Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Kino dla dzieci

“Inspektor Pająk” w kinach od 10 listopada.

Już dziś zagraj o bilet i super nagrody!

 

“Inspektor Pająk” (“Inspector Sun and the Curse of the Black Widow”) to wielka przygoda podczas podniebnej podróży. Najlepszy śledczy w świecie owadów musi rozwiązać zagadkę i ocalić pasażerów samolotu, na którego pokładzie ukrył się tajemniczy złoczyńca.

 

Dynamiczna akcja, intrygujące postacie, mnóstwo humoru i ekscytujące śledztwo, które da do myślenia nie tylko najmłodszym.

Zobacz zwiastun: https://youtu.be/r90dWAijY9M?si=5GE8UeMQVbZSwugO

Wsiadając na pokład luksusowego samolotu Inspektor Pająk spodziewał się odpoczynku w miłym towarzystwie. Niestety wśród pasażerów znajduje się tajemniczy złoczyńca. To za jego sprawą w niepokojących okolicznościach znikają kolejni podróżni. Najlepszy śledczy na świecie wkracza do akcji i rozpoczyna śledztwo. Podejrzanych jest wielu, a tropy plączą się jak nitki pajęczej sieci. Wszystko wskazuje na to, że ktoś wciąga Inspektora w niebezpieczną intrygę, by wyrównać z nim dawne rachunki. Trudno będzie mu odnaleźć czarny charakter wśród tak kolorowej gromady, ale na jego szczęście, owady zostawiają ślady!

Reżyseria: Julio Soto Gurpide
Gatunek: animowany
Produkcja: 2023
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

W kinach od 10 listopada
 
KONKURS!!!
 
WYGRAJ BILET DO KINA lub ZESTAW SZKOLNY  Worek + Piórnik
 
 
Wyślij e-mail o treści
Inspektor Pająk
na adres konkurs@czest.info.
 
Na mail-e czekamy do 9  listopada, do godz. 12.00
Zwycięzców powiadomimy zwrotnie mail-em.
 
 

Mavka i strażnicy lasu wkrótce w kinach.

Wygraj zestawy filmowych gadżetów!

 

Magiczna opowieść o tym, że prawdziwe szczęście osiągnąć można tylko żyjąc w zgodzie z siłami natury. Mityczna strażniczka lasu musi bronić skrytego w puszczy źródła życia przed chciwością bezdusznej księżniczki. Zrealizowana na najwyższym światowym poziomie, olśniewająca oprawą plastyczną animacja oparta na motywach starosłowiańskich mitów i podań.

 

 

Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem. 

Czy miłość łącząca wróżkę i człowieka ma szansę przetrwać?

 

Misja filmu:

 

  • OCHRONA ŚRODOWISKA

 

Twórcy filmu chcą zwrócić uwagę na problem wycinek lasów i ginących gatunków zwierząt. W związku z tym Mavka i strażnicy lasu pokazuje rośliny i zwierzęta zagrożone wyginięciem.

Pojawiają się: bocian czarny, ryś, bizon i wiele innych.

 

  • DZIEDZICTWO KULTUROWE

 

Mavka i strażnicy lasu to animacja stworzona ze szczegółowymodwzorowaniem elementów słowiańskich tradycji, kultury i folkloru. Wzornictwo na tkaninach, ozdoby domów i runy obecne w filmie bazują na swoich historycznych odpowiednikach. Za muzykę odpowiada znany na całym świecie zespół folkowy Dacha Bracha. W filmie pojawiają się motywy ludow w nowoczesnych aranżacjach.

 

  • MODA NIOSĄCA PRZEKAZ

 

Za wygląd strojów postaci w filmie odpowiada Olga Navrotska, projektantka mody. W swojej pracy połączyła elementy typowe dlafantasy, motywy ludowe, wzory nawiązujące do przyrody i mitologii słowiańskiej.

