Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Toczenie elementów za pomocą zaawansowanych obrabiarek CNC

 

 

Zastosowanie nowoczesnych technologii w codziennej pracy to nieodłączny element rozwoju. Nie inaczej jest w przypadku tłoczonych elementów, których dokładność musi w 100% spełniać oczekiwania klienta. Wykorzystanie zaawansowanych obrabiarek CNC ma wiele zalet, jednak najważniejszą z nich jest szczegółowe wykonanie toczonych elementów.

Toczenie elementów w obrabiarkach CNC – zalety

Toczenie części w zaawansowanych obrabiarkach CNC ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest możliwość dokładnego wykonania elementów dopracowanych w każdym szczególe, a także uzyskanie wysokiej powtarzalności. Dzięki temu można wykonać wiele w pełni identycznych części, co było nierealne w przypadku tradycyjnych metod tokarskich obsługiwanych ręcznie.

Obrabiarki CNC pozwalają znacznie przyspieszyć proces obróbki, co jest możliwe dzięki komputerowemu sterowaniu urządzeń numerycznych. Wbrew pozorom sama zasada działania maszyny nie jest skomplikowana. Podczas toczenia elementów wybrany materiał obraca się wokół własnej osi, a skierowany na niego nóż wykonuje ruch płaski. W rezultacie dochodzi do precyzyjnego skrawania wiórowego materiału, co pozwala uzyskać nawet niezwykle złożone kształty. Zaletą takiego rozwiązania jest przyspieszenie i ułatwienie pracy, ponieważ pozwala uniknąć spawania w celu połączenia kilku mniejszych elementów przygotowanych tradycyjną metodą tokarską.

Jakie możliwości otwiera wykorzystanie obrabiarek CNC?

Toczenie metodą CNC jest szybkie i precyzyjne, a do obróbki można wykorzystać wiele materiałów. Stal, brąz, aluminium oraz mosiądz to zaledwie początek surowców, na których można pracować. Wykorzystanie podczas pracy programów i sterowników CNC komunikujących się z operatorem za pomocą łatwego w obsłudze interfejsu pozwala wprowadzić do systemu szereg istotnych informacji jak:

  • korekcja narzędzi,
  • bazowanie osi,
  • zmiana parametrów obróbki,
  • śledzenie postępów programu.

Dzięki temu profesjonalne toczenie Wrocław metodą CNC pozwala sobie dokładnie zaplanować pracę i wybrać najlepsze narzędzia do stworzenia dokładnie odwzorowanych tulei, stożków, wałków i innych elementów konstrukcji czy maszyn.