Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Podróże

Wykonaj LAST CALL i przedłuż swoje LATO!

 

 

LATO 2022 powoli mija, ale nie w Biurze Podróży GANDALF Częstochowa.

 

Wykonaj LAST CALL i przedłuż swoje wakacje!

Albania, Grecja, 

Bułgaria, Chorwacja, 

Czarnogóra, Turcja 

- to kraje, w których wypoczniesz z Gandalfem -  już od 1100 PLN.

 

Tu zakupisz także:

 

 

 

https://gandalf.pl/index/156820164/0_14_4388/ ">Gandalf Częstochowa, Al. NMP 23, tel.: 664 139 387

 
Sprawdź więcej ofert na: www.gandalf.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Odpoczynek na koniec wakacji - wypoczywając żegnamy lato

 

Wrzesień i październik to idealny moment na wypoczynek w ciszy i spokoju!

Spokojne plaże, jeszcze ciepłe morze, nadal gorące słońce.

To jest to czego potrzebujemy przed nadejściem chłodnych dni.

Idealny sposób na pożegnanie wakacji i  przywitanie jesieni!
 
Teraz super ceny! 
TURCJA, GRECJA, BUŁGARIA i wiele innych pięknych miejsc wartych odwiedzenia czeka na Ciebie.
 
Sprawdź także :
 
JESIENNE WYCIECZKI po POLSCE z Gandalfem: https://www.gandalf.pl/index/autokarem/?
 

Biuro Podróży Gandalf zaprasza!
 
Wykorzystaj BON TURYSTYCZNY!
Ważność bonów upływa 30 września 2022.
 
 
Częstochowa, Al. NMP 23,

tel.: 664 139 387; 34 365 54 25

 
 
 
 

 

Urlopowe LAST MINUTE w Gandalfie 

 

Nie przegap wakacji!!! 

Wykorzystuj atrakcyjne oferty: 

Teraz  liczne #upusty i niskie zaliczki.

Złap #słońce!

 

#TURCJA czeka na Ciebie!

 

 
Dla tych , którzy pragną przedłużyć wakacje
wrzesień i październik w Turcji TANIEJ!

 

 
Podróżuj z Gandalfem cały rok.

Podróżuj samolotem, autokarem lub samochodem, czyli jak lubisz najbardziej!
Biuro Podróży #Gandalf poleca:

zapewnia

  • pakiet:  ZERO RYZYKA
  • liczne rabaty
  • gwarancję ceny
  • parking gratis
Biuro Podróży GANDALF
 
 Częstochowa, Al. NMP 23, tel.: 664 139 387
 
 

 

Jak Polacy najchętniej relaksują się na wakacyjnych urlopach?

 

 

Podczas letniego wypoczynku co trzeci Polak w poszukiwaniu dobrej zabawy odwiedza parki rozrywki. Z kolei 29% wybiera zwiedzanie ciekawych miejsc i lokalnych atrakcji. Co piąty najchętniej relaksuje się uprawiając sport, latem królują aktywności w wodzie i w powietrzu. Według co drugiego zapytanego Polaka, letni urlop jest dobrym momentem na spróbowanie jakiegoś sportu ekstremalnego. 

To wnioski z badania „Zwyczaje urlopowe Polaków – lato 2022” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń.

Jak wynika z badania Polacy w trakcie urlopu chcą aktywnie i atrakcyjnie spędzać czas. Tylko 19% zapytanych wybiera pasywny relaks. Reszta stawia na różne formy ruchu i bardziej nietypowe aktywności. Letni urlop to czas, w trakcie którego najchętniej odwiedzamy parki rozrywki – 31% odpowiedzi i oddajemy się zwiedzaniu ciekawych miejsc oraz różnorodnych, lokalnych atrakcji – 29% odpowiedzi. Wśród preferowanych form relaksu pojawia się także aktywność fizyczna w postaci na przykład sportów wodnych i sportów w powietrzu.

Letni urlop sprzyja sportom ekstremalnym

Zdaniem co drugiego Polaka biorącego udział w badaniu serwisu Prezentmarzeń letni urlop to najlepszy czas, aby spróbować jakiegoś sportu ekstremalnego. Według 31% respondentów wynika to z opinii, że podjęcie takiej nietypowej aktywności z nutą adrenaliny podczas wakacyjnego wypoczynku, może go uatrakcyjnić i pozostawić niesamowite wspomnienia. Kolejne 21% respondentów również zgadza się z taką argumentacją, ale pod warunkiem, że znamy możliwości i ograniczenia swojego organizmu. 23% zapytanych przyznaje, że nie zastanawiało się nad tym wcześniej, ale jest chętnych rozważyć taką możliwość.

