak odnajdować równowagę i pełnię. Radzi, by zaufać nadziei, z której wyrasta każda szansa na lepsze.

Wojciech Bonowicz pokazuje, jak odnaleźć głębszy sens w codzienności, lekturze, niespiesznej obserwacji świata, uważności na innego.

 
 W Dzienniku pocieszenia” trochę jest „krzątactwa”, trochę poezji, a trochę ducha Tao Te Ching. 
Ale przede wszystkim oryginalny głos, spojrzenie i mądrość. 
 
W czasach chaosu i niepewności jest to lektura niezbędna (w innych czasach zresztą też).
 
premiera 28 lutego 2024
 
 
 
 

 


KOBIETA, KTÓRA WIDZIAŁA ZOMBIE - prof. Guy Leschziner
 
Kiedy zmysły stają się Twoim wrogiem
 
Podróż do tajemniczego świata ludzkich zmysłów

Zapach porannej kawy, dźwięki ulubionej piosenki, miękki koc otulający ramiona… 

Rejestrujemy otaczający nas świat i nawet nie zwracamy na to uwagi.

A co jeśli nasze zmysły nas zwodzą?

Mogłoby się okazać, że kawa ma przykry zapach, piosenka to sekwencja kolorów, a dotyk materiału niemal pali skórę.

 • Do czego zdolne są dzieci, które nie czują bólu?
 • Jak nie oszaleć, kiedy słyszy się nawet ruch gałek ocznych?
 • Dlaczego bliskie osoby nagle widzimy jako zombie?

Z takimi problemami do doktora Guya Leschzinera zgłaszają się ludzie z całego świata.

 Przez pryzmat niecodziennych, nierzadko tajemniczych chorób swoich pacjentów uznany neurolog pokazuje, jak działają zmysły i co się dzieje, kiedy ich praca zostaje zaburzona. 

Udowadnia, jak bardzo nasze odbieranie rzeczywistości jest uzależnione od mózgu.

Polecamy: https://czest.info/książki

 

 

 

 


Rodzicielstwo może być łatwiejsze. 

O dzieciach i wychowaniu bez presji - Dominika Słowikowska

 

Podobno wychowanie dzieci mamy we krwi, więc skąd to uczucie przytłoczenia, paniczne szukanie wiedzy w internecie czy pragnienie bycia rodzicem idealnym? Dlaczego polscy rodzice są w czołówce najbardziej wypalonych rodzicielstwem? 

 

Zdecydowanie za bardzo oddaliliśmy się od swojej intuicji i zamiast podążać za nią oraz sygnałami płynącymi od naszych dzieci, kierujemy się tym, co mówią nam inni. Dlatego często wpadamy w pułapkę presji, napięcia i nerwów. 

Autorka (psycholog, coach i mama) z czułością i wielką empatią pokazuje, jak czerpać radość z rodzicielstwa i jak pracować z własnymi przekonaniami czy powielanymi schematami. 

Wyjaśnia, co kryje się pod powierzchnią dziecięcych emocji i zachowań oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Obala wciąż obecne i mocno krzywdzące mity oraz przekonania dotyczące bycia rodzicem, zdejmując ciężar, który na swoich barkach niosą każdego dnia matki i ojcowie. 

Dlatego lektura tej książki przynosi uczucie ulgi i lekkości.

Polecamy: https://czest.info/poradniki

 

 


Niewidzialni rodzice Jak rozmawiać o niepłodności - Anna Wietrzykowska

 • Jakim doświadczeniem życiowym jest niepłodność?
 • Jak wpływa na relacje w związku i z otoczeniem: w rodzinie, w pracy, wśród znajomych? 
 • Jak widzą ją inni i jak postrzegają jej przyczyny? 
Jedna na pięć polskich par doświadcza problemu z poczęciem dziecka. 
A jednak niepłodność to wciąż temat tabu. 
Często osoby, których dotyczy, czują się wykluczone, a ich bliscy nie wiedzą jak rozmawiać. 
Osoby, których niepłodność dotyka, to nie tylko pary, które po prostu nie mają dzieci. To pary, dla których dzieci są całym światem, ale w ich świecie są one nieobecne.
 
To książka nie tylko dla tych, którzy niepłodności doświadczają bezpośrednio, ale i tych którzy spotykają ją wśród bliskich i przyjaciół, bo dla nich może być lekcją wrażliwości i zrozumienia. 
 
Niepłodność to choroba cywilizacyjna i zostanie z nami na długo. Czas zrobić jej miejsce przy wspólnym stole.
 
 

 
Jak się nie dać psychopacie? 
Poznaj jego metody - Daniel Boduszek, Żaneta Gotowalska-Wróblewska
 
 
Kim jest współczesny psychopata i jak go zdemaskować?
 • Czy wiesz, że wchodząc do więzienia, nie spotkasz więcej psychopatów niż w osiedlowym sklepie, szpitalu czy w tramwaju?
 • A jeżeli jest nim Twój partner, możesz się nie zorientować przez wiele lat, dopóki sam nie zdecyduje, że chce „zdjąć maskę”.
 • A co, jeśli jest nim Twój rodzic? Czy warto przekonać go do terapii?

Nie tylko mordercy, ale też menedżerowie czy chirurdzy. Psychopatą może być miły lekarz, którego spotykasz w szpitalu, lub urocza koleżanka z pracy. Nie zawsze są to krwawi mordercy z wypisanym na twarzy złem. Potrafią świetnie się maskować. Są wręcz zawody, w których psychopaci odnajdą się doskonale, dzięki czemu mogą być dla społeczeństwa bardzo użyteczni. Sami też najczęściej decydują, kiedy chcą się ujawnić. Ale czy na pewno jesteśmy wobec nich bezradni?

Żaneta Gotowalska-Wróblewska – socjolożka i dziennikarka – oraz prof. Daniel Boduszek – polsko-brytyjski psycholog kryminalny, profesor nauk społecznych – tworzą profil współczesnego psychopaty w Polsce, ukazując czytelnikowi meandry ludzkiego umysłu.

 


GÓRY DLA KAŻDEGO - Gniewomir Knapski

 
Pierwszy taki przewodnik po polskich górach
Propozycje tras po wszystkich górach w Polsce od Bieszczad po Sudety

To książka dla wszystkich, który marzą o wypadzie w góry, ale nie mają czasu się przygotować.

Gniewomir Knapski – alpinista, zdobywca dwóch szczytów Korony Ziemi, górski pasjonat, autor bloga Śladami Góromira – pomoże nam wybrać najciekawsze szlaki we wszystkich grupach pasm górskich w Polsce i podpowie, na co zwrócić uwagę przed wejściem na szlak i w trakcie wyprawy.

Przy opisie każdej trasy znajdziemy:


• przejrzystą mapę, która pomoże nam zorientować się w terenie;
• przydatne informacje o ewentualnych biletach wstępu albo miejscach, gdzie warto zostawić samochód;
• ciekawostki, legendy i historie sprzed lat;
• ocenę szlaków w kilku kategoriach, dzięki czemu wybierzemy propozycje najbardziej do nas dopasowane;
• informację, gdzie można wybrać się na szlak z psem;
• propozycje alternatywnych zakończeń trasy.
To pozycja dla niebojących się zmęczenia doświadczonych piechurów i rodziców małych dzieci, które czasami trzeba nieść na rękach – każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Nie ma drugiego tak kompleksowego i tak przyjaznego turyście przewodnika.
 

Polecamy: https://czest.info/książki

 


 

KRÓTKI PRZEWODNIK PO RODZINIE - KS. Piotr Pawlukiewicz

 
Jak znaleźć drogę do spokoju i miłości w rodzinie?

Rodzina to nie tylko rodzice i dzieci. 

To również dziadkowie, kuzyni czy wujostwo. 
Rodziny nie opuszcza się wraz z osiągnięciem pełnoletności. 
Relacje między dorosłymi dziećmi a ich rodzicami są inne, ale niemniej ważne. 
Ksiądz Pawlukiewicz rodzinę nazywał szkołą miłości.
 • Dlaczego tak trudno nam być z tymi, którzy najbardziej nas kochają? 
 • Co może uratować rodzinę w kryzysie? 
 • Jak ważne w budowaniu relacji są „drobne sprawy”? 
 • Co robić, gdy dzieci nas nie lubią, a rodzice rozczarowują? 
 • Czy posłuszeństwo jest passé? 
 • Jak zrozumieć swoich starzejących się rodziców?
 • Czy dziadkowie mogą nadawać na tych samych falach, co ich wnuki? 
 • Jak dogadać się z nastoletnimi dziećmi? 
 • I czy na zaufanie rodziców trzeba zasłużyć?

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz nigdy nie bał się zadawania trudnych pytań i szukania na nie prostych odpowiedzi. W ciepłych słowach, z humorem, prowadzi nas przez meandry rodzinnych relacji, a jego spostrzeżenia sprawiają, że każdy powróci z tej podróży odmieniony.
 

 
 

PLAN BEZOSA

 
Sekret skuteczności najlepszego sprzedawcy świata -  - Carmine Gallo

Sekrety sztuki skutecznej komunikacji twórcy Amazona Jeffa Bezosa.

Nowa książka autora bestsellerów „Steve Jobs. Sztuka prezentacji” i „Mów jak TED”.

