Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Książki

MILCZENIE - Marek Stelar 

NAJWIĘKSI BOHATEROWIE TO CI NIEZNANI. NIEKTÓRZY Z NICH NIE CHCĄ NAWET PAMIĘTAĆ, ŻE NIMI ZOSTALI.
 
 Aspirant Przeworski wraca do pracy w policji w Szczecinie. Pierwszą sprawą jest zabójstwo Niemki, Helene von Zussow. 
Właścicielka berlińskiej firmy deweloperskiej zostaje znaleziona martwa w pokoju w jednym ze szczecińskich hoteli. Praktycznie od samego początku tropy nieoczekiwanie prowadzą Przeworskiego do Nowego Warpna, bo właśnie tam kobieta planowała najnowszą inwestycję: kompleks termalno-sanatoryjny nastawiony głównie na klientelę niemiecką. To oraz niespodziewana wizyta izraelskiego historyka wprowadza śledztwo na nowy tor: ojciec zamordowanej, Moryc Apfelbaum, uczestnik powstania w getcie żydowskim spędził w Nowym Warpnie kilka pierwszych powojennych lat, po czym zniknął bez śladu. 
Krąg podejrzeń zacieśnia się wokół Władeczka Strapko, osiemdziesięciosześcioletniego mieszkańca Nowego Warpna, mruka i dziwaka. 
 • Co wspólnego z ojcem ofiary ma on sam i jego ojciec, weteran wojenny i osadnik, zamieszkały w miasteczku na końcu świata tuż po wojnie?
*

Marek Stelar - LAUREAT NAGRODY WIELKIEGO KALIBRU 2023 ROKU

 
 
 

 

ŚMIERĆ NA BOGATO - Jacek Ostrowski

 
- Mocna , męska proza, doładowanie adrenaliny i gwarantowany suspens. Zarwiesz nic, rzucisz wszystko, żeby poznać zakończenie. - Katarzyna Bonda
 
 • Czy można sam moment zejścia z tego świata skomercjalizować? 

Na taki pomysł wpada pewien duchowny, który pod kuratelą Watykanu zakłada zagadkową firmę o nazwie „Pomocna dłoń”. 

Bogaci klienci na finiszu życia za grube pieniądze zaspakajają swoje nawet najskrytsze marzenia. 
 
 • Wszystko wygląda na pozór ładnie i legalnie, ale czy za tym wszystkim nie kryje się jakaś mroczna tajemnica? 

Agata, Polka urodzona w Płocku, ale wychowana w Stanach Zjednoczonych Ameryki, weteranka amerykańskiej armii, kobieta po przejściach, walcząca z zespołem stresu pourazowego. 

Kobieta jest na życiowym zakręcie, kiedy dostaje propozycję pracy w „ Pomocnej dłoni”. Przyjmuje ją skuszona zaskakująco wysokim wynagrodzeniem, ale szybko pożałuje swojej decyzji. Problem tkwi w tym, że bardzo potrzebuje tych pieniędzy, jest to dla niej sprawa życia i śmierci… 
 
„Śmierć na bogato” to mroczny thriller o bardzo zaskakującym zakończeniu.
 
 

 

DOBRA DZIEWCZYNA, ZŁA DZIEWCZYNA - Michael Robotham

Ona wie kiedy kłamiesz


DZIEWCZYNA BEZ PRZESZŁOŚCI
 
Zmarznięta, głodna i brudna. Nie wiadomo, kim jest, ani kto ją skrzywdził. Wiadomo, że nikt jej nie szukał.

Po sześciu latach od odnalezienia Evie jej tożsamość pozostaje tajemnicą. Nikomu nie udało się do dziewczyny zbliżyć na tyle, aby zrozumieć, co skrywa pod maską agresywnej i nieprzewidywalnej outsiderki. Jedyną pewną rzeczą jest to, że bezbłędnie rozpoznaje, gdy ktoś kłamie.

