Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Święto Śląska -XVII Piknik Artystyczny

XVII PIKNIK ARTYSTYCZNY „ŚWIĘTO ŚLĄSKA”
 
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do Koszęcina na siedemnastą edycję swojej urodzinowej imprezy - Pikniku Artystycznego „Święto Śląska”. Przez trzy dni - od 26 do 28 czerwca - Zespół świętuje 62. urodziny i zakończenie sezonu artystycznego. Wśród muzycznych gwiazd m.in. zespoły: „Mazowsze”, „Śląsk”, Piersi, Whiskey River, Dariusz Makaruk i Tymon Tymański oraz Kabaret Nowaki, „Biesiada śląska” z kabaretem Kafliki,        a także muzyczni goście z Niemiec, Norwegii i Wysp Kanaryjskich. Wstęp wolny.
 
W pierwszy weekend wakacji Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na trzydniowy piknik artystyczny. Organizatorzy zadbali o bogaty program i liczne atrakcje towarzyszące, które gwarantują dobrą zabawę całym rodzinom. Nie zabraknie znakomitych muzycznych gości oraz galowego koncertu gospodarzy - Zespołu „Śląsk”, będzie możliwość zwiedzania odnowionego w zeszłym roku koszęcińskiego pałacu, przygotowano wiele wystaw, zabawy edukacyjne dla dzieci, na wszystkich będzie czekać znakomita śląska kuchnia i stoiska rękodzielników. Świetny sposób na rodzinną inaugurację wakacji!
 
PIĄTEK - 26 czerwca
 
W pierwszy dzień „Święta Śląska” - scena w parku należy do przyjaciół Zespołu. Gwiazdą wieczoru będzie Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” (godz. 19:30)                         z widowiskiem „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”. Późnym wieczorem na „Biesiadę śląską” zaprosi Kabaret Kafliki i Jacek Kierok (godz. 21:00), a egzotyczni goście z Wysp Kanaryjskich - instrumentaliści Germán López i Antonio Toledo - zagrają na kanaryjskiej timpli oraz gitarze klasycznej. Koncert duetu odbędzie się w Klubie Gama o godz. 21:00.
 
SOBOTA - 27 czerwca
 
Na początek drugiego dnia o dobrą porcję rozrywki zadbają artyści kabaretu „Nowaki” (godz. 16:00). Wielką gwiazdą popołudniowej części imprezy będzie zespół PIERSI - ich koncert o godz. 17:15. Wieczorem do wspólnej zabawy ze „Śląskim karaoke” zaprosi Piotr Hankus, a goście                z Wysp Kanaryjskich: Germán López i Antonio Toledo wystąpią we wspólnym bloku koncertowym z grupą Vocaldente z Niemiec - artystami śpiewającymi acapella standardy i przeboje światowej muzyki rozrywkowej. Na zakończenie sobotniego programu (godz. 21:00) gratka dla miłośników połączenia muzyki ludowej z współczesnym brzmieniem eletroniki, jazzu i ambientu - „Erotyki ludowe” - wspólny projekt ikon polskiej muzyki rockowej: Dariusza Makaruka, Tymona Tymańskiego oraz Wojciecha Konikiewicza i Roberta Brylewskiego.
 
NIEDZIELA - 28 czerwca
 
Trzeci dzień „Święta Śląska” będzie należał do twórczości ludowej. Rozpocznie go o godz. 10:00 Europejski Konkurs „Rozśpiewany Śląsk” (koncert laureatów o godz.14:30). Na zaproszenie gospodarzy, do Koszęcina ponownie przyjedzie norweski zespół „Strilaringen”, z którym w 2014 roku „Śląsk” realizował wspólny projekt artystyczno - edukacyjny „Polsko - norweskie ludowe inspiracje taneczne”. W wykonaniu „Strilaringen” wyjątkowy koncert z repertuarem oryginalnych, norweskich tańców i pieśni (godz. 16:20).  
Wieczorną część programu zainauguruje chór, balet i orkiestra Zespołu „Śląsk”. W tym roku dla koszęcińskiej publiczność Zespół wystąpi z koncertem pt. „Kilar, Hadyna – dwa serca, jeden Śląsk”. Program, który swoją premierę miał w mijającym sezonie artystycznym, to kolekcja najbardziej popularnych utworów Wojciecha Kilara i Stanisława Hadyny - kompozytorów, którzy odcisnęli największe piętno na twórczości Zespołu „Śląsk”. Tańce i pieśni do ich muzyki od ponad 60. lat są repertuarowymi hitami Zespołu: „Głęboka studzienka”, „Karolinka”, „Gąska”, „Ondraszek”, „Dwa Michały”, „Słoneczko wyszło”, tańce górali żywieckich, tańce górali podhalańskich, tańce narodowe - na tę artystyczną ucztę „Śląsk” zaprasza w niedzielę, 28 czerwca o godz. 17:00. Po koncercie Zespół uhonoruje jednego ze swoich mecenasów nagrodą specjalną „Maecenas Silesiae”.
Na zakończenie „Święta Śląska” z koncertem pt. „Zachodzi słoneczko” wystąpi Whiskey River - zespół, z którym „Śląsk” przez 8 lat budował projekt pod nazwą Piknik „Country w Leśnej Dolinie”. Oprócz muzyki country, podsumowaniem wspólnego dzieła będzie wykonanie kilku utworów inspirowanych twórczością ludową, z towarzyszeniem artystów chóru Zespołu „Śląsk”.
 
