Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Zakupy powinny być przemyślane

Właściwa decyzja o zakupie – jak ją podjąć 

 
 

Kto ogląda telewizyjne reklamy, ten z pewnością zauważył, że ich bohaterowie zadziwiająco często kupują w Internecie, używając do tego celu smartfonów. Robią to byle gdzie – w tramwaju, na parkowej ławce, na ulicy. Czemu tak? Ma to promować wolność, swobodę, możliwość korzystania ze zdobyczy techniki w każdym miejscu, ale nie tylko.

Kupuj, kupuj bez namysłu

Podświadomy przekaz takich reklam jest jeden: rób zakupy spontanicznie, szybko, bez namysłu. Każdy przecież wie, że na komputerze czy laptopie, w domowym zaciszu, można na spokojnie przejrzeć ofertę, sprawdzić ceny w porównywarce, obejrzeć duże, wyraźne zdjęcia, w spokoju przeczytać, a może nawet wynotować sobie parametry techniczne produktów. Smartfon nie daje takiego komfortu – i o to chodzi. Im więcej zakupów spontanicznych, nieprzemyślanych, tym lepiej dla reklamodawców. I dla banków wydających karty kredytowe, ma się rozumieć.

Opinie po dwa złote

Onegdaj można było mieć nadzieję, że Internet stanie się nieocenioną pomocą w podejmowaniu decyzji zakupowych. Opinie tych, co już kupili, miały być najlepszą wskazówką dla tych, co dopiero kupić zamierzają. I może nawet przez jakiś czas tak było, ale minęło. Dziś większość dostępnych w Sieci opinii to teksty pisane na zamówienie. Jedni copywriterzy za pieniądze (marne zresztą) chwalą wybrane produkty i usługi, inni nie zostawiają suchej nitki na tym, co oferuje konkurencja zleceniodawcy. Tylko nieliczne serwisy ograniczają możliwość opiniowania tak, by swoje recenzje mogli zamieszczać jedynie ci, którzy naprawdę z danym produktem czy usługą mieli do czynienia.

Ranking odkurzaczy

Ciekawą próbę pomagania w decyzjach zakupowych podjęli autorzy strony rankingmania.pl. Znajdują się na niej aktualne rankingi odkurzaczy, zmywarek, lodówek, pralek, suszarek i fotelików samochodowych. Oprócz rankingów podzielonych na kategorie (np. odkurzacze tradycyjne, bezworkowe, cyklonowe itp.) każdemu rodzajowi produktów poświęcono długi tekst, omawiający atuty i słabości poszczególnych rodzajów sprzętu. Teksty napisano z wyraźnym staraniem o bezstronność – żaden produkt nie jest faworyzowany.

Jak więc wybierać?

Na pewno warto czytać teksty pisane ze znawstwem i bezstronnością, unikać natomiast opinii niewiadomego pochodzenia. Rekomendacje od rodziny, znajomych i przyjaciół także warto brać pod uwagę. Ponieważ nie ma żadnej pewności, że w sklepie internetowym lub stacjonarnym uzyskamy fachową poradę sprzedawcy, dobrze jest zdać się na własny rozum i twarde fakty w postaci parametrów danego urządzenia oraz ceny. Ponadto nawet ci, którzy najchętniej kupują w Internecie, nie popełnią błędu, jeśli przed zakupem obejrzą daną rzecz w zwykłym sklepie: zdjęcia to nie wszystko, tym bardziej że można nimi manipulować.

A w ostateczności…

No i na szczęście zawsze pozostają nam do dyspozycji prawa konsumenta, w tym możliwość zwrotu nietrafionego zakupu. To oczywiście ostateczność, ale przy poważniejszych zakupach warto ją brać pod uwagę. Zwrócić można nawet pralkę czy odkurzacz, także kupione w sklepie internetowym. Każdy sklep powinien zamieszczać informacje dla klientów dotyczące prawa do zwrotu towarów i składania reklamacji.