CHŁOPAK, KTÓRY PRZETRWAŁ

Dwadzieścia lat temu Cyrus Haven wrócił po szkole do domu. Od wejścia czuł, że wydarzyło się coś bardzo złego. Kiedy odkrył, że jego starszy brat zamordował oboje rodziców i dwie siostrzyczki, cały świat chłopaka legł w gruzach.

Dziś Haven pracuje jako policyjny psycholog. Gdy spotyka na swojej drodze intrygującą Evie Cormac, postanawia wspólnie z nią odkryć potworną prawdę kryjącą się za morderstwem młodej mistrzyni łyżwiarstwa.

 • Czy niezwykły dar Evie wystarczy, aby rozwiązać sprawę, w której wszyscy kłamią? 
 • I czy Cyrus uratuje Evie przed nią samą?

Zapiera dech w piersiach.

Takiego thrillera psychologicznego nie było od lat!
PREMIERA 28 Lutego 2024
 
 
 

Pruski mur - Adam Węgłowski

 

Mazury to nie raj na ziemi, lecz miejsce, gdzie szybko  i łatwo  można kogoś posłać do piekła.


Stolica Mazur wiosną 1900 roku nie jest już najbardziej sielankowym miejscem w Cesarstwie Niemieckim.
 Znienacka zawisło nad nią widmo antyżydowskich pogromów, wielkiej zarazy i terrorystycznych ataków. 
 • Co łączy eleganckie damy uprawiające pokątnie hazard oraz radykałów z Klubu Dobrego Porządku? 
 • Co jest prawdziwsze: obrazy zabójców utrwalone w oczach ofiar, paschalne mordy rytualne, wróżby z kart, zwierciadła niszczących promieni czy zbrodnicze ciągoty poważanych mieszczan? 

To układanka trudniejsza niż wzór pruskiego muru. 

 • Czy doświadczony lekarz sądowy doktor Kilemann sobie z nią poradzi?
 
 
 
 

 
 


Siostry z lasu - Adrianna Trzepiota
 

W każdym z nas drzemie potężna pierwotna siła.
 
Mazurskie lasy skrywają wiele tajemnic, ale największą z nich są obdarzone nadprzyrodzonymi mocami kasztanowowłose Traszka, Bachira i Tove. 
Wrażliwa i pomocna Traszka rozumie mowę zwierząt, rozważna Bachira posiada dar przemiany, a porywcza Tove zostaje piastunką kości i podąża śladami przodkiń czarownic, które zostały zamordowane w bestialski sposób, pragnąc w ten sposób oddać im godność i pochować zgodnie ze starodawnymi zwyczajami. 
Wychowywane przez babkę żyją spokojnie aż do momentu, kiedy ich życie zostanie zagrożone przez zb
ójecką szajkę. Oraz przez miłość, która oprócz rozkoszy przynosi ból i śmierć. 
 • Kogo spotkają na swej drodze? 
 • Dokąd zawędrują? 
 • Kim jest Gorhan, potrafiący śpiewem przywołać ławicę ryb, i dlaczego nosi przy sobie bursztyn
 • Jaką tajemnicę skrywa mały Janek oraz sędziwa Irma mieszkająca w pobliżu szmaragdowego jeziora? 
 • Czym są cienie rodowe, towarzyszące Tove od narodzin?
 • Co kryje się po drugiej stronie księżyca? 

Adrianna Trzepiota zabiera nas do pachnącego ziołami i skrzącego magią świata słowiańskich wierzeń, tkając baśniową opowieść o niezwykłej sile drzemiącej w kobiecie, którą kieruje… miłość.

 
 
 
 

Szeleszcząca śmierć - Grzegorz Kalinowski

Duet Konieczny i Becker powraca w nowej fascynującej sprawie.

Warszawa, wrzesień 2017 roku.

 Początek nowego roku szkolnego.

Dzieci wracają do szkół, a protesty przeciwko zmianom w sądownictwie czołowy polityk przebija zdjęciami z wakacji. W budzącym się po wakacjach mieście dochodzi do serii morderstw popełnionych na majętnych przedsiębiorcach, prawnikach i inwestorach. 