W 2004 roku CEO Amazona Jeff Bezos podjął zaskakującą decyzję: zakazał swoim pracownikom korzystania z PowerPointa. Najbardziej zaawansowana technologicznie firma świata wróciła do podstawowych narzędzi komunikacji: tekstów i opowieści. To właśnie tak Bezos tworzy perfekcyjnie skuteczne strategie komunikacyjne, które pozwoliły zamienić garażową firmę w światową potęgę.

• Co wspólnego ma dobra prezentacja i wpadająca w ucho piosenka?
• Jak zbudować opowieść, której nie oprą się ani współpracownicy, ani klienci?
• Jak dobrze używać metafor i porównań, żeby przekonać słuchaczy do swoich pomysłów?

W tej książce Carmine Gallo odsłania przed nami sekrety skutecznej komunikacji stosowane przez twórcę Amazona. Teraz opracowane przez Bezosa narzędzia efektywnego porozumiewania się i przekazywania idei staną się dostępne również dla ciebie.

„ - Gallo ujawnia strategie pisania i komunikacji, których powinien uczyć się każdy, kto ma jakąś historię do opowiedzenia” - Marc Randolph, współtwórca i pierwszy CEO Netflixa

Polecamy: https://czest.info/książki

 

 

Prawa na każdy dzień -
366 medytacji o mocy, uwodzeniu, biegłości i naturze ludzkiej  Robert Greene

 • Chcesz zapanować nad swoim życiem? 
 • Zdobyć władzę? 
 • Odnieść sukces? 
 • A może chcesz zawładnąć sercami innych ludzi albo być mistrzem w tym, co robisz? 
Aby spełnić te marzenia, musisz... przestać pogrążać się w marzeniach, ocknąć się z nich i wrócić do rzeczywistości. Większość niepowodzeń życiowych wynika z fałszywych przekonań i błędnych wzorców zachowań. Aby odzyskać kontrolę nad swoim życiem i osiągać cele, musisz się stać radykalnym, czujnym realistą.

Ta książka pomoże Ci w odwróceniu toksycznych wzorców myślenia i w odbudowie ścisłej więzi z rzeczywistością. To unikatowy zbiór medytacji na kolejne dni roku; każdy z tych tekstów zajmie Ci najwyżej kilka minut. 

Ich zestaw jest efektem 25 lat badań nad takimi zagadnieniami jak władza, biegłość, perswazja, strategia i natura ludzka. Nauczysz się podążać za tym, co się liczy najbardziej, poznasz sposoby wpływania na innych, a także rozpoznawania toksycznych manipulatorów. 
Poradnik wskaże Ci również drogę ku akceptacji Twojej prawdziwej natury i podpowie, jak skonfrontować się ze swoimi największymi lękami. A to przyniesie poczucie wolności i szczęścia.

Wystarczy codziennie tu zaglądać!

Dzięki książce:
➢ rozpoznasz swoje talenty
➢ zrozumiesz sekrety władzy
➢ nauczysz się przenikać do serc i umysłów innych ludzi
➢ przestudiujesz tajniki budowania doskonałej strategii
➢ pogodzisz się ze swoją mroczną stroną
➢ odkryjesz swoje wyższe "ja" i doświadczysz ostatecznej wolności

 
 

Polecamy: https://czest.info/książki

 

 


 

 

Małe traumy - Meg Arroll

 

KIEDY CZUJESZ,ŻE COŚ JEST NIE TAK I NIE WIESZ CO.

 

Macie co jeść, nie brakuje wam dachu nad głową, nie marzniecie, więc jeśli chodzi o hierarchię potrzeb, radzicie sobie nieźle. 

Mimo to z jakiegoś powodu nie czujecie się do końca szczęśliwi. 

Mikroagresje, trudne relacje rodzinne, toksyczna pozytywność i gaslighting to tylko niektóre przykłady tego, co nazywamy małymi traumami.

 To one często prowadzą do pojawienia się zaburzeń lękowych, perfekcjonizmu, zajadania chandry czy kłopotów ze snem. Wmówiono nam, że małe traumy nie istnieją. Świat zawsze wydaje się pełny wielkich, trudnych do rozwiązania problemów, więc często nie zwracamy uwagi na niewielkie, codzienne urazy. 

Jednak życia nie trzeba doświadczać w ten sposób.

 Powinniśmy zrobić coś dla siebie i podjąć działania.

 

Polecamy: https://czest.info/książkiCo ze mną nie tak? 
O życiu w dysfunkcyjnym domu, środowisku, w Polsce i o tym, jak sobie z tym (nie)radzimy- Joanna Flis

Co jest ze mną nie tak, jak sobie z tym poradzić i mieć wystarczająco dobre życie?
 

"Co ze mną nie tak?" to pytanie, które terapeutka Joanna Flis często słyszy w swoim gabinecie od pacjentów. "Tworzę udany związek, a czuję się niekochana". 
"Mam sukcesy w życiu zawodowym, a uważam siebie za osobę niekompetentną". 
"Realizuję swoje cele, a nie daje mi to spełnienia".
 
 Przyczyną tego permanentnego stanu niezaspokojenia może być dziurawy "koszyk potrzeb".

Koszyk potrzeb to terapeutyczna koncepcja opracowana przez Joannę Flis na potrzeby pracy z pacjentami DDD – dziećmi z domów dysfunkcyjnych. 

Nadopiekuńczość i emocjonalna niedojrzałość rodziców, ich wygórowane oczekiwania wobec dzieci, ale również system szkolny, środowisko, w którym się wychowywaliśmy budowało dno tego koszyka. Niezaspokojone w dzieciństwie potrzeby sprawiają, że w dorosłym życiu czujemy frustrację i niespełnienie.

Książka Flis może być pierwszym krokiem w indywidualnej pracy nad sobą, ale jest to również głos pokolenia, które autorka zachęca do podjęcia rozmowy na temat wspólnych doświadczeń. Pokolenia dzieci wychowanych z kluczem na szyi, za wcześnie dorosłych, chodzących do szkół, gdzie "masz robić nie myśleć", a nauczyciel zawsze wie lepiej.

Co ze mną nie tak? to książka, która pozwala nam zaakceptować siebie bez obwiniania innych.

 Uczy, jak możemy zaopiekować się sobą tu i teraz mimo przeszłych zranień. 
Bez zrozumienia przeszłości nie da się bowiem zrozumieć i tworzyć zdrowej teraźniejszości.

 

 

 

 


Odkrywanie mindfulness. 
Szczerze o medytacji uważności - Katarzyna Kędzierska, Małgorzata Jakubczak
 
MINDFULNESS – RATUNEK NA CZAS CHAOSU.
 

Jak praktykować, by uniknąć pułapek, fałszywych nauczycieli i rozczarowań?

Są setki książek o medytacji – ale nie wszystkie warto czytać. Jest wielu nauczycieli medytacji – ale nie wszyscy naprawdę potrafią uczyć.

Małgorzata Jakubczak medytuje od 2006 roku i jest nazywana nauczycielką nauczycieli. Zakładając Polski Instytut Mindfulness, wprowadziła tę praktykę do Polski.

Katarzyna Kędzierska to autorka największego w Polsce bloga o minimalizmie i mindfulness – Simplicite.pl – i certyfikowana nauczycielka medytacji.

Ta książka to naga prawda o mindfulness – odarta z instagramowych filtrów szczera rozmowa dwóch ekspertek, które zmieniły swoje życie dzięki medytacji uważności.

 

 

 

Polecamy: https://czest.info/książki

 


 

Nowe długie życie. 
Zaprojektuj swoją przyszłość w zmieniającym się świecie - Andrew J Scott, Lynda Gratton

ZAPROJEKTUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE

A CO GDYBY TWOJE ŻYCIE MIAŁO TRWAĆ 120 LAT? 

JAK JE ZAPLANUJESZ?

Najważniejszą zmianą, jaka czeka ludzkość, będzie życie w zdrowiu przez nawet 120 lat – przekonują autorzy książki, profesorowie z London Business School.

Jutrzejsi sześćdziesięciolatkowie będą mieć tyle energii, co dzisiejsi trzydziestolatkowie. Wrócimy na studia kilka razy w życiu. Tydzień pracy najprawdopodobniej skróci się do czterech dni. Niektóre zawody przestaną istnieć, ale są i takie, w których roboty nie zastąpią człowieka.

Czy sztuczna inteligencja nam zagraża? A może wręcz przeciwnie, uratuje nas od pracy do końca życia i zaopiekuje się nami na starość?
To, czego dziś potrzebujemy, to innowacje społeczne na miarę postępu technologicznego.

BĄDŹ JAK KAMELEON NIE DAJ SIĘ ZASKOCZYĆ PRZYSZŁOŚCI

 
 
 


 

SZCZĘŚCIE - Niro Feliciano

Jak żyć bez presji i dbać o swój dobrostan

OSIEM KLUCZY DO ZNALEZIENIA PRAWDZIWEGO ZADOWOLENIA Z Ż YCIA.
 • DLACZEGO JESTEM TAKA ZESTRESOWANA?
 • DLACZEGO NIE MOGĘ BYĆ PO PROSTU SZCZĘŚLIWA? 
 
Prawda jest taka, że szczęście jest ulotne, a my nieustannie stresujemy się, próbując je osiągnąć. Psychoterapeutka Niro Feliciano proponuje drogę do czegoś znacznie bardziej satysfakcjonującego: zadowolenia z życia.
 
