Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Kino/Muzyka/Rozrywka

Mikołajki jak z kolorowej bajki

 

Grudzień to miesiąc, na który wiele dzieci czeka z niecierpliwością, a to za sprawą przede wszystkim upominków. Najcenniejszą jednak wartością, którą możemy podarować naszemu dziecku jest wspólnie spędzony czas, szczególnie jeśli wybieramy zaskakujące atrakcje w formie przeżycia. Jedną z takich atrakcji może być na przykład wizyta w miejscu pozwalającym zanurzyć się w świecie kolorów, bajkowych scenerii oraz magii świateł.

 

Tym nietypowym, kolorowym miejscem, gdzie przenika się świat wirtualny i realny, a zabawa łączy się w naturalny sposób z edukacją, jest Funzeum. Nazwa tego zaskakującego kolorami i rozwiązaniami obiektu, powstała z zestawienia słów „fun”, czyli zabawa i „muzeum”

. W tym nietypowym muzeum nie ma mowy o nudzie, gdyż zwiedzający zarówno dzieci jak i osoby dorosłe same mogą kreować rzeczywistość na powierzchni prawie 4000 mkw. wykorzystując kolorowe scenerie oraz interaktywne elementy.

Fluorescencyjny las w strefie fluo, który zwiedzamy w okularach 3D, planeta przerośniętych kwiatów, pokój nieskończoności z prawie 300 lampkami zmieniającymi kolory, odbitymi wielokrotnie w 100 m2 luster, sala księżycowa wraz z innymi planetami czy możliwość znalezienia się we wnętrzu ogromnego kalejdoskopu – to tylko niektóre atrakcje dostępne podczas zwiedzania Funzeum.

 

Do zobaczenia są 2 stałe wystawy: 

wystawa koloru z instalacjami artystyczno-edukacyjnymi i wystawa światła prezentująca w nietypowy sposób wykorzystanie różnych form naturalnego i sztucznego światła
 
Wystawę „Kolor” tworzą aż 32 ekspozycje, które pozwalają wejść w kontakt z każdym z przedstawionych kolorów i pobawić się wszystkimi kolorami jednocześnie.
 Z kolei wystawa „Światło” pozwala zapoznać się z nim z nowej perspektywy, odkrywając tajemnice od zwierciadeł po naturalne i sztuczne źródła światła. 
Zwiedzając multimedialne wystawy każdy będzie miał szansę, aby doświadczyć ciekawych zjawisk i zrobić zdjęcia z niezwykłymi efektami wizualnymi. Któż z nas nie lubi pobawić się w kreowanie rzeczywistości?

Takie miejsca, jak Funzeum, sprawdzą się gdy poszukujemy dla dzieci atrakcji dostarczających dużej dawki kreatywnej zabawy, ale przy okazji pozwalającej przemycać w przystępny i ciekawy sposób elementy edukacyjne.

W grudniu poza atrakcjami dostępnymi w muzeum światła i koloru na co dzień przygotowaliśmy dla zwiedzających dodatkowe, świąteczne atrakcje na przykład obecność ekipy kolorowych Mikołajów, których można spotkać w poszczególnych pokojach tematycznych. Zorganizowaliśmy też konkurs dla uczniów szkół podstawowych, w którym można wygrać klasową wycieczkę do naszego obiektu. – mówi Adam Wicher, dyrektor generalny Funzeum.

Aktywne zwiedzanie tworzące atmosferę do wesołej i edukacyjnej zabawy to główny powód, dla którego warto odwiedzić pierwsze w Polsce Funzeum. Nie zwiedzaniu nie kończy się jednak przygoda w tym obiekcie. Dla dzieci przygotowano także specjalną atrakcję - strefę Funzone, gdzie pociechy mogą dać upust swojej energii korzystając z podniebnego placu zabaw, świecącej podłogi do tańca czy pianina podłogowego.

W grudniu oprócz kreatywnej zabawy w nietypowym, śląskim muzeum światła i koloru można także zrobić sobie zdjęcia z ekipą kolorowych Mikołajów w poszczególnych pokojach tematycznych. Jeśli rozważamy podarowanie dziecku w okresie świątecznym wzbudzającej duże emocji niespodzianki, to Funzeum jest dobrym wyborem. Twórcza, edukacyjna zabawa, dużo radości i możliwość odkrywania niezwykłego świat kolorów oraz światła – to m.in. czeka nas zwiedzających nietypowe muzeum, gdzie nie ma miejsca na nudę.
 

