Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

 

 

Powyższe powiedzenie odnosi się do wielu sfer naszego życia. To, jak jesteśmy postrzegani, ma bezpośredni wpływ na relacje z innymi ludźmi oraz to jak jesteśmy traktowani. Na postrzeganie nas ma wpływ wiele czynników. Jest to sposób zachowania, mowy, to jak zachowujemy się w danych okolicznościach, ale też wygląd. Jest to pierwszy element, na jaki zwraca uwagę nowo poznana osoba. Ma to też swoje odniesienie w robieniu pierwszego wrażenia przez otaczające nas elementy. Miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu, a więc bardzo istotnym elementem tej układanki, jest nasz dom.

 

Fasady też się liczą

To jak wygląda dom - zarówno wewnątrz, jak i wewnątrz, mocno świadczy o nas i naszych gustach. Do środka zapraszamy ograniczoną liczbę osób -  więcej osób ma okazję oglądać nasz dom z zewnątrz. Jeśli opinia innych jest dla nas istotna lub po prostu czujemy taką potrzebę, powinniśmy wtedy zadbać o wygląd naszej nieruchomości. Powinien on przecież cieszyć również nasze oko i czynić egzystencję nieco przyjemniejszą.

Jak się wyróżnić?

W dzisiejszych czasach, zabudowa jednorodzinna jest do siebie bardzo podobna. Wydaje się więc, że wyróżnienie się na tle innych nie powinno być trudne. Domy są jednak do siebie podobne, ponieważ inny styl może wyglądać dziwacznie. Nie zawsze warto być nonkonformistą, a w każdym razie - nie zawsze się opłaca. Na szczęście niekonieczne w tym wypadku są ogromne rewolucje. Drobne szczegóły również przyciągną oko i spełnią swoje zadanie. Sam kolor elewacji, powinien odpowiadać przede wszystkim nam samym, a do ozdoby ścian budynku i nadania im odpowiedniego charakteru, może posłużyć sztukateria elewacyjna.

 

Sztukateria taka, to wszelkiego rodzaju ozdobne gzymsy, listwy parapetowe i okienne oraz inne ozdoby. Dostać możemy nawet odpowiednio spreparowane kolumny jońskie lub doryckie. Pamiętajmy przy tym, że nie do każdego budynku będą one pasować, a zamiast podziwu mogą  wzbudzać śmieszność. Elementy takie wykonane są ze styropianu lub pianki pokrytej odpowiednim tynkiem. Obniża to istotnie ich wagę i znacznie ułatwia montaż. Jeśli czujemy się wystarczająco kompetentni, możemy zabrać się za ich montaż samodzielnie. Konieczne będzie wtedy zaopatrzenie się w odpowiedni klej. Zastosować możemy je zarówno w dopiero co wykonywanym projekcie lub odświeżyć i wzbogacić w nie ściany stojącego już długo budynku.

Zarówno dom, jak i przydomowy teren

Nie tylko sam budynek mieszkalny, ale też otaczający go teren składa się na całą kompozycję poddawaną ocenie. Składową tej kompozycji może być przydomowy ogródek, altana, pojazd, czy też garaż. Istotny jest też rodzaj materiałów i jakość wykonanie poszczególnych elementów oraz ich współgranie ze sobą i harmonia. Jeśli chcemy, żeby przydomowa przestrzeń ładnie się prezentowała, a uważamy ,że bogowie poskąpili nam gustu i wyczucia smaku, możemy skonsultować swoją decyzję ze specjalistami, którzy zawodowo zajmują się projektowaniem ogrodów. Konsultacja taka nie powinna zrujnować naszego budżetu.