 AKCEPTACJA, WDZIĘCZNOŚĆ, BUDOWANIE WIĘZI, KONCENTRACJA NA TERAŹNIEJSZOŚCI, POZYTYWNE NASTAWIENIE, CZUŁOŚĆ DLA SAMEGO SIEBIE, ODPORNOŚĆ I DUCHOWOŚĆ
 
 Dzięki tym praktykom pokonamy przeszkody, które powstrzymują nas od pełnego, sensownego i satysfakcjonującego życia. 
Niepokój, stres i smutek nie znikną natychmiast, ale ta książka sprawi, że w twoim życiu zagości spokój oraz głębsza, prawdziwsza i trwalsza radość z życia.
 
 
 
 

 


TWÓJ UMYSŁ TO POTĘGA - dr Gregory Scott Brown
5 praktyk na przezwyciężenie lęku i depresji
 
NASZE UMYSŁY MAJĄ POTĘŻNĄ SIŁĘ, A DR GREGORY SCOTT BROWN UCZY NAS,
 JAK JĄ WYKORZYSTAĆ NAWET W NAJTRUDNIEJSZYCH CHWILACH.
 

Zdrowie psychiczne stoi za każdą naszą decyzją – określa, jak żyjemy, pracujemy i kochamy.

 Obecnie wiele osób cierpi na depresję lub zaburzenia lękowe, co wpływa na wybory i jakość życia. Choć mnożą się rodzaje antydepresantów na receptę, liczba chorych na całym świecie wciąż rośnie.
 Istnieje jednak inny, sprawdzony sposób na uzyskanie równowagi psychicznej, oprócz leków i psychoterapii.
Praktykujący psychiatra Gregory Scott Brown wierzy, że zdrowie psychiczne rozpoczyna się od samopomocy. Odkrywa przed nami pięć filarów self-care: 
 • świadomy oddech, 
 • sen, 
 • duchowość, 
 • odżywianie 
 • aktywność fizyczną

 niezbędnych do poprawy i podtrzymania dobrostanu psychicznego.

 
 
 
 

Czasem czuję mocniej. Rozmowy o wychodzeniu z kryzysu psychicznego - Agnieszka Jucewicz

12 ROZMÓW O KRYZYSIE PSYCHICZNYM, KTÓRE DAJĄ WIEDZĘ I NIOSĄ NADZIEJĘ

 

CO CZWARTA OSOBA W POLSCE
DOŚWIADCZYŁA,
DOŚWIADCZA
BĄDŹ DOŚWIADCZY
KRYZYSU PSYCHICZNEGO

Prawdopodobnie znasz taką osobę, choć być może o tym nie wiesz.

Albo jesteś jedną z nich.

W szczerych, intymnych rozmowach z Agnieszką Jucewicz bohaterki i bohaterowie tej książki – wśród nich m.in. medalista olimpijski Marek Plawgo, dziennikarka Małgorzata Serafin, artysta i aktywista Paweł Żukowski oraz znana dietetyczka Katarzyna Błażejewska-Stuhr – opowiadają o swoim doświadczeniu kryzysu psychicznego.

 Otwarcie mówią o tym, jak diagnoza zmieniła ich życie. 
Jak – czasem wbrew wszystkiemu – żyją, pracują i budują relacje.
 I z jakimi wyzwaniami i wyobrażeniami o swoich chorobach muszą się mierzyć.
TO KSIĄŻKA, DZIĘKI KTÓREJ KAŻDY, KTO BORYKA SIĘ Z PROBLEMAMI PSYCHICZNYMI, POCZUJE, ŻE NIE JEST SAM
 

Ten, kto choruje, ale boi się stygmatyzacji, odkryje w sobie odwagę potrzebną do podjęcia leczenia. Bliscy osób w kryzysie psychicznym dowiedzą się, jak wspierać zmagających się z depresją, uzależnieniami, napadami lęku panicznego, stresem pourazowym, schizofrenią, zaburzeniami odżywiania lub chorobą afektywną dwubiegunową. 

A ten, komu temat zdrowia psychicznego był dotąd obcy, będzie mógł skonfrontować się z własnymi lękami i uprzedzeniami.

*
Agnieszka Jucewicz – dziennikarka związana z „Gazetą Wyborczą”, znana z pogłębionych wywiadów z polskimi i zagranicznymi psychologami, psychoterapeutami i psychiatrami. Autorka i współautorka książek o tematyce psychologicznej, m.in. Kochaj wystarczająco dobrze (z Grzegorzem Sroczyńskim), Czując. Rozmowy o emocjach oraz Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholików (z Magdaleną Kicińską). Jest osobą z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Marzy, żeby profilaktyka zaburzeń psychicznych stała się częścią szkolnego programu nauczania.
 

 

 

Jak być dobrym rodzicem - Małgorzata Gołota
Książka o rodzicielstwie w czasach social mediów, opresyjnych szkół i samotności

 
„- Dobre przygotowanie do życia daje owoce w postaci dziecka, które czuje się kochane i akceptowane, które ma wolę walki o zaspokajanie swoich potrzeb, które zna swoje mocne i słabe strony. (…) Zaakceptuj to, jakie masz dziecko i nie oczekuj od niego, by spełniało twoje marzenia czy próbowało sprostać twoim wymaganiom”. Ewa Woydyłło-Osiatyńska 
 • „Moi rodzice są toksyczni i nie szanują moich granic”.
 •  „Tata zawsze był i nadal jest wycofany, jeśli chodzi o sprawy związane z emocjami”.
 •  „Mam fajnych rodziców, bo zawsze mnie wspierali, dawali mi szansę, by rozwijać pasje, pocieszali”. 

Zaufaj intuicji dziecka w sprawie tego, co jest mu potrzebne. 

Rodzic nie musi być idealny, ma być wystarczająco dobry. Ważne jest to, abyśmy się wzajemnie szanowali. 
 
WARTO ZADBAĆ O DOBRĄ RELACJĘ Z DZIECKIEM. WIĘŹ MIĘDZY RODZICEM A DZIECKIEM JEST NIE DO PRZECENIENIA. 
 
To książka dla tych, którzy wychowują dzieci we współczesnej Polsce
Dla pokolenia matek i ojców, którzy mają szansę stać się pierwszą naprawdę świadomą generacją rodziców. 

I chcą wychować szczęśliwe dzieci.
 

 

 

Jak myśleć o sobie lepiej - Brianna Wiest

 

Dowiedz się, jak myśleć. 
Dzięki temu nauczysz się, jak kochać, dzielić się, współistnieć, tolerować, dawać i tworzyć. 
Nie akceptuj życia, które nie daje ci szczęścia. 
Gdy pozbywamy się tego, co dla nas niedobre, tworzymy nową przestrzeń do odkrywania, co nam służy. 
Wielu ludzi jest zdania, że aby pokochać innych, najpierw trzeba pokochać samego siebie, ale prawda jest taka, że jeśli nauczysz się kochać innych, pokochasz też siebie. 
To wymaga niesamowitej odwagi: 
trzeba odłożyć dumę na bok i zobaczyć świat takim, jaki jest. „Akceptowanie swoich uczuć” brzmi jak coś wielkiego, ale oznacza jedno: pozwolenie sobie na to, aby je odczuwać. 
 
To książka o uważności i czułości dla siebie, odkrywaniu swoich prawdziwych potrzeb, rozpoznawaniu emocji i radzeniu sobie z nimi. 
*
BRIANNA WIEST - autorka bestsellerów, których sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy
 

 

 

 

 

MÓZG SZCZĘŚLIWYCH LUDZI - Ferran Cases, Sara Teller

 
 • CZY WIESZ, JAK DZIAŁA MÓZG, KIEDY ZMAGAMY SIĘ Z NIEPOKOJEM? 
 • ZNASZ TO UCZUCIE, KIEDY PARALIŻUJĄCY STRACH NIE POZWALA CI DZIAŁAĆ?
 • ODCZUWASZ NIEPOKÓJ PRZED WYKLUCZENIEM CZY BRAKIEM AKCEPTACJI? 
 • OBAWIASZ SIĘ UTRATY PRACY, A MOŻE MASZ INNE LĘKI, KTÓRE NIE POZWALAJĄ CI CIESZYĆ SIĘ PEŁNIĄ ŻYCIA? 
WSZYSCY ZMAGAMY SIĘ Z JAKIMIŚ LĘKAMI.
 
 
W bardzo osobistych opowieściach Ferran Cases opisuje swoje doświadczenia z lękiem i to, jak udało mu się go przezwyciężyć po ponad piętnastu latach cierpienia. 
Sara Teller, fizyczka i neurobiolożka, wyjaśnia, co działo się w głowie Ferrana za każdym razem, gdy przechodził kryzys, i zaprasza do odkrywania tajemnic mózgu, dzięki którym zapomnisz o lęku.
 Dzięki tej książce pozbędziesz się swoich lęków. Odkryjesz, dlaczego czasem źle się czujesz i jak za pomocą prostych technik, zarówno fizycznych, jak i umysłowych, można przezwyciężyć niepokój i czerpać radość z życia.
ZACZNIJ JUŻ TERAZ.

***

POKONAJ SWOJE LĘKI I ODZYSKAJ SPOKÓJ - Dr Ellen Vora

 
 • CZYM JEST LĘK? 
 • SKĄD SIĘ BIERZE? 
 • JAKIE SĄ FIZJOLOGICZNE I PSYCHICZNE PRZYCZYNY LĘKU?

