Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Przydomowa szklarnia

Czy warto kupować szklarnię do ogrodu?

 


Coraz częściej zdarza się, że zimy są błotne i bezśnieżne, lata chłodne lub deszczowe, a wiosny mroźne. Niestety, takie warunki klimatyczne sprawiają, że albo na wiosnę wszystko omarznie i jest bardzo mało owoców i warzyw, albo w lecie nie dojrzeje, przez brak słońca i odpowiedniej temperatury. Po takim nieurodzajnym czasie, wszystkie warzywa i owoce są w sklepach bardzo drogie. Jednak rośliny są podstawą w posiłkach większości ludzi. Jak w takim razie nie zbankrutować na kupowaniu tak drogich produktów spożywczych? Najlepiej mieć własny ogródek.

Przydomowa szklarnia

Nie podoba ci się taki szklany domek i uważasz, że zepsuje wygląd Twojego ogrodu? A więc mylisz się. Szklarnię można bardzo ładnie wkomponować w krajobraz. Dzięki temu, nada ona charakteru i smaku naszemu ogródkowi.  Szklarnia jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy uwielbiają uprawy. Posiadając taki miejsce dla roślin, nie straszna nam będzie pogoda, gdyż w środku panuje doskonały klimat, sprzyjający uprawom roślin jadalnych oraz ozdobnych.
W szklarni jest o wiele cieplej niż na zewnątrz, dlatego, okres wegetacyjny roślin jest o wiele dłuższy. Warunki tam panujące są również bardziej stabilne: nie niszczy ich wiatr, a deszcz nie wypłukuje ziemi. Pomimo tego, że mają c malutką szklarnię, nie wykarmimy tylko i wyłącznie własnymi uprawami całej rodziny, ale za to będzie okazja zjeść warzywa z własnej uprawy i przede wszystkim – organiczne. W takiej przydomowej szklarni, hodować możemy także kaktusy oraz inne egzotyczne rośliny.

Po co szklarnia?

Zanim zaczniemy planować, jakie rośliny zasiejemy, warto najpierw przemyśleć kwestię kosztów czyli ile jesteśmy w stanie na szklarnię wydać. Według profesjonalistów z https://www.metal-gum.com/, te szklarnie, które pokryte są płytami poliwęglanowymi lub szkłem, będą droższe niż te, które pokryte są folią. To na jaką się zdecydować, zależy jakie konkretnie przeznaczenie ma mieć szklarnia. Jeśli zamierzasz tylko rekreacyjnie cos posiać, ale bardziej liczysz na ozdobę ogrodu, to nie warto inwestować w drogie szklarnie. Jeśli chcesz na poważnie prowadzić uprawy, aby jesienią cieszyć się ze zbiorów, to wydanie większej kwoty jest tu uzasadnione.