Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak rozsądnie podzielić majątek po rozwodzie?

Psychologowie porównują stres związany z rozwodem do tego, jaki towarzyszy śmierci najbliższej nam osoby. Faktycznie – każdy, kto przechodził rozstanie z partnerem wie, jak bardzo jest to nieprzyjemne doznanie. Cóż, coś się kończy, aby zacząć mogło się coś innego. Aby przebrnąć przez niewygodną sytuację i uporać się z nią, dobrze czym prędzej uregulować kwestie związane z podziałem majątku. Jak się do tego zabrać?
 

 
Komu należy się wspólne mieszkanie po rozwodzie?
 
Podział majątku po rozwodzie to bardzo kłopotliwa kwestia. Nigdy nie możemy mieć pewności, czy podział będzie dla nas sprawiedliwy i w jaki sposób sąd podejdzie do tej sprawy.
Warto również pamiętać, że wniosek o podział majątku, jaki składamy w sądzie, musi zawierać wyszczególniony skład i wartość wspólnych dóbr. Informacje te weryfikuje następnie sąd w toku postępowania. Złożenie takiego wniosku wiąże się z opłatą w wysokości 1000 złotych. Koszty te można zmniejszyć, jeśli uda nam się porozumieć z małżonkiem i ustalić wspólnie projekt podziału wspólnego majątku. W takiej sytuacji przyjdzie nam zapłacić znacznie mniej, bo jedynie 300 złotych – taką informację może nam przekazać m.in. Radca Prawny Częstochowa.
 
Bezrobotna żona z dziećmi czy pracujący mąż? Kto ma większe prawo do wspólnego mieszkania?
 
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w trakcie trwania małżeństwa wszystko, co kupimy, wchodzi w zakres majątku wspólnego. Rozwód rozwiązuje tę wspólnotę, a zarazem generuje problem podziału dotychczasowego majątku wspólnego. Wynika z tego fakt, że takie samo prawo do mieszkania kupionego w trakcie trwania małżeństwa ma bezrobotna przez wiele lat żona, jak i ciężko pracujący na dwa etaty mąż.
Byli współmałżonkowie mają dwa wyjścia z sytuacji: mogą sprzedać dobra, których dorobili się w trakcie trwania małżeństwa i podzielić pomiędzy siebie pieniądze lub też podzielić fizycznie składniki majątku. Warto wiedzieć, że niezależnie od tego, ile dany współmałżonek zarobił w trakcie trwania małżeństwa, ma takie samo prawo do otrzymania części wspólnego majątku co druga strona. Więcej na ten temat może nam podpowiedzieć Kancelaria Prawna Częstochowa

.

Niezależnie od tego, co myślimy o tym z perspektywy sprawiedliwości społecznej, w czasie rozwodu nie ma także znaczenia to, która z osób spowodowała rozpad związku. Oznacza to tyle, że niewierny mąż, który złamał przysięgę małżeńską, ma takie samo prawo do dóbr jak jego zdradzona żona. Szczegóły tych zawiłych pod względem prawnym spraw pomoże zrozumieć Prawnik Częstochowa.