Innovation PR

KONKURS! Wygraj wejściówkę!
 
Każdy, kto dziś 6 grudnia  2022 przyśle do nas e-mail na adres konkurs@czest.info z hasłem:
"FUNZEUM''  w temacie, weźmie udział w losowaniu wejściówek do tego niezwykłego miejsca.
Prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. 
Zwycięzców powiadomimy zwrotnie mailem lub sms-em.

 

 

 


 

„Uwolnić Poly” w kinach już 2 grudnia.

To fantastyczny prezent na Mikołajki!

 

Już w piątek, 2 grudnia, do kin trafia „Uwolnić Poly”, nowy film Nicolasa Vaniera, twórcy „Belli i Sebastiana” i „Chłopca z chmur”.

 6 grudnia są Mikołajki, a to dzień prezentów! 

Jeśli nauczyciele chcą zaskoczyć swoich uczniów czymś wyjątkowym, mogą wybrać się z nimi do kina na wzruszającą opowieść o 10-letniej dziewczynce i jej niezwykłym przyjacielu, cyrkowym kucyku. 

 

 

„Uwolnić Poly” to mądra, pełna przygód historia z morałem, która dzieje się w latach 60. XX wieku. To opowieść o tym, jak ważne w życiu są: przyjaźń, akceptacja siebie nawzajem i wolność. To produkcja, którą reżyser Nicolas Vanier potraktował wyjątkowo osobiście. Jako jedno ze swoich najważniejszych zawodowych wyzwań. 

Dystrybutorem „Uwolnić Poly” jest Monolith Films.


[KINO] 

 „Święta inaczej” już w kinach. Wygraj bilet do kina!

 

Mnóstwo gwiazd na premierze!

W czwartek, 24 listopada, w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera filmu „Święta inaczej” w reżyserii Patricka Yoki. W tej zwariowanej komedii zobaczymy, m. in.: Darię Widawska, Karola Dziubę, Wiktorię Gąsiewską, Adama Zdrójkowskiego, Antoniego Sałaja i Oskara Wojciechowskiego.

Podczas czwartkowej premiery w warszawskim Multikinie Złote Tarasy nie mogło zabraknąć Darii Widawskiej, która wcieliła się w rolę Ewy, główną bohaterkę. – „Święta inaczej” to film wyjątkowy. Jak wskazuje sam tytuł, inny niż komedie romantyczne o świętach, które do tej pory powstały – przyznała aktorka.

Na czerwonym dywanie brylował też uśmiechnięty Adam Zdrójkowski. – Na „Święta inaczej” zapraszam osoby w różnym wieku, dla których okres świąteczny jest bardzo ważny. Osoby, które wiedzą, że nie zawsze jest tak kolorowo, jakby mogło się wydawać i byśmy tego chcieli – stwierdził.

Na premierze pojawili się aktorzy i twórcy filmu. Oprócz Darii Widawskiej i Adama Zdrójkowskiego, uroczystość swoją obecnością uświetnili: Wiktoria Gąsiewska, Antoni Sałaj, Oskar Wojciechowski, Wiktoria Kruszczyńska, Paweł Koślik, Maria Dejmek, Paweł Okoński, Michał Lupa, Adam Organista, Kinga Ilgner, Rafał Kowalski, Michał Czyż, Agnieszka Rajda, Adam Turczyk, Jan Wojtyński, Szymon Kukla, Aleksander Janiszewski, Ludwik Borkowski, Natalia Iwańska, Ola Batko, Edyta Januszewska, Kamil Ruszecki, Wiktor Korzeniowski, Aleksandra Nowosadko, Jerzy Grzechnik i Grzegorz Pierczyński, a także Andrzej Piaseczny, który śpiewa dwie piosenki skomponowane na potrzeby tego filmu.

Wśród gwiazd i influenserów nie zabrakło, m. in.: Jacka Kopczyńskiego, Agnieszka Dygant, Moniki Richardson, Joanny Moro, Aleksandry Szwed, Łukasza Palkowskiego, Elizy Trybały, Jędrzeja Taranka, Zuzi Kaszuby, Marty Gałuszewskiej, Małgorzaty Heretyk-Musiały z mężem Ernestem Musiałem, Mariusza Wawrzyńczyka, Vanessy Rojewskiej, Adrianny Krysiana, Kamila Szymczaka, Kacpra Gołąbia, Wiktorii Zborowskiej, Jakuba Gicza.