Podany przez świadków rysopis jest nie do przyjęcia przez szefów policji i MSW. To co widzieli było zbyt fantastyczne, a oni sami są niewiarygodni. 
 • Czy można ufać pogrążonemu w alkoholizmie rysownikowi komiksów i chłopakowi, który lubi pobudzić się dopalaczami?
 • Zeznania świadków można podważyć, ale zapis z monitoringu?

 Prowadzący sprawę komisarz Konieczny musi zmagać się nie tylko ze zwykłymi trudami śledztwa, ale i ze swoimi przełożonymi i politykami.

 
Szeleszcząca śmierć to najnowsza powieść z duetem złożonym z Artura Koniecznego i jego partnerki, dziennikarki Joanny Becker.
 
W śledztwie pomagają koledzy z telewizji, dziennikarze ekonomiczni.... i ksiądz.
 
 
 

SERYJNI MORDERCY. 

Moje dwadzieścia lat pracy w FBI - Robert K. Ressler, Tom Shachtman
 

 Opowieść profilera FBI, któremu świat zawdzięcza termin "SERYJNY MORDERCA"

Bardzo prawdziwe… 

Absolutnie hipnotyzujące.  - Ann Rule 
 
Stając twarzą w twarz z najbardziej przerażającymi mordercami Ameryki, doświadczony agent FBI Robert K. Ressler nauczył się rozpoznawać potwory, które kryją się wśród nas. 
Robert K. Ressler na podstawie dowodów znalezionych w miejscach zbrodni opracowuje profile psychologiczne sprawców. Analizując typ wybranej ofiary, sposób odebrania życia czy – często makabryczne – trofea, jakie ze sobą zabierają, odkrywa tożsamość bezwzględnych morderców. Wchodzi za mury więzienia, by wysłuchać osobliwych relacji z pierwszej ręki od niezliczonej rzeszy skazanych morderców, w tym od Teda Bundy’ego, Johna Wayne’a Gacy’ego, Edmunda Kepera czy Syna Sama. 
 
Podróż do wnętrza umysłu przestępcy w celu zrozumienia, jak i dlaczego zabija, jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych przez FBI, by pomóc policji schwytać zabójców, którzy wciąż pozostają na wolności. 
Autor jest pierwowzorem postaci agenta Billa Tencha z hitowego serialu Davida Finchera Mindhunter. Doradzał też Thomasowi Harrisowi w trakcie pracy nad Milczeniem owiec.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ja tu tylko zabijam - Marta Obuch

 
Komedia, kryminał i romans w jednym oto najnowsza powieść Marty Obuch.
 

Rzut golonką, ucieczka na hulajnodze i prawie udany, choć nieudawany orgazm. Miłosna pomyłka i przestępcze ADHD – najnowsza powieść Marty Obuch to komedia, kryminał i romans w jednym. Czyta się wybornie!

 

Tosia zostaje zatrudniona jako ogrodniczka i poskramiaczka niesfornego i wyjątkowo paskudnego „zwierza”, a potem zaczyna się seria tajemniczych zamachów, włamań, pomyłek oraz nieszczęśliwych wypadków – jak łatwo się domyślić,
to główna bohaterka jest ich wspólnym mianownikiem, co automatycznie czyni z niej osobę podejrzaną. Obrót zdarzeń wcale się Tosi nie podoba. 
 • Dziwi ją również i to, że nagle staje się obiektem męskiej rywalizacji i zastanawia się, co jest ważniejsze: satysfakcja czy ekscytacja? Na czym polega chmuring?
 •  I czy można schudnąć, jedząc ortodoksyjną owsiankę i myśląc przy tym o swojskiej kiełbasie? 

Życie Tosi zupełnie się zmienia, zmienia się i ona sama, dochodząc przy tym do wniosku, że nie trzeba się zmieniać, żeby zasłużyć na miłość. 

