Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

II MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOLKLORYSTYCZNY „SILESIA”

28 sierpnia - 3 września 2017 roku
Siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
Koszęcin, ul. Zamkowa 3
 
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na drugą edycję Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Silesia”. W programie tygodniowego Festiwalu m.in. otwarte dla publiczności wieczory folklorystyczne: turecki, irlandzki, słowacki, ukraiński, polski i biesiadny - z koncertami zaproszonych gości i potańcówkami. Wstęp wolny.
Organizowany po raz drugi w Koszęcinie Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Silesia” jest nowatorskim pomysłem kreatywnego podejścia do kultury narodowej i ludowej. To wyjątkowe wydarzenie jest jednym z nielicznych na świecie festiwali organizowanych przez zawodowy zespół zajmujący się sztuką ludową, w którym uczestniczą wykonawcy - amatorzy, z różnych stron świata. Warsztaty i koncerty odbywają się w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, w Koszęcinie w zabytkowym zespole pałacowo-parkowym. Sam Festiwal nie jest wyłącznie wydarzeniem scenicznym. Jego unikalna forma zakłada także przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym. Każdego dnia Festiwalu jego uczestnicy biorą udział w warsztatach prowadzonych przez swoich kolegów z innych zespołów. Dzięki temu lepiej poznają specyfikę folkloru danego kraju, rozwijają swoje umiejętności taneczne, poszerzają horyzonty oraz nawiązują nowe znajomości. Młodzi ludzie mają też okazję do takiego spojrzenia na folklor swojego kraju, który pozwala na jego wykorzystanie poza sceną. W trakcie zajęć uczestnicy pracują także nad wspólnym projektem artystycznym – w tym roku przygotowują polski taniec narodowy, poloneza. Efekty będzie można podziwiać podczas koncertu finałowego.
Wieczory to czas występów artystycznych. Każdy koncert zakończony jest nauką tańców pochodzących z danego kraju, a następnie potańcówką. Widownia Festiwalu aktywnie w niej uczestniczy. Zarówno koncert, jak i potańcówki są bezpłatne i dostępne dla każdego. Aby poznać w pełni kulturę zaproszonych do Koszęcina gości, będzie można także spróbować potraw charakterystycznych dla danych krajów.
Na drugą edycję Festiwalu, do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” zostały zaproszone zespoły folklorystyczne prezentujące zróżnicowany folklor: Grupa Folklorystyczna OYFAD z Turcji, Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Ukrainy im. Grygoria Wieriowki z Kijowa (Ukraina), Zespół Tańca Irlandzkiego „Trim the Velvet” z Belfastu (Irlandia), Zespół Folklorystyczny „Otava” z Nowego Miasta nad Vagiem (Słowacja) oraz reprezentujący Polskę - Zespół Pieśni i Tańca „Wisła” z Płocka.
 
Inauguracja II Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego odbędzie się 28 sierpnia o godz. 21:00, koncertem Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
W ostatnim dniu (2 września) wspólnie pożegnamy wakacje ze „Śląskiem” podczas wieczoru piosenki biesiadnej i frywolnej.

II Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Silesia” objęty został patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

Zapraszamy do udziału w otwartych wieczorach folklorystycznych:
28 sierpnia (poniedziałek) - OTWARCIE FESTIWALU
21:00 - Koncert Inauguracyjny Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny
 
29 sierpnia (wtorek) - WIECZÓR TURECKI
19:00 - koncert Grupy Folklorystycznej OYFAD (Turcja), po koncercie potańcówka turecka
 
30 sierpnia (środa) - WIECZÓR IRLANDZKI
19:00 - koncert Zespołu Tańca Irlandzkiego „Trim the Velvet” z Belfastu, potańcówka irlandzka
 
31 sierpnia (czwartek) - WIECZÓR POLSKI
19:00 - koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła” z Płocka, potańcówka polska
 
1 września (piątek) - WIECZÓR SŁOWACKI
19:00 - Koncert Zespołu Folklorystycznego „Otava” z Nowego Miasta nad Vagiem (Słowacja), potańcówka słowacka
 
2 września (sobota) - WIECZÓR UKRAIŃSKI – KONCERT FINAŁOWY FESTIWALU
19:00 - Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Ukrainy im. Grygoria Wieriowki z Kijowa - Koncert Zespołu „Vierovka” wraz z Zespołem Folklorystycznym „Otava” oraz ZPiT „Wisła”, potańcówka ukraińska
 
3 września (niedziela) - WIECZÓR BIESIADNY „Ta ostatnia niedziela..”
18:00 - wieczór muzyki biesiadnej oraz przegląd piosenki biesiadnej i frywolnej
 
Kuchnia festiwalowa czynna od godz. 18:00