Duże elektryczne śmieci...

Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Książki

Tango. Czarny kryminał retro - Michał Witkowski

WCIĄGAJĄCY KRYMINAŁ I MROCZNA GROTESKA SPLECIONE W ŚMIERTELNYM UŚCISKU

ILE JESZCZE KOBIET PRZYPŁACI ŻYCIEM TANGO Z PIĘKNYM ŻIGOLO?

Koniec lat dwudziestych. 

Późna jesień, listopad, miasto spowija mgła
Nadchodzi wielki kryzys. 
Nadchodzi kac.

Starszy aspirant Adolf Piątek rozpoczyna śledztwo w sprawie okrutnego zabójstwa tenora z miejscowej operetki. Pierwszym podejrzanym jest kochanek śpiewaka, pracujący jako żigolo na miejscowym dancingu, gdzie co noc uwodzi w tangu bogate kobiety. Każda, z którą zatańczy, ginie bez śladu. Na dodatek, w mieszkaniu denata, Piątek odnajduje ślady mogące powiązać tenora z serią okrutnych morderstw sprzed lat.

Najmroczniejszy kryminał Michała Witkowskiego
 
W ten mrok możesz wkroczyć tylko raz.

**
Michał Witkowski – laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Literackiej Gdynia, nominowany do Nagrody „Nike”, autor głośnego Lubiewa, tłumaczony na 30 języków – wraca z brawurową literacką jazdą bez trzymanki po najmroczniejszych zaułkach prowincjonalnego miasteczka i ludzkiej natury.

W tych zaklętych rewirach, w żółtym jak mocz świetle latarni, zupełnie inny Eberhard Mock spotyka Quentina Tarantino i braci Coenów, by razem szukać mordercy i poznać motyw zbrodni.

Witkowski pokazuje świat u progu katastrofy, gdzie zapach krwi miesza się z wonią wódki, cebuli, perfum Guerlain Shalimar, zakazanego seksu i rozkładających się ciał.

 
Polecamy na: https://czest.info/dobry-kryminal

Tyłem do kierunku jazdy - Sylwia Chutnik

 
NAJNOWSZA POWIEŚĆ SYLWII CHUTNIK, LAUREATKI PASZPORTU POLITYKI

Staśka zawsze była krewka. Spryciula, cwaniara, fryga. W PRL-u była jak kolorowy ptak. Biegała ulicami Warszawy w ufarbowanych pepegach. Zawsze dwa kroki do przodu. Tu biznes, tam flirt, na boku wódeczka.

Magda właśnie to kocha w swojej babci najbardziej. Sama też nie mieści się w szablonie i walczy o siebie wspierana przez queerową grupę znajomych. Ale czasem nawet przyjaciele nie są w stanie pomóc i wtedy Magda próbuje po prostu utrzymać się na powierzchni. Mimo zrzędzenia matki i kolejnej nieudanej randki. Ma w końcu mieszkanie do spłacenia, no i ciągle wierzy, że może być szczęśliwa.

POWIEŚĆ O WOLNOŚCI I ŻYCIU NA WŁASNYCH ZASADACH

Przewrotna, zabawna i dająca nadzieję opowieść o przebojowej Staśce, która pokochała pięknego Rumuna, i o Magdzie, dziewczynie po przejściach. 

O babci i wnuczce, które łączy to, co najważniejsze – potrzeba wolności i życia pełną piersią. 
Zawsze tyłem do kierunku jazdy.
 

Polecamy na: https://czest.info/Must-Have

 

 


Na tropie Vermeera - Agnieszka Ptak

Co charakteryzuje obrazy Vermeera? 

Ograniczona paleta kolorów. 
Piękne tkaniny, obicia, faktury. 
Mapy i okna. 
Perły. 
Postaci kobiet. 
Ale przede wszystkim – są praktycznie niemożliwe do podrobienia.

A jednak kiedy na świecie szaleje wojna, mieszczącą się w Berlinie pracownię malarską odwiedza oficer SS. Ma dla właściciela zlecenie z gatunku niewykonalnych – skopiować Alegorię malarstwa Vermeera. Jacob Wolf, fałszerz i Żyd z pochodzenia, znajduje się w sytuacji bez wyjścia.

Sprawa obrazu wraca pięćdziesiąt lat później. Z Lucasem Allardem, paryskim dziennikarzem, kontaktuje się były więzień obozu koncentracyjnego. Jeśli wierzyć jego słowom, Wolf sporządził nie jedną, lecz dwie kopie arcydzieła. 

Tylko co w takim razie stało się z oryginałem?
Jednocześnie profesor Sorbony Maxime Oiseau otrzymuje od tajemniczego kolekcjonera zadanie odnalezienia oryginału. 
W śledztwo wciąga swoją doktorantkę, ale im więcej odkrywają i im dalej podążają tropami Vermeera, tym bardziej zaczyna interesować ich inna zagadka: kim jest ich zleceniodawca?
 

Polecamy na: https://czest.info/dobry-kryminal

 Mora - Piotr Bojarski
 
KOMISARZ KACZMAREK POWRACA, BY STANĄĆ OKO W OKO Z PRZESZŁOŚCIĄ

Poznań, rok 1934. 
W tajemniczych okolicznościach ginie dawny towarzysz broni Zbigniewa Kaczmarka. Komisarz nie wie, że to dopiero początek serii brutalnych zbrodni. 
W mieście grasuje bezwzględny morderca, który wyzywa Kaczmarka na niebezpieczny pojedynek. Stawka będzie bardzo wysoka – celem padają osoby z dawnego otoczenia komisarza. 
Czy coś zagrozi także jemu?
Śledztwo przeradza się w wyścig z czasem, w którym Kaczmarkowi sekunduje aspirantka z Warszawy. Co oznaczają tajemnicze broszki, które morderca podrzuca swoim ofiarom? Czy to możliwe, że za zabójstwami stoi kobieta? Policjantka Barbara Przysługa zmierzy się z najważniejszą zagadką w swojej dotychczasowej karierze. Czy podoła?
Czy razem z komisarzem Kaczmarkiem znajdzie mordercę, zanim ten zdąży zrealizować swój plan?
 
 
 
 

 

ŚMIERĆ Z NIEBA. Alianckie naloty na polskie i niemieckie miasta  - Leszek Adamczewski

TAJEMNICE HISTORII

Alianckie naloty na cele cywilne podczas drugiej wojny światowej nadal budzą wiele kontrowersji.

 
Bombowce RAF i USA AF, niekiedy wspólnie, zniszczyły nie tylko słynne Drezno, ale także Szczecin, Świnoujście, Żary i Królewiec, zabijając tysiące mieszkańców.

W efekcie amerykańskich nalotów na fabryki benzyny syntetycznej w okolicach Kędzierzyna-Koźla i Góry Świętej Anny zginęły setki Ślązaków polskiego pochodzenia. Bomby nie wybierały ofiar. Podczas bombardowania Peenemünde życie straciło wielu Niemców, w tym kilku uczonych pracujących nad bronią V – bliskich współpracowników Wernhera von Brauna. Niestety, niejako przy okazji śmierć poniosły setki cudzoziemskich robotników przymusowych, w tym również Polaków. Polacy ginęli też w czasie nalotów na fabryki w Poznaniu, Gdyni czy Czechowicach-Dziedzicach. Alianckie naloty na wschodnie obszary Trzeciej Rzeszy nie były, co prawda, tak intensywne jak w części zachodniej. Ziemie wschodnie, w tym włączone do Niemiec terytoria polskie, leżały bowiem dalej od baz lotniczych w Wielkiej Brytanii. Warto jednak przypomnieć, że ofiarami tych bombardowań byli nie tylko mieszkańcy Hamburga, Norymbergi czy Kolonii, o Berlinie nie wspominając, ale także Gdyni, Szczecina, Poznania i Gdańska.
Leszek Adamczewski przypomina te, powoli już blaknące, karty z dziejów drugiej wojny światowej.

---
Leszek Adamczewski – poznański pisarz i dziennikarz, urodzony w Szczecinie. Autor blisko trzydziestu książek. Od 2009 roku współpracuje z Wydawnictwem Replika, którego nakładem ukazały się między innymi opracowania poświęcone wojennym tajemnicom Dolnego i Górnego Śląska, Prus Wschodnich i Zachodnich, Pomorza oraz Kraju Warty i Generalnego Gubernatorstwa. Adamczewski jest także autorem publikacji o niemieckich badaniach nad bronią atomową oraz o największych katastrofach w powojennej Polsce.

 

 


Dziecko Holokaustu - Amira Keidar
 

PRAWDZIWA HISTORIA DZIEWCZYNKI CUDEM OCALONEJ Z ŻYDOWSKIEGO GETTA.

 INSPIRUJĄCA HISTORIA O PRZETRWANIU I NADZIEI W OBLICZU GROZY.
 
Rachela, nazywana Laleczką, urodziła się w getcie w 1941 roku. Jej rodzice, Jakub i Cypa byli gotowi na wszystko, byle tylko utrzymać ją przy życiu. Tuż przed pierwszymi urodzinami Laleczki naziści zaczęli stopniowo mordować wszystkich w getcie. Jej ojciec zdawał sobie sprawę, że oznacza to pewną śmierć również dla jego córeczki. W przypływie desperacji i nadziei, bez względu na koszty, rodzice postanawiają ocalić Rachelę. Cypa przemyca córkę poza granice getta, gdzie czekały jej polskie przyjaciółki: Irena i Zofia. Powierza im swoją ukochaną Laleczkę, po czym wraca do getta, by dołączyć do męża i rodziców– nieświadoma czekającego ją losu. Pomimo śmiertelnego niebezpieczeństwa, Irena i Zofia biorą na siebie odpowiedzialność za opiekę nad dzieckiem w czasie wojny, udając, że jest członkiem ich rodziny. Wiedzą, że gdyby je zdemaskowano, zostałyby rozstrzelane. 
 
Dziecko Holokaustu powstało w oparciu o unikatowy dziennik napisany przez Cypę w trakcie anihilacji getta oraz wywiady z kluczowymi bohaterami tej historii, rzadkie dokumenty i autentyczne listy.
 


Obrońcy Wołynia - Marek. A. Koprowski

Członkowie polskiej konspiracji na Wołyniu występowali w obronie zagrożonej ludności, przeciwko mordom i masowej eksterminacji. O polską rację walczyło wielu bohaterów. Nie wolno pozwolić, aby ich imiona zatarły się w pamięci.


Zorganizowany opór wobec okupanta pojawił się na Wołyniu już w kilka tygodni po zajęciu tego terenu przez Sowietów. Samodzielne grupy konspiracyjne składały się najczęściej z młodych, niedoświadczonych zapaleńców, dlatego Sowieci rozbijali je bez trudu. Kierownictwo polskiego podziemia nie pozostawiło biegu spraw samemu sobie. Związek Walki Zbrojnej skierował na Wołyń oficera mającego zmontować tam siatkę organizacyjną. Ją również rozbito bardzo szybko, a Sowieci dokonali masowych aresztowań, zatrzymując ponad dwa tysiące osób. Utrudniło to niezmiernie zbudowanie struktur konspiracyjnych po wkroczeniu Niemców. Brakowało zwłaszcza osób mających jakiekolwiek doświadczenie wojskowe.
Co prawda Komenda Główna ZWZ-AK powołała tam do istnienia struktury „Wachlarza”, miał też powstać Okręg AK, ale wszystko skończyło się gigantyczną „wsypą” i aresztowaniem kolejnych dwustu członków konspiracji, co ponownie ogromnie ją osłabiło. Funkcjonująca na tych terenach administracja cywilna pozbawiona była zaplecza wojskowego. W efekcie, wobec narastającej agresji ze strony Ukraińców, niektórzy Wołyniacy zaczęli tworzyć samorzutne oddziały samoobrony. Były one zalążkiem legendarnej 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK – formacji stanowiącej absolutny fenomen nawet w skali Polskiego Państwa Podziemnego.
Pamiętając, że historia poznawana przez pryzmat indywidualnych ludzkich losów jest ciekawsza od narracji ogólnej, niniejsza książka przybliża kilkunastu bohaterów, którzy trwale zapisali się w dziejach Wołynia. Praca ta oparta jest na ich osobistych wspomnieniach i relacjach, a także na dokumentach i innych opracowaniach. Są to zarazem dzieje polskiego oporu wobec trzech wrogów: Sowietów, Niemców i Ukraińców.
---
Marek A. Koprowski
Pisarz, dziennikarz, historyk zajmujący się losami Polaków na Wschodzie. Plonem jego wypraw i poszukiwań jest wiele książek, z czego kilkadziesiąt ukazało się nakładem Wydawnictwa Replika. Za serię pod wspólnym tytułem Wołyń otrzymał Nagrodę im. Oskara Haleckiego w kategorii „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”. Jest też laureatem nagrody „Polcul – Jerzy Boniecki Foundation” za działalność na rzecz utrzymania kultury polskiej na Wschodzie. 
Marek Koprowski jest jednym z najciekawszych polskich popularyzatorów historii.
„Do Rzeczy”
 

 

 

SĄD WOJENNY  - Sven Hassel

Mroczny, szokujący wgląd w okrucieństwo nazistowskiego reżimu.