Dr Ellen Vora wyjaśnia, co łączy mózg, jelita i stany zapalne, oraz dlaczego sen i resetowanie w naturze są tak ważne. 

Ujawnia burzliwy romans alkoholu i lęków, i podpowiada, co jeść dla zdrowia psychicznego oraz jak leczyć nerwicę lękową poprzez rekalibrację układu odpornościowego.
 
 Zdradza, że siedzenie to nowe palenie, a ćwiczenia to nowy xanax. 
Podpowiada ćwiczenia świadomości chwili obecnej, medytacje oraz jak naprawdę powiedzieć „nie”, jak żyć z wysoką wrażliwością i dlaczego warto unikać pracoholizmu oraz wypalenia zawodowego. 
Pokazuje, że warto nauczyć się „odpuszczania” i rezygnacji z kontroli nad rzeczami, które od nas nie zależą. A to wszystko po to, aby poprawić jakość życia i znaleźć właściwą drogę ku uzdrowieniu i zrównoważonemu życiu.
 
 
 

 

Ks. Jan Kaczkowski  - Zamiast czekać zacznij żyć

 

NIE TRAĆ CZASU, ZACZNIJ KOCHAĆ!

Ks. Jan Kaczkowski uczył nas czułości, bliskości i miłości do drugiego człowieka. Jego słowa zawsze trafiały prosto w najdelikatniejsze struny naszej duszy i nierzadko poruszały najgłębiej ukryte lęki i pragnienia. Zdecydowanie za wcześnie zabrakło nam jego mądrego głosu.

W nigdy wcześniej nie publikowanych tekstach wręcz każe nam wyjść ze strefy własnego komfortu. Porzucić wieczne czekanie na to, aż spotka nas coś dobrego, i wziąć życie we własne ręce. 

Piłka jest po naszej stronie – czy odpowiemy na jego propozycję?
 
 
 
 

 

 
 

ADHD  - Kristin Leer 

MÓZG ŁOWCY i inne SUPERMOCE

POZNAJ SWOJĄ SUPERMOC

 I ŻYJ LEPIEJ Z ADHD!

Trudno ci się skupić na jednym zadaniu, robisz sto rzeczy naraz i masz problem z dotrzymaniem deadline’ów? 

To nie musi być lenistwo ani prokrastynacja. 
To może być ADHD. Dawniej sądzono, że z tego zaburzenia stopniowo się wyrasta. Najnowsze badania wskazują jednak na to, że może się ono utrzymywać przez całe życie.

Dorośli z ADHD uchodzą często za ludzi impulsywnych, leniwych, niecierpliwych, nerwowych, mających trudności z koncentracją i utrzymaniem porządku. Jednak Kristina Leer, lekarka psychiatrii ze zdiagnozowanym ADHD, przekonuje, że zaburzenie to nie musi być wyrokiem – to może być twoja supermoc!

Osoby z ADHD mają tak zwany mózg łowcy, cechują się kreatywnością i spontanicznością, a także emanują pozytywną energią, którą potrafią zarażać innych. Mają zdolność do osiągania niezwykłego stanu hiperskupienia i potrafią przyswoić niezwykłą ilość wiedzy w bardzo krótkim czasie.

Autorka książki pokazuje ADHD z nowej perspektywy, sięga do współczesnych badań i teorii oraz proponuje techniki i strategie radzenia sobie z tym zaburzeniem w dorosłym życiu, a także omawia zalety posiadania nieneurotypowego mózgu.

 - Ta książka przychodzi z pomocą wszystkim tym, którzy na co dzień mierzą się z ADHD. Udowadnia, że ADHD to nie wyrok, ale dodatkowe możliwości, które pozwalają cieszyć się pełnią życia.

Tomasz Kowalczyk, psychiatra i specjalista od ADHD
 

 

 

HERBATA.
Odkryj prawdziwy smak najszlachetniejszego napoju na świecie - Anna Brożyna
Saga, ice tea, matcha
Biała, zielona, czarna
Angielska, tybetańska, chińska.
 
 • Czy jest na świecie coś równie zróżnicowanego i wielokulturowego jak herbata? 
Pita w każdym zakątku globu ma swoje miejsce i w naszych domach. Być może w słoiku pełnym torebek, a może na specjalnie wydzielonej półce pełnej puszek i zapachów. 
Niezależnie, czy pijemy ją z przyzwyczajenia od urodzenia, czy z namysłem i uwagą, wielu z nas po prostu nie może bez niej żyć!

Herbata. Odkryj prawdziwy smak najszlachetniejszego napoju na świecie to prawdziwe herbaciane kompendium, wypełnione po brzegi informacjami, o których wielu z nas nie miało pojęcia. 

 
Dzięki temu poradnikowi dowiesz się między innymi:
 
 • W czym i przede wszystkim jak parzyć herbatę
 • Czym różnią się wschodnia i zachodnia metoda parzenia
 • Jak wyglądają tasting i pairing herbaty
 • Czym jest sensoryka herbaciana i jak korzystać z koła aromatów herbaty
 • Jaka jest droga herbaty z drzewa herbacianego do twojego kubka
 • Jak wygląda tradycja picia herbaty w Polsce i na świecie
Ta książka to zachwycający przewodnik po świecie herbaty, zarówno dla zaawansowanych i początkujących miłośników tego naparu. Dzięki niej rozpoczniesz fascynującą podróż, której nigdy nie będziesz chciał kończyć!
 
 

 
 

Ajurweda. Życie w zgodzie ze sobą - Claire Ragozzino

Wsłuchaj się w swój organizm, otwórz się na odkrywanie nowych ścieżek i rozpocznij życie w zgodzie ze sobą, korzystając z mądrości ajurwedy.

#Ajurweda. 

 • Życie w zgodzie ze sobą to twój klucz do równowagi. 
 • Przekonaj się, że ajurweda to styl życia, który zaspokoi twoje potrzeby i pozwoli nakarmić ciało, głowę i umysł. 
 • Pomoże ci na nowo odkryć potencjał drzemiący w każdej z czterech pór roku, pozbyć się napięcia i odnaleźć ukojenie w codziennych nawykach. 

A to wszystko dzięki medytacji, jodze i świadomemu odżywianiu.

W książce znajdziesz:
• rytuały powiązane z porami roku, pomagające zachować równowagę ciała i ducha,
• praktykę jogi, która zredukuje stres i zmęczenie,
• ponad 80 wegetariańskich przepisów na potrawy skomponowane w zgodzie z potrzebami twojego organizmu,
• kuchenne triki, dzięki którym zdrowe odżywianie stanie się proste i intuicyjne.

**

Claire Ragozzino jest certyfikowaną instruktorką jogi i nauczycielką ajurwedy. Uważa, że każdy z nas może sam zadbać o swoją równowagę, jeśli tylko dysponuje odpowiednimi narzędziami, dlatego popularyzowanie wiedzy na temat ajurwedy to jej wielka pasja. Ragozzino jest autorką strony Vidya Living.
 

Polecamy na: https://czest.info/poradniki oraz https://czest.info/zdrowie

 

 

 


Zen wędrowny. Jak odnaleźć spokój w czasie życiowych burz - Christopher Ives
 

Uspokój umysł
Wyostrz zmysły
Poczuj więź z naturą

Bez względu na to, czy wychodzisz rano na balkon, wracasz po pracy do domu, spacerujesz po parku, czy wybierasz się na wielodniową wędrówkę po górach, liczy się świadomość, że droga, którą masz do pokonania, może być istotniejsza niż cel, do którego zmierzasz.

 Ważne, by doceniać każdy krok.

Christopher Ives zabiera czytelnika w niezapomnianą podróż, która pomoże poczuć wewnętrzny spokój, a także dostrzec i docenić niepowtarzalne piękno otaczającego świata.

Czerpiąc z wielowiekowej tradycji buddyzmu zen i własnego doświadczenia, autor pokazuje nam, jak bardzo koncentracja na tu i teraz – każdym geście, kroku i spojrzeniu, pozwala pozbyć się niepotrzebnych napięć, spowolnić gonitwę myśli i odkryć znaczenie przynależności do natury, poczuć się jej integralną częścią.


**
Christopher Ives – profesor religioznawstwa na uniwersytecie Stonehill. Zajmuje się etyką w buddyzmie zen i buddyjskim stosunkiem do natury i środowiska naturalnego. Zwolennik teorii, że wędrówka górska jest rodzajem duchowego pielgrzymowania.
 
 
 
 

 

 

 TOKSYCZNA POZYTYWNOŚĆ - Whitney Goodman

 

 

Czasami coś może wydawać się trudne, bo po prostu jest TRUDNE. 
A nie dlatego, że jesteś słaby lub zbyt wrażliwy. 
 
WSPANIAŁY PRZEWODNIK NA TEMAT ZARZĄDZANIA EMOCJAMI
 
 JAK ZACHOWAĆ ZDROWY ROZSĄDEK W ŚWIECIE OGARNIĘTYM OBSESJĄ BYCIA SZCZĘŚLIWYM 
TOKSYCZNA POZYTYWNOŚĆ TO NIE LISTA CYTATÓW. 
TO MODA NA UŚMIECHY I POZYTYWNE MYŚLENIE ZA WSZELKĄ CENĘ, WBREW TEMU, CO CZUJEMY. 
 
