Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Rolety czy firanki – co warto wybrać?

Z licznych obserwacji wynika, że zarówno firanki jak i rolety wewnętrzne cieszą się niemałym powodzeniem. Sprawdź, na co warto się zdecydować – firanki, czy rolety?


Mieszkając z rodzicami, z łatwością można zauważyć, że to właśnie rodzice decydują o tym, czy w oknie pojawią się rolety, czy też okienną ozdobą okażą się firanki, a dla dzieci i nastolatków nie ma to większego znaczenia. Jednak prawdziwy dylemat pojawia się wtedy, kiedy przychodzi pora, aby w końcu pójść na swoje. Kiedy w końcu zdecydujemy się na własne cztery ściany, samodzielna aranżacja wnętrza własnego mieszkania staje się nieunikniona. Brak odpowiedniego doświadczenia pokazuje, że tak naprawdę zupełnie nie mamy pojęcia czy to firany, czy być może rolety, w naszym przypadku sprawdzą się najlepiej. Nie zwlekaj i sprawdź sam, czym warto zasłonić okno.

Wady i zalety firany

W dzisiejszych czasach firany z powodzeniem spełniają także funkcje ozdobne w niemal każdej aranżacji wnętrz. Dodatkowo firanka ma za zadanie chronić prywatność, czyli zasłaniając okno, osłania zarówno domowników, jak i wnętrze mieszkania przed spojrzeniami ludzi z zewnątrz. Niestety o ile za dnia niemal wszystkie firany sprawdzają się w tej roli, o tyle po zmierzchu, przy włączonym świetle na niewiele się zdają. Osoby, które wybierają firanki i jednocześnie chcą chronić swoją prywatność, powinny zdecydować się także na zasłony okienne.

Wady i zastosowanie rolet

Dziś na rynku dostępne są różnego rodzaju rolety, dzięki czemu każdy może dopasować je zgodnie ze swoimi potrzebami. Dodatkowym atutem nowoczesnych rolet jest to, że można dopasować kolor i rodzaj rolet zgodnie ze stylem obowiązującym w danej aranżacji wnętrz nie tracąc przy tym ani kawałka przestrzeni. Warto jednak wspomnieć, że wybierając rolety do danego pomieszczenia, trzeba wziąć pod uwagę ilość światła napływającą do pomieszczenia przy zamontowanych roletach. Niestety przez wiele osób aspekt ten nie jest brany pod uwagę, a nieodpowiednio dobrane rolety do wybranych pomieszczeń mają negatywny wpływ na ilość napływającego światła słonecznego.

Co warto wybrać – rolety, czy firany?

Zarówno wybór rolet jak i firan jest kwestią indywidualną. Jednak często okazuje się, że często osoby cechujące się praktycznym podejściem do życia, z chęcią decydują się na firany i rolety jednocześnie. W takim przypadku firany pełnią funkcję ozdobną, a w pogodny dzień chronią prywatność domowników. Rolety zaś stają się idealną barierą dla światła słonecznego w upalny dzień, i doskonale sprawdzają się po zmroku, kiedy to cenimy sobie prywatność, spokój i niezakłócony ulicznymi latarniami sen. Zarówno piękne karnisze jak i solidne rolety można znaleźć na stronie rolety.eu.

Jak wybierać firanki, a jak rolety?

Choć firanki wydają się mało problematyczne, to jednak nieodpowiedni wybór firan może przysporzyć nieco kłopotów. Decydując się na firany do mieszkania, warto wybrać te, które nie wymagają prasowania.
Wybierając rolety wewnętrzne, warto pamiętać, że rolety z supermarketu często okazują się nietrwałe i szybko ulegają uszkodzeniu. Warto wybierać wyłącznie solidne rolety, które oferuje sprawdzony sklep z roletami.