 

Hassel i jego towarzysze zostają rzuceni w wir walk na froncie fińskim. 
Stawiają czoło arktycznej zimie, okrutniejszej niż wszystko, z czym przyszło im się do tej pory zmagać. Zdają sobie sprawę, że śmierć depcze im po piętach. Ceną przetrwania będzie jednak odsiadka w surowym więzieniu Torgau – centrum hitlerowskiego systemu karnego. 
Trafiają tam dezerterzy i właściwie każdy, kto wykazuje poglądy antynazistowskie. Pobyt tam może przynieść wszystko – sąd wojenny i egzekucję albo głód i tortury.

Twórczość Hassela, w tym także powieść Sąd wojenny, przedstawia zmagania wojenne na niemal wszystkich frontach II wojny światowej. 

 
To oparta w dużej mierze na osobistych przeżyciach autora, doskonale skonstruowana, zapadająca w pamięć książka, od której trudno się oderwać!
 

Cena naszych marzeń
Sportowe biografie bez cenzury - Wright Thompson


SZCZERY DO BÓLU REPORTAŻ O LEGENDACH SPORTU
 
polska premiera fenomenalnego reportażu

Dla większości z nas sport to hobby, dla niektórych – sens życia. 

Ceniony amerykański dziennikarz sportowy bierze na warsztat autentyczne historie tych drugich – prawdziwych mistrzów.

Michael Jordan, Muhammad Ali, Tiger Woods, Lionel Messi – to tylko wybrani spośród znanych sportowców i trenerów, których losy przybliża nam Thompson. 

Każdy z nich posiadał wyjątkowy talent oraz marzenie, aby zostać legendą, dla którego niejednokrotnie był gotowy położyć wszystko na szali. 
 
Tylko jaką cenę płaci się za bycie wielkim?

Cena naszych marzeń to znacznie więcej niż doskonały reportaż sportowy – to świadectwo poświęcenia i podróż w czasie do najważniejszych momentów na światowych ringach i boiskach.

 
 To cała prawda o bezwzględnym świecie sportu.
 
 
 
 


BOGINI.  Tajemnice życia i śmierci Marilyn Monroe - Anthony Summers

 

 Najlepsza biografia ikony kina

Życie jak rollercoaster.

Owiana tajemnicą śmierć.
Tabuny kochanków (i kochanek). 
Romanse z braćmi Kennedy. Demony przeszłości. Używki. 
Powiązania z mafią.

OTO LUDZKA TWARZ BOGINI XX WIEKU

Anthony Summers, biograf gwiazd i dziennikarz śledczy, ujawnia wstrząsającą prawdę o życiu i śmierci Marilyn Monroe.

Kim naprawdę była?

Seksbombą czy zagubioną dziewczynką? 
Utalentowaną aktorką czy hochsztaplerką, która zrobiła karierę przez łóżko? 
Z kim romansowała?
 Co sprawiło, że stała się sławna? 
Jak naprawdę wyglądała jej śmierć?

Bogini to biografia Marilyn Monroe napisana na podstawie ponad 600 wywiadów, które autor przeprowadził z przyjaciółmi, kochankami i osobami z najbliższego otoczenia gwiazdy. Śledztwo Summersa stało się podstawą dokumentu Netflixa Tajemnice Marilyn Monroe: Nieznane nagrania (2022).

Kultowa biografia Marilyn Monroe teraz w nowym wydaniu, zaktualizowanym z okazji 60. rocznicy tragicznej śmierci ikony kina.

Polecamy na: https://czest.info/Must-Have

 
 

 

 

CICHOCIEMNI. Elita polskiej dywersji - Kacper Śledziński

Było ich 300. Najlepiej wyszkoleni sabotażyści w historii!

Byli gotowi poświęcić wszystko w dla idei „Wywalcz Polsce wolność lub zgiń!”

Doskonale wyszkoleni, bezgranicznie odważni, desperacko zdeterminowani, bezkompromisowi. Najlepsi z najlepszych - starannie wyselekcjonowani spośród tysięcy kandydatów. Musieli porzucić wszystko, zapomnieć, kim byli, bez słowa opuścić kobiety, które kochali. Poddani morderczemu szkoleniu, przygotowywali się, aby w pojedynkę zmienić bieg historii.
Zrzuceni na spadochronach do okupowanej Polski, podejmowali samobójcze misje. Nieliczni, którzy przeżyli, trafili po wojnie do piekła komunistycznych więzień. Jednak nigdy się nie poddali. Do końca marzyli o wolnej Polsce.

Prawdziwe losy polskich bohaterów, przy których bledną historie o amerykańskich komandosach.
 
 
 
 

Piekło - Max Czornyj

TYM RAZEM BĘDZIE TO PODRÓŻ DO SAMEGO PIEKŁA…

Śmierć czeka mnie bez względu na rozwój wydarzeń. Jak zresztą każdego z nas.
W Lublinie ktoś morduje w bestialski sposób pozornie przypadkowe osoby. Zapisy tortur są transmitowane do sieci. 
 • Co lub kto łączy te zbrodnie? 
 • Czy to możliwe by łączyła je sama Śmierć?

 Tymczasem Tamara Haler znika, a komisarz Deryło decyduje się na podróż do samego piekła, by ją odnaleźć.

 "Szaleniec zniżył głos do demonicznego syku. Nie możemy zrozumieć bólu, o ile sami go nie czujemy…"

PIEKŁO to dziesiąty tom o walce komisarza Deryły ze złem!


Prawie milion sprzedanych egzemplarzy! #maxczornyj
 
 
 
 

 


Laboratorium zagłady - Paweł Głuszek
 
CZY UDA SIĘ ROZWIĄZAĆ JEDNĄ Z NAJWIĘKSZYCH TAJEMNIC II WOJNY ŚWIATOWEJ?

W 1945 roku na terenie klasztoru sióstr Urszulanek w Pokrzywnie pod Poznaniem milicja dokonuje zadziwiającego odkrycia. 
Po latach okaże się, że była to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic III Rzeszy.
W Kraju Warty naziści prowadzą tajne prace nad bronią, która ma odmienić losy wojny. 
To tu ma powstać najstraszniejsza Wunderwaffe Hitlera – broń biologiczna. 
Klasztor, schronienie sióstr zakonnych, staje się siedzibą zła. 
Pracami kieruje Kurt Blome, doświadczony już zbrodniarz wojenny. Wznosi nowe budynki i sprowadza personel – równie bezwzględny jak on.

Paweł Głuszek dociera do niepublikowanych źródeł, aby rozwikłać tajemnicę nazistowskiego programu badań nad bronią biologiczną. 

W historii, w której nic nie jest pewne, fakty mieszają się z domysłami.
 • Co tak naprawdę działo się w Pokrzywnie?
 

 

 

 

 
 

Nie idź tam - Dorota Glica

 
NIKT NIE USŁYSZY TWOJEGO KRZYKU

Marta i Piotr znają się właściwie od zawsze. 
Od dwóch lat tworzą szczęśliwe małżeństwo. 
On jest szanowanym lekarzem, a ona pedagogiem szkolnym w miejscowym liceum. 
Łączy ich prawdziwa miłość, ale i wspomnienie tragedii z przeszłości, kiedy w pobliskim lesie, podczas zorganizowanego po maturze ogniska, zostaje zamordowana przyjaciółka Marty – Karolina. Mimo upływu lat sprawcy do dziś nie odnaleziono. 
Za sprawą specjalistów z polskiego Archiwum X las zostaje ponownie przeszukany, świadkowie przesłuchani, pojawiają się nowe poszlaki i dowody, a sprawa zostaje znów otwarta. 
Jednocześnie Marta zaczyna dostawać anonimowe wiadomości sugerujące, że jej mąż, któremu ufa bezgranicznie, może mieć coś wspólnego z tragicznymi wydarzeniami w lesie.
 • Czy ktoś był świadkiem morderstwa i dlaczego milczał przez tyle lat? 
 • Jak daleko jest w stanie posunąć się kobieta chcąca uchronić ukochanego mężczyznę i utrzymać wizerunek idealnego małżeństwa? 

I WRESZCIE CZY CZŁOWIEK Z NATURY
JEST TYLKO DOBRY, ALBO TYLKO ZŁY?
 
 
 
 

 

 
Gdy opadnie kurz - Robert A. Jansen
 
Czego praca przy katastrofach nauczyła mnie o życiu

O TYCH TRAGEDIACH MÓWILI WSZYSCY.
TYLKO ON WIE, CO WYDARZYŁO SIĘ PÓŹNIEJ.

Gdy gdzieś na świecie dochodzi do katastrofy, na miejscu pojawia się Robert A. Jensen, szef Kenyon International, jedynej firmy, która zajmuje się zarządzaniem skutkami wielkich katastrof.
Pracował przy zniszczeniach po atakach na World Trade Center, zamachach bombowych na Bali, tsunami w Tajlandii, pożarze Grenfell Tower, huraganie Katrina, a także największych katastrofach samolotowych, bo abonament w jego firmie ma wykupionych ponad 75 procent wszystkich linii lotniczych na świecie.
Jensen identyfikuje ofiary, szuka schronienia dla ocalałych i odnajduje rzeczy należące do zmarłych (a czasami skarby, gdy na przykład na pokładzie samolotu, który się rozbił, znajdowały się diamenty i obraz Picassa).
W książce Gdy opadnie kurz nie tylko zdradza kulisy tego, jak stał się najlepszy w wykonywaniu najtrudniejszego zawodu na świecie, ale też otwarcie dzieli się tym, jaką cenę musi płacić za pracę na krawędzi życia i śmierci.
*
Robert A. Jensen to ekspert ds. zarządzania kryzysowego. Ukończył studia na wydziale kryminologii ze specjalizacją egzekwowanie prawa. Podczas swojej 10-letniej służby wojskowej był dowódcą 54. Kompanii Kwatermistrzowskiej – Spraw Pogrzebowych. Przewodził firmie Kenyon International Emergency Services, która od stu lat zabezpiecza miejsca kataklizmów i katastrof. Wraz z końcem 2021 roku ustąpił ze stanowiska prezesa.
Był zaangażowany w działania naprawcze podczas licznych międzynarodowych kryzysów na dużą skalę, zazwyczaj ataków terrorystycznych, śledztw karnych i cywilnych, klęsk żywiołowych i niezliczonych wypadków transportowych – z których większość wiąże się z utratą życia na dużą skalę.
Pracował na miejscu takich katastrof jak atak na World Trade Center 11 września 2001 roku, huragan Katrina w 2005 roku, trzęsienie ziemi na Haiti w 2010 roku. Jensen regularnie jest proszony przez media o komentarze na temat katastrof, kryzysów i ich następstw. Wypowiadał się m.in. w sprawie bombardowania Oklahoma City, ataku na World Trade Center 11 września 2001 roku, bombardowania siedziby ONZ w Iraku, huraganu Katrina, azjatyckiego tsunami w 2004 roku, trzęsienia ziemi na Haiti w 2010 roku, pandemii COVID-19 i wielu katastrof lotniczych.
 

Polecamy na: https://czest.info/znak

 

 
 

 

Tylko to co ważne - Agnieszka Stec-Kotasińska

 
To co ważne jest tuż obok nas, choć często o tym zapominamy.

Natalia i Alex przygotowują się do nadchodzącego ślubu. 
Z pomocą im przychodzi Marcelina, która sama emanuje szczęściem, odkąd dowiedziała się że jej największe marzenie ma szansę się spełnić. Wreszcie zostanie mamą pewnej uroczej czterolatki. Mogłoby się wydawać, że nic nie jest w stanie zburzyć tej sielanki.
Jednak na horyzoncie już zaczynają gromadzić się czarne chmury.
Niespodziewane pojawienie się kogoś z przeszłości, stare tajemnice oraz strach o życie najbliższych sprawią, że bohaterowie zrozumieją, jak kruche może być szczęście i ile wysiłku trzeba włożyć, by go nie stracić.
 • Czy wyjdą z tej próby zwycięsko i będą umieli odpowiedzieć sobie na pytanie, co tak naprawdę w życiu się liczy?

Urokliwe miasteczko Henley-on-Thames, znane z powieści „Siła przeznaczenia”, znów staje się miejscem, w którym grupie przyjaciół dane będzie przeżyć pełen wachlarz emocji.

 
Polecamy na: https://czest.info/Książki-dla-kobiet
 
 
 

Dziewczyna lotnika - Nina Zawadzka

 

PIĘKNA OPOWIEŚĆ O ŻYCIU W CIENIU WOJNY, O ZNISZCZONYCH MARZENIACH I O MIŁOŚCI, KTÓRA ZWYCIĘŻA WSZYSTKO.

W 1937 roku Iza i Janek zakochują się w sobie. Niestety niedługo potem wybucha wojna, która sprawia, że ich plany obracają się w gruzy. Janek angażuje się w walki powietrzne i traci kontakt z ukochaną. Tymczasem los nie oszczędza Izy. Kobieta wraz z małą córeczką zostaje zmuszona do podjęcia decyzji, która na zawsze zaważy na jej przyszłości. Próbuje przy tym żyć nadzieją, że gdy skończy się wojna, Janek wróci i uratuje ją z rąk oprawcy.

