Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Oszczędności w kadrach IT dla Twojej firmy

Każdy przedsiębiorca szuka oszczędności przy prowadzeniu swojej firmy. Dla jednych to oznacza zakup tańszych materiałów do pracy, dla innych - redukcje w kadrach. Nie ma w tym nic złego, ponieważ lepiej, żeby przedsiębiorstwo zatrudniało mniej pracowników, a wciąż działało i dawało pracę reszcie, aniżeli ostatnimi siłami, stała się wiązać koniec z końcem, aby finalnie ogłosić upadłość. Zastanawiające jest jednak to, gdzie tych oszczędności szukać i które działy w firmie można outsourcingować, a które lepiej zostawić bez zmian?

Sprzedaż, zarządzanie czy marketing - działy, które kosztują więcej z zewnętrznych źródeł

Prawdę mówiąc, każdy jeden dział można zastąpić zewnętrznymi specjalistami bądź całymi firmami, które outsourcingują dane usługi. Jednak pewne czynności okazują się droższe w ogólnym rozrachunku, ze względu na różne modele rozliczeń. Przykładowo, handlowcy, którzy pracują dla firmy mają minimalną postawę, a dopiero ich realna sprzedaż daje im dodatkowe bonusy do pensji pod koniec miesiąca. Powierzając sprzedaż na zewnątrz, zapłacimy zdecydowanie wyższy abonament, procent od sprzedaży (w końcu będzie zarabiać sama firma, która przejmuje sprzedaż, ale i ich pracownicy), a może się też okazać, że ich zaangażowanie nie będzie tak samo duże, jak "naszych" pracowników. Stąd lepiej sprzedaż pozostawić w tym miejscu, które nadal funkcjonuje.
Podobnie sprawa wygląda z zarządzaniem, marketingiem i działami, które mają na celu wspomaganie sprzedawców. Oczywiście, nie trzeba w każdym przypadku tworzyć ogromnego działu, który będzie składać się z wielu specjalistów, w końcu też im trzeba płacić, na dodatek niemałe pieniądze. Wystarczy jedna, może kilka wykwalifikowanych osób, które w razie potrzeby, będą współpracować z zewnętrznymi agencjami reklamowymi, powierzając im dodatkowe działania.

Ile kosztuje Cię dział IT?

Wystarczy przeanalizować pensje i nakład pracy, jaki jest wkładany w obowiązki. Okazuje się, że do najlepiej zarabiającej części kadry, zazwyczaj należą specjaliści od IT (jeżeli patrzymy na firmy usługowe), a ich nakład pracy często kończy się po postawieniu systemu i ogranicza się do drobnych napraw, administracji bazami danych czy obowiązkami, które mogą wykonać inne osoby (instalacja drukarki, podłączenie monitora itp). Dlatego właśnie ten dział z łatwością można powierzyć w ręce zewnętrznej firmy, jedną z takich znajdziemy pod adresem symbiozait.pl.
Wsparcie biznesu jest niezwykle istotne. Racjonalne zarządzanie finansami, stawianie na zgrany personel, który w 100% wypełnia swój czas roboczy obowiązkami, które są im pisane, to podstawa! Czy w takim razie już myślisz, gdzie dokonają się pierwsze optymalizacje w Twojej firmie?