Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Polecamy

 

Czym zachwycić dzieci w dniu ich święta?

Dzień Dziecka to święto, na które pociechy czekają z niecierpliwością. Rodzice starają się, aby ich dzieci tego dnia czuły się wyjątkowo i na długo zapamiętały ten dzień w pamięci. Badania pokazują co najlepiej podarować pociechom.

 

Jak wynika z badania serwisu Prezentmarzeń „Jak Polacy dobierają prezenty do okazji” najlepszą opcją spędzenia Dnia Dziecka jest spędzenie czasu z pociechą. Mogą to być na przykład warsztaty w manufakturze słodyczy (35%) lub warsztaty kreatywne (15%). Wielką frajdę sprawi również pobyt w rodzinnym parku rozrywki (27%) lub lot w tunelu aerodynamicznym (13%). Ankietowani wskazali także, jazdę w stymulatorze wyścigowym – 7% odpowiedzi. Najważniejszą cechą prezentu jest element zaskoczenia, tak deklaruje 39% ankietowanych oraz uszczęśliwienie odbiorcy - 31%.

Aby obdarować dziecko w tym szczególnym dniu, nie musimy szukać nowinek technologicznych i wydawać dużych sum pieniędzy. W końcu taki upominek nie powinien zdominować całego Dnia Dziecka, ale sprawić, że zostanie on miło zapamiętany. Liczy się przede wszystkim radość naszej pociechy i pozytywne wspomnienia. Upominek dla dziecka w postaci wspólnie przeżytej przygody może okazać się tym wyjątkowym, który dostarczy mu wspaniałych emocji i pozytywnych wrażeń. – mówi Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń.

Jak wynika z badania upominki dla większości osób są symbolem miłego gestu (38%) oraz mają po prostu sprawiać przyjemność (29%). Dla mniejszości mają jakąś symbolikę (14%) albo mają podtekst kulturowy (19%). Aż 59 % deklaruje, że nie wręcza prezentów ze względu na symbolikę. Przez prezenty chcemy przede wszystkim okazać miłość, uszczęśliwić kogoś (33%) i chcemy aby dana osoba poczuła się wyjątkowo (29%), chcemy również czasami okazać wdzięczność (23%). Idealny prezent powinien zaskoczyć odbiorcę (29%), sprawić radość (23%) i być indywidualnie dopasowany (23%).

Kto lepiej dobiera prezenty, zdania są podzielone. W przypadku kobiet prezenty są bardziej przemyślane i indywidualnie dopasowane (31%), ponieważ kobiety planują je z wcześniejszym wyprzedzeniem (21%), a w przypadku mężczyzn są one zazwyczaj droższe (26%) i bardziej kreatywne (22%).

Na prezenty okazjonalne wydajemy najczęściej do 100 zł, jak deklaruje 39% respondentów. Od 100 – 300 zł wydaje 33% osób. Jedynie 15% ankietowanych przeznacza od 300-500 zł, 11% od 500 do 1000 zł, a 2% powyżej 1000 zł.

Aby obdarować dziecko w tym szczególnym dniu nie musimy szukać nowinek technologicznych i wydawać dużych sum pieniędzy. W końcu taki upominek nie powinien zdominować całego wydarzenia, ale sprawić, że zostanie ono miło zapamiętane. Liczy się przede wszystkim radość dziecka i pozytywne wspomnienia.

 
Innovation PR,

Światowy Dzień Pszczół – dlaczego warto chronić zapylacze?

 

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych z inicjatywy Słowenii, w której pszczelarstwo uznawane jest za jedno z najstarszych rodzajów rzemiosła. Celem obchodów jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia, z jakimi muszą mierzyć się te pożyteczne owady.