Nie wie jednak, że stawką jest nie tylko ich miłość, ale i życie.

 • JAK WIELE MOŻNA POŚWIĘCIĆ, BY URATOWAĆ UKOCHANĄ OSOBĘ?
 • CZY MIŁOŚĆ RZUCONA W WIR OKRUTNEJ HISTORII W KOŃCU ZWYCIĘŻY?PIĘKNA OPOWIEŚĆ O ŻYCIU W CIENIU WOJNY, O ZNISZCZONYCH MARZENIACH I O MIŁOŚCI, KTÓRA ZWYCIĘŻA WSZYSTKO.

Polecamy na: https://czest.info/Wydawnictwo-Filia-poleca


Dom sekretów - Magdalena Kordel

 

Namiętność, która prowadzi do szaleństwa

Do niedawna na pytanie, jakie jest jej życie, Adela odpowiedziałaby bez wahania: spokojne, ale szczęśliwe. Jednak odkąd w Miasteczku niespodziewanie pojawiła się Halina, nic nie jest już takie jak wcześniej. Niepokojona natrętną obecnością siostry i przytłoczona piętrzącymi się problemami kobieta tęskni za poczuciem bezpieczeństwa. Kiedyś dawał je ukochany dworek – tętniący życiem, wypełniony zapachem ciasta i gwarem rozmów. Adela wie, że jest tylko jeden sposób, aby pozbyć się koszmarów oraz odzyskać dawną chęć życia. Musi dotrzymać obietnicy złożonej dziadkowi Konstantemu i opowiedzieć najbliższym o klątwie ciążącej nad ich rodziną. Historia Oleńki – służącej, która z miłości do szlachcica odeszła od zmysłów – odcisnęła piętno na losach pokoleń. Jednak czy Adela będzie w stanie przekonać najbliższych, że ta poruszająca opowieść jest czymś więcej niż rodzinną legendą?

Dom sekretów to trzymająca w napięciu historia o dawnych tajemnicach, nieposkromionych uczuciach i krzywdach, za które trzeba zapłacić. Magdalena Kordel opowiada o codzienności, na której przeszłość kładzie się długim cieniem, i o tym, że od rodzinnych sekretów można się uwolnić dopiero wtedy, gdy podzielimy się prawdą z tymi, których kochamy.

Polecamy na: https://czest.info/Książki-dla-kobiet

 
 

 

 

SYPIAJĄC Z PSYCHOPATĄ - CAROLYN WOODS

ZAFASCYNUJE, UZALEŻNI, OSZUKA

OSZUST Z TINDERA NIE JEST JEDYNY – OTO PRAWDZIWA HISTORIA, KTÓRA ZASZOKUJE CIĘ TAK SAMO JAK DOKUMENT NETFLIXA.

A zaczęło się jak w bajce. 

Spotkali się przypadkiem i od razu między nimi zaiskrzyło. 
Zaprosił ją do ekscytującego, pełnego przepychu świata, a ona była tak zakochana, że ignorowała wszystkie znaki ostrzegawcze. 
I żyliby długo i szczęśliwie, ale wkrótce okazało się, że w łóżku nie leży wymarzony książę, ale prawdziwy i groźny psychopata.
 • W którym momencie Carolyn straciła czujność? 
 • Czy w ogóle mogła ustrzec się przed tym związkiem? 

Była wykształcona, zamożna, niezależna i wcale nie szukała miłości.


Nawet nie zauważyła, kiedy została zmanipulowana przez Marka. 
Odcięła się od przyjaciół i rodziny, zadłużyła na ogromne kwoty i na każdym kroku była kontrolowana. A wszystko to z miłości do psychopaty.
"Sypiając z psychopatą" - to prawdziwa historia Carolyn Woods, którą wykorzystał mężczyzna podający się za kogoś innego i poszukiwany przez Interpol. 
To ostrzeżenie, że każda z nas może paść ofiarą manipulacji. 
Zobacz, co możesz zrobić, by tego uniknąć.
 
NA JEJ MIEJSCU MOŻESZ ZNALEŹĆ SIĘ RÓWNIEŻ TY
 


IDEALNA NIANIA - GEORGINA CROSS

 
Thriller psychologiczny, który zapiera dech w piersiach!!!!
 
POTRZEBNA NIANIA.
KLUCZOWA JEST DYSKRECJA.
OBOWIĄZUJĄ SPECJALNE WARUNKI
 

Młoda kobieta przyjmuje ofertę pracy jako niania u bardzo zamożnej rodziny. 
Myśli, że znalazła przepustkę do lepszego życia. Nie może bardziej się mylić…
 
 Gdy Sarah Larsen znajduje ogłoszenie na tablicy korkowej w lobby budynku, w którym mieszka, jedno spojrzenie na adres mówi jej, że to szansa, by zmienić swoje życie. 
Praca zdaje się być jak marzenie: luksusowy apartament w Upper West Side w Nowym Jorku; pensja, która dodaje kilka zer do jej obecnych wpływów; cudowna matka, która jest bardziej jak przyjaciółka niż potencjalna szefowa. Jest przepełniona radością, gdy oferują jej stanowisko i bez zastanowienia podpisuje klauzulę poufności. Niestety z czasem sprawy się komplikują. 
W rodzinie Birdów jest coś bardzo dziwnego.
 •  Dlaczego piękna pani Bird nigdy nie wychodzi z apartamentu sama?
 •  I co się stało z poprzednią nianią? 

Wkrótce okazuje się, że dziwne zachowania Birdów to coś więcej niż ekscentryczność zamożnych ludzi. 

Jednak wtedy jest już za późno i Sarah nie ma jak szukać pomocy. 
 
W końcu kluczowa jest dyskrecja.

Polecamy na: https://czest.info/dobry-kryminal


IMPREZA SĄSIEDZKA - S.E. LYNES

 
Thriller psychologiczny z szokującym zakończeniem

Ava zostawiła swoją córkę w wózku tylko na pięć minut. Pasy były zapięte i była przekonana, że córeczka jest bezpieczna.
 Ale kiedy zeszła na dół, drzwi były otwarte, a Abi nie było......
 
Rok później Lovegoodowie planują swoje długo oczekiwane przyjęcie z okazji przebudowy domu. Ava nie chce iść. 
Nie może znieść widoku końca drogi, miejsca, w którym zniknęła Abi, nie chce spędzać czasu z ludźmi, którzy nie podzielają jej żalu.
 Jej mąż Matt namawia ją: martwi się o nią. Noc poza domem może jej dobrze zrobić. Ale w trakcie rozmowy z przyjaciółmi i sąsiadami, przy drinku i plotkach, Ava dowiaduje się czegoś nowego o dniu, który przeżywała tysiące razy. 
Rzucony niedbale komentarz, który może wszystko zmienić. 
 
 
 
AVA MYŚLAŁA, ŻE ZNA KAŻDY SZCZEGÓŁ TAMTEGO DNIA.
WKRÓTCE PRZEKONA SIĘ, ŻE BYŁA W BŁĘDZIE.
 

Polecamy na: https://czest.info/dobry-kryminal

 

 


 

Mój ostatni miesiąc - Marcell Moss


WZRUSZAJĄCA POWIEŚĆ YA O WIELKIEJ PRZYJAŹNI I PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI autora bestsellerów o LICEUM FREUDA.

Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. 

Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. 
Gdy pewnego dnia pod wpływem używek omal nie doprowadza do tragedii, zmartwiony ojciec podejmuje wobec niego stanowcze kroki. Mężczyzna nakłania syna do odbycia wakacyjnego wolontariatu w podwarszawskim hospicjum. Wierzy, że opieka nad ludźmi nieuleczalnie chorymi pomoże zbuntowanemu Sebastianowi na nowo docenić życie.

Wkrótce chłopak poznaje chorego na raka Mateusza. 

Ten wyjawia Sebastianowi, że zdaniem lekarzy został mu miesiąc życia. 
Zamierza jednak oszukać śmierć, a nowy znajomy ma mu w tym pomóc.
 Rozpoczyna się pełen humoru, wzruszeń i cennych życiowych lekcji wyścig, w którym stawką jest każdy dodatkowy dzień. W jego trakcie Sebastian i Mateusz nie tylko odkrywają prawdę o sobie, ale i przekonują się, że miłość i pamięć mają dużo większą moc niż śmierć.
 
MIŁOŚĆ JEST NAJWAŻNIEJSZA, CZYŻ NIE?
 
 

 

Zostań ze mną - Joanna Kruszewska
 

PRZEJMUJĄCA HISTORIA OPOWIEDZIANA NA PRZESTRZENI LAT.

 O TYM, JAK NIEPOWODZENIA MOGĄ KSZTAŁTOWAĆ CHARAKTER, A WALKA Z NIMI PRZYNOSIĆ NIEPRZEWIDYWALNE KORZYŚCI. 
 
W otoczeniu pięknych podlaskich krajobrazów, gdzie przyroda wyznaczała rytm każdego dnia dorasta Maria, której życie dotąd nie rozpieszczało.
 Kiedy spotyka wymarzonego mężczyznę, przystojnego szanowanego lekarza, wydaje jej się, że los w końcu się do niej uśmiechnął.
 Okazuje się jednak, że jest on brutalnym despotą, a Maria musi zdecydować o przyszłości swojej i swoich dzieci.
 

CZY ODWAŻY SIĘ PRZECIWSTAWIĆ I WZIĄĆ SPRAWY W SWOJE RĘCE?
 
Polecamy na: https://czest.info/Książki-dla-kobiet
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 


Spacer nad rzeką - Monika A. Oleksa
 

Urzekająca opowieść o miłości, starym rodzinnym domu w Kazimierzu nad Wisłą i małym miasteczku, którego mieszkańcy skrzętnie przechowują wspomnienia. 
 
Każdy człowiek rodzi się z pustką, którą może wypełnić tylko jedna, właściwa osoba.

Zosia Rybicka ma szczęście, spotyka Pawła, mężczyznę swojego życia. Zakochują się w sobie bez pamięci.
Paweł, szanowany lekarz z warszawskiej kliniki, proponuje jej wyjazd do rodzinnego domu w Kazimierzu nad Wisłą.
Tam, w małym miasteczku, Zosia poznaje ludzi i miejsca bliskie jej ukochanemu.
Każdego dnia Kazimierz odkrywa przed Zosią swoje małe sekrety.
Mieszkańcy Doktorówki, domu Pawła, dbają o nią troskliwie.
Zosia rozkochuje się w powolnym rytmie życia miasteczka, w jego brukowanych uliczkach i spacerach wzdłuż rzeki.
Wśród dobrych wspomnień odkrywa jednak także te bolesne.
Kim była Julia? Jakie sekrety zabrała ze sobą, gdy odeszła?
Dlaczego obecność Mikołaja, brata Pawła, wprowadza tak wiele niepokoju?


W atmosferze budzącej się wiosny, wiślanych skarp i cienistych wąwozów, które oparły się upływowi czasu, Zosia odkrywa prawdę o cudownym kazimierskim domu i zamieszkującej go rodzinie. 
Jej przyjazd sprawia, że dawne rany zostają rozdrapane, jednak tylko po to, by móc wreszcie się prawdziwie się zagoić.
 
Szczęście, które mogą dać tylko najbliżsi, nareszcie rozkwita w Doktorówce jak piękny majowy dzień, który przychodzi po gwałtownej wiosennej burzy.
 
Polecamy na: https://czest.info/Książki-dla-kobiet

 
 

 

W Paryżu możesz być kim chcesz - Agnieszka Łopatowska

 

Historia miłości, która zmienia życie

 

Jeśli dopiero planujesz podróż do Paryża, ta książka pozwoli ci poczuć jego magiczną atmosferę. A jeśli zdarzyło ci się już odwiedzić miasto świateł – da szansę na powrót do najwspanialszych chwil.

 

Do słynnego miasta miłości przywiodło ją uczucie.
Narzeczonego, który na co dzień mieszka pod Paryżem, poznała tuż przed pandemią. Zakochała się i kilka miesięcy później postanowiła wywrócić wszystko do góry nogami. Porzuciła poukładane życie, etat, ukochany Kraków. Spakowała swojego wiernego towarzysza, kota Piekło, i przeprowadziła się do Francji, o której zawsze marzyła.
Od tego momentu z wielką ciekawością, zachwytem i czułością eksploruje Paryż. Odwiedza zakątki, których nie ma w przewodnikach turystycznych. Rozmawia z ludźmi podobnie jak ona zafascynowanymi miastem miłości.
 

W Paryżu możesz być kim chcesz to opowieść o miłości i o mieście, w którym wszystko jest możliwe.

