Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Czym zajmuje się branża car-audio?

 

Branża car-audio zajmuje się nagłośnieniem pojazdów oraz wyposażeniem ich w urządzenia GPS i konsole do gier. Dodatkowo zabudowuje urządzenia w samochodach, wygłusza i podświetla wnętrza pojazdów.

Zawody w branży car-audio

Wyróżnia się trzy kategorie zawodów car-audio, w których jury wybiera najlepiej nagłośniony samochód:

  • Sound off
  • dBdrag Racing
  • ESPL

W Polsce odbywają się dwa rodzaje zawodów car-audio: dB Race i Propper Droppers.
dB Race, to turniej, w którym uczestnicy rywalizują między sobą o wytworzenie jak najwyższego poziomu ciśnienia akustycznego (SPL), korzystając ze swoich samochodów z technologią audio. Zawody odbywają się w systemie pucharowym, zawodnicy startują w parach, zwycięzca przechodzi do kolejnego etapu turnieju. Istnieją trzy kategorie w db Race: Amator, Profi i Ekspert, każda z nich ma określone zasady oceniania i kryteria udziału. W zależności od kategorii uczestnicy mają ustalony zakres dozwolonych modyfikacji samochodu, liczbę głośników, moc wykorzystanych wzmacniaczy. Zawodnicy odtwarzają dowolny materiał dźwiękowy, który zostaje poddany ocenie.
Propper Droppers, to rodzaj zawodów dla miłośników dźwięków o ultra niskiej częstotliwości. Zwycięzcą zostaje samochód, który najgłośniej i najbardziej równomiernie odtworzy sub-niskie dźwięki. W trakcie konkurencji dozwolone jest wykorzystanie efektów wizualnych, dzięki którym zawody są bardziej efektywne.

Organizacje car-audio

Na świecie działają trzy główne organizacje zajmujące się przeprowadzaniem i promowaniem zawodów car-audio:

  • EMMA – to europejska organizacja patronująca zawodom car-audio, która istnieje od 2000 roku, ma swoją siedzibę w 40 krajach na świecie.
  • IASCA (International Auto Sound Challenge Association) – zajmuje się organizacją zawodów samochodowych w dziedzinie audio (tzw. Soundoffs), imprezy odbywają się w 34 krajach na całym świecie, celem jest wprowadzanie nowych standardów dla jakości dźwięku.
  • dbDRA - organizacja międzynarodowa, zajmująca się zawodami car-audio.

W Polsce zawody przeprowadza PASCA, która zrzesza miłośników nagłośnienia w pojazdach.

Gdzie kupić sprzęt car audio?

Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w nagłaśnianiu pojazdów. Obecnie wiele z nich poza usługami stacjonarnymi prowadzi również sprzedaż internetową. Firma centrumaudio.pl oferuje szeroką gamę produktów związanych z nagłośnieniem samochodu. Dodatkowo w swojej ofercie ma również usługę montażu osprzętu. Posiada wieloletnie doświadczenie w swojej branży, działa na rynku od 2005 roku. Zyskała zaufanie wielu polskich i zagranicznych klientów, w swoim asortymencie posiada produkty najwyższej jakości od czołowych światowych producentów car-audio.