 

 

Światowy Dzień Pszczół to doskonała okazja, by przypomnieć sobie o tych niezwykle ważnych stworzeniach, docenić je, a także zadbać o ich ochronę. Pszczelarze i naukowcy od kilku lat ostrzegają, że pszczoły miodne wymierają w zastraszającym tempie. Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody i Jej Zasobów (IUCN) oraz Komisja Europejska, oceniają w Czerwonej Księdze, że w Europie blisko jednemu na dziesięć gatunków pszczół grozi wyginięcie. Ponadto, populacje aż 37 proc. gatunków zmniejszają się. Owadom zagrażają zmiany klimatyczne, choroby, niszczenie ich naturalnych siedlisk, a przede wszystkim pestycydy, które są powszechnie stosowane w rolnictwie.

Mniej pszczół, mniej żywności

Według Komisji Europejskiej, co trzeci gatunek pszczół jest na skraju wymarcia. Dodatkowo, połowa gruntów rolnych w Unii Europejskiej stoi w obliczu niedoboru zapylaczy. To alarmujący sygnał: owady zapylające są na skraju zagłady. A jeżeli ich życie jest zagrożone, to także bezpieczeństwo żywnościowe ludzi.

Pszczoły miodne i dziko żyjące odpowiadają za zapylanie roślin, które stanowią ponad 1/3 codziennej diety człowieka. Zniknięcie tych owadów oznaczałoby nie tylko ubytki w naszych ogrodach, ale także znaczne ograniczenie dostępności ulubionych produktów spożywczych. Owoce, warzywa, a nawet kawa wszystko to nie powstałoby bez udziału zapylaczy – podkreśla Lisa Scoccimarro, liderka Akademii Ekologicznej Amest Otwock.

Rola pszczoły miodnej nie ogranicza się jedynie do zwiększenia plonów rolników. Wytwarzają one jednocześnie cenne produkty, takie jak miód, wosk, pierzga, propolis, mleczko i jad pszczeli. Wartość pszczół jako zapylaczy dla ekosystemu w Polsce Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa szacuje na ok. 5 mld zł.

Jak pomóc zapylaczom?

Największym zagrożeniem dla owadów zapylających jest utrata siedlisk spowodowana działalnością człowieka, a w szczególności postępującą urbanizacją. W mniejszym lub większym stopniu całe społeczeństwo przyczynia się do tego problemu.

Każdy z nas może wspierać pszczoły, tworząc przestrzenie, w których znajdą one pożywienie i schronienie. Na przykład poprzez sadzenie na balkonach czy w ogródkach roślin, które przyciągają je swoimi kolorami i zapachami. Ten z pozoru drobny gest to aktywny udział w ochronie środowiska i zachowaniu równowagi ekosystemu – zauważa Lisa Scoccimarro, liderka Akademii Ekologicznej Amest Otwock.

Święto Pszczół to także doskonały moment, aby docenić pszczele produkty i wesprzeć ich opiekunów – pszczelarzy. Warto wiedzieć, że miody lokalne często mają bogatszy i bardziej złożony aromat, niż te powszechnie spotykane w sklepach spożywczych. Na jego unikalny profil smakowy ma m.in. wpływ różnorodność roślinna danego regionu

 

Amest PR


Twoje ważne uroczystości z firmą Green Pack Szymanek Opakowania

 

W Twoich planach ważne i pozostające na długo w pamięci uroczystości?

Chcesz, aby przyjęcie było eleganckie i urocze?

A może jesteś gościem i pragniesz , aby opakowanie Twojego prezent nawiązywało do okoliczności?

Zapraszamy do Firmy GREEN PACK Szymanek Opakowania.

 

Tu  znajdziesz serwetki z przepięknymi nadrukami komunijnymi, weselnymi i z okazji chrztu.  Papierowe torby prezentowe z uroczystymi nadrukami sprawia, że Twoje prezenty pozostaną na długo w pamięci. Gdy masz swoje pomysły i pragniesz, aby ozdoby posiadały niepowtarzalny nadruk, specjalny dla obdarowanego, firma Green Pack sprosta Twoim oczekiwaniom. Tu fachowcy doradzą i przygotują okolicznościowe nadruki na opakowania zgodnie Twoimi indywidualnymi pomysłami.

 Zapraszamy:

 

  • Częstochowa ul. Krakowska 2, tel.: 34 322 93 06
  • Wierzchowisko ul. Długa 14, tel.: 34 328 72 15