Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Szkolenia dofinansowane — kto i jak może je zyskać?

W dzisiejszych czasach rynek pracy narzuca na nas konieczność ciągłego doskonalenia swoich umiejętności oraz wiedzy. Dlatego też coraz częściej korzystamy z różnych form dokształcania, a jedną z nich są właśnie szkolenia. Niestety niektóre szkolenia mogą być dla nas lub dla rozwijającej się firmy odrobinę zbyt kosztowne, dlatego doskonałym rozwiązaniem staje się ich dofinansowanie. W dalszej części artykułu dowiesz się, gdzie można zyskać pomoc pieniężną na podniesienie swoich umiejętności, kto może się o nią starać i jakie są rodzaje szkoleń dofinansowanych.

Dlaczego warto korzystać z refundowanego dokształcania?


Jak każdy może się domyślić, szkolenia, za które w całości lub w bardzo dużej części nie musimy płacić, są dla nas sporą oszczędnością finansową. Dzięki nim zyskujemy zatem nie tylko wiedzę i nowe umiejętności, ale też nie tracimy przy tym dużej ilości pieniędzy. Przez to też to rozwiązanie wyrównuje szanse wśród osób lub firm o mniejszym budżecie. Awans w pracy, czy też poprawa sytuacji w firmie jeszcze bardziej zmotywują nas do korzystania z tego rozwiązania.

Gdzie można zdobyć dofinansowanie na szkolenia?

Istnieje kilka sposobów na uzyskanie dofinansowania z tytułu dokształcania. Taką szansę umożliwiają również firmy szkoleniowe, które zostały wpisane do Bazy Usług Rozwojowych, która jest prowadzona przez PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości). Wtedy też szkolenia mogą zostać dofinansowane z funduszu europejskiego. Jedną z firm, które dają właśnie taką możliwość, jest Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER, a na ich stronie internetowej https://www.szkolenia-semper.pl, można znaleźć ofertę szkoleniową.
Kto może korzystać z dofinansowań szkoleń?

Szkolenia, za które nie musimy w stu procentach płacić, są skierowane do dwóch grup. Zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. Obie te grupy muszą jednak spełniać pewne kryteria.


Dofinansowanie dla firm

Głównym założeniem jest to, aby z tego rozwiązania korzystali przede wszystkim pracownicy mikro, małych i średnich firm. Tyczy się to zarówno sektora prywatnego, jak i publicznego. Oczywiście najważniejsze będzie to, aby oferta szkoleniowa była dostosowana do aktualnych przepisów prawnych i wiedzy, która niezbędna jest dla tych podmiotów. Do najpopularniejszych szkoleń należą te dotyczące współfinansowania przez UE, związane z kadrami, czy też zamówieniami publicznymi.


Dofinansowanie dla osób prywatnych

Niekiedy zdarzają się również możliwości odbycia takiej formy dokształcania przez osoby prywatne. Zazwyczaj trzeba jednak spełnić pewne kryteria, np. związane z wiekiem, wykształceniem, czy miejsce zamieszkania, aby ubiegać się o tego typu dofinansowanie. Najczęściej wtedy koszty pokrywa fundusz europejski.