*
Agnieszka Łopatowska (ur. 1979) – mentalna paryżanka, dziennikarka obecna w mediach od ponad dwóch dekad. Kierowała redakcjami informacyjnymi i lifestyle’owymi. Uczy studentów dziennikarstwa internetowego. Uwielbia opowiadać o jedzeniu, podróżach i dobrych książkach. Zakochana w Paryżu i narzeczonym

Polecamy na: https://czest.info/znak

 


 

 
****

Ostatnie dni w Berlinie - Paloma Sánchez-Garnica

 

PONAD 100.000 SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY! FINALISTA PREMIO PLANETA 2021!


Wciągająca, wielowymiarowa powieść, w której groza narodzin faszyzmu i stalinizmu przeplata się z wielką miłością i walką o przetrwanie” – La Razón 
 
Pełna zwrotów akcji, wartka i pasjonująca podróż przez najokrutniejszy okres w historii” – ABC 
 
Piękna opowieść o miłości i wojnie, o walce i przetrwaniu”– La Vanguardia 
 
 
MIŁOŚĆ I NADZIEJA SĄ POTĘŻNIEJSZE NIŻ NIENAWIŚĆ I GNIEW. 
 
Gdy Jurij Santacruz przyglądał się paradzie z okazji mianowania Adolfa Hitlera na kanclerza Niemiec, nie mógł przypuszczać, jak bardzo ten dzień odmieni jego życie. Do Berlina przyjechał kilka miesięcy wcześniej, po tym, jak z częścią rodziny uciekł z Sankt Petersburga przed skutkami bolszewickiej rewolucji, która pozbawiła ich wszystkiego. Jurija pozbawiła także matki i młodszego brata – rosyjskie władze nie zezwoliły im na opuszczenie kraju. Pewnego dnia poczucie sprawiedliwości każe mu stanąć w obronie młodego komunisty napadniętego przez hitlerowskie oddziały szturmowe. 
Wtedy też pozna swoją wielką miłość, Claudię, żonę dowódcy SS. 
Jego życie nieoczekiwanie się zmieni, a pierwszoplanowy dotychczas cel – odnalezienie matki i brata – zastąpi inny, ważniejszy w tych koszmarnych czasach: walka o przetrwanie.
 
 

Przypadkowe odkrycia medyczne - Winters Robert W.

 

Fascynująca opowieść o odkryciach medycznych, które całkiem niechcący zmieniły świat

Jak upiór i trochę szczęścia zmieniły świat

Czy wiesz, że:

• miniaturowy odłamek plastiku w oku pilota RAF-u sprawił, że dziś używamy tego materiału do produkcji sztucznych soczewek;

• tytanowa komora, która za nic nie dawała usunąć się z kości królika, doprowadziła do powstania implantów dentystycznych;

• viagrę zawdzięczamy grupie chemików pracujących nad nowym lekiem mającym przynieść ulgę cierpiącym z powodu dusznicy bolesnej;

• pięć wyjątkowo ciepłych tygodni 1928 roku pomogło Alexandrowi Flemingowi w odkryciu penicyliny.
 

Wiele z najważniejszych odkryć medycznych zostało wynalezionych zupełnym przypadkiem. Poznaj fascynujące historie, które zmieniły świat.
 
 
 

 
 
****

CENTRUM ŚMIERCI - Ribowsky Shiya, Shachtman Tom

 

OSIEM MILIONÓW MIESZKAŃCÓW TO OSIEM MILIONÓW SPOSOBÓW NA ŚMIERĆ.
 
OPOWIEŚĆ JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH ŚLEDCZYCH Z ZAKRESU MEDYCYNY SĄDOWEJ.
DLA FANÓW BESTSELLERA "CIAŁO NIE KŁAMIE"

Oto Nowy Jork, jakiego nie znałeś: podróż przez pełne robactwa noclegownie w ponurych dzielnicach i luksusowe apartamenty w centrum miasta, podczas której z kolejnych szaf metropolii niespodziewanie wychodzą trupy. 
 
W tej opowieści medycyna sądowa służy nie tylko rozwiązywaniu kryminalnych zagadek, ale też ratowaniu życia. 
BLIŻEJ METROPOLITALNYCH KOSTNIC ZNAJDZIESZ SIĘ TYLKO JAKO OFIARA MORDERSTWA.
 
*
Shiya Ribowsky przez piętnaście lat pełnił funkcję śledczego w Biurze Naczelnego Lekarza Sądowego Nowego Jorku – najbardziej rozbudowanej organizacji tego typu na świecie. Kierował największym przedsięwzięciem w dziejach medycyny sądowej, identyfikując szczątki ofiar zamachów z 11 września 2001 roku. Rozwiązywał sprawy ponad ośmiu tysięcy zgonów i odegrał kluczową rolę przy wyjaśnianiu kilku najbardziej zagadkowych przypadków śmierci w Nowym Jorku.
*
CENTRUM ŚMIERCI, książka wciągająca, a zarazem niezwykle bolesna,
 stanowi wyjątkową biografię Nowego Jorku, w której to, co straszne, przeplata się z tym, co wzniosłe.
 Autor odmalowuje nader celny portret śmierci (i życia) w mieście, które nigdy nie zasypia.
 
 
 
 

KEMPING CHAŁUPY 9 

- Janus Katarzyna, Kosin Renata, Matyszczak Marta, Milli Dorota, Rogoziński Alek, Stelar Marek, Tekieli

CHAŁUPY WELCOME TO! 

 
Zaczynają się wakacje, pierwsi szczęściarze ruszają na zasłużone urlopy. 
Czy mogą liczyć na piękną pogodę, miłe towarzystwo i odrobinę zasłużonego spokoju? 
A co, jeśli pan z niebieskiej przyczepy okaże się fanem grillowania całą dobę, w łazienkach zabraknie bieżącej wody, a sąsiadka trochę zbyt nachalnie epatuje seksapilem w postaci zbyt skąpego stroju w czerwone kropeczki? 
 
Nie można pozwolić, by upragnione dwa tygodnie zmieniły się w koszmar. 
 
Trzeba ratować te wakacje za wszelką cenę. 
 
URLOP W PRZYCZEPIE KEMPINGOWEJ
– CO MOŻE PÓJŚĆ NIE TAK?
 
 
 

 

ROK NA KOŃCU ŚWIATA - Agnieszka Zakrzewska
 

 

W tej opowieści życie ma smak CZEKOLADY 
 
Nina po rozstaniu z wielką miłością szuka swojego miejsca na ziemi. 
Pracuje w małej księgarni, która stoi na progu bankructwa, więc gorączkowo zastanawia się, jak powinna wyglądać jej przyszłość.
 Niespodziewanie dostaje podpowiedź od losu – ciotka, o której istnieniu nie wiedziała, zapisuje jej w spadku sklep z czekoladkami w centrum urokliwego miasteczka. Warunek jest jeden – Nina może go sprzedać dopiero po roku. 
Tak rozpoczyna się przygoda, w czasie której dziewczyna będzie musiała nie tylko zgłębić tajniki prowadzenia czekoladowego biznesu, ale także zmagać się z zaciętą konkurencją w osobie wyjątkowo przystojnego właściciela pobliskiej cukierni...
 
 
 
 
Polecamy na: https://czest.info/Książki-dla-kobiet
 
 

LEŚNICZÓWKA - Agnieszka Kulig

 
Czy mimo przeciwności losu zawsze można znaleźć drogę do szczęścia?

Czy w małych mazurskich Wikliszkach Anna i Radek postanowią na nowo zawalczyć o swoje szczęście i znajdą do siebie drogę?

Anna jest pisarką z Warszawy, która przyjechała na wieś, żeby w spokoju napisać kolejną książkę. Radek jest meteorologiem, wykładowcą uniwersyteckim, który mieszka w leśniczówce na Mazurach. Oboje mają za sobą nieudane związki, jednak, mimo początkowej wzajemnej niechęci, powoli zaczyna rodzić się między nimi uczucie. 

 
Sobótkowe ognisko, wycieczka do Olsztyna i rajd rowerowy coraz bardziej zbliżają ich do siebie.
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

 TOKSYCZNA POZYTYWNOŚĆ - Whitney Goodman

 

 

Czasami coś może wydawać się trudne, bo po prostu jest TRUDNE. 
A nie dlatego, że jesteś słaby lub zbyt wrażliwy. 
 
WSPANIAŁY PRZEWODNIK NA TEMAT ZARZĄDZANIA EMOCJAMI
 
 JAK ZACHOWAĆ ZDROWY ROZSĄDEK W ŚWIECIE OGARNIĘTYM OBSESJĄ BYCIA SZCZĘŚLIWYM 
TOKSYCZNA POZYTYWNOŚĆ TO NIE LISTA CYTATÓW. 
TO MODA NA UŚMIECHY I POZYTYWNE MYŚLENIE ZA WSZELKĄ CENĘ, WBREW TEMU, CO CZUJEMY. 
 
Masz dość wszechobecnej presji bycia nieustannie szczęśliwym czy porad w stylu „spróbuj znaleźć coś pozytywnego w swojej sytuacji”? 
Nie możesz już patrzeć na memy typu „strefa dobrych wibracji” i „życie jest piękne”?
 Chcesz po prostu być autentycznym? 
Ta książka jest dla Ciebie! 
 
Każdego dnia jesteśmy poddawani presji, aby być pozytywnymi.
 Nieustannie wmawia się nam, że kluczem do szczęścia jest wyzbycie się negatywnych emocji. Nawet w obliczu choroby, straty, rozstania czy innych trudności, nie ma miejsca na wyrażanie prawdziwych uczuć. A co, jeśli to właśnie ta wszechobecna pozytywność u wielu z nas jest przyczyną niepokoju, przygnębieniaczy wypalenia? W tym pokrzepiająco szczerym przewodniku uznana terapeutka Whitney Goodman przybliża najnowsze badania i zestawia je z konkretnymi przykładami oraz historiami pacjentów, które ukazują, jak szkodliwa dla nas jest toksyczna pozytywność.
 
 POZWÓL SOBIE DOŚWIADCZAĆ TEGO, 
CO CZYNI NAS LUDŹMI – DOBREGO I ZŁEGO.
 

 

 

Pogodni nihiliści. 

Jak przestać szukać we wszystkim sensu i wreszcie poczuć ulgę - Wendy Syfret

Jak przestać szukać we wszystkim sensu i wreszcie poczuć ulgę

MANIFEST PRZECIW POGONI ZA SENSEM ŻYCIA

Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Jeśli wciąż szukasz odpowiedzi na te pytania, mam dla ciebie złą wiadomość: nic nie znaczymy, zmierzamy donikąd. 

Wszystko jest bez sensu. 
I to jest okej. 
Co więcej – to właśnie pustka może przynieść ci upragniony spokój i ukojenie.

Dołącz do pogodnych nihilistów i wreszcie poczuj ulgę!

 
 
 
 

 

 

Bardzo cichy rozwód - Alek Rogoziński

 

To miało byś spokojne rozstanie.
Niestety nie wyszło.

Kiedyś byli szczęśliwym małżeństwem i świata poza sobą nie widzieli. 

Jednak po kilku wspólnych latach Zuzanna i Kacper z całego serca mają siebie dość. 
Każde z nich nie może się też doczekać chwili, kiedy powie drugiemu: „Chcę rozwodu!”.
 A kiedy wreszcie ów upragniony moment nadchodzi, szybko okazuje się, że… rozstanie to ostatnie, co będzie zaprzątać ich głowy. 
Wplątani w morderstwo, uciekający przed policją i gangsterami, małżonkowie zdani są tylko na siebie. Pytanie tylko: czy aby na pewno mogą sobie wzajemnie ufać?
 
 „Bardzo cichy rozwód” to kolejna powieść Alka Rogozińskiego, autora znanego z łączenia klasycznych intryg kryminalnych z dużą dawką czarnego humoru.
 

Polecamy na: https://czest.info/dobry-kryminal

 

 

 

 


 

 
Czas zdrajców - Marek Krajewski
 
Spacer po linie
 
 Nowość Krajewskiego
-  trzymająca w napięciu do ostatniej strony powieść szpiegowska, w której Marek Krajewski wykorzystuje zapomniane karty z historii służb specjalnych Drugiej Rzeczypospolitej.

Rok 1935.

Do polskiego konsulatu we Wrocławiu zgłasza się młoda rozwódka z ofertą sprzedaży tajnych dokumentów, które mogą wstrząsnąć nie tylko polską, ale nawet europejską polityką. Cena, jakiej za nie żąda, jest jednak zdecydowanie wygórowana.

Kapitan Jan Henryk Żychoń, do którego trafia sprawa, szybko dowiaduje się, że Aurelia Teichert de domo Oskiada Inglisjan vel Inglisowicz, oprócz niezwykłych talentów: językowego i pianistycznego, ma ogromną słabość do postawnych mężczyzn o charakterystycznej fryzurze. Postanawia ściągnąć ze Lwowa jednego ze swoich najlepszych ludzi – Edwarda Popielskiego, zwanego Łyssym.

Na widok zdjęcia nieprzeciętnej piękności o oczach pełnych orientalnej melancholii Popielski odrzuca wszelkie skrupuły i postanawia przyjąć zadanie – sprawić, by ponętna rozwódka na jakiś czas zapomniała o bożym świecie i dobrowolnie zdradziła mu treść dokumentów. Za nic mając ostrzeżenia Żychonia: „Niech się pan sam w niej nie zakocha!” – rusza do Wrocławia.

