Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Ubezpieczenie OC z datą wsteczną – czy jest to możliwe?

Ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową, a za przerwanie ciągłości ochrony grozi wysoka kara finansowa. Czasami jednak wystarczy chwila nieuwagi, aby przeoczyć konieczność przedłużenia polisy na kolejne 12 miesięcy. Nasuwa się więc pytanie: czy istnieje możliwość wykupienia OC z datą wsteczną? Sprawdzamy.

OC jest polisą obowiązkową, ponieważ – w ramach podpisanej umowy – towarzystwo ubezpieczeniowe przejmuje na siebie finansową odpowiedzialność w razie szkody i wypłaca świadczenie osobie pokrzywdzonej. Dzięki temu sprawca zdarzenia nie musi ponosić żadnego wydatku. Warunek jest tylko jeden: polisa musi być ważna. Przerwanie ciągłości choćby na jeden dzień może skutkować nałożeniem kary przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Nigdzie nie wykupisz polisy z datą wsteczną

Nie ma takiej możliwości, aby podpisać umowę ubezpieczeniową z datą wsteczną – nawet, gdyby chodziło tylko o jeden dzień. Powód jest oczywisty – rodziłoby to sporo nadużyć kierowców, którzy wykupywaliby ubezpieczenia wyłącznie wtedy, gdy spowodują kolizję. To z kolei naraziłoby towarzystwa ubezpieczeniowe na poważne straty finansowe.

Brak OC nie zawsze oznacza przerwanie ochrony

Dobra wiadomość dla kierowców jest taka: nie zawsze niepodpisanie umowy będzie skutkowało przerwaniem ciągłości ubezpieczeniowej. Dotyczy to jednak wyłącznie tych osób, które wykupują kolejną już polisę. W takim przypadku – zgodnie z obowiązującymi przepisami – dochodzi do automatycznego przedłużenia ubezpieczenia.

W gorszej sytuacji są kierowcy ubezpieczający pojazd pierwszy raz. W tym przypadku nieopłacenie składki jest jednoznacznie z brakiem ochrony. W razie spowodowania zdarzenia drogowego, to sprawca zobowiązany będzie do wypłaty odszkodowania osobie pokrzywdzonej.

Kup najtańsze OC, aby uniknąć kary finansowej

Jako że polisa OC z datą wsteczną nie istnieje, warto pamiętać o wykupieniu choćby najtańszego ubezpieczenia komunikacyjnego. Wysokość składki nie wpływa bowiem na zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne wypłacane przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Jeśli więc chcesz zaoszczędzić na OC i uniknąć tym samym kar za brak polisy, skorzystaj z kalkulatora internetowego. To narzędzie, które pozwala na szybkie oszacowanie składki i wygodne wykupienie ubezpieczenia bez konieczności wychodzenia z domu.