Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Nowoczesna sypialnia na poddaszu

Nowoczesna sypialnia na poddaszu

 

Sypialnia – oaza spokoju i błogiego wypoczynku po ciężkim dniu. Sypialnia na poddaszu to świetny pomysł. Jednak pamiętajmy, że wymaga ona odpowiedniego zaprojektowania. Jak zatem urządzić nowoczesną sypialnię na poddaszu?

 

Wielkość

Jeżeli mamy użytkowe poddasze, to nie powinniśmy ani chwili zastanawiać się nad urządzeniem na nim sypialni. Skosy i zakamarki jak najbardziej sprzyjają wyciszeniu i odreagowaniu po ciężkim dniu. Pomieszczenie to powinno być tak duże, albo zmieściło się w nim nie tylko łózko, ale także szafa, toaletka, a niekiedy także biurko czy sprzęt do ćwiczeń. Wielkość sypialni powinna być dopasowana do naszych potrzeb. A skąd wziąć środki finansowe na jej urządzenie? Otóż pomocne mogą okazać się pożyczki pozabankowe. Ich główne zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Pamiętajmy jednak, że pożyczki pozabankowe wymagają spłaty w przyszłości, więc zaciągajmy je odpowiedzialnie.

Oświetlenie

Ważny element sypialni urządzonej na poddaszu stanowi oświetlenie. Warto tak zaaranżować przestrzeń, aby do pomieszczenia dostawało się, jak najwięcej naturalnego światła. Słoneczne promienie z samego rana dodają energii. Nie wszyscy jednak lubią, jak słońce razi w oczy od świtu. W ciągu dnia nie powinno ono nadmiernie ogrzewać wnętrza.

Jeśli sypialni jest ciemna to fajnym sposobem na jej rozjaśnienie są okna połaciowe, które intensywniej oświetlają pomieszczenie.

Łóżko

Wielu z nas ma dylemat, gdzie powinno znajdować się łóżko. Decydując się na jego ustawienie pamiętajmy zarówno o wygodzie, jak i o oświetleniu. Musimy ustawić je tak, abyśmy podczas wstawania nie uderzali się o skosy. Jeżeli nie dysponujemy odpowiednimi oszczędnościami na zakup łózka to pomocne mogą okazać się pożyczki pozabankowe.

Drzwi

Aranżując wnętrze koniecznie zwróćmy uwagę na sposób otwierania drzwi. Wydaje się to błahą kwestią, a w późniejszym użytkowaniu mieszkaniu jest bardzo ważne. Jeżeli zdecydujemy się na otwieranie ich w stronę korytarza to niezbędne jest sprawdzenie, czy podczas otwierania nie będą się zderzały z drzwiami sąsiedniego pokoju.

Jeżeli zastosujemy drzwi otwierane do środka sypialni to sprawdźmy czy nie utrudniają one otwierania się szafy. W takim wypadku najlepiej jeśli będą otwierały się na prostopadłą ścianę, a dodatkową będą znajdować się od 30 do 70 cm od narożnika.