Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Internetowy antykwariat a współczesność

Obecnie rozpowszechniane są ruchy organizacji ekologicznych. Wśród nich można spotkać obrońców środowiska, zwolenników minimalizmu, miłośników rzeczy używanych. Powtórny zakup książek i innych rzeczy pomaga zaoszczędzić na kupnie, wesprzeć współczesne poglądy na rzeczywistość i zaspokoić swoje zainteresowania. Jest to bardzo aktualne i równocześnie podtrzymujące życie sklepików z antykwariatem.

 
Skoro mowa o nowoczesnych alternatywach, rozważmy genialny pomysł na stworzenie portali internetowych  z antykwariatem. Jest to dostępny sposób na sprzedaż i kupno ciekawych, unikalnych, lecz także nowych rzeczy. W asortymencie znajdziemy szeroką ofertę książek, płyt, czasopism, pocztówek. 

Na czym to polega?

Internetowy antykwariat ma w sobie naprawdę dużo zalet. Dzięki istnieniu takiego rodzaju sprzedaży przeróżnych produktów jesteśmy w stanie w bardzo szybkim czasie odnaleźć i zaopatrzyć się w np. rzadkie wydania książek. Większość sklepik internetowy zapewnia duży wybór produktów i łatwy sposób kupowania antykwariatu. 
Wchodząc na stronę takiego sklepu z antykwariatem mamy ułatwiony sposób poszukiwania produktów. Za pomocą wyszukiwarki możemy odnaleźć książkę (i nie tylko) wpisując jej tytuł. Oglądając opcje, które udało nam się wyszukać system może dobrać nam książki o podobnych tytułach albo gatunku dzieła. Trzeba się na to zgodzić. Jest to bardzo pomocne podczas wyboru produktu. Potem, jak odnajdziemy potrzebną nam książkę lub czasopismo możemy dokonać zakupu. Na szczęście, twórcy internetowych sklepów z antykwariatem przemyśleli każdy drobiazg. Kupujący może mieć kilka możliwości opłaty zakupu oraz dostarczenia przesyłki. Przy dokonaniu zamówienia można opłacić zakupy od razu lub podczas odbioru paczki. Więc tutaj możemy wybrać sobie opcję zapłaty gotówką albo kartą. Kurierzy zazwyczaj dostarczają towar w ciągu kilku dni. Istnieje taki portal internetowy, jak  https://skupszop.pl/. W tym sklepie mamy szansę otrzymać zamówienie nawet w przeciągu jednego dnia! Zupełnie jak zakupy w prawdziwym sklepie.
Kupując przez internet musimy zalogować się na stronie sklepu. Ułatwi to wypełnienie danych podczas zamawiania antykwariatu, gdyż są automatycznie, za zgodą klienta zapisywane na profilu kupującego. Jeżeli nie chcemy udostępniać swoich danych administratorom w celach dokonania umowy, możemy za każdym razem ponownie podawać dane osobowe bez logowania się.
Czasami zamówienie można złożyć również telefonicznie. Jest to fajny sposób na kupowanie dla osób starszych i tych, którzy chcą zaoszczędzić czas na wpisywaniu danych osobowych. 
Po złożeniu zamówienia każdy klient dostaje potwierdzenie o jego przyjęciu. Sklepy zawsze udzielają informacji o statusie przesyłki. Do zamówień dołączają paragon bądź fakturę. Zatem nie trzeba się martwić czy istnieje możliwość zwrotu lub złożenia reklamacji. 
Co więcej, mnóstwo antykwariatów są wysyłane zagranicę, Zamówienia można dokonać na portalu polskim, a towar dostarczą do innego kraju. Różnica polega jedynie na sposobie płatności - wtedy będziemy musieli zapłacić kartą płatniczą lub dokonać przelewu, gdyż paczka będzie przekazywana do innych kurierów kraju zagranicznego. 

Co zapewnia kupowanie antykwariatu przez internet?

Po pierwsze, szeroki asortyment produktów. Gdy nie znajdziemy potrzebnej nam książki bądź innego produktu w jednym sklepie, można szybko odnaleźć je w drugim. Szansa na natknięcie się na jakiś przedmiot w kilku egzemplarzach jest znacznie większa, niż w standardowym sklepie z antykwariatem 
Po drugie, mnóstwo sklepów internetowych mają swoje siedziby, w których klient może odebrać przedmiot osobiście.