Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Zdrowie/Uroda

Bezpłatne badania densytometryczne

już 12 grudnia w  Częstochowie!

 

Zadbaj o kości razem z Fundacją NEUCA dla Zdrowia

 

 

 

Osteoporoza to najbardziej powszechne schorzenie układu kostnego, które doprowadza do zwiększonej łamliwości kości. Choroba jest bezobjawowa, co utrudnia rozpoznanie pogarszającego się stanu struktury kostnej. Wychodząc temu naprzeciw Fundacja NEUCA dla Zdrowia prowadzi bezpłatną akcję badań densytometrycznych. Na trasie Osteobusa znajduje się miejscowość Częstochowa, gdzie już 12 grudnia, przy ul. Bohaterów Katynia 25, będzie można wykonać bezpłatne badanie kości.

Najpowszechniejszą chorobą szkieletu jest osteoporoza, choruje na nią ponad 2 mln Polaków. W jej wyniku następuje bezobjawowe i bezbolesne pogorszenie się stanu układu kostnego, a co za tym idzie zwiększa się podatność do wystąpienia złamań. Najczęściej są to złamania trzonów kręgowych, kości udowej, kości ramiennej oraz dystalnej części przedramienia. Wczesne rozpoznanie osteoporozy pozwala na wdrożenie odpowiedniego postępowania leczniczego.

Badanie gęstości kości, czyli densytometria, umożliwia wykrycie osteoporozy we wczesnym stadium rozwoju. Pozwala także na monitorowanie leczenia i określenia stopnia zaawansowania choroby. Polecana jest osobom po 40 roku życia, u których w rodzinie występowała osteoporoza, jak również wszystkim kobietom po 50 roku życia oraz mężczyznom po 55 roku życia.

Wczesna diagnostyka, prawidłowe odżywianie, utrzymanie prawidłowej masy ciała i aktywność fizyczna stanowią podstawowe elementy walki z chorobą. Zachęcam do skorzystania z badania, którego wynik pacjent otrzymuje bezpośrednio po wykonaniu pomiaru, co umożliwia szybką reakcję w przypadku wykrycia nieprawidłowości – mówi Justyna Kołtońska z Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zachęca do wzięcia udziału w badaniu, jednak odradza się ich przeprowadzania w przypadku poniższych sytuacji. Przeciwskazania:

• Badania nie mogą wykonywać kobiety w ciąży.

• Badania nie powinno się wykonywać w ciągu dwóch dni po podaniu środka kontrastowego (np. po tomografii komputerowej z kontrastem).

• Badania nie powinno się wykonywać u osób, które w ostatnim roku miały badanie RTG lub Rezonans.

• Pacjenci z katarem, gorączką, osłabieni, z padaczką nie mogą podejść do badania.

Samo badanie jest krótkie, trwa około 10 minut i nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta. Stosowana metoda badania to tzw. dwuwiązkowa absorbcjometria rentgenowska, w której wykorzystuje się bardzo niewielką dawkę promieniowania rentgenowskiego i naświetla promieniami X wybraną okolicę szkieletu. Pomiar w Osteobusie wykonywany jest z odcinka lędźwiowego (L1 - L5) kręgosłupa.

Dodatkowo, w Osteobusie pacjenci mają możliwość samodzielnego wykonania pomiaru poziomu cukru we krwi. Nad poprawnością wykonania pomiaru czuwać będzie personel zapewniający instruktaż oraz bezpieczne warunki do wykonania tych czynności. Cukrzyca jest zjawiskiem globalnym, obecnie będącym bliskim rozmiarom pandemii, a Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IDF) szacuje, że na świecie z cukrzycą żyje co dziesiąta dorosła osoba.

Osteobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia stacjonować będzie w miejscowości Częstochowa, w poniedziałek 12 grudnia, przy ul. Bohaterów Katynia 25, w godzinach 10:00 – 16:00. Nad poprawnością badania czuwać będzie wyspecjalizowana pomoc medyka.

Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonać najpóźniej na 24h przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

Fundacja NEUCA dla Zdrowia dokłada wszelkich starań, aby w aktualnej sytuacji epidemicznej zapewnić wszystkim pacjentom bezpieczeństwo. W Osteobusie będą odbywać się tylko umówione wizyty. Przed wejściem do busa każdy pacjent będzie miał zmierzoną temperaturę i będzie dezynfekował ręce Fundacja Neuca dla Zdrowia zaprasza pacjentów, którzy nie mają podejrzeń zakażenia koronawirusem i posiadają maseczki zakrywające usta i nos.

  

Pomysł na prezent - Alkomat dla bezpieczeństwa najbliższych

 

 

 

 

Czy Twoim przyjaciołom zdarza się przesadzić z  alkoholem, na spotkaniu w Waszym najbliższym gronie?

 

Zaopatrz ich w Alkomat.

Zadbacie tak o Wasze bezpieczeństwo.

To jest świetny pomysł na świąteczny upominek.

Najlepsze alkomaty znajdziesz w firmie Ekspent, w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16,  w Częstochowie.

Życzymy udanych, przedświątecznych zakupów i trafionych prezentów!

Polecamy: https://czest.info/zdrowie

 

 

 

 

 


 

EMS, czyli trening z wykorzystaniem

elektrostymulacji mięśniowej.

Na czym polega?

Trening EMS to innowacyjna metoda ćwiczeń, która wykorzystuje technologię impulsów elektrycznych na potrzeby sportu i fitnessu. Pozwala na budowanie kondycji, siły i utratę tkanki tłuszczowej w dużo krótszym czasie niż tradycyjne ćwiczenia.

W czym tkwi sekret?

Trening EMS (Electrical Muscle Stimulation) to trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej. Sesja treningu EMS wygląda jak przygotowania do lotu w kosmos. Ćwiczenia wykonywane są w dopasowanym stroju, na który zakłada się specjalną kamizelkę, pas biodrowy oraz opaski na ramiona i uda, na których umieszczone są elektrody. Pierwszy trening EMS poprzedzamy analizą składu ciała, a rodzaj i intensywność ćwiczeń wykonywanych podczas treningu dobierana jest indywidualnie w zależności od kondycji i celów treningowych osoby ćwiczącej. Stymulowane są między innymi mięśnie klatki piersiowej, brzucha, grzbietu, odcinka lędźwiowego pleców pośladków, ud, bicepsów. Podczas zwykłego treningu mózg wysyła impulsy, które trafiając do neuronów powodując skurcz mięśni. Podczas treningu EMS praca mózgu wspomagana jest impulsami elektrycznymi wysyłanymi ze specjalnego urządzenia. Pobudza to mięśnie położone głęboko, co jest prawie niemożliwe podczas treningu tradycyjnego.

Dla kogo trening?

Dla wszystkich, ważne jest jedynie by ćwiczyć z trenerem personalnym albo instruktorem, który na bieżąco śledzi postępy i kontroluje siłę impulsów. Trening EMS polecany jest zarówno osobom niewysportowanym, tym uprawiającym sport rekreacyjnie, jak i sportowcom wyczynowym.

Trening EMS jest również dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie uprawiają sportu. Szczególnie po okresie świątecznym widzimy duże zainteresowanie karnetami na siłownię, jednak kiedy styczeń mija to zainteresowanie maleje. Taki trening to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą być fit ale nie maja motywacji lub czasu. Trening EMS pozwala na 20-minutową sesję raz w tygodniu, efekty są już widoczne po 4-6 tygodniach. Co ciekawe z metody EMS korzystają między innymi piłkarze, mistrzowie świata w boksie, zespoły Formuły1 czy saneczkarze. – mówi Aleksandra Skrzyńska z serwisu Prezentmarzeń.

Zalety treningu EMS

Jedną z największych zalet treningu EMS jest zwiększenie efektywności ćwiczeń i skrócenie czasu treningu. Trening EMS pozwala modelować kształt ciała, ujędrnia mięśnie, powoduje szybki przyrost masy mięśniowej przy jednoczesnej redukcji tłuszczu i cellulitu. Jedna sesja treningowa trwa ok. 20 minut, i już widać po niej efekty, ciało jest bardziej jędrne, a nie jak podczas godzin męczarni na siłowni. Optymalna częstotliwość treningów wynosi 1-2 razy w tygodniu. Wykorzystanie stymulacji mięśni impulsami prądu stałego i zmiennego o różnej częstotliwości, pozwala zastąpić godziny spędzone na siłowni i umożliwia poprawę sylwetki przy maksymalnej oszczędności czasu. Trening EMS wyzwala średnio 150 razy więcej skurczów mięśni niż trening konwencjonalny i pozwala spalić nawet 1200 kcal, dzięki czemu utrata wagi następuje aż trzy razy szybciej niż podczas tradycyjnej formy treningu. Pierwsze rezultaty widoczne są już po 4-6 sesjach treningowych.

