Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Święto Śląska 2017

PIKNIK ARTYSTYCZNY „ŚWIĘTO ŚLĄSKA”
 
30 czerwca - 2 lipca 2017 roku
siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
ul. Zamkowa 3, Koszęcin
 
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na dziewiętnastą edycję Pikniku Artystycznego „Święto Śląska” – wydarzenia, które od wielu lat cieszy się ogromnym uznaniem wielopokoleniowej publiczności.
Przez trzy dni - od 30 czerwca do 2 lipca - Zespół będzie świętował 64. urodziny i zakończenie sezonu artystycznego. Organizatorzy zadbali o bogaty i zróżnicowany program oraz liczne atrakcje towarzyszące, które gwarantują dobrą zabawę całym rodzinom. Nie zabraknie znakomitych, muzycznych gości oraz koncertu gospodarzy - Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.
Świetny sposób na rodzinną inaugurację wakacji!
Wstęp wolny.
 
Program „Święta Śląska” zwraca uwagę różnorodnością i już od pierwszego dnia każdy znajdzie coś dla siebie.
 
W piątek (30 czerwca) szczególnie zapraszamy miłośników tańca. O godzinie 16:00 rozpocznie się Festiwal Tańca, a w jego ramach odbędą się otwarte warsztaty i pokazy taneczne. Będzie można wybrać spośród takich form ruchu jak: taniec ludowy, zumba, latino, fitness, estetyka ruchu, body art czy ćwiczenia na trampolinach. O 18:00 w musicalu „Grasz w zielone” wystąpią uczniowie Artystycznego Ogniska Wokalno – Baletowego przy Zespole „Śląsk”. Od 19:00 zapraszamy przed scenę główną, gdzie rozpocznie się widowisko taneczne - Noc Teatrów Tańca, podczas którego swoje umiejętności zaprezentują tancerze m.in. z Bytomia, Warszawy, Olsztyna, Radzionkowa, Olesna, Kędzierzyna Koźla oraz gościnnie z Kijowa. Taneczną noc zakończy o godz. 22:00 koncert Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. Ale to jeszcze nie koniec atrakcji pierwszego dnia „Święta Śląska”! Od 23:00 organizatorzy zapraszają do zwiedzania pałacu w Koszęcinie. Klimat „Nocnego zwiedzania z duchami” wzbogaci o północy koncert organowy w kaplicy pałacowej, w wykonaniu Huberta Marona i Luca Muratori.
 
Sobotę (1 lipca) wypełnią koncerty zespołów z różnych gatunków muzycznych oraz kabaret. Drugi dzień „Święta Śląska” zainaugurują o godz. 16:00 laureaci tegorocznego XXIV Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”. Po najlepszych w regionie reprezentantach nurtu ludowego, zmiana muzycznego klimatu - na scenie pojawią się artyści zespołu „Beniamin” grający muzykę regge. W kolejnych muzycznych odsłonach wystąpią: znany m.in. z programu „Jaka to melodia?” Marcin Jajkiewicz&Band (godz. 18:30), a następnie muzycy folkowego „Megitza Trio” (19:30), których można było podziwiać m.in. w programie „Mam talent”. O 20:30 o kontynuację dobrego nastroju publiczności zadba Kabaret pod Wyrwigroszem, a na zakończenie dnia pełnego muzycznych emocji wystąpi gwiazda wieczoru Halina Mlynkova (godz. 22:00).
 
Trzeci dzień „Święta Śląska” (2 lipca) organizatorzy proponują rozpocząć aktywnie. O godz. 10:00 z siedziby Zespołu „Śląsk” wyruszy Rajd Nordic Walking. Na godzinę 15:00 zapraszamy do pałacowej kaplicy, gdzie odbędzie się koncert organowy Huberta Marona i Luca Muratori.          
W specjalnym programie dla dzieci wystąpi z kolei Pan Piotruś, który na scenie głównej będzie zabawiał najmłodszych od godz. 16:00. W niedzielne popołudnie nie zabraknie koncertów i kabaretu. O 17:30 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Lasowiacy”, a o 19:30 zespół „Turnioki”. Do wspólnej zabawy zaprosi Kabaret Rewers, którego występ rozpocznie się o 18:30. Ukoronowaniem dnia i podsumowaniem dziewiętnastej edycji „Święta Śląska” będzie galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” o godz. 20:30.
 
