Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Armatura wodna na miarę potrzeb

 

 

Wybór odpowiedniej przepustnicy nie będzie wcale taki łatwy jakby mogło się wydawać, bo na rynku jest szeroki wybór takiego asortymentu, który powinien być ściśle dopasowany do konkretnej instalacji. Oczywiście przepustnice są wykorzystywane na szeroką skalę nie tylko w obrębie gospodarstwa domowego, lecz także w przemyśle, więc na uwagę zasługują te, które spełniają wszystkie normy oraz mogą się poszczycić jakością.

Armatura dopasowana do potrzeb

Tak, bo tylko wtedy spełni oczekiwania i zapewni wydajność całej instalacji. Przy zakupie warto też zwrócić szczególną uwagę, jaką jakość wykonania oferują przepustnice powietrza i tutaj na pewno producent będzie miał znaczenie. Najlepsze będą te produkty, które posiadają badania szczelności oraz posiadają gwarancje niezawodności, a niestety często armatura wodna, którą można kupić za kilkanaście złotych w markecie budowlanym nie będzie nadawała się do żadnej instalacji, tym bardziej przemysłowej.

Jakość Przepustnic to podstawa!

I ten temat nie podlega żadnej dyskusji. Jeśli przepustnice bądź inne elementy wodnych systemów nie będą zapewniały szczelności, nie będą wydajne a materiały, z jakich zostały wykonane nie będą oporne na szkodliwe działanie wody czy gazów, bo armatura ma szerokie zastosowanie nie tylko w instalacjach wodociągowych to na pewno nie posłużą długo. Na pewno przy wyborze przepustnicy należy zwrócić szczególną uwagę czy spełnia wszystkie normy bezpiecznego użytkowania. Dla większości osób montujących taką armaturę nie ma to znaczenia a później powstaje problem, bo znów trzeba dokonywać napraw w obrębie sieci co wygeneruje dodatkowe koszty.

Szerokie zastosowanie przepustnic

Obecnie przepustnice mogą być wykorzystywane na dużą skalę zarówno w obrębie sieci wodociągowych jak i sprawdzą się w przemyśle, o ile zostanie dobrany ich odpowiedni rodzaj. Bez trudu można kupić:

  • przepustnice elektryczne wykonane ze stali,
  • przepustnice ekscentryczne pneumatyczne,
  • przepustnice z krańcowym wyłącznikiem,
  • przepustnice stalowe bez uszczelek,
  • przepustnice PCV.

Zastosowanie przepustnic ekonomicznych

Przepustnice międzykołnierzowe sprawdzą się głównie w sieciach wodociągowych, przy zaopatrywaniu w wodę ciepłą oraz zimną. Zazwyczaj posiadają ręczny napęd. Oczywiście specyfikacja takich przepustnic jest bardzo ważna, bo zakres temperatur, ciśnienie, rodzaj łącza, jak i to, jaki rodzaj uszczelnienia posiadają jest bardzo ważne, i ma bezpośredni wpływ na jakość. Materiał, z jakiego zostały wykonane, rozmiar, ilość pozycji dźwigni oraz jaki rodzaj przyłączu posiada również powinien być brany pod uwagę, więc jeśli brak jest wiedzy z tego zakresu lepiej poprosić doświadczonego fachowca o pomoc. W sieciach przesyłowych zastosowanie znajda również przepustnice standardowe zaopatrzone w dźwignię regulacyjną, które również cechują się dobrymi parametrami i sprawdzą się nawet w niskiej temperaturze do -10 stopni.