W praktyce wygląda to tak, że po pierwszym treningu wiele osób przez dwa lub trzy dni odczuwa ból mięśni, tak że niemal nie mogą się ruszać. Elektrostymulacja mięśni jest jednak jak najbardziej bezpieczna. Zabiegi są bezbolesne, a natężenie częstotliwości jest niskie, ale wystarczające, aby zapewnić odpowiedni trening. Każdy mięsień dostaje inny impuls podczas każdego treningu EMS stymulowanych jest aż osiem grup mięśni głębokich. Osoba ćwicząca cały czas jest pod kontrolą trenera, który czuwa nad właściwym przebiegiem treningu i proponuje bezpieczne, indywidualnie dobrane i najbardziej odpowiednie ćwiczenia. EMS ceniony jest przede wszystkim z uwagi na efektywność. Elektrostymulacja jest coraz bardziej popularna w salonach kosmetycznych, klinikach rehabilitacyjnych i właśnie na siłowni. – wyjaśnia Aleksandra Skrzyńska z serwisu Prezentmarzeń.

Efekty treningu EMS

Efekty treningów EMS zależą w znacznej mierze od założonych celów, pod które dobierane są konkretne ćwiczenia wykonywane w czasie sesji. 

Wśród efektów jakie daje trening z zastosowaniem elektrostymulacji mięśniowej wymienić należy:
  • redukcję tkanki tłuszczowej,
  • poprawę wydolności fizycznej,
  • wzmocnienie mięśni,
  • ujędrnienie skóry,
  • redukcję cellulitu,
  • zmniejszenie bólu pleców.

Trening EMS jest bardzo bezpieczną formą treningu, która może być stosowna zarówno przez osoby niewysportowane, jak i te, które uprawiają sport zawodowo. Trening EMS praktycznie nie obciąża stawów i nie niesie ze sobą ryzyka kontuzji, a impulsy elektryczne generowane podczas treningu mają parametry identyczne jak impulsy generowane przez ludzki mózg. Z elektrostymulacji nie powinny korzystać jednak między innymi osoby z rozrusznikiem serca, padaczką, nadciśnieniem, metalowymi implantami, cukrzycą czy miażdżycą. A także kobiety w ciąży. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze wskazaniami lub przeciwwskazaniami do elektrostymulacji, należy skonsultować się wcześniej ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą.

 
Innovation PR
 
 

 

Krótki przewodnik po swetrach – jak je nosić,

by wyglądać stylowo?

Grube swetrzyska z gryzącej wełny, w których ciężko się ruszać, to już przeszłość. Współczesne swetry występują w tylu rodzajach, że naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie – na co dzień i na bardziej wymagające okazje. Co ważne, przy znajomości kilku przydatnych trików można w nich wyglądać po prostu stylowo!

W sklepach aż roi się od różnych możliwości wyboru swetrów. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie, ale jest też pewne ryzyko – możemy kupić coś, co nie będzie dla nas najlepszym wyborem. Aby znaleźć dla siebie odpowiedni sweter, warto poznać kilka podstawowych zasad. Jakich? O tym poniżej.

Fasony swetrów, czyli coś dla każdego

 

Zacznijmy od podstaw, czyli fasonu. To przede wszystkim od niego zależy, jak będziemy się prezentować w swetrze. – Główny „zarzut” kierowany w kierunku swetrów to, że „pogrubia”. Góralski golf z grubej wełny faktycznie może sprawić, że wizualnie będziemy wyglądać masywnie, jednak już krótki kardigan zestawiony z ołówkową spódnicą albo nawet długi oversizowy sweter z cienkiej dzianiny, do którego włożymy dopasowane spodnie o wąskich nogawkach, zadziała odwrotnie. Wręcz nas optycznie wysmukli i „wydłuży”. Taki sam efekt da długi kardigan, zwłaszcza o szalowym kołnierzu i z paskiem w talii – to najprostszy sposób na ciepły, wygodny, a przy tym świetnie modelujący sylwetkę look – tłumaczy ekspertka KiK.

