Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

XXI PIKNIK ARTYSTYCZNY „ŚWIĘTO ŚLĄSKA”

28 czerwca – 30 czerwca 2019 roku 
siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”  
 
ul. Zamkowa 3, Koszęcin

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na XXI edycję Pikniku Artystycznego „Święto Śląska”.
Przez trzy dni - od 28 do 30 czerwca - Zespół będzie świętował 66. urodziny i zakończenie sezonu artystycznego. Na publiczność czeka zróżnicowany program artystyczny oraz liczne atrakcje towarzyszące, które gwarantują dobrą zabawę całym rodzinom. Nie zabraknie muzycznych gości oraz koncertu gospodarzy - Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.
Świetny sposób na rodzinną inaugurację wakacji!
Wstęp wolny.

Program „Święta Śląska” zwraca uwagę różnorodnością i już od pierwszego dnia każdy znajdzie coś dla siebie.

Na dobry początek „Święta Śląska” w piątek (28 czerwca) od godz. 18:00 scenę oddajemy młodym artystom z zespołów: „Rekonesans”, „Baboki” oraz duetowi Paulina Szendera&Iga Reszko z zespołem. O 20:45 koncertową część piątkowego programu zakończy występ wrocławskiego zespołu SEN. W skład formacji wchodzi trzech muzyków: Waldek Orłowski (gitarzysta i kompozytor, współpracował z m.in Patrycją Markowską, Grzegorzem Markowskim, Urszulą, Arturem Gadowskim, Teatrem Buffoi innymi) Wojtek Sitnik (perkusista laureat wielu konkursów perkusyjnych, uczestnik Mapex Drummer of Tomorrow World Final 2012 w Frankfurcie. Współpracował z m.in Eweliną Lisowską, Julą i E.P.I.C) oraz Paweł Kwaśny (wokalista, poeta i tekściarz). Gatunek jaki grupa przyjęła podczas tworzenia swojej muzyki to Pop/Rock. Pierwszy dzień „Święta Śląska” zakończy – cieszące się co roku dużą popularnością - nocne zwiedzanie pałacu.

Sobotę (29 czerwca) rozpocznie o godz. 11:00 czwarta edycja turnieju streetball. Miłośnicy koszykówki spotkają się na boisku w parku (w przypadku niepogody turniej odbędzie się na hali w Szkole Podstawowej w Koszęcinie). O 15:00 zapraszamy na niezwykły koncert organowy inspirowany twórczością Stanisława Hadyny oraz utworami patriotycznymi w rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości i wybuchu Powstań Śląskich. Koncert odbędzie się w Kameralnej Sali Koncertowej – dawnej kaplicy pałacowej.

Na 16:00 organizatorzy zaplanowali występ folkowej grupy SHARENA. Artyści na swojej stronie internetowej piszą o sobie: „Od 2004 roku wykonujemy tradycyjne melodie
z Serbii, Macedonii, Bułgarii, Bośni i Albanii, doprawione cygańskim i żydowskim smakiem. Energetyczna bomba rozpulsowana dzikim metrum, muzyka skrząca radością
i humorem, a czasem przełamana nostalgiczną nutą pełną zadumy nad mrokiem bałkańskich dziejów. Siłę tej muzyki widać w żywych reakcjach naszej publiczności, w jej chórze-wtórze, kiedy gramy znane wszystkim utwory, w żywiołowych tańcach pod sceną, które często łączymy w tradycyjne „korowody”, w prośbach o bis, i o następny bis,
i o następny… Często naprawdę szkoda nam schodzić ze sceny”. Warto osobiście doświadczyć tej bałkańskiej energii zespołu SHARENA.

Po takim koncercie czas na sporą dawkę humoru w wykonaniu śląskiego kabaretu „Masztalscy”.

Wieczorny program rozpocznie Kraków Street Band (godz. 18:30). Muzycy promują swój najnowszy album "Going Away". Płyta oparta jest w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Album był w tym roku nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku Blues/Country. O 19:45 scenę podbiją goście z zagranicy – „Flying Georgians” - Zespół „Latający Gruzini”, działający przy Państwowym Uniwersytecie im. Iwana Jawakiszwiliego w Tbilisi. „Program zespołu stanowi swoiste zaproszenie dla widza do poznania gruzińskiego ducha we wszelkich jego przejawach na przestrzeni wieków. Kobiecy taniec jest esencją wdzięku i uroku, przywodząc na myśl balet. Kroki są drobne, delikatne i spokojne, dzięki czemu można odnieść wrażenie, że kobieta płynie po ziemi. Mężczyźni natomiast tańczą na palcach z werwą i wigorem, emanując pełną męskości energią w podskokach, obrotach i piruetach” – czytamy w opisie ich repertuaru. Zespół zrobił furorę podczas ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Silesia”, którego gospodarzem jest Zespół „Śląsk”. Drugi dzień „Święta Śląska” zakończymy w klimacie gorącej muzyki latynoskiej, cygańskiej i przebojów Gipsy Kings w wykonaniu Rico Sancheza z zespołem.

