Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Ciepłe parapety do każdego okna

W dzisiejszych czasach nowa technologia, jest coraz częściej i coraz chętniej wykorzystywana w budownictwie, zwłaszcza przy montażu stolarki okiennej. Prawidłowa izolacja termiczna, jest priorytetem, dlatego dużą popularnością cieszą się ciepłe parapety, które idealnie spełniają swoją funkcję.

Co to jest ciepły parapet?

Ciepłymi parapetami nazywane są podokienne profile, wykonywane z twardego styropianu, bądź polistyrenu ekstrudowanego. Takie parapety wykonywane są pod zamówienie klienta, więc nie można ich kupić bezpośrednio w sklepie, gdyż muszą być ścisłe dopasowane do okna. Można je montować zarówno przy tradycyjnych oknach plastikowych, aluminiowych, jak i drewnianej stolarce okiennej.

Zalety montażu ciepłych parapetów

Nie da się ukryć że termiczne parapety w dużym stopniu pozwalają na ograniczenie strat ciepła, dzięki czemu można zaoszczędzić w sezonie grzewczym.
Do zalet warto zaliczyć również:

  • znaczną poprawę przenikalności cieplnej,
  • prawidłową ochronę pianki przed wilgocią,
  • wyeliminowanie powstawania termicznych mostków,
  • brak przedmuchów,
  • brak zawilgoceń,
  • idealnie sprawdzają się, jako podstawa dla parapetów wewnętrznych i zewnętrznych,
  • znaczną poprawę właściwości energetycznych budynku,
  • bardzo łatwy montaż,
  • oraz wiele innych zalet, w tym ułatwiają montaż okiennej stolarki.

Kiedy sprawdzą się ciepłe parapety?

Taka izolacja termiczna powinna być wykonywana w nowo powstałych budynkach, przed montażem stolarki okiennej. Najlepiej sprawdzi się przy dużych oknach o znacznej wadze, gdyż zapewniają idealną stabilizacje dla wprawianego okna.
Oczywiście przy wymianie okien w już zamieszkałym budynku, zastosowanie ciepłych parapetów jest także możliwe i wskazane.

Szybki montaż ciepłych parapetów

Montaż parapetów nie jest skomplikowany, należy jednak wcześniej odpowiednio przygotować podłoże. Otwór okienny musi być równy i wypoziomowany, do tego celu można użyć na przykład kleju przeznaczonego do styropianu. Będzie potrzebna również pianka nierozprężona, jako uszczelniacz. Jeśli konstrukcja wyschnie można przystąpić do montażu ramy okiennej.  Przy wykonywaniu ciepłych parapetów można wykorzystać także pianę montażową, jednak należy zachować ostrożność, gdyż nie mogą powstać puste przestrzenie z powietrzem.

Samodzielne osadzanie parapetu.

Montaż parapetu ciepłego nie jest trudnym zadaniem, jednak nie mając wystarczającej wiedzy i narzędzi, nie warto samodzielnie wykonywać takich prac zwłaszcza, że otwór okienny musi być idealnie prosty, i odpowiednio przygotowany. Takie zadanie dla pewności lepiej zlecić profesjonalnej firmie, bo tylko wtedy będzie gwarancja prawidłowego wykonanej izolacji cieplnej.

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem montażu termicznych parapetów?

Decydując się na montaż ciepłych parapetów, trzeba koniecznie pamiętać, by profile były dobrze zabezpieczone przed słońcem, jeśli montaż stałych parapetów nie będzie wykonywany od razu.
Warto wspomnieć również, iż takie parapety eliminują kondensację wodnej pary, i w znacznym stopniu przyśpieszają wykonanie prac montażowych, montaż listw podokiennych jest wtedy niepotrzebny.