 

Obsada polskiego dubbingu: 

Roxana Węgiel jako Mavka,,Kamil Bijoś jako Łukasz, Tamara Arciuch jako Kylina, Krzysztof Szczapaniak jako Szeptak, Artur Dziurman jako Leszy, Przemysław Stippa jako Frol, Justyna Kowalska jako Ondina, Piotr Bąk jako Eryk, Zbigniew Konopka jako Derek, Elżbieta Kijowska jako Narratorka, Adam Krylik jako Marko, Cezary Morawski jako Leo, i inni.

Wykonanie piosenek:

Roxana Węgiel, Kamil Bijoś, Małgorzata Nakonieczna, Irena Kijewska, Adam Krylik.

Dystrybucja:

Monolith Films

W kinach od 4 sierpnia 2023 r.

****

 


Animacja "Mavka i strażnicy lasu" to światowy hit! Producenci sprzedali film już do ponad 80 krajów!

7 lat pracy, 400 twórców, 130 bohaterów, patronat WWF. Arcydzieło nie tylko dla dzieci!

 

 

 

Animacja „Mavka i strażnicy lasu” oparta na motywach starosłowiańskich mitów i podań w kinach od 4 sierpnia.

 

Nad filmem pracowało na różnych etapach 400 twórców. Pokazano w nim 80 lokacji m.in. w karpackich i poleskich lasach, a także prawdziwą ukraińską wioskę Vilkovo i kanion Buky. Rysownicy stworzyli do tej produkcji aż 130 pięknych postaci w 170 odsłonach. Prawa do filmu zostały już nabyte przez ponad 80 krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Zobaczcie wizualne arcydzieło na światową skalę. 

Niesamowita przyroda

 

 

 

 

„Mavka i strażnicy lasu” to nie tylko piękna baśń o uczuciu rodzącym się między człowiekiem a istotną z lasu. To także niezwykle mądra i wartościowa opowieść o tym, jak natura jest ważna i co możemy zrobić by ją chronić. Twórcy filmu zwracają uwagę na problem wycinek lasów, kłusownictwa, niezorganizowanej turystyki itp. W filmie pojawia się 13 gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. Znajdziemy więc w tej animacji m.in: rysia euroazjatyckiego, niedźwiedzia brunatnego, bociana czarnego, żubra. Baczne oko wypatrzy rzadkie rośliny: jałowce szafranowe, żonkile wąskolistne, pierwiosnki maleńkie, przebiśniegi, śnieguliczki białe, cisy jagodowe. Projekt konsultowano od wstępnego etapu z WWF-Ukraina.

 

Olśniewający słowiański folklor

 

„Mavka i strażnicy lasu” to animacja stworzona ze szczegółowym odwzorowaniem elementów słowiańskich tradycji, kultury i folkloru. Za muzykę odpowiada znany na całym świecie zespół folkowy Dakhabrakha. W filmie pojawiają się motywy ludowe w nowoczesnych aranżacjach, wzory nawiązujące do mitologii słowiańskiej.

 

"Mavka daje nadzieję i przypomina nam, że dobro zawsze zwycięży zło, a miłość pokona nienawiść", mówi Anna Eliseeva, producentka filmu.

 

Zobacz zwiastun:  https://youtu.be/1qlz-YR_1fM

 

 

 

O czym opowiada „Mavka i strażnicy lasu”?

 

Film oparty jest na arcydziele klasycznego baśniowego dramatu Łesi Ukrainki, wybitnej ukraińskiej pisarki. Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem. Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz staną się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwitnie jak czarodziejski kwiat. Niestety sielankę wkrótce zburzy próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą
do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu. Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca wróżkę i człowieka ma szansę przetrwać?

 

Magiczna opowieść o tym, że prawdziwe szczęście osiągnąć można tylko żyjąc w zgodzie z siłami natury.

 

 

Reżyseria: Oleh Malamuzh i Oleksandra Ruban

 Gatunek: familijny / animowany

Produkcja: 2022

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

W kinach od: 4 sierpnia 2023