Spotkanie z piękną Aurelią i z brutalnymi funkcjonariuszami tajnych służb hitlerowskich okaże się najniebezpieczniejszą z jego misji. Misterna gra wywiadów nie jest tutaj pojedynkiem dżentelmenów, lecz wyniszczającą walką prowadzoną przez renegatów, podwójnych agentów i manipulatorów depczących ludzie uczucia.

 
 
 
 

 

 

Trup w wannie - Dorothy L. Sayers

 
Wciągająca intryga kryminalna, uroczy bohater, błyskotliwy humor i doskonale odmalowane realia życia brytyjskiej socjety lat trzydziestych.

Seria kryminałów drugiej obok Agathy Christie kultowej autorki brytyjskiej.

Po raz pierwszy w Polsce w całości!

Szanowany architekt znajduje w swojej wannie nagie zwłoki. Jedyną wskazówką są pozostawione na miejscu zbrodni eleganckie binokle. Policja ustala, że ciało należy do finansisty, który poprzedniej nocy zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Dość szybko okazuje się jednak, że sprawa nie jest tak prosta. A nic nie intryguje lorda Petera Wimseya bardziej niż trudne do rozwikłania zagadki!

Wraz z przyjacielem ze Scotland Yardu i niezastąpionym lokajem Bunterem lord Wimsey rozpoczyna karierę detektywa amatora.

Niezwykła uczta dla fanów kryminałów retro!

W przygotowaniu kolejne tomy serii.

 
 
 
 

 

 

Dom z witrażem  -  Żanna Słoniowska

 
 • KSIĄŻKA UHONOROWANA NAGRODĄ CONRADA
 • NOMINACJA DO LITERACKIEJ NAGRODY NIKE
 • I MIEJSCE W KONKURSIE ZNAK LITERANOVA NA NAJLEPSZĄ POWIEŚĆ

Historia czterech kobiet, jednego witrażu we Lwowie i całej Ukrainy

Wydawnictwo Znak przekaże dochód ze sprzedaży książki
na pomoc humanitarną dla Ukrainy
***


W lwowskiej kamienicy z niespotykanym witrażem mieszkają cztery kobiety – prababka, babka, wnuczka i prawnuczka. Żyją w mieście, w którym brakuje mężczyzn, bo porwała lub pokaleczyła ich historia. Kobiety toczą własne wojny i rewolucje.

Prababka ma rytuał zamykania drzwi. Najpierw pierwsze, ciemne, drewniane – dwa obroty klucza i łańcuch. Potem kolejne, białe, zamykane równie gorliwie. Po tym, co przeżyła w Rosji wie, że nigdzie nie może czuć się bezpiecznie.
Kiedy pewnego dnia 1988 roku do mieszkania przynoszą zawinięte w niebiesko-żółtą flagę ciało jej wnuczki, prababka przestaje blokować drzwi. Najgorsze już się stało.
Ale to nie koniec historii tej rodziny. I nie koniec walki o niezależność.

Dom z witrażem to poruszająca opowieść o kobietach, 
miłości i budzeniu się do wolności.
 

***

Żanna Słoniowska (ur. w 1978 roku we Lwowie) – Ukrainka o polskich korzeniach, pisarka, dziennikarka, tłumaczka. Mieszka w Krakowie. Jej debiutancka książka Dom z witrażem ukazała się po raz pierwszy w 2015 roku, a jej wydanie było nagrodą w konkursie wydawnictwa Znak na najlepszą powieść. Autorka otrzymała także Nagrodę Conrada za najlepszy debiut roku, oraz była nominowana do Literackiej Nagrody „Nike”. Książka została wydana w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Rosji i Ukrainie, niebawem ukaże się w Hiszpanii. W 2019 roku Słoniowska opublikowała kolejną powieść – Wyspę. Obecnie pracuje nad następną książką, której akcja będzie toczyć się w Ukrainie.

 
 

 

Szkoła luster - Ewa Stachniak

 
W świecie dworskich intryg prawda jest najpilniej strzeżoną tajemnicą.

Wersal, rok 1755. 

Królewskie rezydencje widziane oczami trzynastoletniej Véronique oszałamiają blichtrem. Jej życie zmieni się na zawsze, kiedy po raz pierwszy przejdzie przez słynną Salę Luster. Jak wiele innych nieświadomych i niewinnych dziewcząt przed nią, Véronique szybko orientuje się, że znalazła się w pałacu nie po to, żeby być służącą polskiego hrabiego, kuzyna królowej. Ma zaspokajać fantazje wyjątkowo wpływowego mężczyzny. Ale nikt nie mówi jej, że stała się zabawką w rękach Ludwika XV. W świecie dworskich intryg prawda jest najpilniej strzeżoną tajemnicą. Kiedy Véronique przypadkiem ją poznaje, nie ma już dla niej odwrotu. Zadba o to sama madame de Pompadour.

Szkoła luster to wielogłosowa, misternie utkana powieść, w której splatają się losy Véronique i jej nieślubnej córki Marie-Louise. Kobiety robią wszystko, żeby odnaleźć swoje miejsce mimo sztywnej hierarchii społecznej i burzliwej epoki schyłku monarchii, w jakiej przyszło im żyć.

 
***

Ewa Stachniak, autorka bestsellerowej Katarzyny Wielkiej, oddaje realia osiemnastowiecznej, szybko zmieniającej się Francji z niezwykłą dbałością o detale, czerpiąc inspirację m.in. z pamiętników madame du Hausset, pokojówki madame de Pompadour.

 


 

 

Kamperem do Kabulu 
- Andrzej Meller, Eleonora Meller
 
Hippisowskim szlakiem przez Turcję, Gruzję, Armenię, Iran i Afganistan

NIE KAŻDY MA ODWAGĘ WYRUSZYĆ W TAKĄ PODRÓŻ

 


Andrzej, były korespondent wojenny, zawsze marzył o tym, żeby pokazać żonie Afganistan, kraj groźny i piękny, niepodobny do żadnego innego. 
Ela, szamańska dusza, miłośniczka gongów i leczniczych ziół, nie była pewna, czy jest gotowa na tak niebezpieczną podróż.

Pewnego dnia pakują się do starego mercedesa MB 100 i ruszają dawnym jedwabnym szlakiem, który w latach 70. przemierzały kolorowe autobusy pełne dzieci kwiatów głodnych przygód, narkotyków i wolnej miłości.

Autorzy chcą zobaczyć nigdy niezdobytą przez obce wojska dolinę Pandższiru i Bamian, buddyjskie sanktuarium zniszczone przez islamskich radykałów. Odnaleźć dawnych przyjaciół, których Andrzej poznał podczas reporterskich wypraw do strefy wojny. Ale najpierw będą musieli pokonać przyprawiające o zawroty głowy serpentyny w górach Armenii i przeprawić się przez granice, na których każdy obcy witany jest z podejrzliwością.

 • Kto ich ugości, a kto będzie chciał oszukać? 
 • Czy stary szaman pomoże Eli pozbyć się lęku wysokości? 
 • Co zrobią, gdy na górskiej drodze hamulce w kamperze odmówią posłuszeństwa?

A PRZEDE WSZYSTKIM: 

CZY ZDĄŻĄ DOTRZEĆ DO KABULU, ZANIM ZAJMĄ GO TALIBOWIE?
 
 
 

 

Odzyskany los. Saga o Karli Linde tom 4 - Marzena Rogalska

Inspirująca historia o nadziei kiełkującej na gruzach dawnego świata

 • Któż mógłby przypuszczać, że gdy tylko ucichnie wojenna zawierucha, Karla porzuci bezpieczny Londyn dla niepewnej przyszłości w stalinowskiej Polsce? 
 • I kto mógł podejrzewać, że ta decyzja na dobre odmieni jej życie i sprawi, że nareszcie znajdzie w nim sens i cel? Czy odnajdzie po latach swoją dawną miłość? 
 • Jak wychowana w dostatku młoda kobieta poradzi sobie w zgrzebnej rzeczywistości PRL-u?

Karla staje się mimowolnym świadkiem historii trudnych powojennych lat. 
Na kanwie jej barwnego, prywatnego życia splatają się wątki najważniejszych wydarzeń powojennej Polski, nieoczekiwanie odmieniając losy jej i jej bliskich. 
A mądra szkoła Emila i Dorothy pozwala jej na to, by w najtrudniejszych chwilach zachować to, co najważniejsze: własną godność.
Marzena Rogalska w znakomitym zwieńczeniu swojej tetralogii o dziejach Karli Linde jak nikt opowiada o kobiecej sile, ludzkiej przyzwoitości, o lojalności wobec najbliższych, i o tym, czego wszyscy przecież pragniemy – odnalezieniu sensu życia.
 
***
Marzena Rogalska – dziennikarka z powołania, potrafi rozmawiać z ludźmi, a nade wszystko umie ich wysłuchać. Autorka bestsellerowych powieści Wyprzedaż snów, Gra w kolory i Druga miłość.
 
 
 
 

 

Opowiedz mi swoja historię - Katarzyna Janus

 

Wzruszająca opowieść o kobietach, których losy przecinają się w dramatycznych okolicznościach.

LOSY LUDZKIE, CZASAMI NAJBARDZIEJ ZASKAKUJĄCE I DRAMATYCZNE, POTRAFIĄ JEDNAK MIEĆ SZCZĘŚLIWY FINAŁ, PODOBNIE JAK POPLĄTANE WSTĄŻKI MOŻNA ROZPLĄTAĆ I UŁOŻYĆ NA SWOIM MIEJSCU. 

Matylda Wiśniewska jest psychologiem klinicznym i pracuje w szpitalu. Jednak los jej nie oszczędza. Jednego dnia dowiaduje się, że nie jest córką swojego ojca, a już następnego odchodzi od niej mąż. Kobieta ma wrażenie, że jej świat się wali. Natalia Krzyżanowska jest piękną dziewczyną, od dzieciństwa zakochaną z wzajemnością w koledze z klasy, Kajetanie. Tuż przed maturą okazuje się, że oboje zostaną rodzicami, na dodatek spodziewają się bliźniąt. Łącząca ich miłość okazuje się wyjątkowa. Tymczasem okrutny los nie daje młodym spokoju, Kajtek ginie w wypadku motocyklowym. 

Obie kobiety spotykają się w szpitalu…

 

Polecamy: https://czest.info/Książki-dla-kobiet

 

 

 

 


 

 

Wszystko będzie dobrze - Renata Kosin

 

Miłość nas znajdzie, nawet jeżeli będziemy próbowali przed nią uciec.

 

Ida jest rozwódką, która samotnie wychowuje nastoletniego syna i opiekuje się dwiema lekko zwariowanymi ciotkami. 

Wandzia i Ofelia to bliźniaczki o skrajnie różnych charakterach – pierwsza jest stateczna, druga postrzelona, obie jednak są tak samo energiczne i pomysłowe, przez co sprawiają mnóstwo kłopotów. 

Mają jednak jeden wspólny cel: pragną znaleźć Idzie męża, dlatego nie ustają w próbach swatania jej z prawie każdym wolnym mężczyzną, który pojawi się na horyzoncie, nie zważając na jej rozpaczliwe protesty.

 

Polecamy: https://czest.info/Wydawnictwo-Filia-poleca

 

 

 

 


 

Mortalista - Max Czornyj

 
 
Każda śmierć pozostawia po sobie ślady. 
Ktoś je musi posprzątać.

OD ŚMIERCI NIE MOŻNA UCIEC. NIGDZIE.

W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci.

 • Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany nauczyciel był seryjnym mordercą?
 • Czy to on odpowiadał za zaginięcia sprzed lat?

Tymczasem zostaje porwana kolejna osoba. Honoriusz Mond, wyzuty z emocji były kierownik katedry mortalistyki, jest specjalistą od umierania. Wie, że każda śmierć stanowi zagadkę, a po świecie chodzą zbrodniarze, którzy nigdy nie odpowiedzą za swoje czyny. Musi zrobić wszystko, by rozwiązać tę tajemnicę.

 
 Póki nie będzie za późno i śmierć nie sięgnie po kolejną ofiarę.

NOWA SERIA AUTORA BESTSELLEROWEGO CYKLU O KOMISARZU Z LUBLINA, ERYKU DERYLE!

 
 
 
 

 

Protokół Warszawski - Steve Berry

 
Arma Christi. 
Narzędzia Męki Pańskiej. 

Broń Chrystusa.
Otoczone kultem artefakty znikają w tajemniczych okolicznościach.

Brugia. Nagły wystrzał przerywa nabożeństwo w zabytkowej bazylice. Pod osłoną granatu dymnego trzech mężczyzn kradnie relikwię Świętej Krwi. Cotton Malone, szpieg-antykwariusz, bez zastanowienia rzuca się w pościg – i ląduje w areszcie.

Wolność odzyskuje dzięki dawnej szefowej, jednak amerykański Departament Sprawiedliwości nigdy nie działa bezinteresownie. Tajemniczy handlarz informacji organizuje aukcję, w której stawką jest bezpieczeństwo Polski. Światowe mocarstwa walczą między sobą o udział, a Stany Zjednoczone zrobią wszystko, by zająć miejsce przy stole.

