Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Bezpieczna jazda zimą – jak zadbać o pojazd?

Zima zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo zaczną pojawiać się mrozy, a drogi zrobią się śliskie. Jest to okres, w którym nikomu nie chce wychodzić się z domu i znacznie wygodniejsze jest poruszanie się autem. Jednak, aby móc się nim poruszać, trzeba o taki pojazd zadbać przed zimą.

Bardzo często, osoby młode, które dopiero co, kupiły pierwszy samochód, myślą, że jedynym obowiązkiem w zimie jest zmiana opon z letnich na zimowe. To jednak nie wszystko. Trzeba zadbać również o inne elementy, aby pojazd po zimie nie wyglądał dużo gorzej, nie zniszczył go mróz, śnieg czy grad. Jak pielęgnować samochód w zimie, aby nas nie zawiódł w czasie drogi i nie stracił na wyglądzie przez niesprzyjające warunki atmosferyczne?


Po pierwsze – opony

Według ekspertów z https://smartmoto.pl/, wymiana opon na zimowe jest podstawową kwestią. Po pierwsze, nie wolno wyjeżdżać na drogę w zimie, mając założone opony letnie, gdyż grozi to mandatem. Po drugie, jest to niebezpieczne zarówno dla zdrowia i życia Twojego, jak i pasażerów i innych uczestników drogi. Musisz zdawać sobie sprawę, że opony letnie, nie mają praktycznie żadnej przyczepności, ponieważ stają się bardzo twarde. W takim wypadku, jeśli trafisz na lód na drodze, nie dasz rady wyprowadzić na prostą samochodu. Dlatego, tak ważną rolę odgrywają opony zimowe. Zapewniają one przyczepność, nie twardnieją i ułatwią wyprowadzenie samochodu w razie poślizgu.

 

Pamiętaj o skrobaczce

Najważniejszym elementem, jaki powinien znaleźć się w samochodzie w zimie jest skrobaczka i miotełka. Warto skrobaczkę mieć w aucie już jesienią, gdyż pojawiają się już przymrozki i może się okazać, że wstaniesz do pracy rano i trzeba będzie skrobać lód z szyb. Miotełka jest praktyczna do omiatania śniegu z samochodu. Znacznie lepiej jest to zrobić miotełką, niż rękami przy okazji marznąc. Nawet mając podgrzewaną bardzo dobrze szybę, trzeba czekać, aż się ona odmrozi. Zaś skrobaczka sprawdza się doskonale, gdyż nie trzeba wtedy czekać na podgrzanie szyby do takiego stopnia.


Zadbaj o lakier

Jeśli chcesz, by Twój samochód nie tylko jeździł po zimie, ale też ładnie się prezentował, trzeba zadbać o jego lakier. Proces zaczynamy od mycia samochodu. Musimy to zrobić dokładnie, aby wszelkie zabrudzenia usunąć. Doskonale sprawdza się myjka ciśnieniowa. Dobrze jest wykonać wszelkie poprawki lakiernicze jak: odpryski, korozja itp. następnie zabieramy się za glinkowanie. Jest to bardzo dokładne i porządne czyszczenie karoserii. Następnym krokiem jest polerowanie. Na końcu zabezpieczamy lakier poprzez woskowanie. Dzięki temu, nie straszne mu będzie błoto, niskie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne.