Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Czym są adaptogeny i co warto o nich wiedzieć?

Adaptogeny to grupa roślin, które mają specyficzny wpływ na organizm człowieka. Mówiąc najprościej - adaptogeny swoją nazwę zawdzięczają słowu “adaptacja”. Dlaczego to takie istotne? Rośliny te przyjmowane przez człowieka, pozwalają przystosować się organizmowi do niesprzyjających warunków zewnętrznych. W zależności od rodzaju rośliny, będzie można mówić o innych rodzajach tych warunków, jednak najważniejsze jest to, że dzięki adaptogenom organizm ma zwiększone zdolności adaptacyjne.

 Może lepiej dostosować się do niesprzyjających warunków zewnętrznych, a szczególnie wiele mówi się o tych związanych ze stresem, czyli różnego rodzaju sytuacji stresowych. Stres natomiast, nie tylko wpływa na nasze samopoczucie i to jak reagujemy w danej chwili. Na organizmie i zdrowiu pozostawia on piętno, które z czasem może stać się nieodwracalne. Długotrwały stres jest niezwykle szkodliwy, a m.in. z tego powodu, coraz więcej mówi się o adaptogenach i ich pozytywnym wpływie na nasze zdrowie. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Adaptogeny receptą na stres?

Chociaż adaptogeny zwiększają możliwości radzenia sobie ze stresem organizmu, jego zdolności przystosowawcze i nawet w sytuacji stresowej jesteśmy w stanie sobie dzięki nim poradzić ze spokojem, to nie jest to zupełna recepta. Długotrwały stres jest po prostu niewskazany ze zdrowotnego punktu widzenia. To właśnie z tego powodu, zawsze warto ograniczać stres w swoim życiu, a adaptogeny traktować jako doraźną pomoc, gdy wiemy, że będziemy w sytuacji stresowej np. jednorazowo podczas egzaminu na prawo jazdy.

W takim przypadku adaptogeny są skutecznym roślinami, które pomogą nam po prostu lepiej poradzić sobie w danej sytuacji, w której mógłby “zjeść nas stres”. Jednak nie należy ich traktować jako stały element naszej diety, ponieważ posiadamy stresującą pracę itp. Lepiej ograniczać stres w naturalny sposób i po prostu systematycznie eliminować go z naszego życia, o ile oczywiście to możliwe. Chcesz zaopatrzyć się w ciekawe suplementy diety z adaptogenami, aby być gotów na wszystkie sytuacje? Przyjrzyj się ofercie sklepu SFD, gdzie dostępne są przeróżne preparaty, także te zawierające adaptogeny.

Jakie są adaptogeny?

Istnieje wiele roślin o właściwościach adaptogennych, które są dostępne m.in. pod postacią suplementów diety. Jednym z najbardziej popularnych w ostatnim czasie jest ashwagandha. Można się także spotkać z nazwą - witania ospała. Od wielu setek lat jest ona wykorzystywana w tradycyjnej medycynie subkontynentu indyjskiego, a poza właściwościami adaptogennymi, posiada także wpływ na układ odpornościowy, stymulując go do pracy. Co ciekawe, wpływa także na proces zasypiania oraz na sam sen poprawiając jego jakość. 

Ciekawym preparatem zawierającym ashwagandhę w dużej dawce jest Ashwagandha Forte Allnutrition. Sama witania ospała wpływa na nasz organizm dzięki zmniejszaniu stężenia kortyzolu, który jest określany hormonem stresu i ma dewastujący wpływ na organizm. Warto jednak pamiętać, że ashwagandha nie jest jedynym adaptogenem. Podobne działanie posiada także np. żeń-szeń, różeniec górski, korzeń MACA, bacopa monnieri i wiele, wiele więcej.