Przyparty do muru Malone musi sam wykraść jedną z relikwii – Włócznię Przeznaczenia, którą przebito bok Chrystusa, przechowywaną w Zamku Królewskim na Wawelu. Jednak ani Polacy, ani Rosjanie nie zamierzają mu na to pozwolić.

Tymczasem nad elitami polskiej polityki znów krąży widmo – widmo protokołu warszawskiego.

***
Steve Berry – międzynarodowej sławy pisarz, autor 20 powieści. Jego książki zostały przetłumaczone na 41 języków i sprzedały się w 25 milionach egzemplarzy w 52 krajach. Wielokrotnie nagradzany, regularnie trafia na listy bestsellerów. Uznanie czytelników zdobył serią o przygodach Cottona Malone’a, która w fascynujący sposób łączy historię z fikcją literacką.

 

 

 

 

Socjopata - Stefan Weisbrodt
 
WSTRZĄSAJĄCY THRILLER PSYCHOLOGICZNY O PODRÓŻACH W DÓŁ, DO WNĘTRZA UMYSŁU CZŁOWIEKA BEZ SUMIENIA
Jakub jest młodym, przystojnym brunetem. 
Ma kolekcję dobrych garniturów i świetlaną przyszłość w firmie, dla której pracuje. 
Ale jest też manipulatorem, który zawsze bierze to, co chce. 
Ludzie wokół niego się nie liczą. 
Nienawidzi nie mieć kontroli nad otoczeniem. 
Jego ofiary to pechowcy, którzy stanęli mu na drodze. 
Ostatecznie przecież to nie on ustalał zasady gry. 
 
NIE MYŚLAŁEM NAD SPOSOBEM, W JAKI MAM GO UWOLNIĆ OD CIERPIENIA. 
COKOLWIEK MIAŁEM ZROBIĆ, MUSIAŁO WYGLĄDAĆ NA WYPADEK.
 
 
 
 
 
 


 

 

Żyletkę zawsze noszę przy sobie. 

Depresja dzieci i młodzieży  - Małgorzata Gołota

 

 

Marcin Łokciewicz (nauczyciel wychowawca w Centrum Leczenia Dzieci
i Młodzieży w Zaborze),
dr n. med. Maciej Klimarczyk (specjalista psychiatra i seksuolog),
dr hab. n. med. Barbara Remberk (psychiatra),
Przemysław Zakowicz (lekarz rezydent psychiatrii dzieci i młodzieży),
Prof. Brunon Hołyst (pionier wiktymologii i suicydologii w Polsce)
Paulina Dąbrowska (psychoterapeutka, trenerka, socjoterapeutka, konsultantka telefonu zaufania 116 111) 
wyjaśniają, dlaczego tak wielu młodych ludzi cho­ruje właśnie teraz i jak nie dopuścić do najgorszego – samobójczej śmierci młodego człowieka.
 
 
 
 
„Ta książka to manifest wołający o ratunek dla naszych dzieci. 

Ale to my urządziliśmy im świat, który boli, przeraża i prowokuje do ucieczki. 

Gdyby jednym słowem streścić te 352 strony wyznań i diagnoz, brzmiałoby ono: OSKARŻAM:

• rodzinę, bo jest zimna i nieobecna

• szkołę, bo nie jest przyjazna

• opiekę zdrowotną, bo jest skąpa

• władzę, bo uczy nienawiści

• nawet ulice, bo nie są bezpieczne

W takim świecie po prostu trzeba nosić przy sobie żyletkę. 
Ale dzieci nam mówią: żyletka będzie niepotrzebna, gdy znajdzie się ktoś, kto zechce porozmawiać.” Ewa Woydyłło-Osiatyńska

Polecamy na: https://czest.info/zdrowie

 

 


 

 Pies ogrodnika - Katarzyna Gacek

 

Tajemnicze morderstwo, nielegalna miłość i miasteczko pełne podejrzanych.

Co zrobić, kiedy mąż cię zdradza? 

Możesz spróbować go przechytrzyć, a potem… założyć kobiecą agencję detektywistyczną!

Gaja jest zmuszona, by zmienić swoje pozornie poukładane życie. Wspiera ją przebojowa rudowłosa modelka Klara i najlepsza przyjaciółka – urzędniczka Matylda. Pech (albo szczęście?) sprawia, że właśnie wtedy w Milanówku zostaje popełnione morderstwo. Ofiarą jest uczennica liceum, a agencja Czajka dostaje pierwsze zlecenie: ma udowodnić niewinność jedynego podejrzanego – przystojnego nauczyciela matematyki, którego właśnie aresztowano.

By rozwikłać tajemnicę morderstwa, Gaja wchodzi w konflikt z miejscową policją i będzie musiała stawić czoło uczuciom, o których dawno zapomniała.

 
 

 

 
Marzenia na rozdrożu - Joanna Tekieli
 

 

Czy miłość można odłożyć na lepsze czasy?

 
Na wojnie trzeba żyć szybko i cieszyć się, kiedy trafia się szansa na choć odrobinę szczęścia, bo nie wiadomo, kiedy znów się nadarzy taka okazja. 
Helena to młoda dziewczyna, studentka farmacji, obdarzona bujną wyobraźnią. Wychowana na wierszach i poematach polskich romantyków sądzi, że wojna to czas bohaterstwa i wielkich czynów. 
Wybuch drugiej wojny światowej weryfikuje te wyobrażenia, spodziewana pomoc nie nadciąga, a idealizm dziewczyny zderza się z okrutną rzeczywistością. I nawet miłość, którą spotyka na swojej drodze, nie jest taka, jak z jej marzeń, bo naznaczona wojną. 
 
Wojna wszystkim podcina skrzydła. Nawet najbardziej kolorowym ptakom.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

Dziewczyna z Berlina - Kate Hewitt

 
Genialna opowieść o wielkiej odwadze i miłości osadzona w rozdartym wojną Berlinie.

Chciałam być wolna – wyznała cicho Rosa. – Nawet jeśli tylko przez kilka minut. 

To może być wszystko, co mi pozostało.
 
 1936, NAZISTOWSKI BERLIN
 
Liesel Scholz mieszka w pięknym domu w Berlinie. Jej życie jest pełne przywilejów i bezpieczne, dzięki pracy jej ojca, chemika, dla nowego rządu. Przypadkowe spotkanie z Rosą, córką ich żydowskiej gosposi, potwierdza obawy Liesel, że coś jest nie tak. 
Że brutalne zasady nazistowskiego rządu są okrutne, a inni wokół niej nie są tak bezpieczni jak ona. Liesel nieopatrznie zgadza się jej pomóc. Nawet jeśli będzie to oznaczało narażenie na niebezpieczeństwo wszystkich, których kocha. 
 
1946, FRANKFURT 
 
Młody amerykański kapitan, Sam Houghton, przyjeżdża do Niemiec, by odnaleźć prominentnych nazistów i doprowadzić do ich procesów. Zatrudnia piękną, ale smutną tłumaczkę o imieniu Anna. Stają się sobie coraz bliżsi, jednak kapitan nie może przestać myśleć o tym, co przydarzyło się Annie podczas wojny.
 Wszystko dlatego, że Anna ma swoje sekrety, które wiążą ją z Berlinem i partią nazistowską.
 
 
 
 

 

Cienie zła - Krystyna Mirek

STARE ZBRODNIE SĄ JAK DRZEWA. 
GŁĘBOKO ZAPUSZCZAJĄ KORZENIE. 
 
Podobno nie ma zbrodni idealnej. 
Niektórzy mordercy są jednak bardzo sprytni. 
Nie mają skrupułów, wyrzuty sumienia nie mącą im precyzji myślenia. 
Zdają się nie mieć ludzkich cech, a przede wszystkim słabości.
Ale dla pewnego mordercy słabością jest Majka Sokołowska. 
Dziewczynka, która widziała zbyt wiele. 
Jedyny świadek zbrodni. 
Rozwiązała już swoją zagadkę. 
Uratowała wiele osób. 
Ma prawo w spokoju zbudować nowe życie. 
Bo czy warto ryzykować szansę na miłość, bezpieczeństwo, a nawet życie, by ocalić kogoś, kto tak bardzo ją zawiódł?
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Głód - Graham Masterton


Najpopularniejszy thriller katastroficzny Grahama Mastertona!
 
Doskonały pomysł, sugestywne opisy i apokaliptyczna wizja końca USA!

Ed Hardesty jest właścicielem gigantycznej farmy w Kansas. Niezmierzone połacie pszenicy, które zgodnie z przeznaczeniem miały zamienić się w czysty zysk i uczynić farmera bogatym, dotyka tajemnicza zaraza. Desperackie próby jej zwalczenia kończą się fiaskiem.
Podobne problemy występują w całych Stanach Zjednoczonych. Zboża, warzywa, owoce zostają skażone. 
Najpotężniejszy naród na świecie z dnia na dzień staje przed widmem głodu, który sprawia, że ludzie wyzbywają się cech ludzkich, zastępując je pierwotnymi instynktami przeżycia, najmroczniejszymi żądzami i przemocą.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gdzie w Polsce do miasta - Katarzyna Węgrzyn 

 
NOWOŚĆ
 
Ruszasz w Polskę?
Weź do ręki przewodnik po niezwykłych i nieoczywistych miejscach w największych miastach Polski
Z tym przewodnikiem na pewno nie będziecie się nudzić.

Poznaj na nowo znane miasta!

 - Przez lata podróżując po Polsce, odwiedzałam nie tylko kopalnie, góry, zamki czy parki narodowe, ale i nasze największe miasta. Zawsze fascynowała mnie ich historia, nierzadko obejmująca przecież setki lat bardzo skomplikowanych dziejów.
Mam wrażenie, że niewiele wiemy o polskich metropoliach. Na weekendowe wypady do miasta, tzw. city breaki, wolimy wybierać europejskie stolice, zapominając, że Kraków, Gdańsk czy Poznań mają do zaoferowania co najmniej tyle samo - 
zaprasza Katarzyna Węgrzyn

Ta książka zawiera ciekawostki i pomysły na wycieczki

po największych miastach Polski. 

 
Znajdziecie w niej plany z atrakcjami zaznaczonymi tak, by przypadkiem nie przegapić wartych zobaczenia, a leżących koło siebie miejsc. 
Poznacie nietuzinkowe muzea, parki, punkty widokowe i atrakcje, które warto odwiedzić z dziećmi. 
W tym niezwykłym przewodniku znajdziecie najlepsze restauracje i miejsca noclegowe oraz instaspoty – miejsca, w których naprawdę warto zrobić sobie zdjęcie, jeśli chcecie udostępniać je w mediach społecznościowych.
 
- Mam nadzieję, że dzięki temu, co tu znajdziecie, zechcecie odkryć polskie miasta, a wizyta w nich zmieni wasze myślenie o tym, co ma do zaoferowania nasz kraj - dodaje autorka
 
 
 
 
 
 
 

 

Psi Park - Sofi Oksanen

 

 

NAJWAŻNIEJSZY LITERACKI THRILLER TEGO ROKU,  przejmująca lektura, zwłaszcza w czasie tragicznych wydarzeń, których jesteśmy świadkami. W Psim parku pisarka opowiada o kontraście wyniszczonego Wschodu i dostatniego Zachodu Europy i o tym, jak bogaci od lat eksploatują biednych. 

To poruszająca i trzymająca w napięciu opowieść o ukraińskich kobietach z Donbasu i ich najtrudniejszych wyborach.

Historia o pragnieniu ucieczki do lepszego świata staje się jeszcze bardziej aktualna, kiedy wiemy, że sytuacja matek surogatek i ich dzieci w Ukrainie jest obecnie dramatyczna.

Nagradzana na całym świecie fińska autorka, laureatka Prix Femina, bezlitośnie i mistrzowsko zarysowuje sieć kłamstw i nadużyć, których ofiarami padają te, które nie mają siły się bronić. 

ILE JESTEŚ W STANIE POŚWIĘCIĆ, BY UCIEC DO LEPSZEGO ŚWIATA?

Olenka ukradkiem obserwuje w parku rodzinę bawiącą się z psem. Nagle przysiada się do niej młoda kobieta. Olenka od razu ją rozpoznaje. Trudno zapomnieć twarz kogoś, komu zniszczyło się życie.

Teraz to ona może zniszczyć Olenkę. Ale na razie obie tylko patrzą na swoje dzieci, wychowywane przez inne kobiety...

„Psi park” to trzymająca w napięciu powieść o dziewczynie z Ukrainy, która na Zachodzie szuka ucieczki przed dawnym życiem. Kiedyś była gotowa zrobić wszystko dla pieniędzy. Werbowała młode, zdesperowane kobiety, by rodziły dzieci zamożnym Europejkom i Rosjankom. Przekraczała kolejne granice, nie bała się nawet układów z mafią.

