Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Maraton Pisania Listów

W OBRONIE PRAW CZŁOWIEKA

- MARATON PISANIA LISTÓW

W GIMNAZJUM NR 18 

za nami

 
 
Już po raz czwarty w Gimnazjum nr 18 odbył sięe Maraton Pisania Listów Amnesty International.
Akcja ta jest organizowana w okolicach 10 grudnia na całym świecie, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.
Jej celem jest wspieranie więźniów sumienia, czyli osób więzionych, prześladowanych i torturowanych za swoje przekonania. 
W tym roku było 11 bohaterów:
 
  •  Edward Snowden, zagrożony więzieniem z powodu ujawnienia jak rządy gromadziły nasze dane osobowe, 
  • Annie Alfred z Malawi, ścigana z powodu albinizmu,
  •  Bajram i Gijas z Azerbejdżanu, torturowani i więzieni z powodu graffiti.

To tylko niektóre z osób, w obronie których pisaliśmy listy.

Rekordową liczbę listów uczestnicy napisali w obronie Fomusoh Ivo Feh z Kamerunu, który otrzymał wyrok 20 lat więzienia za sms – 272 listy. 
 W całej Polsce zorganizowano 500 miejsc maratonowych.  
W sobotę 10 grudnia 2016r. w godz. 15.00 – 22.00 p. dyrektor mgr Henryka Sikora, nauczyciele: mgr Marzena Milejska, mgr Alicja Ostalska, mgr Małgorzata Jarkiewicz, mgr Teresa Majchrzak, mgr Ewelina Kamińska, mgr Elżbieta Suchańska, mgr Sławomir Siorek oraz 50 uczniów i absolwentów gimnazjum wspólnie pisało listy. W trakcie maratonu odbyły się gry i zabawy sportowe. W miłej atmosferze pokrzepieni słodyczami oraz pizzą powstało 636 listów, które trafią do różnych zakątków świata.
 Organizatorem Maratonu w Gimnazjum nr 18 była opiekunka Samorządu Szkolnego mgr Agnieszka Szczepaniak. 
- Takie akcje aktywizują młodzież do działań na rzecz więźniów sumienia i przestrzegania praw człowieka we współczesnym świecie. Z niecierpliwością czekamy na następny maraton. Warto dodać, że przez cały rok można wspierać działania na rzecz praw człowieka włączając się w akcje - mówi mgr Agnieszka Szczepaniak, która od lat angażuje się w wiele akcji chatytatywnych skutecznie moblizując młodzież do tak ważnych i chwalebnych działań.
 
Zapraszamy do obejrzenia fortorelacji z Maratonu:
 

Foto: Gimnazjum nr 18