 
Zasługiwać na zbrodnię natomiast nie trzeba wcale – ktoś czai się w mroku i zupełnie nie wiadomo, o co mu chodzi…
 
 
 
 

Poradnik prawdziwej damy. Przypadek, czy intryga? - Danne Freeman

Londyn słynie z gwaru i intryg, ale ta spokojna angielska wieś może kryć wiele tajemnic…

 
Frances poszukuje miejsca na zbliżający się ślub siostry, z dala od wścibskich oczu. Risings, rodzinna posiadłość George’a w Hampshire, wydaje się być idealnym miejscem. 
Wkrótce Frances wraz z ukochanym i gośćmi uciekają na wieś, by zająć się typowymi wiejskimi zajęciami: strzelaniem, jazdą konną i romantycznymi schadzkami w ogrodach. 
Gdy spokojnym miejscem wstrząsają kolejne wypadki, Frances zaczyna podejrzewać, że nie są one przypadkowe i wymierzono je w narzeczonego siostry. Matka, która przybyła na miejsce, również nie jest pod wrażeniem przyszłego zięcia. Frances i George szukają sprawcy wypadków wśród zgormadzonej rodziny, przyjaciół i służby. 
 
Nikt nie jest bezpieczny, a jeśli szybko nie uda się odkryć winowajcy… bicie weselnych dzwonów może ustąpić miejsca pogrzebowi!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KONTROLA UMYSŁU metodą SILVY - Jose Silva, Philip Miele

Odkryj niezwykłe możliwości swojego mózgu
 
Meksykanin Jose Silva poświęcił kilkadziesiąt lat życia, aby zbadać granice możliwości umysłu człowieka. 
W wyniku tych badań powstał kurs trwający niespełna 50 godzin, podczas którego każdy uczestnik mógł nauczyć się panowania nad pamięcią, kontrolowania bólu czy przyspieszania leczenia. 
Metoda Silvy ułatwia też zmianę nawyków, jest świetnym sposobem wyostrzania szóstego zmysłu i rozwijania intuicji.
 
 Silva uczył więc, jak żyć szczęśliwiej, efektywniej i spokojniej - tu i teraz.

W tej książce znajdziesz proste i dobrze wyjaśnione ćwiczenia, dzięki którym nauczysz się sztuki medytacji i wizualizacji. 

Pomogą Ci one zminimalizować stres i walczyć z niepożądanymi nawykami. 
Szybko dostrzeżesz u siebie większą pewność siebie, kreatywność i lepszą koncentrację uwagi. 
Przekonasz się też, że możesz kontrolować sny i osiągać większą satysfakcję w relacjach.
 Co ważniejsze: niepostrzeżenie dotrzesz do ostatniego etapu, na którym będziesz rutynowo robić to, co dla większości ludzi wydaje się niewykonalne! Poza ćwiczeniami i wskazówkami, które raz na zawsze zmienią Twoje życie, poznasz też fascynujące studia przypadku i odkryjesz niezwykłe możliwości swojego własnego umysłu.

Odkryj metodę samopomocy i medytacji, która zmieni Twoje życie: na zawsze, na lepsze!

 
 
 
 
 

DZIENNIK POCIESZENIA - Wojciech Bonowicz

 
Chodzi o to, by człowiek pozwolił sobie na radość
 

W czasach zamętu wielu z nas pyta, gdzie szukać ukojenia.
Wojciech Bonowicz, autor nominowany do Nagrody Literackiej Nike, inspiruje, zaprasza do refleksji i poszukiwania źródeł pocieszenia i radości. 
Przeprowadza nas przez trudy dzisiejszego świata – wieczny brak czasu, kryzysy i epidemię samotności. 
Z życzliwością i niepodrabialnym humorem pokazuje, jak odnajdować równowagę i pełnię. Radzi, by zaufać nadziei, z której wyrasta każda szansa na lepsze.

Wojciech Bonowicz pokazuje, jak odnaleźć głębszy sens w codzienności, lekturze, niespiesznej obserwacji świata, uważności na innego.

 
 W Dzienniku pocieszenia” trochę jest „krzątactwa”, trochę poezji, a trochę ducha Tao Te Ching. 
Ale przede wszystkim oryginalny głos, spojrzenie i mądrość. 
 
W czasach chaosu i niepewności jest to lektura niezbędna (w innych czasach zresztą też).
 
premiera 28 lutego 2024