Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak wyposażyć domowy barek?

Niezależnie od tego, czy jesteś koneserem wybranych trunków, czy lubisz serwować gościom fantazyjne drinki, w każdym przypadku dobrze wyposażony barek domowy to podstawa. Dlaczego? Owszem, wina można napić się z przypadkowego kieliszka, drinka przygotować w szklance i zamieszać łyżeczką... Jednak nie będzie to ani eleganckie, ani przyjemne, prawda? Podpowiadamy, w jakie akcesoria warto wyposażyć domowy barek, aby przygotowywanie drinków było nie tylko wygodne, ale i jak najbardziej profesjonalne.

 

Co oprócz alkoholu musi znajdować się w barku?

O ile trunki wybierać będziesz zapewne zgodnie z indywidualnymi preferencjami i w oparciu o pewien kanon, który pozwala na przygotowywanie najbardziej popularnych koktajli oraz drinków, pozostałe wyposażenie barku to kilka niezbędnych i absolutnie podstawowych rzeczy. Konieczne będą akcesoria barmańskie, które umożliwiają m.in. mieszanie składników, nalewanie do kieliszków, odmierzanie proporcji składników koktajli, czy po prostu sprawne otwieranie butelek. Do tego oczywiście kieliszki i karafki - odpowiednie rodzaje dedykowane poszczególnym trunkom. Ze znalezieniem tego typu wyposażenia nie będziesz mieć żadnych problemów. Interesujące propozycje w tym zakresie znaleźliśmy np. na https://www.dedekor.pl/bar

. Wyposażając domowy barek, warto z pewnością zakupić: otwieracz(e), korkociąg(i), deskę do krojenia cytrusów, termometr do wina, tłuczek i foremki do lodu oraz duży pojemnik na lód. Dodatkowo potrzebne będą:

Shaker

Wystarczającym rozwiązaniem, aby dobrze wymieszać składniki i wygodnie przelać je do kieliszków, będzie tutaj zwyczajny shaker z sitkiem i zakrętką. Osobom poszukującym w pełni profesjonalnych akcesoriów polecamy z kolei shaker bostoński (wyposażony jest w szklaną wewnętrzną miarkę do odmierzania składników różnych rodzajów drinków) z mieszadłem Lounge.

Elektryczny blender

Margarita, pina colada czy daquiri to drinki wymagające zmiksowania składników. Blender będzie tutaj niezastąpiony.

Miarki barmańskie

Aby dokładnie odmierzać właściwe proporcje drinków, przydadzą się z pewnością łyżeczki i przezroczyste kubki z podziałką. Warto zaopatrzyć się w cały zestaw miarek o różnej pojemności.

Wyciskarka do cytrusów

Drinki ze świeżym sokiem pomarańczowym lub cytrynowym? Tutaj potrzeba będzie wyciskarka do owoców. Dobrze, jeśli będzie wyposażona w sitko, dzięki czemu unikniesz pestek owoców w przygotowanych drinkach.

 

Tłuczek do owoców, cukru i mięty

Aby dobrze rozgnieść owoce, rozetrzeć listki mięty czy skruszyć cukier (bezpośrednio w kieliszku) konieczny będzie tłuczek - drewniany lub stalowy. Dzięki temu przygotowanie mojito będzie zdecydowanie prostsze, a sam drink bardziej efektowny.

 

 

Kieliszki i karafkiDla eleganckiego serwowania wybranych trunków, z pewnością przydadzą się karafki. Warto zaopatrzyć się w kilka - w zależności od rodzaju serwowanego alkoholu. Inne karafki dedykowane są serwowaniu wina (białego i czerwonego), inne przeznaczone do alkoholi mocnych (wódki, whisky, brandy), a jeszcze inne do alkoholi słodkich (likiery, nalewki). W dobrze zaopatrzonym sklepie szybko odnajdziesz każdy z wymienionych typów karafki. A co z kieliszkami? Tutaj absolutną podstawą będą:

  • kieliszki koktajlowe - na średnio wysokiej nóżce oraz czarce rozszerzającej się ku górze, sprawdzą się w serwowaniu martini,
  • kieliszki do wina, odpowiednio białego i czerwonego,
  • kieliszki do szampana,
  • kieliszki do wódki, tequili i short drinków - o grubym dnie i pojemności od 30 do 60 ml,
  • kieliszki do likieru (typu cordial),
  • kieliszki do margarity - najczęściej mają pojemność 270 ml, czarkę w kształcie tulipana rozszerzającego się ku górze oraz wysoką nóżkę.

Dodatkowo możesz rozważyć zakup kieliszków typu hurricane (ich kształt przypomina nieco gruszkę, a pojemność wynosi od 300 do 450 ml). To opcja idealna do serwowania drinków mrożonych i gęstych koktajli, także bezalkoholowych.