Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Kupujesz nowy fotel biurowy? Zwróć uwagę na jego wyposażenie!

Przy biurkach i przed komputerem spędzamy coraz więcej czasu. Właściwie, można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że w trakcie całej ewolucji człowiek nie spędzał tyle czasu w pozycji siedzącej, co dziś. Nasze kręgosłupy nie są do tego przystosowane, stąd coraz dłuższy czas pracy przed komputerem jest równoznaczny z większą częstotliwością występowania schorzeń.

Warto mieć na uwadze fakt, że elementem wpływającym na komfort i profilaktykę zdrowia podczas pracy pozycji siedzącej jest fotel biurowy. Jakie parametry wziąć pod uwagę, wybierając fotel do biura? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Podstawa fotela

Standardem powinno być, że fotele biurowe wyposażone są w kółka, regulację wysokości, podłokietniki oraz mechanizm umożliwiający obroty. Ważne dla bezpieczeństwa jest, aby podstawa fotela była pięcioramienna, wówczas fotel nie przewraca się tak łatwo. Fotele o czteroramiennej podstawie są niestety bardziej wywrotowe a przez to o wiele mniej bezpieczne.

Obrotowość fotela zapewnia bezpieczeństwo podczas sięgania po to, co potrzebne w danym momencie. Kółka umożliwiają łatwe przemieszczanie się na stanowisku pracy, bez potrzeby wstawania i odsuwania krzesła.

Podłokietniki

To element wyposażenia każdego ergonomicznego fotela biurowego. Podłokietniki stanowią podparcie dla rąk, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku osób dużo piszących na klawiaturze. Podczas wyboru fotela warto zwrócić uwagę na zakres regulacji podłokietników. Optymalny będzie 19-25 cm nad siedziskiem.

Oparcie

Bardzo ważny aspekt każdego fotela biurowego, źle dobrane oparcie może bowiem przyczyniać się do pogłębienia lub spłycenia istniejących krzywizn kręgosłupa. Dobrze dobrane anatomiczne oparcie powinno mieć kąt odchylenia do tyłu o 10-15 stopni.

Warto wybrać model z zagłówkiem, który będzie stanowił podparcie dla kręgosłupa szyjnego – jeśli zagłówek jest regulowany, tym lepiej. Podczas wyboru fotela należy wziąć pod uwagę wzrost osoby, dla której fotel ma być przeznaczony.

 

 

Materiał, z jakiego wykonano siedzisko i oparcie

Do wyboru mamy najczęściej: skórę naturalną i sztuczną, plastik oraz tkaniny syntetyczne. Dodajmy od razu – nie ma idealnego rozwiązania, każde ma swoje wady i zalety. Skóra oraz plastik to materiały, które łatwo wyczyścić i które są najbardziej higieniczne. Jednak nie odprowadzają ciepła, co powoduje dyskomfort pracy zwłaszcza latem w pomieszczeniach nieklimatyzowanych. Przepuszczalność ciepła jest znacznie lepsza w fotelach wykonanych z tkanin, jednak utrzymanie ich w czystości i zachowanie higieny jest znacznie trudniejsze.

Dobrym rozwiązaniem mogą być oparcia wentylowane – ze specjalnie zaprojektowanymi otworami wentylacyjnymi lub wykonane z materiału o strukturze siatki. Wówczas zyskujemy znacznie większy komfort pracy.

Siedzisko

Nie powinno być ani zbyt szerokie (niewygodnie będzie opierać ręce na podłokietnikach) ani zbyt wąskie (będziemy czuć się mało swobodnie). Droższe modele posiadają regulację głębokości oraz pochylenia fotela, dzięki czemu łatwo możemy go spersonalizować pod własne potrzeby.

Wysokość siedziska powinna być ustawiona na takim poziomie, by nasze stopy bez trudu dotykały podłoża a kolana były zgięte mniej więcej pod kątem 90 stopni. Siedzenie w innej pozycji może być przyczyną bólu oraz napięć.

Ważne, aby przy wyborze fotela kierować się zasadami ergonomii, bezpieczeństwa i higieny pracy. Fotele, które spełniają normy bezpieczeństwa oraz uwzględniają powyższe parametry są dostępne w ofercie sklepu siadam.pl. Warto poświęcić czas na wybór optymalnego fotela biurowego – komfort pracy bowiem najczęściej przekłada się na jej jakość oraz większą efektywność, a także dobre samopoczucie pracownika.