W ciągu trzech dni wielkiego pikniku artystycznego nie zabraknie licznych atrakcji dodatkowych. Wielbicieli aktywnych form spędzania czasu zapraszamy na Turniej Streetball (sobota, 1 lipca, boisko w parku) oraz do Aktywnej Strefy Nordic Walking, gdzie pod kierunkiem licencjonowanych instruktorów będzie można się nauczyć prawidłowej techniki chodzenia. Jak co roku odbędzie się także Turniej Skata w Klubie Muzycznym Gama (niedziela, 2 lipca). Dostępne będą dla zwiedzających ciekawe wystawy: malarstwa pt. „Wielobarwność” (kaplica pałacowa) oraz historyczna pt. „Sfrunął na Śląsk orzeł biały…” (korytarz pałacowy na parterze). Organizatorzy nie zapominają także o najmłodszych. Dla nich przygotowano wiele różnych atrakcji, m.in. stoisko edukacyjne Zespołu „Śląsk”: bibułki, malowanki i kolorowanki, malowanie twarzy i malarstwo przestrzenne na folii. W Alei Rękodzielników będzie można podziwiać i kupić regionalne produkty oraz posmakować śląskiej kuchni.
Wstęp na teren imprezy jest wolny.
 
 
 

PROGRAM

„Święta Śląska” –

30 czerwca – 2 lipca 2017 roku

Siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

Zespół Pałacowo - Parkowy

ul. Zamkowa 3, Koszęcin

 
 30 czerwca - piątek
 
16:00-19:00 - Festiwal Tańca
 Warsztaty i pokazy taneczne: taniec ludowy, zumba, latino, trampoliny, Body Art., fitness, estetyka ruchu
19:00-22:00 - Noc Teatrów Tańca – widowisko taneczne
Wystąpią:
Pracownia Tańca „Pryzmat”, Olsztyn
Młodzieżowy Teatr Tańca Współczesnego „Six Limbs Group”, Radzionków
Teatr Tańca „RoArte”, Kędzierzyn Koźle
Uczniowski Klub Sportowy „Gwiazda”, Olesno
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu
Zespół i Szkoła Tańca „Iris”, Kijów
Teatr Tańca Jazzgot, Warszawa
22:00 - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”
23:00-1:00 - Nocne zwiedzanie z duchami
24:00 - Koncert organowy z duchami - Kaplica pałacowa - Hubert Maron/Luca Muratori
 
 1 lipca - sobota
 
16:00 - Koncert galowy laureatów XXIV Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”
17:30 - Zespół Beniamin
18:30 - Marcin Jajkiewicz&Band
19:30 - Megitza Trio
20:30 - Kabaret Pod Wyrwigroszem
22:00 - Halina Mlynkova
 
2 lipca -  niedziela
 
10:00 - Rajd Nordic Walking
15:00 - Koncert organowy - Kaplica pałacowa - Hubert Maron/Luca Muratori
16:00 - Pan Piotruś – program dla dzieci
17:30 - Zespół Pieśni i Tańca „Lasowiacy”
18:30 - Kabaret Rewers
19:30 - Zespół Turnioki
20:30 - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny – „A to Polska właśnie”
 
Dodatkowe atrakcje:
Aktywna Strefa Nordic Walking
Wystawa „WIELOBARWNOŚĆ”- kaplica pałacowa
Wystawa „Sfrunął na Śląsk orzeł biały…” - korytarz pałacowy na parterze
Stoisko informacyjne Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach - dziedziniec pałacowy
Stoisko Edukacyjne Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” - dziedziniec pałacowy
Pokazy oraz atrakcje dla dzieci
III Turniej koszykówki – Streetball 2017 - sobota, boisko sportowe w parku
Turniej Skata o Puchar Dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”- niedziela, Klub Muzyczny Gama
 
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.