Flyboard, skutery wodne czy skoki na bungee, latem jesteśmy bardziej skłonni, aby próbować różnych sportów z dawką adrenaliny. Nasze badanie pokazało, że aż co drugi zapytany przez nas Polak uważa, że wakacyjny urlop jest dobrym momentem, aby spróbować jakiegoś sportu ekstremalnego. Letnie miesiące sprzyjają aktywności i sprawiają, że jesteśmy bardziej otwarci na nowe atrakcje, również te wiążące się z większym ryzykiem. Chęć przeżycia ciekawej przygody, uatrakcyjnienie wypoczynku i niesamowite wspomnienia to czynniki, które nas zachęcają do próbowania sportów ekstremalnych. – mówi Aleksandra Skrzyńska z serwisu Prezentmarzeń.

Urlop to czas wypoczynku, ale także czas, w którym możemy spełniać marzenia w obszarze podejmowania niestandardowych aktywności

 
Serwis Prezentmarzeń zapytał więc Polaków realizując badanie jakie marzenie, związane z nietypową aktywnością chcieliby spełnić ze wskazanych atrakcji: skok ze spadochronem, skok na bungee, flyboard, lot balonem, rejs motorówką lub skuterem wodnym, lot motolotnią lub paralotnią, przejażdżka luksusowym samochodem. Okazało się, że najwięcej zapytanych, 26% wskazało na skok ze spadochronem. Na drugiej pozycji znalazł się rejs motorówką lub pływanie skuterem wodnym – 21% odpowiedzi. Na trzeciej pozycji zapytani wskazali skok na bungee.

O udanym urlopie decyduje kilka istotnych czynników jak m.in. piękna pogoda czy dobre towarzystwo.

 
Najważniejszym kryterium według co trzeciego Polaka jest jednak możliwość aktywnego wypoczynku i korzystania z licznych atrakcji. Istotne jest również, aby urlop trwał co najmniej 2 tygodnie i abyśmy potrafili w tym czasie zapomnieć o pracy. Jeśli podczas wakacyjnego wypoczynku będziemy aktywnie i ciekawe spędzić czas, to łatwiej naładujemy akumulatory do dalszego działania i poprawiamy sobie samopoczucie. Umiejętność relaksowania się i efektywnego odpoczynku na urlopie po wielu miesiącach ciężkiej pracy oraz podejmowania aktywności generujących pozytywne wspomnienia sprzyja kondycji fizycznej i psychicznej naszego organizmu.
 

*Badanie sondażowe „Zwyczaje urlopowe Polaków - lato 2022” zostało zrealizowane przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1237 respondentów w formie ankiety online w czerwcu 2022.

 
Innovation PR
 

Zaplanuj wrzesień z Almaturem.

Już są nowe potwierdzone terminy wycieczek!

 

WRZESIEŃ 2022 będzie niezapomniany.

Spraw, aby tak było naprawdę!

 

 

Już są  NOWE POTWIERDZONE TERMINY  Wycieczek objazdowych

 

Zostało dwa miesiące na transakcję bonem turystycznym

 

Półmetek wakacji, a liczba aktywowanych bonów turystycznych rośnie. W województwie śląskim na 486 tys. przyznanych bonów aktywowano 86 proc. Co więcej, 283 tys. bonów zostało całkowicie wykorzystanych. To dobra wiadomość. Jednak wciąż pozostało 69  tys. bonów nieaktywnych. Warto się pospieszyć zarówno z aktywacją, jak i realizacją świadczenia, bo czasu coraz mniej. Ważność bonów upływa 30 września.

 

 

Bon turystyczny to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością 1000 zł. Można nimi płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski tylko do końca września. – Co istotne sama usługa może się odbyć później, czyli po 30 września, jednak płatność musi być zrealizowana do końca września. Warto o tym pamiętać, by nie stracić świadczenia – podpowiada Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Rodzice mogą na  przykład bonem zapłacić za pobyt w hotelu, pensjonacie czy w gospodarstwie agroturystycznym. Bonem można opłacić zorganizowany wypoczynek, np. wyjazd dziecka na kolonię, obóz czy zieloną szkołę, a także jednodniową wycieczkę bez noclegu, o ile obejmuje ona dwie usługi np. transport i zwiedzanie.

Gdzie zapłacisz bonem

W całym kraju płatność bonami przyjmuje ponad 27 tys. podmiotów. Najwięcej zarejestrowanych jest w województwie pomorskim (ponad 6,6 tys.) i małopolskim (5,5 tys.). I to tutaj trafia najwięcej środków z bonów turystycznych. W województwie śląskim płatność bonami przyjmuje  1673 podmioty. Do tej pory kwota zrealizowanych płatności u nich przekroczyła 127 mln zł.

