Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Czym są farmy renderujące?

 
Czym są farmy renderujące?
Jest to nic innego, jak specjalistyczny system komputerowy, który dysponuje przede wszystkim profesjonalnym zapleczem IT. Farmy te świadczą usługi z branż takich jak multimedia oraz zakres filmowy. Mówiąc prościej, farmy to połączone ze sobą komputery - kilka lub kilkadziesiąt, które potrafią wytworzyć silną i spójną jednostkę, a ta z kolei wykonuje najbardziej skomplikowane i trudne obliczenia sekwencji obrazów końcowych w kilka chwil. W prosty sposób można rzec, że farmy renderujące stosuje się głównie w tworzeniu i produkcji efektów specjalnych, które następnie spotyka się w filmach oraz bajkach. W szczególności miejsca te specjalizują się w animacjach na miarę XXI wieku – 3D a nawet 5D. Co więcej, farmy renderujące można spotkać między innymi w trakcie projektowania gier komputerowych.
 
V-Ray, Autodesk...
Render farma zasilana jest przez współczesne, innowacyjne silniki, do których zalicza się między innymi V-Ray oraz Mental Ray. Dodatkowo, należy napomnieć, iż takie lokalizacje nie potrafiłyby stworzyć "cudów", gdyby nie profesjonalne oprogramowanie służące właśnie do tworzenia grafik 3D (wśród nich można znaleźć między innymi takie jak Maya, Autodesk 3ds Max, Blender, Cinema 4D czy SideFX Houdini).
 
Czy to się opłaca?
Od pewnego czasu trwają dyskusje, czy opłaca się stworzyć farmę renderującą na własną rękę i w jakim czasie zwróci się jej inwestycja. Otóż, z całą pewnością na pierwszy rzut należy postawić swój wybór na najwyższej klasy komputery, które będą mogły zagwarantować jak największą moc. Wówczas bowiem ostateczne efekty animacyjne będą uzależnione od jakości sprzętu używanego do ich tworzenia. To jednak jest inwestycją opłacalną w szczególności dla studiów filmowych, bądź też producentów gier. Jeśli ktoś chce stworzyć farmę renderującą dla jednego projektu, wtedy warto zgłosić się po pomoc istniejących już na rynku farm. Najczęściej umożliwiają one wynajem własnych zasobów, a także pomoc w stworzeniu najbardziej skomplikowanych oraz ciekawych pomysłów, niezależnie od kategorii projekcji filmowej, efektów specjalnych, bądź też animacyjnej.
 

Tekst powstał przy współpracy z https://brainville.pl/