O dekoltach słów kilka

Osobną kwestią, jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego swetra, jest dekolt. Wybór mamy naprawdę duży. Po pierwsze świetnie chroniące przed zimnem golfy: mięsiste i grube, cieniutkie jak apaszka czy stylowe półgolfy. Bardzo popularne są też okrągłe dekolty o różnej głębokości, a także te o kształcie litery „V”, które dodają swetrowi elegancji. W sklepach nie brakuje też takich o dużych dekoltach – tzw. łódek, a nawet cold shoulder czy typu carmen. Ten ostatni rodzaj sprawdzi się jednak w zasadzie tylko w domowych stylizacjach. Za to golfy czy stójki to świetny wybór, jeśli zamierzamy spędzić dużo czasu na zewnątrz albo zależy nam na eleganckim looku: wtedy wybierzmy cienki sweter z cienkim, przylegającym do szyi golfem. Na niego możemy założyć naszyjnik i śmiało ruszać do pracy, teatru czy na imprezę – wylicza stylistka związana z marką KiK.

Wzory i kolory

 
W sklepach możemy znaleźć swetry nie tylko w dowolnym fasonie, długości, ale i wykończeniu – np. z szerokimi i bardziej eleganckimi wąskimi ściągaczami, z dziurką na kciuki w rękawach czy suwakiem przy dekolcie, a nawet kapturem. To samo dotyczy ich kolorów czy wzorów.
Do pracy i na wszelkie okoliczności wymagające elegancji w ubiorze czy wręcz zastosowania się do konkretnego dress code’u warto wybrać proste fasony i stonowane kolory bez wzorów – nierozpinane cienkie golfy, dopasowane kardigany czy proste swetry z lekkim wcięciem w talii – tłumaczy stylistka, związana z siecią sklepów KiK i dodaje: jednak na zakupy, do kina, spotkanie z przyjaciółmi czy „po domu” możemy wybrać właściwie wszystko. Supermodne swetry w kolorowe wzory, przypominające trochę dziecięce, motywy norweskie, żywe, soczyste barwy i niestandardowe fasony – ma być nam ciepło, przyjemnie i wygodnie!

Na koniec przedstawiamy kilka niezawodnych porad, jak nosić swetry, by nie czuć się w nich niekomfortowo i nie przypominać „śnieżnego stwora”:

1. Obszerne fasony zestawiamy z dopasowanym „spodem” i „dołem” – bluzką, sukienką, spódnicą czy spodniami.

2. I na odwrót: obcisłe, krótkie sweterki idealnie prezentują się z szerokimi spódnicami czy spodniami. Jeśli chcemy podkreślić swoją figurę, możemy też postawić na cały mocno dopasowany outfit.

3. Jeśli chcemy nadać stylizacji ze swetrem elegancji, włóżmy kozaki lub botki nawet na niewielkim obcasie. Trzewiki czy śniegowce lub sztyblety to świetna opcja na co dzień.

4. Swetry „lubią” towarzystwo biżuterii – zarówno masywnych kolczyków czy korali, jak i delikatnych naszyjników, błyszczących zegarków czy bransolet, a także broszek. Tu można zaszaleć.

5. Pasek – dzianinowy, dołączony do swetra, ale też skórzany – to błyskawiczny sposób na wysmuklenie sylwetki w przypadku luźnych, a nawet za dużych swetrów.

 

 
Buena Vista PR
 

 

Floating czyli skuteczny sposób na walkę ze stresem

Kosmos to nie jedyne miejsce gdzie ciało może być wolne od grawitacji. Obecnie stan nieważkości można również uzyskać w specjalnej kapsule wypełnionej wodą! Obniża ona stres i łagodzi napięcie, które mogą być przyczyną wielu dolegliwości i chorób. Floating to nowy skuteczny, bezpieczny i nieinwazyjny sposobów na wyciszenie.

 

Czym jest Floating?

Floating to inaczej Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej. Polega ona na maksymalnym ograniczeniu bodźców docierających do nas z zewnątrz, zmniejszając je o ok. 90%. W czasie zabiegu następuje wyłączenie u pacjenta aktywności motorycznej, zminimalizowanie aktywności zmysłowej oraz obniżenie świadomości grawitacji, które osiąga się przez zamknięcie pacjenta w specjalnej kapsule wypełnionej wodą z dużym stężeniem soli Epsom. Wnętrze kapsuły jest zaciemnione i wyciszone, a wysokie stężenie soli pozwala bezwładnie unosić się na wodzie. Temperatura wody dostosowana jest do temperatury ludzkiego ciała i wynosi ok. 35°. Floating to obecnie jeden z najbardziej niesamowitych, a zarazem naturalnych sposobów na relaks i ukojenie bólu.

Jak wygląda sesja?

Pacjent wchodzi do kapsuły i układa się na wodzie, która z łatwością go unosi. Przez pierwszych kilka minut słychać relaksującą muzykę, mającą za zadanie wprowadzić w stan relaksu. Z czasem muzyka stopniowo zanika, aż w końcu nastaje zupełna cisza. Pacjent sam decyduje, czy chce relaksować się w całkowitej ciemności, czy przy subtelnym niebieskim świetle LED. Na koniec zabiegu znów pojawia się odprężająca muzyka, która stopniowo zwiększa swoją intensywność, wybudzając pacjenta ze stanu relaksacji i sygnalizując tym samym zakończenie sesji.

Ciekawostką jest, że podczas takiego zabiegu mózg stopniowo przestawia się ze zwykłych fal alpha na fale theta, a nawet delta i doprowadza do stanu, który buddyjscy mnisi starają się uzyskać przez lata treningu. W specjalnej kabinie taki efekt uzyskujemy już podczas pierwszej sesji. Żyjąc w ciągłym stresie taka sesja to może być świetnym sposobem na odzyskanie równowagi i wyciszenie, szczególnie że przy bardziej regularnych wizytach spokój towarzyszy jeszcze na długo po sesji. – mówi Aleksandra Skrzyńska z serwisu Prezentmarzeń.

Floating – korzyści

Floating to głęboko relaksujący zabieg, który uwalnia ciało i umysł od stresów i napięć. Wystarczy 3-5 sesji by uśmierzyć dolegliwości bólowe, przyspieszyć leczenie kontuzji, poprawić jakość snu oraz wzmocnić odporność. W czasie zabiegu mięśnie się rozluźniają, spada ciśnienie krwi, a rytm serca zwalnia. Poprawia się pamięć i koncentracja. Floating skutecznie obniża poziom kortyzolu i adrenaliny, a jednocześnie prowadzi do uwalniania dużej ilości endorfin. W efekcie zabiegu poprawia się samopoczucie, wraca energia i chęć do życia.

Floating to bezpieczny i niezwykle przyjemny zabieg relaksacyjny, który pozwala rozluźnić ciało i wprowadzić umysł w stan podobny do medytacji czy hipnozy. Terapia sprawdzi się szczególnie w przypadku osób, które żyją w ciągłym biegu lub są narażone na długotrwały i silny stres. Może też być doskonałym prezentem dla naszych bliskich, którym chcemy podarować chwilę zasłużonego relaksu i odpoczynku - dodaje Marcin Kantorski z serwisu Prezentmarzeń.

 
Innovation PR
 
 

 

 

Kiedy udać się do poradni dietetycznej?

 

 

 Nie każdy może pochwalić się dobrym zdrowiem, wiele osób zmaga się z rozmaitymi dolegliwościami. Problemem jest także niezadowolenie z wyglądu swojej sylwetki.

W każdym przypadku warto zgłosić się do dietetyka, który udzieli fachowego doradztwa w zakresie doboru właściwego modelu żywieniowego.

Opracuje także najlepszą dietę, która umożliwi uzyskanie pożądanego efektu. Pomoże zniwelować nieprzyjemne objawy chorobowe, zrzucić nadprogramowe kilogramy, zmienić złe nawyki żywieniowe, poprawić osiągi treningowe.

 

 

Czy warto udać się do dietetyka? Odpowiadamy dziś na: https://czest.info/dietetyk-czestochowa