Ale wystarczył jeden fałszywy krok, by wszystko legło w gruzach. Wtedy powróciły demony przeszłości i wspomnienie utraconego dziecka…

Olenka czuje, że pętla kłamstw coraz mocniej zaciska się wokół jej szyi. Wie, że musi uciekać. Ale czy jeszcze ma dokąd?

Sofi Oksanen autorka nagradzana na całym świecie, laureatka Prix Femina, bezlitośnie i mistrzowsko zarysowuje mroczny obraz świata, w którym przemoc stanowi jedyne prawo, a ciało kobiety jest tylko towarem.

 
 

 
 

 

Jesteśmy Twoi  - Anna Ficner - Ogonowska

 

Poruszająca serce opowieść o wszystkich obliczach miłości
 

Spotkali się w chmurach. Każde z innego świata, na co dzień dzielił ich ocean. I choć nigdy więcej mieli się nie zobaczyć, los ponownie połączył ich w niespodziewany sposób. Wykorzystali drugą szansę. Opowieść o ich miłości to historia jak z bajki. Każdy o takiej marzy.

Ida i Tom chcą jednak czegoś więcej. Chcą stać się rodziną. To naturalne i pozornie banalne pragnienie staje się dla nich najtrudniejszym życiowym wyzwaniem.

 • Czy wspólny cel i wsparcie najbliższych wystarczą, by pokonać przeszkody?
 • Co musi się wydarzyć, by Ida i Tom zrozumieli, że miłość ma niejedno oblicze?

Anna Ficner-Ogonowska uważnie i z niespotykaną czułością opisuje najskrytsze marzenia zwykłej-niezwykłej kobiety i siłę miłości mężczyzny, który zrobi wszystko, by uszczęśliwić swoją ukochaną.

To historia, która rozbudza nadzieję i przywraca wiarę w niemożliwe.

**

ANNA FICNER-OGONOWSKA – autorka m.in. bestsellerowej Trylogii o szczęściu, powieści Okruch, Jeśli zatęsknię, Czas pokaże. Pisarka, która jak nikt rozumie kobiety. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Prywatnie córka, żona i matka.
 
 

 

Cześć co słychać -  Magdalena Witkiewicz

 

Jestem taka jak inne, to wiem na pewno.

Matki, żony , kochanki. Kobiety w połowie życia.....

 

Dziś wiem i widzę już nieco więcej. 

Nauczyłam się patrzeć, ale umiem też przymykać oczy.

 Ze strachu, że popełnię błąd. Jestem taka jak inne, to wiem na pewno. Matki, żony i kochanki. 

Kobiety w połowie życia. Mądrzejsze niż 20 lat temu, ale za to z bagażem doświadczeń. Pełne głęboko skrywanych tajemnic, o które nikt nas nie podejrzewa.

 Czasem tęsknię za czymś, czego nie potrafię nazwać, uśmiecham się do ludzi, chociaż w sercu mam bałagan. Może coś tracę, zyskując spokój.

Bardzo dbam, by nie padły słowa, których nie można wymazać. Nigdy jednak nie przyszło mi do głowy, jak niebezpieczne może być: „Cześć, co słychać?”

 Polecamy https://czest.info/Książki-dla-kobiet

 

 


 

Uzdrowicielka - Agnieszka Krawczyk

 

Pełna uczuć i emocji opowieść o ludziach, którzy noszą w sobie tajemnice, ukryte tęsknoty i czasem bolesne zadry. Wciąż jednak wierzą, że poszukując ukojenia, mogą trafić na kogoś, kto uzdrowi, pomoże zrozumieć samych siebie, symbolicznie wyleczy. A najlepszym kluczem do szczęścia jest wrażliwe serce, któremu warto zaufać.

W Nieznajomce, niewielkiej wiosce ukrytej w górach, wśród polan, łąk i lasów nadchodzi jesień. Antoni Szeptyna pracuje nad kolejną niezwykłą i magiczną książką „Misteriami drzew”, Mariusz próbuje na nowo ułożyć sobie życie z Reginą, Zośka podejmuje leczenie swej blizny. Wszystko wydaje się układać dobrze, ale na horyzoncie już widać ciemne chmury. 

Ktoś upomina się o odziedziczony przez Zośkę domek, schronisko dla zwierząt także przeżywa trudne chwile, a nowy mieszkaniec wioski wprowadza sporo zamieszania w spokojne dotąd życie sąsiadów. 
Losy niespodziewanie się krzyżują, pojawiają się pytania, niepokoje, gwałtowne uczucia i wielkie tęsknoty.
 • Czyje marzenia zostaną zawiedzione, a kto odnajdzie się wśród tych życiowych zawirowań? 
 • Czy przyjaźń i miłość naprawdę potrafią zwyciężyć wszystko, czy jedynie rodzą złudną nadzieję?
 
 
 
 
 

 
 
 

Dary losu - Hanna Szczepanowska

 
 
Piękna opowieść o kilku pokoleniach kobiet, pokonywaniu przeciwności i poplątanych ścieżkach losu.
 
Rok 1935 Kornelia Makowska, córka warszawskiego okulisty i jej dwie przyjaciółki wyjeżdżają do dworku ciotki, do Warki, małego miasteczka nad Pilicą. Poznają tam dwóch młodzieńców, porucznika Maurycego Skimunta i lekarza, Borysa Muszyńskiego. Lato mija im na zabawach, pływaniu po jeziorze i wycieczkach samochodowych. 
Pewnego dnia dochodzi do przestępstwa, co całkowicie odmienia losy młodych ludzi... Rok 2012 Klementyna, wnuczka Kornelii, dowiaduje się o istnieniu pałacyku w Michałowie, który odziedziczyła jej rodzina. Wraz z mamą i córką postanawiają poznać swoje korzenie, dowiedzieć się kim jest tajemniczy ofiarodawca. Chociaż wojna zatarła wiele śladów, kobiety docierają do pałacyku i postanawiają go odnowić. 
Pomaga im w tym grupa młodych archeologów-amatorów.
 Piękne okoliczności przyrody sprawiają, że do głosu dochodzą uczucia. 
Niestety, sprawy znowu się komplikują… 

 
 
 
 

Pozdrowienia z Warszawy
Polski wywiad, CIA i wyjątkowy sojusz - John Pomfret

 

Fascynująca opowieść o tym, jak u kresu zimnej wojny rozpoczęła się współpraca polskich tajnych służb i CIA.

Przez całą pierwszą dekadę XXI wieku Polska pomagała nam się zmagać z niemal każdym poważnym problemem w polityce zagranicznej, jaki mieliśmy” – mówi były dyrektor CIA Michael Sulick. 

Współpraca z Polską to „jedna z dwóch najważniejszych relacji wywiadowczych, jakie kiedykolwiek utrzymywały Stany Zjednoczone” – twierdzi z kolei były szef CIA George Tenet.

Pozdrowienia z Warszawy to historia sojuszu, który narodził się między ówczesnymi rywalami na początku lat 90. To wtedy dawni komunistyczni szpiedzy w brawurowej akcji wywieźli z Iraku sześciu amerykańskich dyplomatów. Od tamtej pory polski wywiad działał w każdym miejscu, do którego Amerykanie nie odważyli się udać.

 • Jak wyglądały szczegóły operacji „Przyjazny Saddam”?
 • Czy gdyby amerykański rząd słuchał polskich tajnych służb, nie doszłoby do ataków 11 września?
 • Co polskie władze wiedziały o działaniach CIA w Starych Kiejkutach?

Nagradzany dziennikarz John Pomfret kreśli wciągający obraz polsko-amerykańskiej współpracy, ujawnia kulisy tajnych rozmów i akcji oraz zadaje ważne pytania o cenę sojuszu, jaką musiała zapłacić Polska.

POZDROWIENIA Z WARSZAWY TO NAJNOWSZA HISTORIA POLSKI POKAZANA PRZEZ PRYZMAT LOSÓW NAJSŁYNNIEJSZYCH AGENTÓW WYWIADU.
 
 

Zejście do piekła 
Od Niederschlesien do Dolnego Śląska

- Leszek Adamczewski
 
 
Obszar Dolnego Śląska stał się podczas drugiej wojny światowej i w pierwszych miesiącach powojennych areną wielu tajemniczych i dramatycznych wydarzeń. Leszek Adamczewski zbiera i opisuje niektóre z nich – często tragiczne, ale i sensacyjne.

Autor zabiera czytelnika do Wschowy ogarniętej paniką wskutek zagrożenia atakiem Wojska Polskiego. Jest przewodnikiem po obozie koncentracyjnym Gross-Rosen i jego filiach. Prowadzi po licznych na Dolnym Śląsku podziemiach; razem z nim trafiamy na teren budowy kwatery głównej Hitlera.

W starych twierdzach Kłodzka i Srebrnej Góry szuka śladów ukrytych skarbów. Opisuje Jelenią Górę i Legnicę ostatnich dni wojny i pierwszych dni pokoju, gdy te niemieckie od wieków miasta obejmowali nowi gospodarze. Zagląda do hitlerowskiego "żłobka” w Wąsoszu. Przedstawia też wybrane epizody z wojennych losów Wrocławia, ze szczególnym uwzględnieniem jego upadku podczas oblężenia Festung Breslau.

 
 

 


Przestępcy z Łubianki - Aleksander Litwinienko
 
Nieznane fakty z działalności Federalnej Służby Bezpieczeństwa w bezpośredniej relacji największego „zdrajcy” w jej dotychczasowej historii

Pomimo wszystkich okoliczności zewnętrznych i osobistych Aleksander Litwinienko chciał zachować ludzką godność i choć odrobinę przyzwoitości w kraju, gdzie jednostka nie znaczy nic, a bezkarność władzy jest nieskończona.
Z przeprowadzonych rozmów dowiadujemy się o szczegółach zatrzymania i postępowaniu sądowym przeciw niemu. Poznajemy jego drogę od wiernego agenta do zbuntowanego „przestępcy”.
Litwinienko usprawiedliwia swój bunt przeciwko systemowi argumentując, że to nie on zdradził, ale jego zdradzono i oszukano. Poznajemy motywy, jakimi się kierował oraz ideały, które musiał poświęcić w walce o sprawiedliwość w Rosji.
Umierając oskarżył wprost Władimira Putina: „Może uda ci się uciszyć mnie, ale ta cisza ma swoją cenę. Pokazałeś, że jesteś tak barbarzyński i bezwzględny, jak twierdzą twoi najbardziej wrodzy krytycy. 

Okrzyki protestu z całego świata będą dźwięczeć w pańskich uszach, panie Putin, przez resztę pańskiego życia. Oby Bóg wybaczył ci to, co zrobiłeś”.
 

 Ćwiartka Szymborskiej, czyli lektury nadobowiązkowe - wybór Jacek Dehnel

Szymborska ponadczasowa

Czyta wszystko. 

Od Gimnastyki dla kobiet w czasie ciąży i połogu przez leksykony produktów spożywczych po Historię Bliskiego Wschodu w starożytności.
 O przeczytanych „dziełach” rozprawia w felietonach przez lata publikowanych na łamach prasy. 
Dowcipne, innym razem błyskotliwie złośliwe teksty w połączeniu ze słynnymi wyklejankami są intrygującym portretem Szymborskiej. 
W jej wyborach lekturowych odbija się świat i zmiana, jaka zachodzi w niej samej. 
W latach 70. jeszcze z lekkim sceptycyzmem prosi czytelnika, by nie zaliczał jej do „wojujących feministek”. 
W 90. już z wyraźnym zadowoleniem zauważa, że „feminizm jest na czasie”. Z pełnym rozmysłem nazywa „piekłem kobiet” dwór Ludwika XIV. Innym razem żałuje, że w języku zanikły feminatywy i czeka na kogoś, kogo uściska za nazwanie jej „panią redaktorką”. 
 

Autorski wybór Jacka Dehnela uwydatnia ponadczasowość Lektur nadobowiązkowych Wisławy Szymborskiej, wciąż uderzająco aktualnych.
 

 

 

 


PIERWSZE KROKI

 

Jak staliśmy się ludźmi - Jeremy DeSilva

 

Dwunożność dała nam, poza mnóstwem kłopotów, cechy absolutnie wyjątkowe: altruizm i empatię. 

Niezwykła, wciągająca opowieść, łącząca historię, naukę i kulturę, dzięki której dowiadujemy się, co pozwoliło ludziom stać się dominującym gatunkiem na naszej planecie.

Chodzimy z podniesionym dumnie czołem, podążamy śladami innych, celebrujemy pierwsze kroki naszych dzieci. Tylko dlaczego i jak dokładnie zaczęliśmy chodzić na dwóch nogach?

 I jaką cenę przyszło nam za to zapłacić?
 Dwunożność ma swoje złe strony: poród jest trudniejszy i niebezpieczny, w biegu rozwijamy prędkość znacznie mniejszą niż inne zwierzęta i cierpimy na szereg dolegliwości, od przepuklin po problemy z zatokami.
 Ale to też ta cecha uczyniła nas ludźmi. 
W „Pierwszych krokach” paleoantropolog Jeremy DeSilva pokazuje, w jaki sposób chodzenie w pozycji wyprostowanej stało się początkiem pojawienia się wielu cech, które czynią nas ludźmi – od zdolności technologicznych, żądzy odkrywania i podróżowania, po wykształcenie mowy i uczuć wyższych jak współczucie, empatia czy altruizm.
 
