Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Wady i zalety gotowych projektów domów

W dzisiejszych czasach gotowe projekty domów są idealnym rozwiązaniem dla osób, które marzą o własnych czterech ścianach, lecz szukają również oszczędności w tym temacie. Biur projektowych nie brakuje, a tym samym projektów więc każdy zainteresowany na pewno znajdzie coś, co spełni jego oczekiwania zarówno pod względem wizualnym, jak i pod względem wielkości. Oczywiście gotowe projekty mają swoje wady i zalety, warto więc je dokładnie przeanalizować przed podjęciem konkretnej decyzji.

Gotowe projekty – zalety

Obecnie na rynku istnieje bardzo duży wybór gotowych projektów, co jest oczywiście zaletą, gdyż można przebierać w nich do woli i dopasować konkretne rozwiązanie do potrzeb. Projekty domów jednorodzinnych, z poddaszem, kilkoma piętrami czy nowoczesnych nie są żadnym problemem, także sam styl architektoniczny nie będzie wyzwaniem. Co ważne gotowe projekty są łatwo dostępne, nie są bardzo kosztowne, choć ich cena uzależniona jest od architekta, poziomu skomplikowania i wielkości powierzchni użytkowej. Bardzo dużą zaletą gotowych projektów jest fakt, iż już na wstępie wiadomo, jakie będą efekty końcowe zarówno jeśli chodzi o ogólny wygląd zewnętrzny, jak i samo wnętrze i rozmieszczenie pomieszczeń. Nie mając przekonania czy faktycznie gotowy projekt spełni oczekiwania, zawsze można obejrzeć go w rzeczywistości, u osób które zakupiły go i wybudowały. Dzięki temu będzie można przekonać się na własne oczy, jak będzie wyglądał wymarzony dom.

Projekty domów od ręki

Zaletą, która przemawia na korzyść gotowych projektów domu, jest fakt, że są dostępne „od reki”, czyli wystarczy znaleźć odpowiednie studio projektowe, a w tej kwestii niezastąpione okaże się studioatrium.pl i po kilku minutach można wyjść z gotowym pomysłem na cztery ściany. Oczywiście pochopne podejmowanie decyzji w takiej kwestii jest niewskazane. Warto dokładnie obejrzeć wszystkie dostępne projekt, bo czasem z pomysłu zbudowania domu parterowego z użytkowym poddaszem może powstać nowoczesny budynek o kilku kondygnacjach.

Czy gotowe projekty mają wady?

Niestety, ale tak. Mimo wielu zalet, które przemawiają na korzyść gotowych planów, do wad trzeba zaliczyć fakt, iż nie zawsze sam układ pomieszczeń, zlokalizowanie drzwi wejściowych czy konstrukcja dachu będą do końca odpowiadały. Większość biur projektowych za dopłatą oferuje poprawki, jednak wiąże się to z czasem i pieniędzmi. Jeśli zaistnieje konieczność naniesienia wielu zmian, projekt przestanie być opłacalny, bo fakt faktem w tej samej cenie będzie można zrobić nowy, który będzie idealnie dopasowany do wymagań. Kupując gotowy plan, warto pamiętać, iż opłaca się dokonywać tylko niewielkich poprawek. Gotowe projekty nie sprawdzą się na pewno dla osób, które oczekują oryginalności, by ich dom był niepowtarzalny. Z jednego projektu może korzystać kilka osób, to trzeba też wziąć pod uwagę, bo czasem może okazać się, że sąsiad wybuduje dokładnie taki sam budynek, co zapewne nie stworzy dobrych sąsiedzkich relacji.