Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Dlaczego powinieneś wybrać styropian? Oto najważniejsze powody

 

 

 

Styropian, czyli ekspandowany polistyren EPS, to tworzywo sztuczne o wszechstronnym i wyjątkowo uniwersalnym zastosowaniu. Powstaje w wyniku spieniania granulek polistyrenu, podgrzewanych wcześniej przy użyciu pary wodnej. Wytworzone w ten sposób płyty, a także opakowania, palety, czy kształtki znajdują na co dzień zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, spożywczym, budownictwie, transporcie, czy produkcji asortymentu AGD i RTV. Dlaczego warto wybierać styropian i jakie korzyści możesz odnieść z takiego właśnie rozwiązania?

Styropian to przede wszystkim połączenie lekkości, elastyczności i wytrzymałości

A taki zestaw cech i właściwości to niecodzienność. Styropian jest przede wszystkim lekki, co wynika bezpośrednio z faktu, iż 98% jego składu to po prostu powietrze. Lekkość EPS nie przeszkadza jednak wytrzymałości. Do tego wysoka elastyczność i masz tworzywo wręcz doskonałe. Lekkie styropianowe opakowania, czy palety znakomicie sprawdzają się podczas transportu, głównie lotniczego. Wytrzymałość styropianu zdaje egzamin podczas ocieplania budynków, natomiast jego elastyczność przydaje się w tworzeniu zróżnicowanych w formie kształtek.

Styropian jest tworzywem bezpiecznym dla człowieka i neutralnym dla otoczenia

Biologiczna odporność na grzyby, pleśń i bakterie sprawia, że styropian to tworzywo wyjątkowo bezpieczne, a nawet przyjazne zdrowiu człowieka, Poza tym spieniony polistyren nie wydziela i nie emituje:

  • żadnego promieniowania,
  • żadnych szkodliwych, trujących substancji,
  • żadnych zapachów,
  • żadnych gazów cieplarnianych.

Takie rozwiązanie jest z pewnością neutralne dla otoczenia, a nawet można je z powodzeniem zaliczyć do rozwiązań przyjaznych środowisku.

Jeśli cenisz sobie rozwiązania ekologiczne, styropian do nich należy

W związku z faktem, iż spieniony polistyren posiada zdolność do pełnego ponownego przetworzenia i wykorzystania z kolejnym procesie produkcyjnym, można uznać to tworzywo za w pełni ekologiczne. Poza tym jego eksploatacja nie ma negatywnego wpływu na stan wód, powierza i gleby, a proces wytwarzania nie angażuje dużych mocy zużywających energię.

W końcu styropian to znakomita izolacja na lata

Styropian jest trwały i nie ulega żadnym negatywnym przemianom nawet podczas długiej eksploatacji. Tworzywo to wyróżniają także znakomite właściwości izolacyjne. Jeśli zatem szukasz trwałego systemu termoizolacyjnego dla swojego domu, postaw na styropian.
Oczekujesz jeszcze więcej zalet i korzyści z zastosowania styropianu? Wejdź na http://www.knauf-industries.pl/ i przekonaj się, że warto postawić na takie właśnie rozwiązanie.