 

 

 

 
„Solo. Moje samotne wspinaczki” -  Krzysztof Wielicki
 
 

Krzysztof Wielicki ujawnia kulisy swoich wypraw


Krzysztof Wielicki w swojej książce „Solo. Moje samotne wspinaczki” opowiada o samotności i innych uczuciach, które towarzyszą mu podczas jego wypraw w góry.

Alpinista i himalaista, który jako piąty człowiek na świecie zdobył wszystkie czternaście ośmiotysięczników. 
Większość swoich wypraw odbył w pojedynkę. Broad Peak, Lhotse, Dhaulagiri, Makalu, Nanga Parbat – wszystkie te szczyty zdobywał w samotności. 
 • Dlaczego wybrał taką drogę? 
 • Czy w czasie tych wypraw jeszcze mocniej odczuwał fakt, że jest sam? 
 • Co było dla niego najtrudniejsze?
 
 
 
 
 

Ręka pszczelarza - Tomasz Różycki

 

W nocnym labiryncie zgiełku i neonowych świateł poeta szuka zbawienia. 
Zagląda w zaułki zamieszkane przez migrantów i uchodźców, błądzi ścieżkami ich lęków i frustracji. 

Gubi się między jawą a snem.

Ręka pszczelarza Tomasza Różyckiego to zbiór wierszy powstałych podczas pandemii, którą poeta spędził w Berlinie. Pełen plastycznych, rytmicznych obrazów utwór buzuje wielością sensów i znaczeń. Znajdziemy tu nawiązania do obrzędu starosłowiańskich dziadów, żydowskiego Jizkor, Sanatorium pod Klepsydrą Brunona Schulza czy Czarodziejskiej góry Tomasza Manna. Wejście do stanowiącego motyw przewodni tomu ogrodu zoologicznego, Tiergarten, to tajemnicza i mroczna wyprawa w głąb siebie.

 

 

 

 

 

 

 


 

Włącz światło. Nie daj się ciemności - Ks. Piotr Pawlukiewicz

 
Jasność czy ciemność – Ty wybierasz

Chyba każdy z nas miał kiedyś taką chwilę zwątpienia, w której wydawało mu się, że gorzej już być nie może. 

Taką, w której wszystko widział w czarnych barwach. Taką, w której czekał, aż to wszystko się skończy. 
Czy jednak po niej, w tym tunelu zwątpienia nie rozbłysło światło? 
A może dopiero przyjdzie na to pora?

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz mówił tak, że jego słowa rozjaśniały mroki duszy. Zawsze trafiał w sedno problemu i tłumaczył w prosty sposób nawet najbardziej zawiłe sprawy, z jakimi się borykamy. Nie bał się poruszać trudnych tematów i zawsze wskazywał na Tego, który jest Światłem. Teraz, w nigdy wcześniej nie publikowanych konferencjach, mówi o oczekiwaniu i walce z ciemnością, która za wszelką cenę próbuje zwyciężyć w naszym życiu jasność. To, czy jej się uda zależy tylko od tego, czy jej na to pozwolimy

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Słowa, z którymi Was zostawiam - Ks. Piotr Pawlukiewicz
 
O tym, co najważniejsze mówi ksiądz Piotr Pawlukiewicz
 • Czym jest wolność? 
 • Czym miłosierdzie? Czego możemy nauczyć się od starszych ludzi? 
 • Czy każde zakochanie jest dobre?
 •  Jak zrozumieć swoich rodziców, a jak swoje dzieci? 
 • Czy Bóg w ogóle się nami interesuje? 

Zadajemy sobie nieraz setki pytań, na które bardzo często nie potrafimy znaleźć odpowiedzi. Szukamy mądrych głosów, które by nam w tym pomogły, ale w natłoku informacji coraz trudniej jest nam je znaleźć.

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz przez lata był jednym z najchętniej słuchanych głosów w Kościele. Jego homilie, konferencje, wreszcie wypowiedzi w czasie licznych spotkań z młodzieżą były nagrywane, powielane i rozprowadzane po całej Polsce. Wszyscy chcieli usłyszeć, co ma do powiedzenia znany ksiądz z warszawskiej św. Anny. Zwykłym zdaniem potrafił on bowiem odmienić serca i wlać w nie nadzieję.

"Słowa, z którymi was zostawiam" - to wybór najpiękniejszych i najmocniejszych tekstów ks. Pawlukiewicza

Dziś, choć księdza Piotra nie ma już z nami, jego słowa wciąż pozostają żywe i niezwykle aktualne. Słowa, z którymi was zostawiam to wybór najpiękniejszych i najmocniejszych tekstów ks. Pawlukiewicza, to prowadzone przez niego rekolekcje, które możesz przeżyć, siedząc na własnej kanapie.

 

 

 

 

 
 

Nad Życie - Maria Mazurek Wojciech Harpula

 

Czy można umrzeć z uśmiechem na twarzy?

Jak ludzie zmieniają się w obliczu śmierci?

Czy ten, kto dobrze żył, dobrze umiera?

Lekarz na oddziale intensywnej terapii, negocjatorka rozmawiająca z potencjalnym samobójcą na dachu budynku, kapelan w hospicjum – to oni na co dzień obcują ze śmiercią i mogą powiedzieć nam o niej najwięcej.

 Są uważnymi i współczującymi przewodnikami i przewodniczkami po rzeczywistości, która większości z nas wydaje się odległa i niedostępna. Wejście do ich świata daje nam niepowtarzalną szansę, żeby oswoić to, co nieuniknione.

Śmierć to przecież jedyne doświadczenie, które czeka nas wszystkich. A im bardziej od niej uciekamy, tym jest ona później trudniejsza. To właśnie szczere i otwarte rozmowy, bez tabu i niedomówień, pomagają zobaczyć nasze życie we właściwych proporcjach: z całym jego ciężarem, ale i zachwycającą lekkością i pięknem. O tym właśnie jest ta książka.

To poruszające historie, które uczą żyć pełnią życia.
 

 
 

 

 

 

Miasto w płomieniach - Malwina Ferenz

 

NIEBO NAD MIASTEM MA KOLOR KRWAWEJ CZERWIENI, KIEDY MATHILDE ROZPOCZYNA WĘDRÓWKĘ PRZEZ PIEKŁO. 

 
Wielkanoc 1945 roku. 
Od prawie dwóch miesięcy pierścień oblężenia zaciska się wokół Festung Breslau. 
Miasto zmienia się w ocean płomieni, a życie ocalałych ludzi przenosi się do piwnic. 
Dwudziestopięcioletnia Mathilde Jansen wbrew zdrowemu rozsądkowi postanawia przedrzeć się do swojego dawnego mieszkania po drugiej stronie Odry, co oznacza niemal pewną śmierć. 
Dlaczego decyduje się na tak dramatyczny krok? 
Co ukrywa? Nikt nie wie, że droga przez miasto oznacza dla niej osobiste rozliczenie. 
Z każdą godziną stopniowo wychodzą na jaw kolejne tajemnice.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
IKON - Graham Masterton
 
 

Co łączy zakończony właśnie kryzys kubański, politykę braci Kennedych i ich związek z Marylin Monroe? 

 
Odpowiedź podsuwa jeden z najpoczytniejszych thrillerów Grahama Mastertona!

Daniel jest właścicielem małego pubu w spokojnym miasteczku w Arizonie. Gdy dowiaduje się, że jego najlepszy przyjaciel Willie, major lotnictwa, ginie niespodziewanie, od razu nabiera podejrzeń. 

Czy to na pewno był wypadek? 
Przecież kilka godzin wcześniej Willie wyjawił mu, że odkrył nieprawidłowości w działaniu rakiet samonaprowadzających używanych w systemie obronnym Air Force.

Parę dni później w sąsiednim mieście w podobny sposób umiera wdowa po innym majorze Air Force. Daniel natychmiast kontaktuje się z dziennikarką Kathy Forbes, która relacjonuje przebieg śledztwa w tej sprawie. Namawia ją, aby wspólnie rozwiązali mroczną zagadkę obydwu morderstw.

Masterton po mistrzowsku buduje napięcie, odkrywając maleńkie kawałki układanki, która pod koniec powieści staje się wyrazistym i jakże zaskakującym całościowym obrazem brudnej rzeczywistości.

 
 
 

 
 

EGZORCYSTA - Troy Taylor
Historia prawdziwa
 

Gdyby nie sprawa Rolanda Doe, nie powstałby najgłośniejszy horror wszech czasów – Egzorcysta, czyli autentyczny przypadek opętania, który zainspirował twórców horroru.

 
Najsłynniejszy przypadek opętania w historii Ameryki miał miejsce w st. Louis w 1949 roku I do dziś owiany jest tajemnicą.

Stworzona na kanwie wydarzeń w St. Louis powieść Williama Petera Blatty’ego i jej ekranizacja były fikcją. Natomiast Taylor wchodzi w głąb prawdy o tym, co wydarzyło się w 1949 roku. Śledzi kolejne kroki podejmowane przez rodzinę Robbiego zmagającą się z demonem. Opisuje trudną podróż do St. Louis, niesamowite zjawiska towarzyszące opętaniu i ostateczną walkę stoczoną przez egzorcystę.
Badając tę sprawę przez ponad dekadę, autor wnikliwie przeanalizował dostępne informacje i dokumenty, odwiedził miejsca zdarzeń, dotarł i rozmawiał z wciąż żyjącymi, ostatnimi świadkami. Opisując ją, nie narzuca własnej interpretacji faktów i pozostawia czytelnikowi swobodę oceny. Sam nie wątpi jednak, że te przerażające zdarzenia wywarły niezatarte piętno na osobowości wszystkich ich uczestników.
 Zapewne pozostawią także ślad w świadomości każdego, kto przeczyta tę książkę.
 
****

Troy Taylor urodził się, wychował i mieszka w Illinois. Jest badaczem tematyki zbrodni i zjawisk paranormalnych oraz autorem wielu książek na temat przestępczości, nawiedzeń oraz rozmaitych niewyjaśnionych, często budzących grozę zdarzeń pojawiających się zarówno w amerykańskich legendach, jak i w rzeczywistości. Jest również założycielem American Hauntings – firmy specjalizującej się we wspomnianej tematyce, publikującej książki i organizującej w całym kraju wycieczki oraz rozmaite wydarzenia z nią związane.

 
 
 
 

 

 

 

Siła kobiet - Barbara Wysoczańska

 
Nowa powieść Barbary Wysoczańskiej, autorki bestsellerowej NARZECZONEJ NAZISTY!

Dwudziestolecie międzywojenne, odradzająca się Polska i trzy różne kobiety złączone ślepym losem z tym samym mężczyzną. Czy w czasach, które aż kipiały od emocji narodowościowych, kobiety miały prawo zawalczyć o siebie?

"Siła kobiet" GENIALNA POWIEŚĆ O WIELKIEJ MIŁOŚCI, DETERMINACJI I ODWADZE.

Rozalia Lubowidzka, młoda wdowa, próbuje odbudować swoje życie po małżeństwie, które było dla niej piekłem. Otrzymuje list od kochanki swojego męża, z błaganiem o pomoc jej chorej córce. Tymczasem do Warszawy przyjeżdża Ada Lubowidzka, siostra dwóch szanowanych braci, która próbuje wyrwać się z marazmu życia na prowincji i zawalczyć o wyższe wykształcenie.

Wszystkie trzy kobiety łączy postać Ignacego Lubowidzkiego, posła na sejm II Rzeczpospolitej, pewnej nocy tragicznie zastrzelonego w zamachu. Czy bezinteresowna przyjaźń pozwoli odmienić okrutny los? Czy uda się zburzyć mur uprzedzeń i pokonać brutalny konserwatyzm, który panoszył się w przedwojennej Polsce?

CZY MIŁOŚĆ ZWYCIĘŻY WSZYSTKIE PRZESZKODY?

Odkryła, że im bliżej żyła kobiet i im więcej z nimi rozmawiała, tym bardziej uświadamiała sobie, że nie tylko ona do niedawna żyła w piekle”.

 
 
 
 

 
Zapach fiołków - Renata Kosin

Opowieść o tajemnicach z przeszłości, którym towarzyszy aromat fiołków.

 Słoneczna Prowansja czy podlaskie Bujany?

 Dla Kseni to trudny wybór, ponieważ do obu miejsc wyrywa się jej serce. Kiedy jest wreszcie bliska podjęcia decyzji, odkrywa kłamstwo, które znowu zmienia wszystko. Nic nie jest takie, jakie się wydawało. Do głosu dochodzą tajemnice z przeszłości, dotyczące jej przodków, w tym niezwykłej Emilie de Fleury i jej niezrealizowanego nigdy marzenia, któremu towarzyszy aromat fiołków. Zauroczona nimi Ksenia, powodowana ciekawością i sentymentem postanawia uczynić wszystko, co w jej mocy, by to marzenie spełnić.

 

Polecamy na: https://czest.info/Książki-dla-kobiet