Gwiazdy o „Świętach inaczej”

Tuż przed premierą filmu Daria Widawska stwierdziła wprost, że „Święta inaczej” to film dla każdego i nie powinno się go przegapić. – „Święta inaczej” opowiadają historię inspirowaną kobietami prawdziwymi, takimi z krwi i kości. Nie wyimaginowanymi ideałami, pokrytymi lukrem i udającymi młodsze, niż są w rzeczywistości. Ewa, czyli główna bohaterka filmu, to normalna kobieta po czterdziestce ze wszystkimi wadami i zaletami, która z dnia na dzień całkowicie zmienia swoje życie. To postać, z którą nie tylko ja będę się mogła utożsamiać – zauważyła aktorka.

„Święta inaczej” to przede wszystkim nowoczesna produkcja, w której każdy znajdzie coś dla siebie. – To film dla kobiet, które jak co roku przed świętami mają mnóstwo pracy: lepią pierogi, uszka, smażą karpia i przygotowują barszcz. Jest on też adresowany do mężczyzn, którzy mają za mało zrozumienia dla kobiet w tym trudnym okresie w roku. A także do młodzieży, która ma problem ze swoimi rodzicami, a specyfika świąt jest im obca. Jednak „Święta inaczej” powinni zobaczyć zwłaszcza ci, którym w życiu codziennym brakuje humoru i oddechu – dodała Widawska.

Z aktorką w pełni zgadza się Adam Zdrójkowski, który w filmie „Święta inaczej”, wciela się w przyjaciela syna głównej bohaterki. – To film zarówno do młodego widza, tak mniej więcej w moim wieku, czyli od 18-25 lat, jak również dla starszego widza, który także znajdzie w nim coś dla siebie. W filmie pokazujemy sceny wyjęte z życia, które zrozumieją ludzie dojrzali, z dużym bagażem doświadczeń. Niewykluczone, że część z tego, co zobaczą na ekranie, sami już przeżyli – zakończył Zdrójkowski.

O FILMIE:

Główną bohaterką „Świąt inaczej” jest Ewa (w tej roli Daria Widawska), która jak co roku do świąt Bożego Narodzenia przygotowuje się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Tym razem jednak nic nie pójdzie po jej myśli. Świat Ewy legnie w gruzach, gdy kobieta przypadkowo dowie się, że mąż ją zdradza, córka (Wiktoria Gąsiewska) oszukuje, a syn (Oskar Wojciechowski) trzyma stronę ojca. Postanawia zrobić coś szalonego. Wsiada do pociągu w nieznane i po raz pierwszy w życiu traci kontrolę nad przyszłością.

Scenariusz: Wiktor Piątkowski, Joanna Kozłowska i Anna Siergiej.
Reżyseria: Patrick Yoka.

„Święta inaczej” w kinach już 25 listopada 2022 roku. 

Dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

 

 

 
Konkurs - WYGRAJ BILET DO KINA:
 
Każdy , kto dziś 25 listopada 2022 wyśle e-mail na adres: konkurs@czest.info z hasłem Święta inaczej weżmie udział w losowaniu biletów do kina!
O wygranej powiadomimy zwrotnie mail-em.

 

[KINO]

 

„Wszyscy czekali na taki film Stevena Spielberga”

– tak o „Fabelmanach” piszą krytycy na całym świecie.

Film w polskich kinach od 30 grudnia!

 

 „Wszyscy czekali na taki film Stevena Spielberga” – tak o „Fabelmanach” piszą krytycy na całym świecie. Film w polskich kinach od 30 grudnia, już od dziś w wybranych kinach specjalne pokazy.  Czy „Fabelmanowie” zrobią wielkie zamieszanie podczas Oscarów – dowiemy się dokładnie za dwa miesiące!

 Już 30 grudnia 2022 roku do polskich kin trafią „Fabelmanowie”, najnowsze dzieło Stevena Spielberga (75 l.), inspirowane jego dzieciństwem. To najbardziej wyczekiwana premiera 2022 roku, która może zdominować przyszłoroczne Oscary. Zanim jednak wielbiciele twórczości legendarnego reżysera przekonają się, czy w marcu sięgnie po kolejną prestiżową statuetkę, miesiąc wcześniej w Berlinie odbierze inne wyjątkowe wyróżnienie – honorowego „Złotego Niedźwiedzia”. 

