Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Płyty do zabudowy - jak wybrać właściwą?

W kuchni, podobnie jak w pozostałych częściach mieszkania, liczy się estetyka - to powód, dla którego tradycyjne kuchenki coraz częściej zastępowane są płytami grzewczymi ulokowanymi na poziomie powierzchni blatu. To rozwiązanie atrakcyjne wizualnie i funkcjonalnie. Płyty do zabudowy występują w wielu wariantach, dzięki czemu łatwo wybrać tę idealną dla siebie. 

Czym się kierować? Na jakie parametry zwrócić uwagę przede wszystkim? Skorzystaj z podpowiedzi.

 

 

 

1. Płyty do zabudowy - rodzaje

2. Rozmiary płyt i liczba palników

3. Ważne opcje - na co jeszcze zwrócić uwagę?

Producenci prześcigają się w rozwiązaniach, dlatego płyty do zabudowy różnią się wyglądem, funkcjami, sposobem zasilania. 

Dowiedz się, które parametry są kluczowe, a które możesz potraktować w kategoriach technicznej nowinki.

Płyty do zabudowy - rodzaje

Podstawową kwestią podczas zakupu jest rodzaj płyty. Ten wybór uzależniony jest od typu instalacji i przyłączy dostępnych w kuchni. Jeśli w Twoim mieszkaniu jest dostęp do gazu, możesz go wykorzystać, sięgając po płytę gazową. Brak takiej opcji determinuje decyzję o wersji ceramicznej lub indukcyjnej. Co warto wiedzieć o każdym z tych typów?

  • Płyta gazowa jest niedroga i łatwa w użytkowaniu. Rozwijająca się technologia przekłada się na bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.
  • Płyta elektryczna wyposażona w tradycyjne spirale grzewcze. Ich zakup nie jest drogi, ale trzeba liczyć się z dość wysokimi kosztami eksploatacji.
  • Płyta ceramiczna - nowoczesna wersja modelu elektrycznego. Jest bardziej ekonomiczna, funkcjonalna i znacznie łatwiejsza w czyszczeniu.
  • Płyta indukcyjna - jej działanie oparte jest na energooszczędnej technologii. Zapewnia szybkie gotowanie, niskie zużycie energii i łatwą obsługę.

W sklepach znaleźć można także płyty gazowo-indukcyjne, łączące funkcjonalności obu typów, oraz nowoczesne płyty gazowe pod szkłem, czyli tak zwane płyty gazowe bez płomieni.

Rozmiary płyt i liczba palników

Gazowe płyty mają standardową szerokość około 60 cm. Podobne wymiary mają płyty indukcyjne i płyty ceramiczne do zabudowy. Oczywiście, im większa liczba pól grzejnych lub palników, tym gabaryty rosną. Standardem są płyty grzewcze czteropalnikowe, ale na rynku dostępne są modele i mniejsze, i większe.

Ważne opcje - na co jeszcze zwrócić uwagę?

Płyta grzewcza może być wyposażona w wiele dodatkowych opcji. Znaczenie ma rodzaj płyty - większość funkcji dotyczy nowoczesnych płyt. Które zasługują na szczególną uwagę? To:

  • sterowanie płyty grzewczej - dotykowe lub suwakowe w przypadku indukcji lub ceramiki, mechaniczne przy płytach gazowych,
  • timer,
  • opcja podtrzymania ciepła,
  • inteligentne ustawienie mocy grzania,
  • rozpoznawanie obecności i wielkości garnka.

Czasami przy płycie grzewczej można dokonać integracji z okapem, co stanowi dodatkowe udogodnienie.