Lista podmiotów turystycznych, u których można zapłacić bonem, jest dostępna na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej – https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow.

Dla kogo bon?

Co do zasady bon turystyczny przysługuje rodzicom, którzy mieli prawo do świadczenia wychowawczego 500+ w momencie wejścia w życie przepisów o bonie, a także jeśli nabyli do niego prawo między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r. Niektórzy rodzice mogą skorzystać z bonu turystycznego, nawet jeśli złożyli wniosek o świadczenie wychowawcze po 31 grudnia 2021 roku. Chodzi o rodziców dzieci urodzonych w ubiegłym roku między 1 października a 31 grudnia, którzy wniosek o 500+ złożyli w ciągu trzech miesięcy od dnia narodzin

Bon tylko na PUE ZUS

- Aktywacja świadczenia odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Wystarczy, że po zalogowaniu na swoim koncie PUE rodzic uzupełni swoje dane kontaktowe, a następnie aktywuje bon, otrzymując unikalny 16-cyfrowy numer. Podczas opłaty bonem należy go podać, po czym opiekun SMS otrzymuje indywidualny kod, którym potwierdza transakcję – tłumaczy rzeczniczka. 

W przypadku braku zakładki Polski Bon Turystyczny na indywidualnym profilu PUE ZUS osoby uprawnionej, należy złożyć do Polskiej Organizacji Turystycznej stosowny wniosek, którego wzór dostępny jest na stronie internetowej: https://bonturystyczny.polska.travel/.

Nieprzekraczalny termin

Wciąż pozostaje 776 tys. bonów w całym kraju, a w woj. śląskim 69 tys., które jeszcze w ogóle nie zostały aktywowane. Łączna liczba bonów, które czekają do całkowitego wykorzystania (nieaktywne, aktywne, ale niewykorzystane i częściowo wykorzystane) w skali ogólnopolskiej to  ponad 2 mln, w woj. śląskim 203 tys. - Warto nie zwlekać z realizacją transakcji bonami, bo czas powoli się kończy. Bon turystyczny ważny jest do końca września tego roku. Pamiętajmy, do tego czasu trzeba zrealizować płatność bonem, natomiast sama usługa może się odbyć nawet po tej dacie.

Beata Kopczyńska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego

 

 

 


 

 

  Szukasz idealnego miejsca na wypoczynek?

CZARNOGÓRA czeka na Ciebie

 

Jeśli nadal szukasz dla siebie i najbliższych wymarzonego miejsca na urlop sprawdź oferty w Biurze Podróży GANDALF Częstochowa.

Na www.gandalf.pl znajdziesz tanie wczasy, wycieczki, wyjazdy do Grecji, Turcji, Tunezji, Czarnogóry, Chorwacji, Albanii, Bułgarii, Hiszpanii na Maltę, Cypr... bilety lotnicze, autokarowe, promowe.

A może tym razem CZARNOGÓRA??

Czarnogóra kusi piękną pogodą. Dzięki malowniczemu połączeniu Adriatyku z górskimi szlakami jest idealnym miejscem na rodzinne wczasy, obozy i wycieczki objazdowe.

Sprawdź szczegóły w Biurze Podróży Gandalf Częstochowa, Al. NMP 21 i ciesz się wakacjami!

- https://gandalf.pl/index/samolotem/

 

 

 

 


 

 

[POLECAMY KSIĄŻKĘ]

Zen wędrowny. Jak odnaleźć spokój w czasie życiowych burz - Christopher Ives

Uspokój umysł
Wyostrz zmysły
Poczuj więź z naturą

Bez względu na to, czy wychodzisz rano na balkon, wracasz po pracy do domu, spacerujesz po parku, czy wybierasz się na wielodniową wędrówkę po górach, liczy się świadomość, że droga, którą masz do pokonania, może być istotniejsza niż cel, do którego zmierzasz.

 Ważne, by doceniać każdy krok.

Christopher Ives zabiera czytelnika w niezapomnianą podróż, która pomoże poczuć wewnętrzny spokój, a także dostrzec i docenić niepowtarzalne piękno otaczającego świata.

Czerpiąc z wielowiekowej tradycji buddyzmu zen i własnego doświadczenia, autor pokazuje nam, jak bardzo koncentracja na tu i teraz – każdym geście, kroku i spojrzeniu, pozwala pozbyć się niepotrzebnych napięć, spowolnić gonitwę myśli i odkryć znaczenie przynależności do natury, poczuć się jej integralną częścią.


**
Christopher Ives – profesor religioznawstwa na uniwersytecie Stonehill. Zajmuje się etyką w buddyzmie zen i buddyjskim stosunkiem do natury i środowiska naturalnego. Zwolennik teorii, że wędrówka górska jest rodzajem duchowego pielgrzymowania.