Masz dość wszechobecnej presji bycia nieustannie szczęśliwym czy porad w stylu „spróbuj znaleźć coś pozytywnego w swojej sytuacji”? 
Nie możesz już patrzeć na memy typu „strefa dobrych wibracji” i „życie jest piękne”?
 Chcesz po prostu być autentycznym? 
Ta książka jest dla Ciebie! 
 
Każdego dnia jesteśmy poddawani presji, aby być pozytywnymi.
 Nieustannie wmawia się nam, że kluczem do szczęścia jest wyzbycie się negatywnych emocji. Nawet w obliczu choroby, straty, rozstania czy innych trudności, nie ma miejsca na wyrażanie prawdziwych uczuć. A co, jeśli to właśnie ta wszechobecna pozytywność u wielu z nas jest przyczyną niepokoju, przygnębieniaczy wypalenia? W tym pokrzepiająco szczerym przewodniku uznana terapeutka Whitney Goodman przybliża najnowsze badania i zestawia je z konkretnymi przykładami oraz historiami pacjentów, które ukazują, jak szkodliwa dla nas jest toksyczna pozytywność.
 
 POZWÓL SOBIE DOŚWIADCZAĆ TEGO, 
CO CZYNI NAS LUDŹMI – DOBREGO I ZŁEGO.
 
 
 
 

 
 

Pogodni nihiliści. 

Jak przestać szukać we wszystkim sensu i wreszcie poczuć ulgę - Wendy Syfret

Jak przestać szukać we wszystkim sensu i wreszcie poczuć ulgę

MANIFEST PRZECIW POGONI ZA SENSEM ŻYCIA

Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Jeśli wciąż szukasz odpowiedzi na te pytania, mam dla ciebie złą wiadomość: nic nie znaczymy, zmierzamy donikąd. 

Wszystko jest bez sensu. 
I to jest okej. 

Co więcej – to właśnie pustka może przynieść ci upragniony spokój i ukojenie.

Dołącz do pogodnych nihilistów i wreszcie poczuj ulgę!

 

 

 

Polecamy na: https://czest.info/książki

 


 

 Keto detoks. 4-tygodniowy plan na zrzucenie zbędnych kilogramów i odzyskanie równowagi hormonalnej - Sara Gottfried

Książka Sary Gottfried "Keto detoks. 4-tygodniowy plan na zrzucenie zbędnych kilogramów i odzyskanie równowagi hormonalnej"

 

DIETA KETO STWORZONA DLA KOBIET
 • Szukasz skutecznego sposobu na szczupłą sylwetkę? 
 • Zależy ci na zgubieniu zbędnych kilogramów, ale chcesz osiągnąć swój cel bez efektu jojo i skutków ubocznych? 

Wypróbuj dietę przygotowaną specjalnie dla kobiet!

Większość kuracji dietetycznych została stworzona przez mężczyzn dla mężczyzn. 

Warto pamiętać, że kobiece ciała nie działają w ten sam sposób i mają inne potrzeby. 
Popularne plany żywieniowe mogą utrudniać odchudzanie i siać spustoszenie w złożonym i delikatnym układzie hormonalnym kobiety.

Dr Sara Gottfried poświęciła swoją karierę demistyfikacji zdrowia hormonalnego oraz pomaganiu pacjentkom w kompleksowej poprawie ich zdrowia z wykorzystaniem medycyny funkcjonalnej. 

Teraz ekspertka dzieli się nową, przyjazną kobietom dietą keto, która odpowiada na wyjątkowe potrzeby hormonalne ich organizmów.
Keto detoks to 4-tygodnowy plan dr Gottfried łączący detoksykację hormonalną z dietą ketogeniczną dostosowaną do potrzeb kobiet, uzupełniony okresowym postem oraz ponad 50 przepisami. 
Dzięki tej książce przywrócisz równowagę hormonalną, zdrowo zrzucisz zbędne kilogramy i poczujesz się lepiej!

 

„Ser. Dojrzewający przewodnik dla koneserów”

– pierwsza taka książka o serze!

 

 

Absolutnie wyjątkowa książka o serze, jakiej w Polsce jeszcze nie było!!!

Jej autorzy – Carolina Pietyra i Kamil Wernicki, właściciele krakowskiego sklepu z serami „Pod Czerwonym Kogutem” – o serach wiedzą prawdopodobnie wszystko.

 Tą wiedzą dzielą się w swojej książce, uchylając także rąbka tajemnicy i zdradzając przepisy na doskonałe i często nieoczywiste połączenia smakowe oraz potrawy.

 „Ser. Dojrzewający przewodnik dla koneserów” to elementarz serów europejskich i przewodnik po ich historii wzbogacony ciekawymi anegdotami, a także wskazówkami, jak najlepiej zestawiać sery i wina. 

Znajdziemy w nim wiedzę praktyczną dotyczącą podawania, krojenia i przechowywania serów oraz 40 przepisów na dania z nimi w roli głównej inspirowanych kuchnią z różnych zakątków świata. 

Uroku dodaje jej przepiękne wydanie wzbogacone o autorskie limeryki, ilustracje oraz zdjęcia. 

Książka idealna na prezent!!!!

 

Polecamy na: https://czest.info/kulinaria

 


 


Ćwiczenia z odwagi - ks. Grzegorz Strzelczyk
 
Wędrując przez nasze lęki
 
 • Czy lęk może być dobry? 
 • Co zrobić, żeby był naszym sprzymierzeńcem, nie wrogiem? 
 • Czy Bóg chce, żebyśmy się Go bali? 
 • Co to konkretnie znaczy, że miłość usuwa lęk?

Wszyscy czasem czujemy lęk. Boimy się o swoje zdrowie, pracę, rodzinę. Stresuje nas opinia innych. Coraz trudniej zrozumieć otaczający nas świat, a przyszłość rysuje się jako niepewna.

Dobra wiadomość jest taka: lęku nie trzeba się bać! 

 
Jest on naturalną ludzką reakcją i może nam służyć – ostrzegając przed zagrożeniem, a także wskazując na nasze pragnienia. Chodzi jednak o to, żeby nad nami nie panował. Co zrobić, żeby nasze relacje – z Bogiem, z drugim człowiekiem, ze światem, z samymi sobą – były od niego wolne?

Ks. Strzelczyk w niezwykłych duchowych ćwiczeniach zaprasza nas do konfrontacji z własnymi lękami. Poznanie ich źródeł, a następnie spojrzenie na nie w świetle Ewangelii pozwala wejść na drogę do wewnętrznej wolności i spokoju.

**
Ks. Grzegorz Strzelczyk (ur. 1971) – jeden z najoryginalniejszych polskich teologów. Autor licznych książek, m.in. Ćwiczeń duszy, rozciągania mózgu (wraz z prof. Jerzym Vetulanim) czy Ćwiczeń ze szczęścia. Prezbiter archidiecezji katowickiej, od 2019 roku proboszcz w Tychach, członek zarządu Fundacji Świętego Józefa.

 
 
 

 

Zachwyć się! 

 

Naucz się medytować od wielkich filozofów - Marcin Fabjański

Radość i spokój na co dzień

Pełne lekkości, radosne i medytacyjne życie jest możliwe! Praktykowali je Marek Aureliusz, Budda, Epikur czy Laozi, na długo przed tym, zanim pojawiły się kursy mindfulness.

W chaosie codziennego życia łatwo poddać się toksycznym myślom i zdarzeniom, które nas wypalają, przygnębiają i wpędzają w choroby. A w szkole nie uczono nas, jak dbać o myśli i uwagę.

Dzięki tej książce dowiesz się, co odkryli i jak medytowali wielcy filozofowie. 

Najpierw nauczysz się zamieniać mętlik w głowie w uważne bycie tu i teraz. 

Potem przestaniesz tak łatwo ulegać nudzie i rozdrażnieniu. Aż w końcu odkryjesz, że każdego dnia zachwycasz się czymś, czego wcześniej nawet nie dostrzegałeś.

Posłuchaj filozofów i przebudź się do życia w zachwycie i zdziwieniu.

Marcin Fabjański, filozof i popularyzator medytacji, założyciel szkoły filozoficznej we Włoszech, autor bestsellerów takich jak Uwolnij się! czy Stoicyzm uliczny, w swojej najnowszej książce proponuje nam nowatorskie podejście do medytacji. Czerpiąc z mądrości filozofów i ze swojego wieloletniego doświadczenia, wzbogacił tekst o dziesięć praktycznych ćwiczeń medytacyjnych.

 

 


 

 

Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali? - Natalia Hatalska

 

Dlaczego płacimy za oszukiwanie samych siebie?
Czy robot może emocjonalnie złamać człowieka?
Jak wielkie firmy wykorzystują naszą samotność?

Natalia Hatalska pozwala inaczej niż dotychczas spojrzeć na to, czym jest życie w XXI wieku, odkryć i zrozumieć mechanizmy kierujące relacjami, technologią i polityką.
Jej książka zmusza do tego, byśmy się zatrzymali i zadali sobie najważniejsze pytania: 

 • Czy można powstrzymać rozwój technologii? 
 • Co nas czeka, gdy inżynieria genetyczna pozwoli na hodowanie ludzi na szeroką skalę?
 • Gdzie jest granica postępu technologicznego, o ile w ogóle taka granica istnieje? 
 • To ostatni moment na zadanie niektórych z tych pytań i szukanie na nie odpowiedzi.

