Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Studia menedżerskie – poznaj 4 kierunki i wybierz najlepszy dla siebie

 

Manager jest zaliczany do prestiżowych i dobrze wynagradzanych zawodów. To główne powody, dla których studia menedżerskie cieszą się dużą popularnością. 

Zastanawiasz się, jak zostać managerem? Zobacz, jakie kierunki studiów przygotują Cię do pracy na tym stanowisku.

 

Co robi manager i jakie cechy są u niego pożądane?

Aby odpowiedzieć na pytanie, jakie predyspozycje posiada dobry manager, należy zacząć od tego, jak na co dzień wygląda jego praca. Czym zajmuje się manager? Do zakresu jego obowiązków zalicza się zarządzanie organizacją lub zespołem w organizacji. Dobry manager planuje (ustala cele i sposób ich osiągnięcia), organizuje pracę swojego zespołu i motywuje go do działania, podejmuje decyzje oraz pełni funkcję kontrolną.

Nie od dziś wiadomo, że psychologia w biznesie jest kluczem do zwiększenia efektywności pracowników i poprawy konkurencyjności przedsiębiorstwa. Z tego względu dobry manager:

  • potrafi planować i organizować pracę zespołu,
  • bez względu na sytuację jest opanowany i odporny na stres,
  • potrafi pracować pod presją czasu,
  • ma wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi – potrafi motywować podwładnych,
  • przyjmuje odpowiedzialność za podległy mu zespół.

Wysoko rozwinięte kompetencje miękkie to nie wszystko. Dobry manager ma także rozległą wiedzę z zakresu finansów czy zarządzania kryzysowego.

Manager – jakie studia przygotowują do pracy w charakterze managera?

Lista kierunków studiów, które dają solidne podstawy do pracy w charakterze managera, jest długa. Zastanawiasz się, jakie studia wybrać, aby w przyszłości z sukcesami pracować na stanowisku managera? Rozważ złożenie dokumentów na następujące kierunki:

  • Zarządzanie (management)

To najbardziej oczywista odpowiedź na pytanie, jak zostać managerem. Studia z zakresu zarządzania pozwolą Ci zdobyć wiedzę z zakresu rachunkowości i finansów oraz przygotują Cię do zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwach z różnych branż, w tym jednostkach administracji publicznej.

Myślisz o pracy dla zagranicznych przedsiębiorstw? Wybierz studia w języku angielskim. W ten sposób przygotujesz się do pracy w międzynarodowym środowisku.

  • Studia Menedżersko-Prawne

Studia menedżerskie mogą zapewnić Ci wiedzę także z innych niż zarządzanie dziedzin. Międzywydziałowe studia menedżersko-prawne przygotowują do objęcia stanowiska menedżerskiego i jednocześnie pozwalają poszerzyć kompetencje z zakresu prawa – program tych studiów przewiduje m.in. zajęcia z prawa podatkowego, handlowego czy pracy.

Rozważasz również inne ścieżki kariery? W czasie studiów Menedżersko-Prawnych nauczysz się m.in. analizować dane ekonomiczne i finansowe.

  • Psychologia Biznesu z Coachingiem

Chcesz poznać techniki motywacji, rozwiązywania problemów i zasady budowy silnych zespołów? Psychologia Biznesu z Coachingiem to kolejny kierunek studiów, który przygotuje Cię do pracy w charakterze managera. W planie tych studiów jest m.in. rozwój kompetencji miękkich. Jednocześnie w ramach nauki poznasz procesy i narzędzia coachingowe.

Po ukończeniu tego kierunku będziesz również przygotowany do pracy w charakterze szkoleniowca czy koordynatora procesów rozwojowych.

  • Manager Bezpieczeństwa – Zarządzanie Kryzysowe

Interesują Cię studia menedżerskie, ale po ich ukończeniu niekoniecznie chcesz pracować w instytucjach finansowych? Alternatywą może być kierunek Manager Bezpieczeństwa – Zarządzanie Kryzysowe. Zdobyty dyplom poświadczy wiedzę i kompetencje, które pozwolą Ci ubiegać się o pracę w firmach zajmujących się organizacją imprez masowych i instytucjach państwowych.

W czasie studiów na tym kierunku nauczysz się m.in. jak zarządzać zasobami ludzkimi i posługiwać się nowoczesnymi systemami łączności.

 

 

 

Czy studia menedżerskie są dla Ciebie?

Masz zdolności przywódcze, cechuje Cię charyzma i potrafisz zorganizować pracę innym? Lubisz pracować z ludźmi – motywować, inspirować i wspierać? To znaczy, że masz predyspozycje, aby rozpocząć studia menedżerskie. Ten kierunek studiów wymaga od kandydatów otwartości, a także kreatywności. Jeżeli dobrze odnajdujesz się w pracy w zespole i jesteś naturalnym liderem, rozważ tę ścieżkę kariery.

Mimo że studia menedżerskie przygotowują do pracy z ludźmi, to dobry menedżer jest też na bieżąco z gospodarką, ekonomią, finansami, IT, turystyką czy szeroko pojętym zdrowiem – w zależności od branży, z jaką chce się związać. Jeżeli chcesz podjąć w przyszłości pracę na stanowisku menedżerskim, powinieneś zgłębiać wiedzę z interesującego Cię sektora gospodarki. Dzięki solidnemu przygotowaniu i zdolnościom interpersonalnym odnajdziesz się w roli managera.