Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

60-lecie działalności Społecznej Szkoły Baletowej w Częstochowie

60 POPIS Uczniów Społecznej Szkoły Baletowej i Społecznego Ogniska Baletowego w Częstochowie za nami

 

W niedzielę, 16 czerwca Społeczna Szkoła Baletowa oraz Społeczne Ognisko Baletowe w Częstochowie, na dużej scenie Filharmonii Częstochowskiej przedstawiło swój jubileuszowy 60 POPIS.

Przygotowaniem tegorocznego popisu zajęli się wybitni pedagodzy i choreografowie: dyr Urszula Brylewska, Małgorzata Fertacz, Ilona Pułkownik, Michaił Zubkov, Aneta Wojtyra, Aleksandra Żaczkowa.
 Niektóre choreografie stworzyli sami uczniowie Społecznej Szkoły Baletowej. 
Tegoroczny Popis dla wielu dzieci był pierwszą okazją do wystąpienia na scenie i spotkania z tak ogromną publicznością, a dla części młodzieży był kolejnym, długo wyczekiwanym występem. 
Na scenie zaprezentowały się także mamy dzieci uczęszczających na zajęcia. 
W spektaklu brało udział łącznie ok. 220 uczniów.
 
Dla pierwszej części popisu „Stanisław Moniuszko – obrazy polskie” mottem przewodnim były słowa tego wybitnego kompozytora: „ Ja niczego nowego nie tworzę. Wędruję po polskich ziemiach, jestem natchniony duchem polskich pieśni ludowych i z nich mimo woli przelewam natchnienie do wszystkich moich dzieł”.  Na scenie zobaczyliśmy między innymi polonezy, mazury do muzyki pochodzącej z tak wybitnych dzieł jak „Halka”, czy „Hrabina”. Pierwsza część tegorocznego popisu była także mocno związana z 200. rocznicą śmierci Stanisława Moniuszki.
W drugiej części spektaklu mogliśmy podziwiać znane wszystkim uczniom i rodzicom choreografie, które już na stałe zagościły w repertuarze Szkoły. Są to jedyne w swoim rodzaju miniatury taneczne takie jak: taniec irlandzki, chiński, hiszpański, bałkański, paryski, grand valse, retro.
 
60-lecie Szkoły zbiegło się w czasie z 25-leciem pracy dyrektorskiej pani Urszuli Brylewskej. 
W tak ważnym dniu zostały wręczone liczne nagrody dla pedagogów za poświęcenie i pasję, którą dzieląc się z młodzieżą, zarażają ją miłością do tańca.

W imieniu  Wojewody Śląskiego Pana Roberta Magdziarza pani Jolanta Chłądzyńska wręczyła nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pani Małgorzacie Fertacz oraz pani Ewie Kosiec.
Medal „Merentibus” wręczył pani dyrektor Urszul Brylewskiej Prezydent Miasta Częstochowy 

Krzysztof Matyjaszczyk. 
Wszyscy pracownicy Szkoły otrzymali okolicznościowe dyplomy wraz z grawetonem.

 

 
 

 

 
Foto źródło: SSzB, SOB