Warto też pamiętać, że od 24 listopada do 29 grudnia zaplanowano pokazy przedpremierowe w wybranych kinach w całej Polsce.

 

***

„Steven Spielberg przez lata swoimi dziełami czarował pokolenia widzów na całym świecie. Przy okazji udowodnił, że kino to rzeczywiście fabryka marzeń” – wyjaśnili w specjalnym oświadczeniu dyrektorzy festiwalu: Mariette Rissenbeek, producentka filmowa, oraz dziennikarz Carlo Chatrian. Podczas Berlinale 2023 organizatorzy w ten sposób docenią wkład Stevena Spielberga w rozwój światowej kinematografii. „Jego produkcje przenoszą nas na zupełnie inny poziom przeżywania filmów. Dzięki nim mamy okazję nie tylko doświadczać wyjątkowych chwil, ale również przeżywać emocję inne niż te, których dostarcza nam rzeczywistość. Podobnie jest z „Fabelmanami” – dodali Mariette Rissenbeek i Carlo Chatrian.

 

Steven Spielberg. Filmy i nagrody

 

Przypomnijmy, że Steven Spielberg to jeden z najbardziej utytułowanych reżyserów w historii kina. Nie dość, że jest samoukiem, to swoje pierwsze dzieło nakręcił jako szesnastolatek. Do tej pory ma na swoim koncie ponad 100 filmów i seriali – jako reżyser, producent i scenarzysta.

Oficjalnie Steven Spielberg debiutował filmem „Pojedynek na szosie”, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytykę i widzów. Kolejne jego filmy, a zwłaszcza „Szczęki”, „E.T” i „Bliskie spotkania trzeciego stopnia” ugruntowały jego pozycję w środowisku.
Warto wiedzieć, że Spielberg jest właścicielem Amblin Entertainment, dzięki której powstały takie hity, jak np.: „Powrót do przyszłości”, „Kto wrobił królika Rogera?“, czy serial „Strefa mroku”.  Wybitny twórca jest też współzałożycielem wytwórni Dreamworks, zajmującą się produkcją filmów i programów multimedialnych.

Steven Spielberg był nominowany do Oscara aż 19 razy. Tę najważniejszą nagrodę w środowisku filmowym jako reżyser otrzymał za dwa kultowe filmy – „Szeregowca Ryana” i  „Listę Schindlera”.

Teraz swój sukces Spielberg chciałby powtórzyć filmem „Fabelmanowie”. W tej produkcji wielbiciele jego twórczości dowiedzą się, jak rozpoczęła się jego przygoda z kinem. Film, choć nie jest autobiografią zawiera wiele wątków z życia reżysera, jak choćby ten nawiązujący do początków fascynacji X Muzą.

. – Wszystko zaczęło się od dnia, gdy moi rodzice zabrali mnie do kina na film o cyrku. Byłem zafascynowany tym, co widzę. W pewnym momencie zobaczyłem na ekranie katastrofę kolejową. Byłem niezwykle poruszony tą sceną. Potem moje pierwsze filmy krótkometrażowe były rekonstrukcjami tej katastrofy. Aby je nakręcić użyłem kamery Super 8, oraz swoich zabawek – przyznał w jednym z wywiadów.

 Co wiemy o filmie „Fabelmanowie”?

„Fabelmanowie” to najnowsze dzieło Stevena Spielberga. Wybitny filmowiec wraca w nim do czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i poczatkującego filmowca. Sammy przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i odkrywa przy okazji, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych.

Obsada: Michelle Williams („Manchester by the Sea”, „Venom”, „Blue Valentine”, „Wszystkie pieniądze świata”, „Mój tydzień z Marylin”). Paul Dano („Zniewolony”, „Aż poleje się krew”, „Love & Mercy”, „Batman”, „Młodość“), Seth Rogen („Niedobrani”, „Sąsiedzi”, „Steve Jobs”, „Wpadka”, „Supersamiec”), Judd Hirsch („Piękny umysł“, „Dzień Niepodległości”, „Zwykli ludzie”).
Reżyseria: Steven Spielberg.
Scenariusz: Steven Spielberg, Tony Kushner.
Premiera: 30 grudnia 2022 r.
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

 


 

[KINO] 

 

„Wystrzałowe wesele”

– zwariowana komedia z Jennifer Lopez i Lennym Kravitzem

w polskich kinach

od 6 stycznia 2023! 