Natalia Hatalska mówi o najważniejszych problemach współczesnego świata:

 •  o samotności, manipulacji, dezinformacji, a także o technologii, która może przejąć nad nami kontrolę.

Nie daje gotowych odpowiedzi, lecz poszerza perspektywę. 
Prowokuje do tego, byśmy gruntownie przemyśleli nasz stosunek do rzeczywistości XXI wieku.

Natalia Hatalska – analityczka trendów, publicystka, założycielka i prezeska instytutu badań nad przyszłością infuture.institute. Zaliczana do dziesięciu najważniejszych autorytetów polskiego biznesu. Nagrodzona tytułem Digital Shaper w kategorii wizjoner – przyznawanym osobom, które mają ponadprzeciętny wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce. „Financial Times” umieścił ją na liście New Europe 100 – stu osób z Europy Środkowo-Wschodniej, które zmieniają społeczeństwo, politykę i biznes, prezentując nowe podejście do dominujących problemów.

 
 

 


Bliżej. Rodzicielstwo bliskości dla tych, którym kończy się cierpliwość - Joanna Jaskółka
 

Rodzicielstwo bliskości jest prostsze, niż myślisz. 

Nie potrzebujesz kursu u superniani ani stu poradników. Ja już je wszystkie za ciebie przeczytałam. 
Dzięki mojej książce dowiesz się, czym naprawdę jest rodzicielstwo bliskości i jak stosować jego zasady w praktyce. 
Bez żadnej ściemy.

Pokażę ci na przykładach, w codziennych scenkach i dialogach:

• dlaczego powinnaś się cieszyć z każdego „nie” swojego dziecka,
• czy należy od razu biec, kiedy słyszysz: „Mamo, pomóż!”,
• jak rozmawiać z dziećmi, żeby chciały rano wstać, ubrać się i pójść do przedszkola,
• co zrobić, gdy dziecko krzyczy: „Nienawidzę cię! Jesteś najgorszą mamą!”
• i dlaczego czasami warto odpuścić.

Bo dzieci często zachowują się źle nie dlatego, że tak chcą, tylko po prostu inaczej nie potrafią. 

Jeszcze nie potrafią.

„ - Mój syn był pierwszym dzieckiem, które w swoim życiu wzięłam na ręce. Nigdy wcześniej nie przytulałam niemowlaka. Moje doświadczenia związane z dziećmi rozpoczęły się w momencie przyjścia na świat mojego pierwszego syna, nie zostały ukształtowane przez żadną wiedzę z zewnątrz i przekonania o tym, co »należy« – zdaniem innych – z dzieckiem robić. Już od naszych pierwszych wspólnych dni kierowałam się czystą intuicją i dopiero po kilku latach dowiedziałam się, że ta intuicja znajduje potwierdzenie w nauce, że działanie metod polecanych przez supernianie i różne magiczki od wychowania – a metody te odrzucałam, bo ich stosowanie kosztowało mnie za dużo wysiłku – nie znajduje potwierdzenia w badaniach naukowych. Owszem, różne strategie działają, ale na krótką metę, nie dają jednak korzyści i nauki na przyszłość.

W wychowaniu dzieci kieruję się logiką i sercem. Bez sztucznych zasad i reguł. Chciałabym, żeby moje dzieci wiedziały, że w życiu, dorosłym życiu, które je czeka, nikt nie da im kary za nieposprzątany pokój, nikt nie da im nagrody za odwiedzenie babci, nikt nie będzie ich stawiał do kąta za to, że nie chciały się podzielić zabawkami lub że poniosły je emocje. Chciałabym, żeby wszystkie dzieci miały dzieciństwo, które uczyłoby, że dobre rzeczy robimy dlatego, że są dobre, a nie pod groźbą kary czy ze względu na nagrodę”.

 
Joanna Jaskółka – wiejska matka, autorka znanego bloga Matka jest tylko jedna
 

 

PRACA MARZEŃ 

Stwórz karierę, którą pokochasz - Helen Tupper, Sarah Ellis

ZAPROJEKTUJ KARIERĘ SWOICH MARZEŃ
 
 • Wyłączasz budzik.
 • Pijesz kawę.
 • Ubierasz się i jedziesz do biura lub, jeszcze w piżamie, włączasz laptopa.
 • Albo leżysz w łóżku, patrząc w sufit i zastanawiając się, dlaczego nie spełniasz się w swojej pracy.

Mamy dla ciebie dobrą wiadomość.

Praca na całe życie, pięcie się po szczeblach kariery, toksyczny wyścig szczurów – to wszystko należy już do przeszłości.

 Żyjemy w świecie, w którym częste i płynne zmienianie ról, branż czy lokalizacji staje się normą.
 Ta nowa rzeczywistość może być stresująca i przytłaczająca, ale jeśli wiesz, jak się w niej poruszać, okazuje się pełna możliwości, wolności i sensu.

Jednak aby w pełni skorzystać z wolności, jaką oferuje nam współczesny rynek pracy, każdy z nas musi najpierw odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: 

 • Jakie są moje mocne strony? 
 • Co jest dla mnie ważne w życiu? 
 • Co mnie napędza i motywuje? 
 • Gdzie chcę się znaleźć w przyszłości? 
Bez względu na to, na jakim etapie swojej drogi zawodowej jesteś, dzięki temu poradnikowi:

 • rozpoznasz i zaczniesz używać swoich mocnych stron,
 • zdefiniujesz wartości, które cię motywują,
 • zyskasz pewność siebie,
 • zbudujesz lepsze sieci kontaktów,
 • dowiesz się, jak wykorzystać swoje możliwości.

Praca marzeń. Stwórz karierę, którą pokochasz to karierowe antidotum na bolączki każdego, kto się zastanawia, dlaczego aktualna praca nie daje mu szczęścia, oraz wszystkich, którzy chcą olać wyścig szczurów i zaprojektować swoją przyszłość, lecz nie wiedzą, od czego zacząć.

Nadaj kierunek swojemu rozwojowi zawodowemu i odkryj pełnię swojego potencjału. 

Weź długopis w dłoń i DOSŁOWNIE zaprojektuj karierę swoich marzeń!
 

 

 


 

 

 

Psie sucharki - Maria Apoleika

 

 

Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić
Psie Sucharki to małe komiksy o psach, ich ludziach i wszystkich ich wspólnych problemach i sprawach - rysunkowa instrukcja psio-ludzkiej przyjaźni.

Wszystkie słowa, które musisz znać, żeby obsłużyć swojego psa.  

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich psiolubów!


Kim jest pies?

Pies jest przeważnie mniejszy niż człowiek i bez porównania puchaciejszy. Natura wyposażyła go w łapki, zęby i wdzięk, choć i tak składa się głównie z noska. Wabi się różnie, najczęściej kiełbaską.

Jedzenie jedzeń to jedno z ulubionych zajęć uczciwego psiska. Jego specjalnością są dania podwędzane. Poza tym preferuje radości skromne i proste. Jego nastrój podnosi się proporcjonalnie do liczby otrzymanych głasków. Do pełni szczęścia wystarczy mu, że wjedzie brzuszkiem w błotnistą kałużę albo oszczeka złowrogi słupek.

Nie wszystkie zawiłości ludzkiej psychiki są dla psa zrozumiałe. Nie pojmuje na przykład dziwnego przywiązania emocjonalnego do obuwia. Dlatego jego człowiek musi się ciągle uczyć.

Jeśli masz psa, znaczy to, że po prostu cenisz sobie kontakt z istotą milszą, subtelniejszą i zabawniejszą niż większość ludzi.

***
Maria Apoleika - autorka Psich Sucharków, opiekunka Misiopudla, na co dzień zajmuje się rysowaniem i chodzeniem na spacery, czasem jednocześnie.

 

 

 Jak wychować rapera. Bezradnik  -  Marcin Matczak

 

Publikacja "Jak wychować rapera. Bezradnik" Marcina Matczaka jest książką, która składa się z co najmniej dwóch warstw.

Z jednej strony opowiada o relacjach popularnego rapera - Maty - z ojcem i jednocześnie autorem publikacji.

 Znany radca prawny i profesor nauk społecznych z drugiej strony w tej samej książce oferuje rzetelny wykład na temat zarządzania państwem i wychowania dzieci w taki sposób, aby będąc dobrymi ludźmi, nie były uległe.

Relacja profesora Matczaka z synem dowodzi, że zbiór pewnych wartości wspólnych dla obu mężczyzn może zaprowadzić w zupełnie inne rejony pracy zawodowej.
 
 Jeden z najbardziej ekscentrycznych raperów młodego pokolenia jest synem poważanego w branży naukowca i radcy prawnego. 
To, co ich łączy, to suwerenność i niezależność, a także skłonność do buntu tam, gdzie jest on konieczny.

Ogromna wiedza naukowa i profesjonalne podejście do kwestii społecznych i prawnych wymieszane są tutaj ze spostrzeżeniami na temat wychowania dzieci w dzisiejszych czasach. Tematyka jest niezwykle aktualna i z założenia bliska każdemu, komu nie są obojętne losy tego kraju i jego własne. Książka profesora Matczaka to wnikliwa analiza, która zmusza do refleksji, empatii i nonkonformizmu.

Profesor Marcin Matczak jest ceniony w swojej branży, ale wielu ludzi miało okazję poznać go w ostatnich latach jako "tatę Maty". To właśnie jako ojciec młodego artysty zaistniał w świadomości młodych słuchaczy, a na swojej najnowszej płycie wspomina o nim Quebonafide.
 
