Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

FILHARMONIA CZĘSTOCHOWSKA zaprasza na KONCERT SYMFONICZNY "CARMEN"

Piątek 23.09.2022, godz. 19.00 Sala koncertowa

„CARMEN” KONCERT SYMFONICZNY

Wystąpią:

  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
  • Adam Klocek – dyrygent
  • Jacek Woleński - opowieść o operze i kompozytorze

W programie:

  • Georges Bizet - Pierwsza i druga suita z opery „Carmen”
  • Georges Bizet - fragmenty suity Arlezjanka

Suity 1 i 2 z najsłynniejszej opery wszech czasów i jednej z najbardziej poruszających opowieści w historii tego gatunku zabrzmią w piątek 23 września w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka.
O losach kompozytora opowie Jacek Woleński, który także, ze znawstwem i aktorskim zacięciem, nakreśli treść opery, przebieg akcji i charakterystykę postaci. W programie koncertu znajdą się także fragmenty suity wcześniejszej opery Georges'a Bizeta "Arlezjanka".

Opera „Carmen” jest dziś jedną z najbardziej ulubionych oper, a pomimo to jej premiera w 1875 przyniosła rozczarowanie. Paryska publiczność była zgorszona obyczajowością i muzyką zabarwioną hiszpańskimi klimatami. Znawcy gatunku jednak uznali operę za arcydzieło.

W ciągu kilku miesięcy niedające się zapomnieć melodie zawarte w operze znalazły rzesze wielbicieli i do dziś należą do kanonu klasycznego „popularnego” repertuaru.

Bizet był jednym z niewielu kompozytorów, który w kilka sekund potrafił wyczarować muzyczny świat. Mimo to był niesłychanie samokrytyczny. Jego życie składało się z niekończącej się serii zarzuconych, zniszczonych czy odrzuconych prac. Uznanie zdobył dopiero po śmierci. Gdyby Bizetowi dane było dożyć starego wieku (zmarł na zawał serca kilka miesięcy po premierze „Carmen” w wieku 37 lat) zapewne jego nazwisko stałoby się symbolem francuskiej muzyki późnego romantyzmu. Od 1863 do 1871 roku Bizet zaczynał bądź planował kilkanaście kolejnych oper, jednak żadna nie wyszła poza etap szkiców. W 1871 r. Bizet komponuje „Gry Dziecięce” - pierwsze dojrzałe, w pełni oryginalne i niezależne dzieło. Pasmo powodzeń i niepowodzeń wciąż trwało. Sztuka „Arlezjanka”, do której napisał muzykę nie cieszyła się powodzeniem, lecz sama muzyka zdobyła wielką popularność, gdy rok później kompozytor ułożył z niej dwie suity. Natomiast przełomem, którego tak bardzo potrzebował, okazała się opera „Carmen”.

Bilety: 48 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 22 zł  do nabycia w kasie Filharmonii oraz na stronie www
 

 


Projekt materiałów graficznych: Dariusz Madejski/ Filharmonia Częstochowska

 


Fanpage Filharmonii www.facebook.com/FilharmoniaCzestochowska/
Kanał YouTube Filharmonii https://bit.ly/FilharmoniaCzestochowska_yt
Profil Instagramowy Filharmonii www.instagram.com/filharmonia.czestochowska/
Więcej szczegółów oraz sprzedaż i rezerwacja biletów online na www.filharmonia.com.pl
Impresariat Filharmonii tel. 34 324 18 54