Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Ciało człowieka - ruchem i rytmem rodzi taniec

 

To motto znalazło dowód w  niedzielę 16 czerwca na scenie Filharmonii Częstochowskiej, gdzie odbył się 54 Popis uczniów Społecznego Ogniska Baletowego oraz Społecznej Szkoły Baletowej.

 
 
Spektakl składał się z dwóch części.
Pierwsza opowieść baletowa „ La Boutique Fantasque’” to nie tylko wspaniały taniec i perfekcyjne choreografie, ale także  aktorska gra młodych częstochowskich tancerzy. Uwieńczeniem opowieści  o sklepiku z lalkami było widowiskowe „Bolero” Ravela choreograficznie przygotowane przez Michała Zubkova, a zatańczone przez  starszą grupę Społecznej Szkoły Baletowej „Maki”.
W części II etiudy choreograficzne do muzyki   filmowej między innymi Tiersena, Kaczmarka, Portmana, Kluźnika, Zimmera przygotowali nauczyciele szkoły: dyrektor Urszula Brylewska, Małgorzata Fertacz, Ilona Pułkownik, Michał Zubkov i Łukasz Zasik.
Podziwialiśmy umiejętności i włożoną ogromną pracę najmłodszych pajacyków, żab, muchomorów , oraz  starszych grup w tańcu współczesnym, cygańskim czy irlandzkim.
Na 54 już popisie nie zabrakło wśród publiczności znakomitych gości  min.: pana Macieja Wawrzkiewicza Wiceprzewodniczącego Rady Miasta oraz Josa Moonsa belgijskiego wielbiciela naszych dzieci.
Jose Moons został odznaczony medalem Prezydenta Częstochowy za poświęcenie i pracę na rzecz dzieci.
W finale przedstawienia na scenie pojawiło się 240 zadowolonych i szczęśliwych młodych tancerzy w przepięknych kostiumach.

Taniec daje jak widać wiele radości zarówno wykonawcom jak i choreografom. Nie sposób nie wspomnieć o publiczności, która nagrodziła młodzież wielkimi brawami, a co drugi rodzic opuszczał Filharmonię z łezką w oku ze wzruszenia.