 
 

 

 

 

5 typów osobowości, które mogą zniszczyć ci życie - Bill Eddy

 
 
 Jak radzić sobie z ludźmi wysoko konfliktowymi

Na zaburzenia psychiczne opisane w tej książce cierpi co dziesiąta osoba.

Może to być twój szef, kolega z pracy, członek rodziny. Jeśli do tego ma tendencję do wysoko konfliktowych zachowań – UWAŻAJ!

 Niektórzy problematyczni ludzie nie są jedynie trudni w obejściu – są wręcz niebezpieczni.

Znasz kogoś, kto ma ekstremalne wahania nastrojów? Kogoś, kto we wszystkim węszy spisek lub kto ciągle skłóca ludzi?

 Kogoś, kto wini innych za swoje problemy?

Gdy wysoko konfliktowa osoba cierpi na jedno z pięciu zaburzeń osobowości – typ borderline, narcystyczny, paranoidalny, antyspołeczny lub histrioniczny – potrafi dawać się ponieść silnym emocjom lub wybuchać gniewem i być agresywna. 

A gdy już znajdziesz się na jej celowniku, zerwanie relacji może być bardzo trudne.

Istnieją jednak sposoby, by się przed tym uchronić. Wykorzystując metody rozwiązywania konfliktów oparte na empatii, Bill Eddy – prawnik i terapeuta z ogromnym doświadczeniem w prowadzeniu mediacji – nauczy cię, jak:

 • zauważyć charakterystyczne oznaki pięciu wysoko konfliktowych osobowości, zarówno u innych, jak i u siebie;
 • radzić sobie w relacjach z wysoko konfliktowymi osobami w pracy i w życiu prywatnym;
 • bezpiecznie unikać groźnych i stresujących interakcji z wysoko konfliktowymi osobami lub kończyć z nimi relacje.

Bill Eddy – prawnik i wybitny specjalista z dziedziny psychologii i mediacji. Autor poradników psychologicznych i bloga „Psychology Today”, odwiedzanego przez ponad 3,5 miliona użytkowników rocznie. Na przykładach doradza, jak zidentyfikować toksycznych ludzi i radzić sobie z wysoko konfliktowymi osobowościami. Doświadczenie wyniesione z sali sądowej przekłada na codzienne życie, w prosty sposób tłumacząc złożone mechanizmy psychologiczne

 
 

Szkoły, do których chce się chodzić (są bliżej, niż myślisz) - Maria Hawranek

 

Pierwszy praktyczny przewodnik dla rodziców, którzy mają dość

 • Czujesz, że tradycyjny model szkoły nie wspiera dzieci w rozwoju tak, jak mógłby i powinien? 
 • Twoje dziecko ma dość nadmiaru sprawdzianów i prac domowych, a ty – roli jego nadzorcy?

W poszukiwaniu szkół, do których chce się chodzić, Maria Hawranek, reporterka i mama, przejechała całą Polskę. W Warszawie, Gdańsku, Bielsku-Białej, Radowie Małym czy Słupi Wielkiej znalazła inspirujące miejsca i ludzi, którzy zarażają entuzjazmem i wcielają w życie inne pomysły na edukację.

Sięgają do metod Marii Montessori czy Celestyna Freineta, rezygnują z ocen, prowadzą lekcje w przyrodzie i mają czas, by dbać o relacje. 

Wszystko po to, by uczniowie mieli szczęśliwe dzieciństwo, ale też odnaleźli się w dorosłym życiu.

Oto pierwszy przewodnik, który pokazuje, jak w praktyce wyglądają przyjazne szkoły – prywatne, domowe i publiczne. W całej Polsce, dla każdego dziecka.


 

 

Selekcje. 

Jak szkoła niszczy ludzi, społeczeństwa i świat  - Mikołaj Marcela
 

Trudno sobie wyobrazić świat bez szkoły.

A może właśnie to powinniśmy dziś zrobić?

 • Czego uczy nas szkoła? 
 • Czy poza tabliczką mnożenia nie wpaja w nas uległości, bierności, posłuszeństwa, rywalizacji i pracy pod przymusem?

Wierzymy, że szkoła rozwija w dzieciach zaradność, niweluje nierówności społeczne i przyczynia się do postępu świata. 

To mit! Jest dokładnie na odwrót! 
 • To ona w dużym stopniu sprawia, że ludzie są nieszczęśliwi. 
 • To ona prowadzi społeczną selekcję, już kilkulatków dzieląc na lepszych i słabszych. 
 • To ona czyni świat coraz gorszym miejscem do życia i to również przez nią najczęściej zapominamy, kim jesteśmy, przestajemy być sobą.

Szkoła jest instytucją stworzoną w konkretnym czasie i dla realizowania określonych celów. Tyle tylko, że ten czas i cele dotyczą XIX wieku – wtedy narodził się system edukacji, w ramach którego funkcjonują nasze szkoły. Zwłaszcza dziś w dobie nauki zdalnej – bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – potrzebujemy zupełnie innego myślenia o edukacji i jej roli w naszym życiu, zrozumienia, jak szkoła niszczy ludzi, społeczeństwa i świat. 

 
Potrzebujemy też konkretnej wiedzy, by uratować nasze dzieci – zróbmy wszystko, by szkoła nie zabiła w nich kreatywności, głodu poznawania świata i marzeń!
 

 

 

Jak być najlepszym człowiekiem psa

- z okazji Międzynarodowego Dnia Psa zapraszamy do lektury

 

 26 lipca to  Międzynarodowy Dzień Psa. Poznaj więc o czym szczeka Twój pies!

 

Z tej okazji polecamy książkę:

Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa - Zofia Zaniewska-Wojtków, Piotr Wojtków

ZROZUM, O CZYM SZCZEKA TWÓJ PIES… I ZOSTAŃ JEGO NAJLEPSZYM CZŁOWIEKIEM

 

 • Dlaczego twój pies podbiega do zupełnie obcych osób?
 • Co powiedziałby o psich parkach?
 • Czy istnieje coś takiego jak charakter rasy?

Nawet najwięksi psiarze mogą mieć kłopoty ze zrozumieniem swoich podopiecznych i ich zachowań. Psy to istoty wrażliwe i skomplikowane. Potrafią odczuwać złość, smutek, radość. Bywają zazdrosne, mogą czuć się winne, a emocje okazują na wiele różnych sposobów. Dobry opiekun pamięta o potrzebach swojego przyjaciela i uczy się jego języka.
Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków przedstawiają świat z perspektywy psów i pokazują, jak się dogadać ze swoim pupilem. Autorzy pomogli już setkom tysięcy czworonogów przełamać lęki i ograniczyć zachowania agresywne. 

Dzięki ogromnej wiedzy oraz latom praktyki rozumieją, o czym szczeka pies.

W książce opowiadają o tym, dlaczego psy są tak różnorodne, przypominają długą historię przyjaźni ludzi i zwierząt i uczą, jak być najlepszym człowiekiem swojego psa.

***

Szczeka, merda, mówi to kompendium wiedzy o psach i absolutny must have każdego miłośnika tych zwierząt. 

 
Znajdziesz tu:

• fascynującą historię psich ras,
• opisy nowoczesnych metod treningowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb twojego psa,
• przełomowe wskazówki dotyczące komunikacji z pupilem,
• kompleksową wiedzę na temat psiej emocjonalności.

 
Dzięki książce dużo lepiej poznasz swojego psa i staniesz się jego najlepszym przyjacielem!

***

Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków to praktykujący trenerzy i behawioryści psów. Autorzy bestsellera Słuchając psa oraz założyciele dwóch szkół: Psiedszkola – szkoły dla psów i ich opiekunów – oraz Wojtków Szkolenia – ośrodka, który kształci przyszłych trenerów i behawiorystów. Uwielbiają dzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem i przekazywać aktualną wiedzę, która pomaga ludziom lepiej zrozumieć potrzeby i emocje psów. Prywatnie rodzice dwóch chłopaków i dosyć znanego białego owczarka szwajcarskiego o imieniu Bordo

 

 

 


 

 Pies w mieście - Magdalena Horodyńska, Katarzyna Migdał

 

 

 
NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO, BY NAUCZYĆ PSA DOBRYCH NAWYKÓW.
 

 

Dzięki tej książce ty i twój pies odnajdziecie własne tempo w miejskim pędzie!

 

Życie z psem w mieście może przypominać pokonywanie toru przeszkód! 

Robisz slalom między rowerzystami, dziećmi na hulajnogach, psami, które „chcą się tylko przywitać”, i rozrzuconymi na trawnikach resztkami jedzenia. Wszystko to w szaleńczym pędzie za czworonogiem, który nieustannie ciągnie na smyczy i ekscytuje się na widok innych zwierząt i przechodniów. 
A po powrocie do domu wyje, gdy tylko zostawiasz go samego…

Nie musi tak być!

Doświadczone trenerki, Magdalena Horodyska i Katarzyna Migdał, prowadzące szkołę dla psów i blog „Co pies na to?”, w unikalnym poradniku dla miejskich psiarzy prosto i konkretnie uczą, jak wyrobić dobre nawyki u siebie i psa oraz stworzyć zgrany zespół ze swoim czworonogiem.