W ciągu trzech dni wielkiego pikniku artystycznego nie zabraknie licznych atrakcji dodatkowych, a wśród nich wystawy, projekcje filmów o Zespole, wycieczki po pałacu, stoiska edukacyjne dla najmłodszych, zawody sportowe, a także piknikowe przysmaki, stoiska                         z upominkami i twórczością rękodzielników. Wstęp na XVII Piknik Artystyczny „Święto Śląska” jest wolny.
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM „ŚWIĘTA ŚLĄSKA”
 
Piątek, 26 czerwca
 
19:30 - „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” - Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego
21:00 - „Biesiada Śląska” - Kabaret Kafliki i Jacek Kierok
21:00 -  German Lopez – scena w Klubie Gama
23:00  - Nocne zwiedzanie z duchami - zapisy w punkcie informacyjnym (od 18:00)
 
Sobota, 27 czerwca
 
14:00 - Hubert Maron i „Chór Chłopięcy Śląskie Słowiki” – koncert organowy z towarzyszeniem chóru – Kameralna Sala Koncertowa w dawnej kaplicy pałacowej
16:00 - „Moda na Nowaki'' - Kabaret Nowaki
17:15 - Zespół PIERSI
18:30 - „Śląskie Karaoke” – prowadzenie Piotr Hankus
19:00 -  Vocaldente i German Lopez
21:00 - „Erotyki Ludowe” - Dariusz Makaruk feat Tymon Tymański oraz „Elektro – Kryzys” Robert Brylewski Wojciech Konikiewicz.
 
 
 
Niedziela 28 czerwca
 
10:00 - Europejski Konkurs „Rozśpiewany Śląsk" - Kameralna Sala Koncertowa
14:30 - koncert laureatów Europejskiego Konkursu „Rozśpiewany Śląsk"
16:20 - Koncert zespołu ludowego „Strilaringen” z Norwegii.
16:50 - Pokaz Artystycznego Ogniska Wokalno-Baletowego przy Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”
17:00 - „Kilar, Hadyna – dwa serca, jeden Śląsk” - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S. Hadyny
19:00 - Vocaldente i German Lopez
21:00 -„Zachodzi słoneczko” – koncert Whiskey River i artystów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
 
Atrakcje dodatkowe:
 
Wystawy:
- Wystawa pamiątek Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” – czerwony korytarz w Pałacu.
- Wystawa Szlaku Zabytków Techniki – dziedziniec
- „Zniewalające czarodziejki. Agaty ze Śląska” z kolekcji Jana Rzymełki – Sala Balowa w Pałacu.
- Wystawa i pokaz florystyczny Stowarzyszenia Florystów Polskich – Recepcja w Pałacu
Zwiedzanie:
- piątek i sobota w godzinach: 14:00; 15:00; 16:00; 17:00; 18:00 – zapisy w punkcie informacyjnym na dziedzińcu. W piątek (26 czerwca) o godz. 23:00 - „Nocne zwiedzanie                     z duchami” – zapisy w punkcie informacyjnym na dziedzińcu.
- sobota i niedziela od 14:00 do 20:00 - otwarta Kostiumernia Zespołu „Śląsk” – możliwość przymierzenia kostiumu scenicznego – Dom Pracy Twórczej
 
Stoisko edukacyjne dla najmłodszych (sobota i niedziela):
- Bibułki, malowanki i kolorowanki
- Malowanie twarzy
- „Arcydzieła małych mistrzów” – malowanie na folii w parku.
„Odkrywamy tajemnice” – prezentacja partnerów Zespołu „Śląsk”:
- Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie
- Zamek Ogrodzieniecki w Podzamczu
- Podziemia Tarnogórskie
Kino „Śląsk” – projekcje filmów archiwalnych Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” - Pawilon im. Elwiry Kamińskiej
 
Sport:
Sobota 10:00 – 17:00 - Turniej Streetball – boisko w parku
Sobota 10:00 – 14:00 - Finał turnieju Tenisa Ziemnego – kort w parku
Niedziela 9:00 – 13:00 - Turniej Skata – Klub Gama
Niedziela 14:00 – 19:00 - pokaz prawidłowej techniki Nordic Walking. Marsz rekreacyjny Nordic Walking – możliwość wypożyczenia sprzętu NW. Stanowisko w parku
 
 

ZAPRASZAMY DO KOSZĘCINA!

czerwiec 2015