 

Czym legendarny rockman poczęstował aktorów na planie zdjęciowym?

 Tuż po Nowym Roku do polskich kin trafi „Wystrzałowe wesele” (ang. „Shotgun Wedding”), zwariowana komedia z Jennifer Lopez, Joshem Duhamelem i Lennym Kravitzem. 

 

 

Gdzie były kręcone zdjęcia? Jak gwiazdy wspominają pracę na planie?

 

W marcu ubiegłego roku Jennifer Lopez rozpaliła wyobraźnię swoich fanów, gdy pochwaliła się w mediach społecznościowych, że jest właśnie na planie nowej komedii, w której zagra jedną z głównych ról. We wpisie pod zdjęciem na Instagramie gwiazda ujawniła też, że produkcję realizuje na Dominikanie, a film pojawi się w kinach za niespełna dwa lata.

Moja bohaterka, Darcy, będzie musiała walczyć nie tylko o swoje życie, ale też zrobi wszystko, by ocalić weselników. Przysięga „dopóki śmierć nas nie rozłączy” nabierze nowego znaczenia. Nie zabraknie scen strzelaniny, pościgów i wybuchów. Poleje się krew – uchyliła rąbka tajemnicy Lopez.

Lenny Kravitz i meksykański drink na planie „Wystrzałowego wesela”

Fani Lopez jeszcze bardziej oniemieli z zachwytu, gdy wyszło na jaw, że do głównej obsady „Wystrzałowego wesela” dołączył Lenny Kravitz. Rockman wcielił się w Seana – lekkoducha, podróżnika i byłego chłopaka Darcy, który nie do końca pogodził się z myślą,  że jego była dziewczyna wychodzi za mąż za innego (w tej roli Josh Duhamel – red.).

– To był wyjątkowy czas w moim życiu. J-Lo i ja na Dominikanie. Dawno tak dobrze nie bawiłem się na planie filmowym. „Wystrzałowe wesele” to będzie hit – zapewniał legendarny rockman w jednym z wywiadów.

Przy okazji podzielił się zdumiewającą ciekawostką – Muszę przyznać, że w trakcie zdjęć dostałem w prezencie próbkę mocnego alkoholu w nieoznakowanej butelce. Tak mnie zachwyciła zawartość, że postanowiłem poczęstować nią  też innych aktorów – stwierdził Lenny Kravitz.

Okazało się, że w butelce był sotol, czyli napój alkoholowy produkowany w sposób podobny jak mezcal i tequila. – Wpadliśmy na pomysł, by zmieszać trunek z owocami i przyprawami, których na Dominikanie nie brakowało. Tak skomponowanymi drinkami raczyliśmy się do obiadu i po zakończeniu wyjątkowo trudnych dni zdjęciowych. Wszyscy rozpływali się w „ochach i achach” nad tym meksykańskim specjałem – dodał Kravitz.

Bez odpowiedzi pozostawił jednak pytanie, czy Jennifer Lopez skosztowała tego mocnego alkoholu z Meksyku i jaka była jej opinia na temat trunku.
 

O czym jest komedia „Wystrzałowe wesele”?

 

Głównymi bohaterami „Wystrzałowego wesela” są Darcy (w tej roli Jennifer Lopez) i Tom (Josh Duhamel). Narzeczeni planują w końcu sformalizować swój związek. Chcę, by ich ślub był wyjątkowy pod każdym względem, dlatego decyduję się na ceremonię na rajskiej wyspie. Tam w towarzystwie gości weselnych zamierzają powiedzieć sobie „tak”. Nie spodziewają się jednak, że w tropikach wizytę złożą im też Sean, oraz… zamaskowani bandyci. Od tej chwili zacznie im grozić śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

 Zobacz zdjęcia:

 

 

 

O FILMIE:

  • „Wystrzałowe wesele” wyreżyserował Jason Moore („Pitch Perfect”, „Siostry”, „Jezioro marzeń”).
  • Autorami scenariusza s± Elizabeth Meriwether i Mark Hammer.
  • Obsada: Jennifer Lopez, Josh Duhamel, Lenny Kravitz, Jennifer Coolidge, Cheech Marin, D’Arcy Carden i inni.
  • Premiera kinowa „Wystrzałowego wesela” 6 stycznia 2023.
  • Dystrybutorem filmu jest Monolith Films.