Czy wiesz, że…

 • na każdy spacer warto zabrać ze sobą smakołyki i szarpak, żeby nagradzać psa za dobre zachowanie?
 • klatka kennelowa może stać się ulubionym miejscem odpoczynku twojego czworonoga?
 • czasem wystarczy prosty trik, by twój pies pokonał strach i w końcu wszedł do windy?
 • spacer to lepszy pomysł niż wizyta na psim wybiegu?
Praktyczne wskazówki i ćwiczenia pomogły wielu opiekunom zrozumieć psie potrzeby, wyznaczyć granice, a także czerpać większą przyjemność ze wspólnych spacerów i zabaw.
 

 

Zachwyć się! 

 

Naucz się medytować od wielkich filozofów - Marcin Fabjański

Radość i spokój na co dzień

Pełne lekkości, radosne i medytacyjne życie jest możliwe! Praktykowali je Marek Aureliusz, Budda, Epikur czy Laozi, na długo przed tym, zanim pojawiły się kursy mindfulness.

W chaosie codziennego życia łatwo poddać się toksycznym myślom i zdarzeniom, które nas wypalają, przygnębiają i wpędzają w choroby. A w szkole nie uczono nas, jak dbać o myśli i uwagę.

Dzięki tej książce dowiesz się, co odkryli i jak medytowali wielcy filozofowie. 

Najpierw nauczysz się zamieniać mętlik w głowie w uważne bycie tu i teraz. 

Potem przestaniesz tak łatwo ulegać nudzie i rozdrażnieniu. Aż w końcu odkryjesz, że każdego dnia zachwycasz się czymś, czego wcześniej nawet nie dostrzegałeś.

Posłuchaj filozofów i przebudź się do życia w zachwycie i zdziwieniu.

Marcin Fabjański, filozof i popularyzator medytacji, założyciel szkoły filozoficznej we Włoszech, autor bestsellerów takich jak Uwolnij się! czy Stoicyzm uliczny, w swojej najnowszej książce proponuje nam nowatorskie podejście do medytacji. Czerpiąc z mądrości filozofów i ze swojego wieloletniego doświadczenia, wzbogacił tekst o dziesięć praktycznych ćwiczeń medytacyjnych.

 

Polecamy: https://czest.info/książki

 

 


 
 
 
 
 

Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali? - Natalia Hatalska

 

Dlaczego płacimy za oszukiwanie samych siebie?
Czy robot może emocjonalnie złamać człowieka?
Jak wielkie firmy wykorzystują naszą samotność?

Natalia Hatalska pozwala inaczej niż dotychczas spojrzeć na to, czym jest życie w XXI wieku, odkryć i zrozumieć mechanizmy kierujące relacjami, technologią i polityką.
Jej książka zmusza do tego, byśmy się zatrzymali i zadali sobie najważniejsze pytania: 

 • Czy można powstrzymać rozwój technologii? 
 • Co nas czeka, gdy inżynieria genetyczna pozwoli na hodowanie ludzi na szeroką skalę?
 • Gdzie jest granica postępu technologicznego, o ile w ogóle taka granica istnieje? 
 • To ostatni moment na zadanie niektórych z tych pytań i szukanie na nie odpowiedzi.

Natalia Hatalska mówi o najważniejszych problemach współczesnego świata:

 •  o samotności, manipulacji, dezinformacji, a także o technologii, która może przejąć nad nami kontrolę.

Nie daje gotowych odpowiedzi, lecz poszerza perspektywę. 
Prowokuje do tego, byśmy gruntownie przemyśleli nasz stosunek do rzeczywistości XXI wieku.

Natalia Hatalska – analityczka trendów, publicystka, założycielka i prezeska instytutu badań nad przyszłością infuture.institute. Zaliczana do dziesięciu najważniejszych autorytetów polskiego biznesu. Nagrodzona tytułem Digital Shaper w kategorii wizjoner – przyznawanym osobom, które mają ponadprzeciętny wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce. „Financial Times” umieścił ją na liście New Europe 100 – stu osób z Europy Środkowo-Wschodniej, które zmieniają społeczeństwo, politykę i biznes, prezentując nowe podejście do dominujących problemów.

 

Polecamy: https://czest.info/książki

 

 


 

 

Bliżej. Rodzicielstwo bliskości dla tych, którym kończy się cierpliwość - Joanna Jaskółka
 

Rodzicielstwo bliskości jest prostsze, niż myślisz. 

Nie potrzebujesz kursu u superniani ani stu poradników. Ja już je wszystkie za ciebie przeczytałam. 
Dzięki mojej książce dowiesz się, czym naprawdę jest rodzicielstwo bliskości i jak stosować jego zasady w praktyce. 
Bez żadnej ściemy.

Pokażę ci na przykładach, w codziennych scenkach i dialogach:

• dlaczego powinnaś się cieszyć z każdego „nie” swojego dziecka,
• czy należy od razu biec, kiedy słyszysz: „Mamo, pomóż!”,
• jak rozmawiać z dziećmi, żeby chciały rano wstać, ubrać się i pójść do przedszkola,
• co zrobić, gdy dziecko krzyczy: „Nienawidzę cię! Jesteś najgorszą mamą!”
• i dlaczego czasami warto odpuścić.

Bo dzieci często zachowują się źle nie dlatego, że tak chcą, tylko po prostu inaczej nie potrafią. 

Jeszcze nie potrafią.

„ - Mój syn był pierwszym dzieckiem, które w swoim życiu wzięłam na ręce. Nigdy wcześniej nie przytulałam niemowlaka. Moje doświadczenia związane z dziećmi rozpoczęły się w momencie przyjścia na świat mojego pierwszego syna, nie zostały ukształtowane przez żadną wiedzę z zewnątrz i przekonania o tym, co »należy« – zdaniem innych – z dzieckiem robić. Już od naszych pierwszych wspólnych dni kierowałam się czystą intuicją i dopiero po kilku latach dowiedziałam się, że ta intuicja znajduje potwierdzenie w nauce, że działanie metod polecanych przez supernianie i różne magiczki od wychowania – a metody te odrzucałam, bo ich stosowanie kosztowało mnie za dużo wysiłku – nie znajduje potwierdzenia w badaniach naukowych. Owszem, różne strategie działają, ale na krótką metę, nie dają jednak korzyści i nauki na przyszłość.

W wychowaniu dzieci kieruję się logiką i sercem. Bez sztucznych zasad i reguł. Chciałabym, żeby moje dzieci wiedziały, że w życiu, dorosłym życiu, które je czeka, nikt nie da im kary za nieposprzątany pokój, nikt nie da im nagrody za odwiedzenie babci, nikt nie będzie ich stawiał do kąta za to, że nie chciały się podzielić zabawkami lub że poniosły je emocje. Chciałabym, żeby wszystkie dzieci miały dzieciństwo, które uczyłoby, że dobre rzeczy robimy dlatego, że są dobre, a nie pod groźbą kary czy ze względu na nagrodę”.

 
Joanna Jaskółka – wiejska matka, autorka znanego bloga Matka jest tylko jedna
 
 
 

PRACA MARZEŃ 

Stwórz karierę, którą pokochasz - Helen Tupper, Sarah Ellis

ZAPROJEKTUJ KARIERĘ SWOICH MARZEŃ
 
 • Wyłączasz budzik.
 • Pijesz kawę.
 • Ubierasz się i jedziesz do biura lub, jeszcze w piżamie, włączasz laptopa.
 • Albo leżysz w łóżku, patrząc w sufit i zastanawiając się, dlaczego nie spełniasz się w swojej pracy.

Mamy dla ciebie dobrą wiadomość.

Praca na całe życie, pięcie się po szczeblach kariery, toksyczny wyścig szczurów – to wszystko należy już do przeszłości.

 Żyjemy w świecie, w którym częste i płynne zmienianie ról, branż czy lokalizacji staje się normą.
 Ta nowa rzeczywistość może być stresująca i przytłaczająca, ale jeśli wiesz, jak się w niej poruszać, okazuje się pełna możliwości, wolności i sensu.

Jednak aby w pełni skorzystać z wolności, jaką oferuje nam współczesny rynek pracy, każdy z nas musi najpierw odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: 

 • Jakie są moje mocne strony? 
 • Co jest dla mnie ważne w życiu? 
 • Co mnie napędza i motywuje? 
 • Gdzie chcę się znaleźć w przyszłości? 
Bez względu na to, na jakim etapie swojej drogi zawodowej jesteś, dzięki temu poradnikowi:

 • rozpoznasz i zaczniesz używać swoich mocnych stron,
 • zdefiniujesz wartości, które cię motywują,
 • zyskasz pewność siebie,
 • zbudujesz lepsze sieci kontaktów,
 • dowiesz się, jak wykorzystać swoje możliwości.

Praca marzeń. Stwórz karierę, którą pokochasz to karierowe antidotum na bolączki każdego, kto się zastanawia, dlaczego aktualna praca nie daje mu szczęścia, oraz wszystkich, którzy chcą olać wyścig szczurów i zaprojektować swoją przyszłość, lecz nie wiedzą, od czego zacząć.

Nadaj kierunek swojemu rozwojowi zawodowemu i odkryj pełnię swojego potencjału. 

Weź długopis w dłoń i DOSŁOWNIE zaprojektuj karierę swoich marzeń!

 

 

Polecamy: https://czest.info/książki

 

Polecamy na: https://czest.info/książki