Trzeci dzień „Święta Śląska” (30 czerwca) rozpocznie Turniej Skata o Puchar Dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Miłośników tej gry zapraszamy do Domu Pracy Twórczej od godz. 10:00. Blok koncertowy rozpocznie o 15:00 muzyka organowa (Kameralna Sala Koncertowa – dawna kaplica pałacowa). O 16:00 na scenie plenerowej pojawią się „Słoneczni” – istniejący od 1963 roku Harcerski Zespół Artystyczny, a po nich z folkowym show wystąpi zespół „Redlin”. Jak sami o sobie mówią – grają muzykę bliską ludziom, nie znoszą nudy na scenie, gwarantują najlepszą zabawę, wspólny śpiew, dynamiczne tańce i fantastyczny kontakt z widownią. „Każdy nasz koncert jest zachwycającym widowiskiem!” – piszą na swojej stronie internetowej. O 18:45 do wspólnej zabawy zaprosi gwiazdorski duet znany z telewizji TVS – Kola i Jula.
A ukoronowaniem wieczoru będzie występ gospodarzy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
z galowym programem na zakończenie 66. sezonu artystycznego.

W ciągu trzech dni wielkiego pikniku artystycznego nie zabraknie licznych atrakcji dodatkowych. Ze swoją prezentacją pojawi się na „Święcie Śląska” 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej. Żołnierze przygotują m.in. pokaz sprzętu wojskowego, strzelnicęi tor przeszkód dla dzieci. Atrakcje dla uczestników Święta zapewni także Śląski Oddział Straży Granicznej.

Organizatorzy nie zapominają także o najmłodszych. Dla nich przygotowano m.in. stoisko edukacyjne Zespołu „Śląsk”, warsztaty haftowania i samodzielnego robienia maskotek oraz wesołe miasteczko. Wszyscy będą mogli podziwiać i kupić regionalne produkty
w Alei Rękodzielników oraz skorzystać z licznych stoisk gastronomicznych.

Na odwiedzających w tych dniach siedzibę Zespołu „Śląsk” czekają także wystawy.
Będzie można zobaczyć ekspozycje poświęcone założycielowi Zespołu: „Stanisław Hadyna – w 100 lecie urodzin” oraz „Ogrody sztuki Stanisława Hadyny” - wystawa malarstwa pracowników Katedry Malarstwa, Uniwersytetu Humanistyczno–Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie Wydziału Sztuki/Instytut Sztuk Pięknych. W pałacu przygotowana jest także wystawa ”W aromacie kawy”, na której można zobaczyć niezwykle ciekawą kolekcję ręcznych młynków do kawy z całego świata oraz obrazy malowane kawą i herbatą. Muzeum Powstań Śląskich przygotowało z kolei wystawę z okazji 100-lecia wybuchu powstań śląskich - „Śląsk – Droga do Niepodległej”.

ŚWIĘTO ŚLĄSKA 2019 – PROGRAM

Piątek 28.06

18:00 Rekonesans

19:00 Paulina Szendera & Iga Reszko z zespołem

19:30 Baboki

20:45 SEN

21:45 – 00:00 Nocne zwiedzanie z duchami

Sobota 29.06

11:00 Turniej Streetball (park pałacowy – w razie niepogody Hala sportowa w Koszęcinie) do 16:00

15:00 Koncert organowy inspirowany muzyką Stanisława Hadyny oraz 100 leciem Niepodległości Polski i Powstań Śląskich – Hubert Maron i Luca Muratori – kaplica w Zespole Pałacowo - Parkowym

16:00 SHARENA

17:15 MASZTALSCY

18:30 KRAKÓW STREET BAND

19:45 FLYING GEORGIANS

21:00 RICO SANCHEZ&GYPSY KINGS PARTY

Niedziela 30.06

15:00 Koncert organowy inspirowany muzyką Stanisława Hadyny oraz 100-leciem Niepodległości Polski i Powstań Śląskich – Hubert Maron i Luca Muratori – kaplica w Zespole Pałacowo - Parkowym

16:00 SŁONECZNI

17:15 REDLIN

18:45 KOLA I JULA

20:00 ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK” - „KONCERT GALOWY”

Dodatkowe atrakcje/imprezy towarzyszące:

  • Sobota, godz.11:00 IV Turniej Streetball - boisko w Zespole Pałacowo - Parkowym
  • Niedziela, godz.10:00 Turniej skata o Puchar Dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” - Dom Pracy Twórczej
  • Aleja Rękodzielników - park
  • Pokazy, stanowiska oraz tor przeszkód Wojsk Obrony Terytorialnej - przy Pawilonie Elwiry Kamińskiej
  • Stanowisko Śląskiego Oddziału Straży Granicznej - przy Pawilonie Elwiry Kamińskiej
  • Atrakcje dla dzieci: m.in. warsztaty haftowania, „Zrób maskotkę”, stanowisko edukacyjne Zespołu „Śląsk”, wesołe miasteczko.
  • Liczne stoiska gastronomiczne.
  • Wystawy:

„Stanisław Hadyna – w 100 lecie urodzin”
Wystawa ”W aromacie kawy”
Natalia Jankowska – Urant – obrazy malowane kawą i herbatą
Zbigniew Niedbała – kolekcja ręcznych młynków do kawy z całego świata.
„Ogrody sztuki Stanisława Hadyny” wystawa malarstwa pracowników Katedry Malarstwa, Uniwersytetu Humanistyczno–Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie Wydziału Sztuki/Instytut Sztuk Pięknych.
 „Śląsk – Droga do Niepodległej” – wystawa przygotowana przez Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

WSTĘP WOLNY.
ZAPRASZAMY!