Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Rodzaje taśm klejących, które najczęściej wykorzystujemy

 

 

Dziś każdy z nas w życiu zawodowym, jak i codziennym wykorzystuje taśmy klejące. Charakteryzują się one elastycznym tworzywem, raczej niewielką grubością i pokryciem przynajmniej jednej warstwy bardzo trwałym klejem. Sprawdź koniecznie, jakie rodzaje taśm klejących najczęściej wykorzystujemy.

 

Gdzie kupić taśmy klejące?

Jeśli chcemy zamówić różne rodzaje taśm, to możemy wejść na stronę internetową tasmaklejaca.pl. Do dyspozycji mamy zarówno taśmy dwustronne, jednostronne, pakowe, antypoślizgowe, maskujące, czy nawet z nadrukiem. Dzięki temu będziemy mogli wszystko kupić w jednym miejscu, co pozwoli nam zaoszczędzić sporo pieniędzy i szybciej zacząć wykorzystywać taśmy zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Różne podziały taśm

Ze względu na pokrycie powierzchni taśmy klejem

Pierwszym podziałem są taśmy jednostronne oraz dwustronne. Jak sama nazwa mówi, pierwszy rodzaj cechuje się tym, że tylko jedna warstwa została pokryta klejem. Najczęściej wykorzystujemy je, aby naprawić naderwany przedmiot (zazwyczaj papierowy) lub wzmocnić go. Dwustronne taśmy odróżniają się tym, że dwie warstwy są pokryte klejem i wykorzystywane są, np. do naklejenia dwóch elementów papierowych na siebie. W przypadku tego rodzaju taśm mamy możliwość zyskać znacznie większą estetyczność.

Ze względu na zastosowanie

Najczęściej dostępne są następujące rodzaje taśm klejących:

  • biurowe,
  • pakujące,
  • reklamowe,
  • ostrzegawcze — zazwyczaj są one połączone z farbowanym tworzywem, aby np. pomóc w oznakowaniu jakiegoś terenu budowy,
  • malarskie — tego rodzaju taśmy sprawiają, że możliwe staje się wykonanie wielu modnych i stylowych dekoracji podczas malowania ścian,
  • reperacyjne — umożliwiają dokonanie skutecznej i stosunkowo długotrwałej naprawy, czy też uszczelnienia jakiegoś przedmiotu,
  • przemysłowe — ich główną cechą było przede wszystkim bardzo duża wytrzymałość,
  • elektroizolacyjne — nie są to standardowe taśmy, jednak nadal zaliczają się do tego grona, ich cechą charakterystyczną jest połączenie z winylem.

Ze względu na wygląd oraz funkcje

Kolejnym popularnym podziałem taśm są modele o różnym wyglądzie wizualnym. Zatem mogą one być zarówno przezroczyste, jak i matowe. Przy czym matowe taśmy mogą mieć różne kolory, np. białe, beżowe, czy choćby szare. Oba typy są dostępne w wąskich rolkach, jak i w szerokich. W przypadku taśm, które zostały stworzone przede wszystkim do tego, aby w jakiś sposób usprawnić nam życie i wykonywanie obowiązków w pracy, możemy wyróżnić typy montażowe, czy pakowe. Kiedy wykorzystamy pierwszy rodzaj, zyskamy pewność, że taśma będzie bardzo dobrze trzymać się na różnych powierzchniach, nie tylko gładkich. Zaleca się wykorzystywać taśmy pakowe, kiedy chcemy zyskać pewność, że nasza paczka dotrze do celu w odpowiednim stanie niezależnie od stopnia wilgoci i temperatury w trakcie transportu.

Ze względu na tworzywo

Obecnie taśmy mogą być wykonane z różnych materiałów oraz klejów. Bardzo popularne są jednak trzy tworzywa. Po pierwsze tworzywo sztuczne, które jednocześnie jest najtańsze i posiada szerokie zastosowanie. Oprócz tego możemy wyróżnić też taśmy wykonane z tkaniny oraz z papieru.